Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 lutego 2014 r.
16:15
Edytuj ten wpis

Usłyszał w ZUS: "To pan wierzy jeszcze w swoją emeryturę?"

2240 46 A A

Zostałem zlekceważony, a urzędniczka złamała chyba wszystkie podstawowe standardy obsługi klientów - uważa nasz Czytelnik, który wybrał się do lubelskiego oddziału ZUS, by dowiedzieć się kilku rzeczy o reformie emerytalnej

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Pan Piotr był w ZUS przy ul. Zana w Lublinie w piątek. Najbardziej interesowała go sprawa wyboru między ZUS a OFE. Chciał wiedzieć, co będzie się działo z jego składkami, gdy za jakiś czas zrezygnuje z konta w ZUS na rzecz prywatnego funduszu. - Jakież było moje zdziwienie, gdy pani przy okienku powiedziała, że zupełnie nie wie, o jaką reformę chodzi - pisze do nas w e-mailu pan Piotr. Gdy powiedział, że nie rozumie jej śmiechu, bo sprawa jest dla niego ważna, miał dostać jeszcze jedną nieoczekiwaną odpowiedź. - Zdębiałem, gdy powiedziała do mnie "to pan wierzy jeszcze w swoją emeryturę?”. Rozmowa na takim poziomie kompetencji trwała jeszcze kilka minut - opisuje nasz Czytelnik. Przeczytaj cały list naszego Czytelnika Zadzwoniliśmy w poniedziałek rano do Małgorzaty Korby, rzeczniczki prasowej lubelskiego oddziału ZUS. Odpowiedziała, że nie jest w stanie ustalić z "kim konkretnie anonimowy Czytelnik odbył piątkową rozmowę, a co za tym idzie - jaki był jej przebieg”. Tłumaczyła, że pracownicy w Lublinie obsługują każdego dnia kilkuset klientów. - Mogę natomiast powiedzieć, że opisane zachowanie jest niezgodne ze standardami obsługi klienta w ZUS, które opierają się na rzetelności, uprzejmości i profesjonalizmie. Dlatego uczulimy pracowników, by nie dochodziło do podobnych sytuacji - zapewnia Małgorzata Korba. - Żałuję, że Czytelnik nie zgłosił się ze swoimi uwagami do przełożonego pracownika, z którym rozmawiał. Mielibyśmy wtedy szansę na zweryfikowanie sytuacji na bieżąco - dodaje rzeczniczka. Po naszym telefonie szybko udało się ustalić odpowiedź na pytania pana Piotra dotyczące reformy emerytalnej. - Zgodnie z ustawą jeśli ubezpieczony w przyszłości zmieni zdanie i uzna, że jednak chce odkładać część składki emerytalnej w OFE, to może takiej zmiany dokonać. Środki, które do tej pory odkładał na subkoncie w ZUS, pozostaną na subkoncie i będą wchodziły w skład emerytury z I filaru - wyjaśnia Małgorzata Korba. ZUS zaprasza naszego Czytelnika, jeśli ten chciałby jeszcze raz porozmawiać na ten temat.

NAJLEPIEJ OCENIANE ODDZIAŁY ZUS

ZUS opublikował niedawno raport na temat jakości, sprawności oraz efektywności pracy 43 swoich oddziałów. Ankieterzy sprawdzali m.in. poziom satysfakcji klienta i jakość pracy urzędników. Kontrolowane było m.in. to, czy pracownicy zakładu są cierpliwi, ile poświęcają czasu klientom i czy dobrze tłumaczą interesantom w czym rzecz. W trzecim kwartale 2013 roku Lublin zajmował trzecie miejsce ex aequo z Białymstokiem, Częstochową, Płockiem, Siedlcami i Zabrzem. Teoretycznie najlepiej klienci mają w Jaśle i Opolu. Wyniki za IV kwartał są opracowywane.
Czytaj więcej o:

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Katarzyna / 8 kwietnia 2014 o 00:21
Nie wierzycie Państwo w ZUS i chcielibyście samodzielnie zadbać i swoją przyszłą emeryturę i bezpieczeństwo? Proszę o kontakt 531260215. A chętnie udzielę bezpłatnych informacji jak tego dokonać.
Avatar
Biały / 3 marca 2014 o 16:09

Przynajmniej jeden uczciwy urzędnik

Avatar
Interesant / 28 lutego 2014 o 08:31

Petent - brzydkie komusze słowo ustawiające człowieka w pozycji dziękczynno-błagalnej. («osoba ubiegająca się o coś w sądzie, urzędzie itp.»

