Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 listopada 2007 r.
17:00
Edytuj ten wpis

Usunęli dyrektora Cioczka

Autor: Zdjęcie autora Ewa Stępień
0 10 A A

Zarząd województwa zadecydował dziś o zwolnieniu dyrektora szpitala im. Jana Bożego w Lublinie. Na wieść o tym, jeden z lekarzy popłakał się z radości.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Nie można go odwołać, ponieważ nie był powołany lecz zatrudniony na umowę o pracę - mówi Dorota Goluch, rzecznik prasowy marszałka woj. lubelskiego. - W jego przypadku obowiązuje 6-miesięczny okres wypowiedzenia. Marszałek Bratkowski zawarł z dyrektorem Cioczkiem wyjątkowo korzystną umowę.

Wypowiedzenie zostanie wręczone dyrektorowi, jak tylko wróci ze zwolnienia lekarskiego, na którym jest do 20 listopada. Jak dodaje rzecznik marszałka argumentem przemawiającym za zwolnieniem jest poważny konflikt między dyrektorem, a częścią pracowników. Cierpią na tym pacjenci oraz wizerunek szpitala.

Szpitalne związki zawodowe od dawna domagały się dymisji Piotra Cioczka. Ich przedstawiciele wielokrotnie odwiedzali Urząd Marszałkowski, błagając o reakcję. Mówili, że dyrektor zamiast szpital rozwijać, zwija go, że oszczędza na pensjach personelu, wyposażeniu, a nawet na pacjentach. W sobotę napisaliśmy o skandalicznym piśmie dyrektora do byłego ordynatora chirurgii.

Dyrektor przywoływał do porządku profesora Piotra Paluszkiewicz, wypominając mu, że naraża szpital na popadniecie w długi poprzez przyjmowanie i leczenie pacjentów w ciężkim lub beznadziejnym stanie. Profesor zwolnił się w trybie natychmiastowym. Związkowcy do końca nie wierzyli, że uda się ruszyć Cioczka z posady, na której tkwił od 10 lat.

- Jeszcze nie dowierzam - powiedziała dziś po decyzji o zwolnieniu Marzena Siek, przewodnicząca Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w szpitalu. - Cieszymy się i dziękujemy, ze znaleźliśmy zrozumienie.

Jeden z lekarzy popłakał się. - Naprawdę? Dziękuję, dziękuję - mówił z radością. (STEP)

