Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 maja 2008 r.
20:41
Edytuj ten wpis

Urzędnik z zarzutami wychodzi na wolność

0 6 A A

Za Mirosława B. poręczyli m.in. prezydent Lublina Adam Wasilewski i kilku miejskich radnych Platformy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj sąd nie przyjął ich pisemnych poręczeń. Podejrzany o korupcję urzędnik odzyska wolność po wpłaceniu 100 tysięcy złotych.

Mirosław B., działacz PO i były dyrektor Departamentu Mienia i Inwestycji Urzędu Marszałkowskiego, został aresztowany w kwietniu przez Sąd Rejonowy w Lublinie.

Wczoraj Sąd Okręgowy w Lublinie rozpatrywał zażalenie jego obrońców na aresztowanie. Do sądu trafiły też pisma od 12 osób, które ręczyły za aresztowanym. Jest wśród nich Adam Wasilewski, prezydent Lublina, jego zastępca Elżbieta Kołodziej-Wnuk, sekretarz miasta Krzysztof Łątka, radni PO: Sabina Włodek, Jarosław Pakuła, Paweł Bryłowski, Stanisław Podgórski, Leszek Daniewski i Marcin Nowak.

- Jako osoby zaufania publicznego poręczają, że Mirosław B. stawi się na każde wezwanie prokuratury i sądu i nie będzie utrudniał postępowania - mówi Barbara du Chateau, rzecznik Sądu Okręgowego w Lublinie.

Radny Marcin Nowak tłumaczy, że podobnie jak jego koledzy, poręczenie złożył na prośbę żony Mirosława B. - Uważam, że jeśli podejrzany może odpowiadać z wolnej stopy, to sąd powinien wydać taką decyzję - mówi Nowak.

Sąd pisemnych poręczeń nie przyjął. Uznał natomiast, że Mirosław B. może wyjść na wolność po wpłaceniu 100 tys. zł poręczenia majątkowego. Taka kwota ma zabezpieczyć prawidłowy tok postępowania.

- Nie był karany, prowadzi ustabilizowany tryb życia, ma stałe miejsce zamieszkania - argumentuje decyzję sądu sędzia du Chateau.

Przypomnijmy. Mirosław B. został zatrzymany po akcji lubelskiego Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Mężczyzna jest podejrzany o składanie korupcyjnych propozycji puławskim urzędnikom i samorządowcom. Miał obiecywać działkę w zamian za pomoc w przejęciu wartego 8 milionów złotych XVIII-wiecznego zespołu pałacowo-parkowego w Olesinie (gm. Kurów).

Komentarze 6

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KK / 17 maja 2008 o 10:50
NIECH SIę PAN WSTYDZI PREZYDENCIE ,W SZWECJI NIKT BY ZA TAKIEGO CWANIACZKA NIE PORęCZYł,ALE TO NIE SZWECJA A PAN MNIE SZWED,WIęC PAN ROZUMIE CZłOWIEKA ,WIDAć PAN TAKI SAM,PO PRZY WłADZY A WSZYSCY LUDZIE PO WIINI SIę WSPIERAć,żENADA
Avatar
Temi-da / 16 maja 2008 o 10:41
"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.
Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. Eksperci alarmują - najgorzej się dzieje na styku władzy publicznej i działalności gospodarczej. Sami biznesmeni przyznają, że muszą do kosztów funkcjonowania swojej firmy doliczać kwoty przeznaczone na łapówki. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego i finansowanych przez Bank Światowy wynika, że w odczuciu przedsiębiorców korupcja stała się zjawiskiem powszechnym. Prawie połowa z nich przyznaje się do dawania łapówek (48 proc.), zdecydowana większość (57 proc.) mówi, że znają kogoś, kto bierze.
- Kiedyś korupcja rozciągała się na wszystkie sfery życia społecznego - komentuje Jacek Wojciechowicz z Banku Światowego. - Dzisiaj ulokowała się na styku administracji publicznej i sfery gospodarczej. - Nie pokazujemy całego zjawiska - mówi Grażyna Kopińska, szefowa programu "Przeciw korupcji" Fundacji Batorego - Staramy się tylko przybliżyć jego obraz. "

I jak tu nie oprzeć się jednoznacznym skojarzeniom kiedy głównymi poręczycielami są osoby z administracji publicznej???