)

Klient - jako obywatel korzystający z instytucji publicznej zasługuje na szacunek i dobra obsługę. To instytucja jest dla klienta, a nie odwrotnie - przynajmniej tak powinno być. («osoba kupująca coś w sklepie, korzystająca z usług banku, adwokata itp. lub załatwiająca sprawę w jakiejś instytucji»)

Masz myślenie skażone komuszym oglądem świata.

Osobę załatwiającą sprawę w jakiejś instytucji chyba lepiej nazywać interesantem, bo klient to obywatel korzystający z instytucji zarówno publicznej, jak i towarzyskiej :D  

sprawę w jakiejś instytucji chyba lepiej nazywać interesantem, bo klient to obywatel korzystający z instytucji zarówno publicznej, jak i towarzyskiej :D  

rozwiń
Avatar
słuchacz / 26 lutego 2014 o 18:54

jąkaty prezydent=długie przemówienia

Avatar
głosuje na KORWINA / 26 lutego 2014 o 18:42

------- JAKIE TRZEBA MIEĆ IQ żeby wierzyć tym ktorzy okradają, szczawiom Zbychom zegarkom...etc ? !! Jakim prostakiem trzeba być żeby głosować na tych co okradają?? 

Avatar
Antek / 26 lutego 2014 o 12:41

Ale ten naród głupi i naiwny. Poszedł się pytać czy zostać w zusie i złodziejskim ofe, czy przejść z powrotem tylko do zus? Takie ofe powstały tylko i wyłącznie w takich państewkach w których tzw. politycy są patologicznie skorumpowani i chciwi. Ofe to jeden wielki kant i zamiast się cieszyć, ze odpada jeden złodziej od koryta jakim są składki tzw. emerytalne, to idiota jeden z drugim ma wątpliwości, czy dać się dalej okradać, czy może już nie. I jeszcze ma pretensję jak usłyszy prawdę. No debil jakiś.

Avatar
Czytelnik / 26 lutego 2014 o 10:49

A może władze państwowe , w końcu prawdę powiedzą ... ?. Nie ma naszego państwa gospodarczego , finansowego . Przepadło . Lata zaborów , wojen , ograbiania z czego i z kogo się dało . Infrastruktura administracyjna i drogowa nam została . Już w niedługim czasie i nazewnictwo polskie przestanie obowiązywać . Smutne ale prawdziwe . Obecni politycy , władze państwowe to tylko pracownicy administracji firmy pogrzebowej . Nie do końca profesjonalni , kłamliwi i niekompetentni  ! .

Avatar
xxx / 26 lutego 2014 o 09:26

"sorry, taki mamy klimat" - przykład idzie z góry...


"sorry, taki mamy klimat" - przykład idzie z góry...

Jeśli już dokładnie chcesz cytować panią Bieńkowską, to jej słowa brzmiały dokładnie :" sorry, mamy taki klimat, niestety" - nie wiedzieć czemu wszyscy chcąc ja cytować przekręcają jej zdanie. Wprawdzie nie zmienia to meritum wypowiedzi, ale nie jest już dokładnym cytatem...

Jeśli już dokładnie chcesz cytować panią Bieńkowską, to jej słowa brzmiały dokładnie :" sorry, mamy taki klimat, niestety" - nie wiedzieć czemu wszyscy chcąc ja cytować przekręcają jej zdanie. Wprawdzie nie zmienia to meritum wypowiedzi, ale nie jest już dokładnym cytatem...

rozwiń
Avatar
niewzruszona / 25 lutego 2014 o 22:50

"sorry, taki mamy klimat" - przykład idzie z góry...

Avatar
ja / 25 lutego 2014 o 20:13

Obiąć rączkę?! A za co ? Że prawdę powiedziała?

Niech już ten bajzel się zawali bo ani ludzie nie mają siły tego g...a utrzymywać ani też nie mają ochoty. Banda darmozjadow!!!