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mieszkaniec Lublina / 15 listopada 2007 o 14:39
Zaczął likwidować jeden z nielicznych oddziałów chirurgicznych gdzie podejmowano się operować trudne przypadki. Walcząc o stołek chciał się podlizac lekarzom i wypłacił im premie (niestety groszowe) totalnie olewając pielęgniarki. Gdyby nie usunęli tego błazna to za rok zostałaby sama interna (bo tam pracuje jego zona). Ja już pomijam, że chciał wywalić z pracy największy autorytet w woj. lubelskim od chorób zakaźnych prof. Modrzewską. Doprowadził do odejścia kilku dobrych pracowników - w tym prof. Paluszkiewicza a teraz sam nic nie robiąc będzie dostawał po 10 tys. zł /mc przez pół roku !
Zaczął likwidować jeden z nielicznych oddziałów chirurgicznych gdzie podejmowano się operować trudne przypadki. Walcząc o stołek chciał się podlizac lekarzom i wypłacił im premie (niestety groszowe) totalnie olewając pielęgniarki. Gdyby nie usunęli tego błazna to za rok zostałaby sama interna (bo tam pracuje jego zona). Ja już pomijam, że chciał wywalić z pracy największy autorytet w woj. lubelskim od chorób zakaźnych prof. Modrzewską. Doprowadził do odejścia kilku dobrych pracowników - w tym prof. Paluszkiewicza a teraz sam nic nie robiąc b... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:44
...
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:19
O co tu chodzi???????? Drogi Dzienniku Wschodni czy stosujecie cenzurę? Gdzie jest mój komentarz? Oj nie ŁADNIE
Avatar
brak / 15 listopada 2007 o 12:38
Czy trzymanie w ryzach to brak inwestycji w szpitalu, brak sprzętu, brak podwyżek dla pracowników, traktowanie pracowników jak BYDŁO, mobbing itp. ?????? Jeśli tak to ja bardzo dziękuje. To jest droga do tego aby szpital padł. A pan Cioczek miał tylko nadzieje że może pociągnie w tym szpitalu i na tym stanowisku do emerytury a później to co go to obchodzi. Ale na szczęście koniec tego dobrego. To wielkie zwycięstwo pracowników z tym dyktatorem Cioczkiem. :-)
Avatar
Obserwator / 15 listopada 2007 o 09:15
Zobaczymy jak długo potrwa sielanka z nowym dyrektorem, który nie da oczekiwanych podwyżek( bo niby skąd ma wziąć te pieniądze ?). Za kilka miesięcy można drukować ten sam artykuł wstawiając tylko inne nazwisko. Powód do łez ten sam
Avatar
B.P / 14 listopada 2007 o 22:37
Czy w tej sytuacji prof. Paluszkiewicz wróci do pracy???
Avatar
Pacjentka / 14 listopada 2007 o 22:15
HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :):):):):):):):):)
Avatar
(Anonimowy) / 14 listopada 2007 o 18:50
CIEKAWE DLACZEGO NIE WYŚWIETLAJĄ SIĘ POD TEKSTEM ŻADNE KOMENTARZE???O CO TU CHODZI DROGI "DZIENNIKU"???CENZURA CZY CO????!!!!
Avatar
szczęśliwy! / 14 listopada 2007 o 18:38
Chociaż raz zwyciężyła sprawiedliwość! nareszcie!
Avatar
fff / 14 listopada 2007 o 18:05
Jeden sie popłakał, a drugi zrobił rzadki stolec.Gratulacje.Człowiek trzymał szpital w ryzach, nie zadłużał to był zły.Teraz będzie lepszy.Watpię.
Avatar
mieszkaniec Lublina / 15 listopada 2007 o 14:39
Zaczął likwidować jeden z nielicznych oddziałów chirurgicznych gdzie podejmowano się operować trudne przypadki. Walcząc o stołek chciał się podlizac lekarzom i wypłacił im premie (niestety groszowe) totalnie olewając pielęgniarki. Gdyby nie usunęli tego błazna to za rok zostałaby sama interna (bo tam pracuje jego zona). Ja już pomijam, że chciał wywalić z pracy największy autorytet w woj. lubelskim od chorób zakaźnych prof. Modrzewską. Doprowadził do odejścia kilku dobrych pracowników - w tym prof. Paluszkiewicza a teraz sam nic nie robiąc będzie dostawał po 10 tys. zł /mc przez pół roku !
Zaczął likwidować jeden z nielicznych oddziałów chirurgicznych gdzie podejmowano się operować trudne przypadki. Walcząc o stołek chciał się podlizac lekarzom i wypłacił im premie (niestety groszowe) totalnie olewając pielęgniarki. Gdyby nie usunęli tego błazna to za rok zostałaby sama interna (bo tam pracuje jego zona). Ja już pomijam, że chciał wywalić z pracy największy autorytet w woj. lubelskim od chorób zakaźnych prof. Modrzewską. Doprowadził do odejścia kilku dobrych pracowników - w tym prof. Paluszkiewicza a teraz sam nic nie robiąc b... rozwiń
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:44
...
Avatar
(Anonimowy) / 15 listopada 2007 o 13:19
O co tu chodzi???????? Drogi Dzienniku Wschodni czy stosujecie cenzurę? Gdzie jest mój komentarz? Oj nie ŁADNIE
Avatar
brak / 15 listopada 2007 o 12:38
Czy trzymanie w ryzach to brak inwestycji w szpitalu, brak sprzętu, brak podwyżek dla pracowników, traktowanie pracowników jak BYDŁO, mobbing itp. ?????? Jeśli tak to ja bardzo dziękuje. To jest droga do tego aby szpital padł. A pan Cioczek miał tylko nadzieje że może pociągnie w tym szpitalu i na tym stanowisku do emerytury a później to co go to obchodzi. Ale na szczęście koniec tego dobrego. To wielkie zwycięstwo pracowników z tym dyktatorem Cioczkiem. :-)
Avatar
Obserwator / 15 listopada 2007 o 09:15
Zobaczymy jak długo potrwa sielanka z nowym dyrektorem, który nie da oczekiwanych podwyżek( bo niby skąd ma wziąć te pieniądze ?). Za kilka miesięcy można drukować ten sam artykuł wstawiając tylko inne nazwisko. Powód do łez ten sam
Avatar
B.P / 14 listopada 2007 o 22:37
Czy w tej sytuacji prof. Paluszkiewicz wróci do pracy???
Avatar
Pacjentka / 14 listopada 2007 o 22:15
HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :):):):):):):):):)
Avatar
(Anonimowy) / 14 listopada 2007 o 18:50
CIEKAWE DLACZEGO NIE WYŚWIETLAJĄ SIĘ POD TEKSTEM ŻADNE KOMENTARZE???O CO TU CHODZI DROGI "DZIENNIKU"???CENZURA CZY CO????!!!!
Avatar
szczęśliwy! / 14 listopada 2007 o 18:38
Chociaż raz zwyciężyła sprawiedliwość! nareszcie!
Avatar
fff / 14 listopada 2007 o 18:05
Jeden sie popłakał, a drugi zrobił rzadki stolec.Gratulacje.Człowiek trzymał szpital w ryzach, nie zadłużał to był zły.Teraz będzie lepszy.Watpię.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 19 czerwca 2018 roku 0 0