Sąd aresztował sutenerów - tytuł z dzisiejszego Dziennika Wschodniego.
Mam opaskę na oczach więc stawiam retoryczny pytanie: co jest gorsze dla społeczeństwa - zmusznie do nierządu za pieniądze czy zmusznie do płacenia pieniędzy w zamian za możliwość prowadzenia tworzącej miejsca pracy działalności gospodarczej???
Tak jedno jak i drugie powinno spotykać się ze zdecydowanym napiętnowaniem i takim samym traktowaniem - widać po tytułach i artukułach jaka jest sprawiedliwość ale mnie proszę w to nie mieszać - Temida
"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.
Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. Eksperci alarmują - najgorzej się dzieje na styku władzy publicznej i działalności gospodarczej. Sami biznesmeni przyznają, że muszą do kosztów funkcjonowania swojej firmy doliczać kwoty przeznaczone na łapówki. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego i finansowanych przez Bank Światowy wynika, że w odczuciu przedsiębiorców korupcja st... rozwiń
Avatar
Honor / 16 maja 2008 o 10:14
"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!"
"Jacek Kaczmarski", tytuł piosenki: "Kantyczka z lotu ptaka"

"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. "
Raka wycina się z korzeniami a nie karmi nim nowe ciała!!!
Oby tak dalej a przy nastepnych badanich okaże się, że już 100% daje i bierze na wypadek wszelki po to żeby mieć na kaucję!!!

Nieskuteczne poręczenie liderów politycznych i społecznych i skuteczna kaucja - z aktu oskarżenia wynika, że ma z czego płacić.
"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!... rozwiń
Avatar
PiS / 16 maja 2008 o 10:00
ot i cale polskie spoleczenstwo. Pan B. ma postawione zarzuty a juz jest uważany za skazanego! Dopoki sąd nie wyda prawomocnego wyroku doputy nie można mowic o winie a tylko jedynie o podejrzeniu. Dlatego nawet przy takich zarzutach środek zapobiegawczy w postaci aresztu wydaje się niezasadny. Pobyt w areszcie może jedynie zaszkodzić biorąc pod uwagę psychike. Na czlowieka ktory biznesem się zajmowal najbardziej skutecznym środkiem zapobiegawczym jest kaucja. Zresztą analizując zarzuty ktore pojawily się w mediach przy bardzo doswiadczonych obrońcach Pan B. może usłyszeć na zakończenie procesu : "sąd uniewinnia od zarzucanych czynów i przyznaje zadośćuczynienie w wysokości 50 tyś zł".
ot i cale polskie spoleczenstwo. Pan B. ma postawione zarzuty a juz jest uważany za skazanego! Dopoki sąd nie wyda prawomocnego wyroku doputy nie można mowic o winie a tylko jedynie o podejrzeniu. Dlatego nawet przy takich zarzutach środek zapobiegawczy w postaci aresztu wydaje się niezasadny. Pobyt w areszcie może jedynie zaszkodzić biorąc pod uwagę psychike. Na czlowieka ktory biznesem się zajmowal najbardziej skutecznym środkiem zapobiegawczym jest kaucja. Zresztą analizując zarzuty ktore pojawily się w mediach przy bardzo doswiadczon... rozwiń
Avatar
?? / 16 maja 2008 o 07:56
"Osoby zaufania publicznego" ?! Chyba to stwierdzenie na wyrost ?! Kto dziś ufa urzędnikom? W dodatku tej opcji?!
Avatar
n / 16 maja 2008 o 07:32
TAK TO JEST JAK SIE MA KOLESI,ZWYKŁY CZŁOWIEK GNIŁ BY W WIEZIENIU!!!!
Avatar
KK / 17 maja 2008 o 10:50
NIECH SIę PAN WSTYDZI PREZYDENCIE ,W SZWECJI NIKT BY ZA TAKIEGO CWANIACZKA NIE PORęCZYł,ALE TO NIE SZWECJA A PAN MNIE SZWED,WIęC PAN ROZUMIE CZłOWIEKA ,WIDAć PAN TAKI SAM,PO PRZY WłADZY A WSZYSCY LUDZIE PO WIINI SIę WSPIERAć,żENADA
Avatar
Temi-da / 16 maja 2008 o 10:41
"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.
Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. Eksperci alarmują - najgorzej się dzieje na styku władzy publicznej i działalności gospodarczej. Sami biznesmeni przyznają, że muszą do kosztów funkcjonowania swojej firmy doliczać kwoty przeznaczone na łapówki. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego i finansowanych przez Bank Światowy wynika, że w odczuciu przedsiębiorców korupcja stała się zjawiskiem powszechnym. Prawie połowa z nich przyznaje się do dawania łapówek (48 proc.), zdecydowana większość (57 proc.) mówi, że znają kogoś, kto bierze.
- Kiedyś korupcja rozciągała się na wszystkie sfery życia społecznego - komentuje Jacek Wojciechowicz z Banku Światowego. - Dzisiaj ulokowała się na styku administracji publicznej i sfery gospodarczej. - Nie pokazujemy całego zjawiska - mówi Grażyna Kopińska, szefowa programu "Przeciw korupcji" Fundacji Batorego - Staramy się tylko przybliżyć jego obraz. "