Avatar
Katarzyna / 8 kwietnia 2014 o 00:21
Nie wierzycie Państwo w ZUS i chcielibyście samodzielnie zadbać i swoją przyszłą emeryturę i bezpieczeństwo? Proszę o kontakt 531260215. A chętnie udzielę bezpłatnych informacji jak tego dokonać.
Avatar
Biały / 3 marca 2014 o 16:09

Przynajmniej jeden uczciwy urzędnik

Avatar
Interesant / 28 lutego 2014 o 08:31

Petent - brzydkie komusze słowo ustawiające człowieka w pozycji dziękczynno-błagalnej. («osoba ubiegająca się o coś w sądzie, urzędzie itp.»

)

Klient - jako obywatel korzystający z instytucji publicznej zasługuje na szacunek i dobra obsługę. To instytucja jest dla klienta, a nie odwrotnie - przynajmniej tak powinno być. («osoba kupująca coś w sklepie, korzystająca z usług banku, adwokata itp. lub załatwiająca sprawę w jakiejś instytucji»)

Masz myślenie skażone komuszym oglądem świata.

Osobę załatwiającą sprawę w jakiejś instytucji chyba lepiej nazywać interesantem, bo klient to obywatel korzystający z instytucji zarówno publicznej, jak i towarzyskiej :D  

sprawę w jakiejś instytucji chyba lepiej nazywać interesantem, bo klient to obywatel korzystający z instytucji zarówno publicznej, jak i towarzyskiej :D  

rozwiń
Avatar
słuchacz / 26 lutego 2014 o 18:54

jąkaty prezydent=długie przemówienia

Avatar
głosuje na KORWINA / 26 lutego 2014 o 18:42

------- JAKIE TRZEBA MIEĆ IQ żeby wierzyć tym ktorzy okradają, szczawiom Zbychom zegarkom...etc ? !! Jakim prostakiem trzeba być żeby głosować na tych co okradają?? 

Avatar
Antek / 26 lutego 2014 o 12:41

Ale ten naród głupi i naiwny. Poszedł się pytać czy zostać w zusie i złodziejskim ofe, czy przejść z powrotem tylko do zus? Takie ofe powstały tylko i wyłącznie w takich państewkach w których tzw. politycy są patologicznie skorumpowani i chciwi. Ofe to jeden wielki kant i zamiast się cieszyć, ze odpada jeden złodziej od koryta jakim są składki tzw. emerytalne, to idiota jeden z drugim ma wątpliwości, czy dać się dalej okradać, czy może już nie. I jeszcze ma pretensję jak usłyszy prawdę. No debil jakiś.

Avatar
Czytelnik / 26 lutego 2014 o 10:49

A może władze państwowe , w końcu prawdę powiedzą ... ?. Nie ma naszego państwa gospodarczego , finansowego . Przepadło . Lata zaborów , wojen , ograbiania z czego i z kogo się dało . Infrastruktura administracyjna i drogowa nam została . Już w niedługim czasie i nazewnictwo polskie przestanie obowiązywać . Smutne ale prawdziwe . Obecni politycy , władze państwowe to tylko pracownicy administracji firmy pogrzebowej . Nie do końca profesjonalni , kłamliwi i niekompetentni  ! .

Avatar
xxx / 26 lutego 2014 o 09:26

"sorry, taki mamy klimat" - przykład idzie z góry...


"sorry, taki mamy klimat" - przykład idzie z góry...

Jeśli już dokładnie chcesz cytować panią Bieńkowską, to jej słowa brzmiały dokładnie :" sorry, mamy taki klimat, niestety" - nie wiedzieć czemu wszyscy chcąc ja cytować przekręcają jej zdanie. Wprawdzie nie zmienia to meritum wypowiedzi, ale nie jest już dokładnym cytatem...

Jeśli już dokładnie chcesz cytować panią Bieńkowską, to jej słowa brzmiały dokładnie :" sorry, mamy taki klimat, niestety" - nie wiedzieć czemu wszyscy chcąc ja cytować przekręcają jej zdanie. Wprawdzie nie zmienia to meritum wypowiedzi, ale nie jest już dokładnym cytatem...

rozwiń
Avatar
niewzruszona / 25 lutego 2014 o 22:50

"sorry, taki mamy klimat" - przykład idzie z góry...

