środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Utną pensje nauczycielom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 sierpnia 2006, 22:12

Prawie 15 tysiącom nauczycieli grozi obniżka wynagrodzeń o 25-30 proc. I to już od 1 września. Chodzi o tych, którzy ukończyli studium nauczycielskie lub studium wychowania przedszkolnego, ale nie uzupełnili do tej pory wykształcenia do poziomu licencjatu. W naszym regionie dotyczy to co najmniej 800 osób.

– Ci nauczyciele spadną teraz z trzeciej do czwartej, najniższej grupy zaszeregowania płacowego – wyjaśnił wczoraj na konferencji prasowej prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz. – Stracą miesięcznie od 218 do 260 zł.
W Ministerstwie Edukacji Narodowej udało nam się dowiedzieć, że w naszym regionie bez odpowiedniego przygotowania pedagogicznego pracuje 811 nauczycieli. 756 belfrów z Lubelszczyzny ma tylko wykształcenie średnie.
Według ZNP, problemy z wysokością wynagrodzenia mogą mieć także nauczyciele uczący tzw. przedmiotów pokrewnych (np. nauczyciel matematyki uczący dodatkowo fizyki), jeśli z któregoś z przedmiotów nie mają wymaganych kwalifikacji. Z tych samych powodów stracić finansowo mogą także ci, którzy łączą etaty, np. polonistka, która jest jednocześnie bibliotekarką szkolną.
– Minister obiecał podwyżki. A okazuje się, że wielu nauczycielom pensja się obniży – nie kryje rozgoryczenia Celina Stasiak, prezes lubelskiego oddziału ZNP.
Reszta nauczycieli, którzy nie mieli problemu z dokształcaniem może spodziewać się rewaloryzacji poborów. Szczegółowe informacje na temat zmian wynagrodzeń nauczycieli mają zostać przedstawione na początku września. (MB, ARLE, PAP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!