wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Ustawa abolicyjna już działa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 25 sierpnia 2008, 13:29

Jeśli pracowałeś za granicą i nie płaciłeś podatków w Polsce fiskus daruje ci winy. Jak zapłaciłeś podwójny podatek - dostaniesz zwrot.

Wystarczy tylko zgłosić się do urzędu skarbowego i złożyć odpowiedni wniosek. Można to zrobić od dziś.

- Zainteresowanie jest rzeczywiście duże. Już w ubiegłym tygodniu zgłaszały się do nas osoby chcące skorzystać z ustawy abolicyjnej - mówi Dariusz Kordula, z-ca naczelnika I Urzędu Skarbowego w Lublinie.

- W tej chwili jesteśmy w pełni gotowi, by przyjmować wnioski od podatników. Jeśli ktoś nie ma odpowiedniego druku, dostanie go u nas.

Ustawa abolicyjna dotyczy osób, które w latach 2002-2007 pracowały za granicą (m.in. w Belgii, Holandii, Finlandii, Danii, Stanach Zjednoczonych, Rosji i Australii oraz w latach 2002-2006 w Wielkiej Brytanii i Irlandii) i miały obowiązek rozliczać się zarówno przed zagranicznym, jak i polskim fiskusem.

- Ci, którzy nie złożyli w Polsce zeznań podatkowych, teraz będą mogli liczyć na umorzenie podatku od zagranicznych dochodów wraz z odsetkami. Ci zaś, którzy w tym czasie rozliczyli się przed polskim urzędem i nadpłacili podatek otrzymają jego zwrot - wyjaśnia Marta Szpakowska, rzecznik Izby Skarbowej w Lublinie.

Warunkiem jest złożenie w urzędzie skarbowym wniosku w tej sprawie. Druk jest dostępny na stronach Ministerstwa Finansów (www.mf.gov.pl) lub Izby Skarbowej (www.is.lublin.pl). Trzeba będzie do niego dołączyć oświadczenie o tym, jakie osiągnęliśmy dochody i gdzie zapłaciliśmy podatek.

Urząd będzie miał 6 miesięcy na wydanie decyzji o umorzeniu lub zwrocie podatku. Pieniądze dostaniemy najpóźniej w ciągu miesiąca od wydania decyzji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Albert
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Albert
Albert (25 sierpnia 2008 o 14:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
>> Jeśli pracowałeś za granicą i nie płaciłeś podatków w Polsce

to to jest logiczne i kropka.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!