Avatar
ja / 25 lutego 2014 o 20:13

Obiąć rączkę?! A za co ? Że prawdę powiedziała?

Niech już ten bajzel się zawali bo ani ludzie nie mają siły tego g...a utrzymywać ani też nie mają ochoty. Banda darmozjadow!!!

Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Liga Mistrzów dla Realu Madryt!

Liga Mistrzów dla Realu Madryt! 0 1

W rozegranym w Kijowie finale najważniejszych europejskich rozgrywek „Królewscy” pokonali Liverpool 3:1. Bohaterem spotkania okazał się Gareth Bale, który zdobył dwa gole, a antybohaterem– bramkarz ekipy z Wysp Brytyjskich – Loris Karius

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor

Cechy wolicjonalne ważniejsze niż technika i taktyka, czyli opinie po meczu Chełmianka – Motor 7 1

Motor przedłużył swoje nadzieje na awans do II ligi dzięki sobotniej wygranej z Chełmianką (2:0). Jak spotkanie oceniają trenerzy obu zespołów?

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie
galeria

Maria Chomentowska, architekt, mistrzyni skrytości. Jej rozwiązania sprzed lat wciąż są nowatorskie 0 2

Nie była ani szczupła, ani gruba. Ani wysoka, ani niska. Włosy? Ciemny blond. Chyba. Pani Maria. Maria Chomentowska. Mistrzyni skrytości. Perfekcyjna i pracowita. Architekt wnętrz, projektantka. Zaproponowane przez nią kilkadziesiąt lat temu rozwiązania, nadal są nowatorskie. I świetnie się sprawdzają. Jej życie zawodowe podzielone na kilka okresów, dopiero teraz doczekało się pierwszej monograficznej wystawy i opracowania. Życie prywatne zostanie prywatnym już chyba na zawsze. Gdy najbliżsi chcieli zacząć zadawać pytania, już nie miał kto odpowiadać. Znajomi nigdy nie pytali, bo czuli, że pytać nie powinni

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą

Radomiak – Wisła 2:2. Puławy żegnają się z drugą ligą 2 12

Kolejki cudów nie było. Wisła powalczyła w Radomiu, ale urwała gospodarzom tylko jeden punkt po remisie 2:2. Znicz Pruszków i MKS Kluczbork wygrały swoje mecze. A to oznacza, że puławianie muszą przełknąć bardzo gorzką pigułkę. Właśnie zaliczyli drugi spadek z rzędu i w następnym sezonie zagrają w III lidze

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich
wiersze między newsami

"Czułe guziczki" nie są dla wszystkich 0 0

Amerykanka, kolekcjonerka sztuki, przyjaciółka Picassa, Hemingway’a i Fitzgeralda pisała także wiersze. Na koniec naszej poetyckiej akcji – spotkanie z Gertrude Stein. Bądźcie dzielni

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie

Avia – Podhale 1:4. Pierwsza wiosenna porażka u siebie 5 8

Piłkarze ze Świdnika ponieśli pierwszą w rundzie wiosennej porażkę na swoim stadionie. Zespół trenera Dominika Bednarczyka przegrał z Podhalem Nowy Targ 1:4, choć jako pierwszy zdobył tego dnia bramkę

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi

MKS Ryki – Stal Kraśnik 0:9. Sobotnie wyniki meczów IV Ligi 39 7

Opromieniona awansem do III ligi Stal Kraśnik dokonała kolejnej egzekucji. Tym razem zespół trenera Daniela Szewca rozgromił w Rykach tamtejszy MKS aż 9:0, a cztery gole zdobył Filip Drozd

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia]
galeria
film

Lublin: Pikieta i przepychanki przed spotkaniem z Morawieckim. Premier odpowiedział [wideo, zdjęcia] 231 50

Do pikiety doszło przed dzisiejszym spotkaniem premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami Lublina

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo)

Chełmianka - Motor 0:2 (zapis relacji na żywo) 3 16

Motor pokonał w sobotę Chełmiankę 2:0 i przedłużył nadzieje na awans do II ligi. Swój mecz wygrała jednak także Resovia i podopieczni trenera Piotra Zasady ciągle tracą do rywali cztery punkty.

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 60 64

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 6

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 21 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 2

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 19 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!