czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

Urzędnik: Wójt gminy Jastków szuka na mnie haka

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 września 2010, 19:36

Andrzej Hołod poskarżył się inspekcji pracy na mobbingowanie przez swojego szefa, wójta gminy Jastków. Twierdzi, że szykany nasiliły się po tym, jak po urzędzie rozniosła się wieść, że wystartuje w najbliższych wyborach na wójta.

– Pan wójt usiłuje mnie zastraszyć, żebym nie kandydował – twierdzi Andrzej Hołod, podinspektor w Urzędzie Gminy Jastków. – Ale ja nie będę siedział cicho, bo nie mam już nic do stracenia.

1 września pan Andrzej złożył do Okręgowej Inspekcji Pracy w Lublinie skargę na wójta Zbigniewa Samonia. Zarzuca mu mobbing. Twierdzi, że wójt stawia mu nieuzasadnione zarzuty, a drobne błędy wyolbrzymia do rozmiarów przestępstwa. Dodaje, że ataki nasiliły się po tym, jak wójt dowiedział się, że pan Andrzej zamierza kandydować w jesiennych wyborach na wójta Jastkowa.

– Z tą informacją chciałem poczekać do ostatniej chwili, ale 1 sierpnia kolega z pracy mnie "sypnął” – opowiada pan Andrzej.

– Owszem, dotarły do mnie pogłoski, że pan Hołod kandyduje na wójta – przyznaje wójt Zbigniew Samoń. – Ale już z pięciu takich było, co to mieli kandydować, a okazało się to nieprawdą. Czy ktoś jeszcze z urzędu kandyduje na wójta? Poza nim o nikim nie słyszałem.

Po miesiącu od "przecieku” Hołod dostał od wójta naganę "za nieprzestrzeganie regulaminu pracy i niedbałe przygotowanie materiałów do przetargu”.

– Zostawił w sekretariacie wniosek urlopowy bez parafki kierownika referatu i 3 tygodnie później poszedł na urlop – wyjaśnia Samoń. I dodaje: Gdybym naprawdę na niego dybał, to po 3 dniach uznałbym to za porzucenie pracy.

Hołod jest zarzutami oburzony. Dlatego odwołał się od nagany i poskarżył inspekcji pracy. – To był urlop planowany, wpisany na listę obecności. A wniosek zostawiłem do podpisu w sekretariacie pana wójta z 3-tygodniowym wyprzedzeniem. Nikt mi nie powiedział, że nie udzielono mi urlopu, nikt mnie z niego nie ściągnął. Temat powrócił dopiero w sierpniu, gdy wójt zaczął szukać na mnie haka – denerwuje się Hołod.

Dodaje, że w sierpniu audytor przeprowadził kontrolę jego pracy, a 30 sierpnia dostał zwiększony zakres obowiązków.

– Wszystko po to, żeby mnie złapać na tym, że się nie wyrabiam z obowiązkami. Wtedy pan wójt będzie mógł mnie zwolnić i zdyskredytować w oczach mieszkańców. Traktuje mnie już jak konkurenta – dodaje Hołod.

Wójt przyznaje, że zamierza wystartować w najbliższych wyborach. Ale odpiera zarzuty. – Nie mobbinguję nikogo i nie mam takiego zamiaru. Kontrola pracy pana Hołoda nie miała absolutnie żadnego związku z pogłoskami o jego kandydowaniu – zapewnia Samoń. Dodaje, że Hołoda traktuje tak, jak innych urzędników. – Ręce sobie podajemy jak dawniej. U mnie robota musi być dobrze wykonana, ale drylu nie ma. 

Sprawą zajmie się teraz inspekcja pracy. – Od złożenia skargi mamy miesiąc na przeprowadzenie kontroli. Sprawdzimy, jak przestrzegane są przepisy prawa pracy i jak działają procedury antymobbingowe – mówi Krzysztof Sudoł, z-ca okręgowego inspektora pracy.

• Zetknąłeś się z mobbingiem? Napisz do nas: alarm24@dziennikwschodni.pl
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
GIENEK
Pan z Panieńszczyzny
Amman
(117) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

GIENEK
GIENEK (14 kwietnia 2013 o 18:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Tak trzymaj.
Rozwiń
Pan z Panieńszczyzny
Pan z Panieńszczyzny (18 listopada 2010 o 23:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="6"][font="Impact"][/font][/size]
Skoro tak wszystko pięknie w Gminie za panowania obecnego wójta to co to za inwestycje w Panieńszczyźnie??? Chodnik przy stawach który się wali a chyba z rok ma, ze słupami na środku... Z tego co wiem to obiekty powinny być przystosowane do osób niepełnosprawnych ( krawężnik - nawet na zjazdach z chodnika ok 10-15 cm ), oraz cudowne barierki odgradzające go od stawu....ahhhh szkoda że na zimę postawione PRZED WYBORAMI jak staw będzie zamarznięty, a dzieci w lecie mogły się równie dobrze potopić wracając ze szkoły, noooooo i piękne ulotki wójta na kijach na zakręcie przy gminie. A co do środków pozyskanych na oświetlenie.... hmmm pozyskane są ale wystarczy plan zagospodarowania zobaczyć na stronie jak zostaną wykorzystane...!!! Na modernizację oświetlenia na osiedlu koło rzeki, bo po co np. oświetlenie koło parku, bloków??? Niech ludzie po ciemku chodzą byle współpracownikom się dobrze chodziło. Nooo i ostatnia sprawa obsadzanie stołków po znajomości - gmina twierdzi że nie mają funduszy na nowe etaty... chyba że chodzi o znajomego.
Rozwiń
Amman
Amman (2 października 2010 o 12:11) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[size="5"]Panowie, nie ma co się tak bardzo spierać. Chętnych do dyskusji na tematy polityczne zapraszam na specjalne do tego forum, gdzie można wygrać pieniądze za wiedzę polityczną i ciekawe anegdoty z życia wzięte. Pod artykułem się rozpisywać to słaba sprawa Zapraszam więc na [url="http://niebojtasiewojta.pl/viewforum.php?f=12"]www.niebojtasiewojta.pl[/url] ![/size]
Rozwiń
prawie jak NEMESIS
prawie jak NEMESIS (1 października 2010 o 14:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PANIE ANDRZEJKU, CO PAN JASZCZE WYMYŚLI ? MOŻE MOLESTOWANIE TO TERAZ NA TOPIE.
Rozwiń
Lucy
Lucy (1 października 2010 o 08:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='dino' date='13 wrzesień 2010 - 08:31 ' timestamp='1284359466' post='345994']
Witam. Niestety przez swoje kłamstwa, niespełnione obietnice i prywatę, pan "wójt" Samoń raczej nie może liczyć na poparcie w kolejnych wyborach. W tej sytuacji należy pozbyć się potencjalnej konkurencji. I przez kolejną kadencję dalej grzać tyłek na wygodnym stołeczku. Taki kraj.
[/quote]
Pracownik zarabiający 1000zł miesięcznie musiałby pracować 33 lata aby uzbierać tyle, ile wójt przez 4 lata swojej kadencji. W którym zakładzie racy można wyciągnąć takie pobory? Bez specjalnych kwalifikacji.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (117)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!