I jak tu nie oprzeć się jednoznacznym skojarzeniom kiedy głównymi poręczycielami są osoby z administracji publicznej???

Sąd aresztował sutenerów - tytuł z dzisiejszego Dziennika Wschodniego.
Mam opaskę na oczach więc stawiam retoryczny pytanie: co jest gorsze dla społeczeństwa - zmusznie do nierządu za pieniądze czy zmusznie do płacenia pieniędzy w zamian za możliwość prowadzenia tworzącej miejsca pracy działalności gospodarczej???
Tak jedno jak i drugie powinno spotykać się ze zdecydowanym napiętnowaniem i takim samym traktowaniem - widać po tytułach i artukułach jaka jest sprawiedliwość ale mnie proszę w to nie mieszać - Temida
"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.
Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. Eksperci alarmują - najgorzej się dzieje na styku władzy publicznej i działalności gospodarczej. Sami biznesmeni przyznają, że muszą do kosztów funkcjonowania swojej firmy doliczać kwoty przeznaczone na łapówki. Z badań przeprowadzonych przez Fundację Batorego i finansowanych przez Bank Światowy wynika, że w odczuciu przedsiębiorców korupcja st... rozwiń
Avatar
Honor / 16 maja 2008 o 10:14
"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!"
"Jacek Kaczmarski", tytuł piosenki: "Kantyczka z lotu ptaka"

"Połowa biznesmenów zmuszona jest dawać łapówki - wynika z najnowszych badań.Kolejne bulwersujące dane o korupcji w Polsce - prawie połowa przedsiębiorców przyznaje się do dawania łapówek. "
Raka wycina się z korzeniami a nie karmi nim nowe ciała!!!
Oby tak dalej a przy nastepnych badanich okaże się, że już 100% daje i bierze na wypadek wszelki po to żeby mieć na kaucję!!!

Nieskuteczne poręczenie liderów politycznych i społecznych i skuteczna kaucja - z aktu oskarżenia wynika, że ma z czego płacić.
"Patrz mój dobrotliwy Boże
Na swój ulubiny ludek,
Jak wychodzi rano w zboże
Zginać harde karki z trudem.
Patrz, jak schyla się nad pracą,
Jak pokornie klęski znosi
I nie pyta - Po co? Za co?
Czasem o coś Cię poprosi:

- Ujmij trochę łaski nieba!
Daj spokoju w zamian, chleba!
Innym udziel swej miłości!
Nam - sprawiedliwości!

