wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Uwaga kierowcy! Od czwartku ul. Ruska w Lublinie ślepa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 sierpnia 2011, 19:13
Autor: Dominik Smaga

Na Kalinę znów da się wjechać od ul. Lwowskiej. Problemy będą za to między rondami przy cerkwi i Zamku, a Ruska będzie ślepa.

W czwartek zaczyna się kolejna faza robót. Nadal będziemy jeździć tak, jakby nie istniało rondo Mohyły (przy cerkwi), ale inaczej niż dotąd.

• Możliwy będzie przejazd na wprost od ronda pod Zamkiem do Unickiej oraz skręt w prawo w Lwowską, ale skręt w lewo w Ruską już nie.

• Lwowską z Kaliny nie wyjedziemy inaczej niż w prawo, w ul. Podzamcze. Dlatego zmierzający do śródmieścia powinni od razu wybrać objazd przez Andersa i Walecznych.

• Jadący z góry ul. Podzamcze w stronę al. Solidarności nie skręcą w prawo w Ruską, ani w lewo w Lwowską. Pojadą tylko prosto do ronda pod Zamkiem. Ale i tu będzie ciężko. Bo między rondami jezdnia będzie mocno zwężona, nawet do jednego pasa.

– W miarę postępu prac dostępny dla kierowców pas będzie raz bliżej lewej, a raz prawej strony jezdni – informuje Tomasz Mudy, kierownik budowy z Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów w Mińsku Mazowieckim.

– Ten etap robót potrwa około ośmiu dni – zapowiada Mudy. Ale tak miało być i ostatnim razem, a drogowcy uwinęli się z pracą szybciej. Jeśli pogoda nadal będzie im sprzyjać, to znów skończą przed czasem. A skończą na dobre. – Wtedy ruch będzie się odbywać tak, jak przed remontem. Nie będzie żadnych utrudnień.

Z malowaniem oznakowania poziomego drogowcy poczekają dwa tygodnie. Wymaga tego technologia robót. Kierownik budowy zapewnia jednak, że malowanie jezdni nie przysporzy już większych problemów kierowcom.

Komunikacja miejska

Autobusy pojadą dotychczasowymi objazdami: Linie 6, 10, 11, 34, 39, 57 i N3 w obie strony jadą przez Tysiąclecia, Podzamcze, Walecznych i Andersa, omijając Lwowską. Przez Podzamcze w obu kierunkach jedzie też linia 32, natomiast linia 22 z Lubartowskiej do Turystycznej kursuje przez al. Tysiąclecia.

Linie 1 i 2 jeżdżą przez Tysiąclecia, Podzamcze, Walecznych, Andersa, Lwowską i Kalinowszczyznę, zaś 47 przez Chodźki, Obywatelską, Spółdzielczości Pracy i Andersa. Linie 4, 17, 18 i 31 wciąż będą jeździć przez Lubartowską omijając przystanek Dworzec Główny PKS, natomiast linia 16 w stronę tymczasowego przystanku końcowego przy al. Andersa kursować będzie przez Podzamcze i Walecznych, a w stronę Wygodnej przez Andersa i Tysiąclecia z pominięciem ul. Kalinowszczyzna.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!