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta

Mundial 2018: Tunezja – Anglia 1:2. Wielkie męczarnie faworyta 0 0

Świetna pierwsza połowa, ale z fatalną skutecznością. A w drugiej wielkie męczarnie. Anglia ostatecznie wygrała jednak z Tunezją 2:1 po dwóch golach Harry’ego Kane’a. Ta druga padła w doliczonym czasie gry,

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją

To kino dostało wyróżnienie. Może się pochwalić frekwencją 0 0

Centrum Kultury Filmowej Stylowy zostało wyróżnione za najlepsze wyniki frekwencyjne w rozpowszechnianiu filmów europejskich i światowych. Nie pierwszy raz CKF ma się czym chwalić

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne"

Wkrótce marszałek zarobi mniej. "Będę dodatkowo przekazywał ok. 1 tys. zł na cele charytatywne" 0 10

O 545 zł brutto mniej będzie zarabiał od 1 lipca marszałek województwa lubelskiego. To efekt rządowego rozporządzenia, którego celem było zmniejszenie zarobków samorządowców o 20 proc. Ale obniżka w przypadku naszego marszałka będzie niższa niż zakładał PiS

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić

Kto może dostać mieszkanie od miasta? Wkrótce zasady mogą się zmienić 0 2

Zmienione mają być zasady przyznawania mieszkań od miasta. Ratusz chce wpuścić do kolejki po lokal osoby o nieco wyższych dochodach. Sama kolejka rządziłaby się nieco innymi prawami niż obecnie. Osoby, które samowolnie zajęły inny lokal, trafiałyby na dalsze miejsca, przez co dłużej czekałyby na klucze

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach

MKS Perła musi powalczyć o Ligę Mistrzyń w kwalifikacjach 0 0

MKS Perła Lublin nie zagra w fazie grupowej. Podopieczne Roberta Lisa do elity będą musiały przebijać się przez turniej kwalifikacyjny. Losowanie eliminacji jest zaplanowane na 27 czerwca.

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna

Skręcała w lewo, ale ją wyprzedzał. Jedna osoba ranna 0 2

Jedna osoba trafiła do szpitala po wypadku w Czemiernikach (pow. radzyński).

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy

MUNDIAL 2018. Belgia – Panama 3:0. Opór tylko do przerwy 1 0

MUNDIAL 2018 W pierwszym meczu grupy G Belgia nie bez problemów pokonała na stadionie w Soczi Panamę 3:0

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19

Ekspresówka z Lublina do Rzeszowa coraz bliżej. Podpisali umowy na kolejny odcinek S19 35 7

W poniedziałek podpisano trzy umowy na prawie 25-kilometrowy odcinek S19 Lasy Janowskie – Nisko Południe. Tym samym ekspresowe połączenie Lublina z Rzeszowem nabiera coraz bardziej realnych kształtów

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku"
20 czerwca 2018, 21:00

Miasto movie w Warsztatach Kultury: "Ucieczka z Nowego Jorku" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 20 czerwca o godz. 21 w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a) w ramach cyklu Miasto movie analogowo zobaczymy film Ucieczka z Nowego Jorku.

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą

Trudna sytuacja plantatorów. Wojewoda obwinia PSL, a PSL partię rządzącą 0 9

Będzie więcej kontroli owoców miękkich, w tym malin wjeżdżających do Polski zza wschodniej granicy – zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej wojewoda lubelski Przemysław Czarnek. To reakcja na fatalną dla producentów malin sytuację na rynku i niskie ceny skupu tych owoców, które są zdecydowanie poniżej kosztów produkcji.

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca

Motor odmłodzi skład? Decyzje do końca czerwca 0 5

Kolejny sezon i kolejne rozczarowanie w Lublinie. Motor po raz czwarty z rzędu nie wywalczył awansu do upragnionej II ligi. W lecie znowu zanosi się na zmiany w klubie. Wydaje się, że najbardziej prawdopodobny jest wariant z odmłodzeniem kadry zespołu

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia]
galeria

Lublin: Oto laureaci Wielkiego Testu Języka Angielskiego [zdjęcia] 0 0

Za nami kolejna edycja Wielkiego Testu Języka Angielskiego „Challenge Accepted”.

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna
Lubelskie Ekstra

Kadrę Nawałki stać na sukces. Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna 0 0

Rozmowa z Nataszą Górnicką, kapitan piłkarek Górnika Łęczna, aktualnych mistrzyń Polski.

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom
zdjęcia
galeria

Policjanci i strażacy jeżdżą od miasta do miasta. Chcą pomóc swoim kolegom 7 7

Ponad 4 tysiące kilometrów, kilkuset uczestników – peleton złożony z funkcjonariuszy policji i straży pożarnej przemierza Polskę, aby pomóc rannym kolegom. W poniedziałek dotarł do Lublina, a lubelska sztafeta wyjechała w trasę do Opola Lubelskiego.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!