poniedziałek, 22 stycznia 2018 r.

Lublin

Victoria bardziej luksusowa

  Edytuj ten wpis
Dodano: 3 lutego 2003, 17:57

Poprawiony parking, zmodernizowane pomieszczenia recepcji i restauracji, remont frontonu do wysokości pierwszej kondygnacji – to pierwszy etap prac przy modernizacji hotelu Victoria. – Bez podniesienia standardu i elastycznych cen nie ma co marzyć o przyciągnięciu klienta – usłyszeliśmy w Victorii.

– Branża hotelarska w Lublinie ma przyszłość – zapewnia Tadeusz Dziurzyński, prezes zarządu hotelu Victoria. – Już niedługo nasza wschodnia granica będzie granicą Unii Europejskiej. Lubelszczyzna stanie się bazą wypadową na wschód. To szansa dla wszystkich lubelskich hoteli.
Hotel Victoria od roku ma nowego właściciela. 85 proc. udziałów należy do Ryszarda Podkulskiego i Mirosława Misiołka związanych z rzeszowską spółką Europa II. Pozostałe 15 proc. znajduje się w rękach pracowników hotelu. Umowa prywatyzacyjna zobowiązuje nowego właściciela do inwestowania co roku 300 tys. zł w remont hotelu. – To poziom minimum, nasze plany zakładają wyższe wydatki – wyjaśnia Dziurzyński. I zaraz dodaje. – Na razie nie myślimy o zyskach, wszystkie środki idą na inwestycje.
Remont hotelu ma pochłonąć co najmniej 6 mln zł. – Na razie gotowy jest nowy parking, zmienił się radykalnie wystrój wnętrza sali recepcji, kawiarni, restauracji, podnieśliśmy standard pokoi – wylicza Dziurzyński.
Kosztowało to ok. 600 tys. zł. – Teraz ruszyliśmy z modernizacją elewacji od strony ul. Narutowicza – mówi Dziurzyński. – Do wysokości pierwszej kondygnacji fasada będzie wyłożona jasnym piaskowcem.
Później wyremontowana (m.in. docieplenie oraz nowe tynki) ma być reszta fasady. Ściany powyżej pierwszej kondygnacji będą utrzymane w niebieskich barwach. – Marzy nam się, aby w hotelu pojawiła się zewnętrzna winda, a dach został zaadoptowany na taras widokowy – dodaje Dziurzyński.
Czy hotel będzie chciał podnieść swoja kategorię? – Aby dostać czwartą gwiazdkę musielibyśmy wybudować basen, ale nie mamy gdzie go umieścić – mówi Dziurzyński.
Dziurzyński zapewnia, że nie ma już śladu po konflikcie w spółce do którego doszło w lecie. Pracownicy i ówczesny zarząd hotelu zarzucali nowym właścicielom m.in. zamiar wyprowadzenia pieniędzy z kont hotelu. – Sprawa zaszkodziła naszemu wizerunkowi – nie ukrywa Dziurzyński.

Hotel Victoria

Dziesięciopiętrowy hotel Victoria oddano do użytku w 1972 roku. Stoi na 36-arowej działce u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Narutowicza. Ma status hotelu trzygwiazdkowego. Dysponuje 224 miejscami noclegowymi w 179 pokojach. Pracują w nim 54 osoby.
Hotel sprywatyzowano 2 stycznia 2002 r. w trybie leasingu pracowniczego.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!