- Co nam hańba, gdy talary
Mają lepszy kurs od wiary!
Wymienimy na walutę
Honor i pokutę!... rozwiń
Avatar
PiS / 16 maja 2008 o 10:00
ot i cale polskie spoleczenstwo. Pan B. ma postawione zarzuty a juz jest uważany za skazanego! Dopoki sąd nie wyda prawomocnego wyroku doputy nie można mowic o winie a tylko jedynie o podejrzeniu. Dlatego nawet przy takich zarzutach środek zapobiegawczy w postaci aresztu wydaje się niezasadny. Pobyt w areszcie może jedynie zaszkodzić biorąc pod uwagę psychike. Na czlowieka ktory biznesem się zajmowal najbardziej skutecznym środkiem zapobiegawczym jest kaucja. Zresztą analizując zarzuty ktore pojawily się w mediach przy bardzo doswiadczonych obrońcach Pan B. może usłyszeć na zakończenie procesu : "sąd uniewinnia od zarzucanych czynów i przyznaje zadośćuczynienie w wysokości 50 tyś zł".
ot i cale polskie spoleczenstwo. Pan B. ma postawione zarzuty a juz jest uważany za skazanego! Dopoki sąd nie wyda prawomocnego wyroku doputy nie można mowic o winie a tylko jedynie o podejrzeniu. Dlatego nawet przy takich zarzutach środek zapobiegawczy w postaci aresztu wydaje się niezasadny. Pobyt w areszcie może jedynie zaszkodzić biorąc pod uwagę psychike. Na czlowieka ktory biznesem się zajmowal najbardziej skutecznym środkiem zapobiegawczym jest kaucja. Zresztą analizując zarzuty ktore pojawily się w mediach przy bardzo doswiadczon... rozwiń
Avatar
?? / 16 maja 2008 o 07:56
"Osoby zaufania publicznego" ?! Chyba to stwierdzenie na wyrost ?! Kto dziś ufa urzędnikom? W dodatku tej opcji?!
Avatar
n / 16 maja 2008 o 07:32
TAK TO JEST JAK SIE MA KOLESI,ZWYKŁY CZŁOWIEK GNIŁ BY W WIEZIENIU!!!!
Zobacz wszystkie komentarze 6

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła
galeria

Tragiczny wypadek w Biłgoraju. Przyjaciele proszą o wsparcie dla rodziny Pawła 0 2

Przyjaciele Pawła, który kilka dni temu zginął w tragicznym wypadku w Biłgoraju, proszą o wsparcie dla jego rodziny, dwóch synów: Kuby i Bartka.

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

MUNDIAL 2018. Polska gra z Senegalem. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 0 0

MUNDIAL 2018 Finałowe odliczanie zakończone! Już dziś o godzinie 17 na stadionie Spartaka w Moskwie reprezentacja Polski zmierzy się z Senegalem

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą
tylko u nas
galeria

Bunt rolników przeciwko niskim cenom malin - tłumy na spotkaniu w Bobach. A politycy się kłócą 0 5

W centrum malinowego zagłębia, podkraśnickich Bobach było wczoraj kilkuset rolników. Przejechał też wiceminister rolnictwa. Były zarzuty, postulaty i obietnice. Nie było zaś jednomyślności, co do tego czy w proteście przeciwko niskim cenom na skupie, powstrzymanie się od zbioru malin ma jakikolwiek sens.

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół
film

Wstrząsająca napaść w Lubelskiem. Gwałcili chłopaka kijem baseballowym i kluczem do kół 0 11

Pobili, wywieźli do lasu i znów katowali. Prokuratura mówi o „szczególnym udręczeniu”. Sprawcy zostali już aresztowani

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 1 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 1 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 3 13

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 13 5

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 1 2

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 1 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 111 12

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 15

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!