Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

23 stycznia 2015 r.
8:45
Edytuj ten wpis

Vitaliy z UMCS najlepszym studentem zagranicznym w Polsce

168 16 A A

Pochodzący z Ukrainy student UMCS Vitaliy Smygur został nagrodzony w konkursie na najlepszego studenta zagranicznego w Polsce. Zwyciężył w kategorii studiów licencjackich.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do konkursu "Interstudent 2014” zgłoszono 120 osób prowadzących różnego rodzaju aktywność w swoim lokalnym środowisku studenckim, działających na rzecz wielokulturowości i wyróżniających się dobrymi wynikami w nauce. Do finału przeszły 22 osoby. Kapituła konkursu w kategorii studiów licencjackich wyróżniła Vitaliya Smygura, studenta trzeciego roku ekonomii na UMCS.

- Jest mi jak najbardziej miło. To dowód na to, że to, co robię ma sens i obrałem właściwą drogę - mówi Vitaliy, który poza nauką działa w Kole Naukowym Ekonomistów, gdzie zajmuje się organizacją konferencji naukowych i szkoleń. Jest także wolontariuszem programu Projektor i Fundacji Rozwinąć Skrzydła. Do Lublina trafił w 2012 roku.

- UMCS polecili mi znajomi, którzy tu studiowali. Wiedziałem, że mogę tu zdobyć dobre wykształcenie, a poziom kształcenia jest wyższy niż na Ukrainie, gdzie wciąż nie poradzono sobie z korupcją - mówi.

W kategorii studiów magisterskich wyróżniona została studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego Gabrielle Karpinski z USA. W gronie doktorantów zwyciężył pochodzący z Indii Ghanshyambhai Khatri z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Nagroda internautów przypadła natomiast Huguesowi Gentillonowi z Haiti, doktorantowi na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, który zdobył ponad 50 tys. głosów.
W Polsce studiuje dziś ponad 40 tys. obcokrajowców. - Te liczby wciąż nas nie satysfakcjonują, ale w porównaniu z okresem sprzed 10 lat różnica jest bardzo duża. Jesteśmy w olbrzymiej odległości od Wielkiej Brytanii, czy Australii, ale możemy już porównywać się z taką potęgą, jak Włochy - mówi prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, odpowiedzialny za współpracę międzynarodową w Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich. - Trudno wskazać konkretny wynik, jaki możemy osiągnąć, ale byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców - dodaje.

W samym Lublinie wśród ponad 74 tys. studentów jest obecnie blisko 4,5 tys. obcokrajowców. W porównaniu do ubiegłego roku akademickiego to wzrost o ponad 50 proc. Studia w Lublinie w większości wybierają obywatele Ukrainy.

- Decyduje o tym dobre położenie geopolityczne blisko granicy - przekonuje prof. Stanisław Michałowski, rektor UMCS, gdzie studiuje ponad tysiąc zagranicznych studentów (to także wzrost o blisko połowę). - Obcokrajowcy chwalą sobie także klimat. Wbrew różnym opiniom podkreślają, że są tu dobrze przyjmowani. Problemem, nad którym musimy się pochylić jest zapewnienie im możliwości pracy dorywczej, bo wielu z nich chce pracować w trakcie studiów - dodaje.

Wczoraj na UMCS rozpoczęła się dwudniowa konferencja "Studenci zagraniczni w Polsce 2015”, poświęcona procesowi umiędzynarodawiania polskich uczelni. Na wieczornej gali nagrodzono najlepszych zagranicznych studentów.

Komentarze 16

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Magister Honoris Causa / 28 stycznia 2015 o 15:30

Jeszcze raz pytam po poprawieniu literówek:

Jak jest z tymi studentami zza (jakiejkolwiek) granicy? Skąd "idą" te pieniądze za studentami?  Bo jeśli z naszego budżetu, to ja dziękuję za takich gości liczonych w dziesiątki tysięcy (takie życzenie funkcjonariuszy uniwersyteckich) -  i jestem przeciw... Czy ktoś ma jekieś argumenty za? Oprócz tego, że dłużej zachowają swoje posadki profesorowie na prywatnych - de facto - folwarkach w państwowych uczelniach?

Avatar
Magister Honoris Causa / 28 stycznia 2015 o 15:25

Jak jest z tymi studentami z za (jakiejkolwiek) granicy. Skąd "idą" te pieniądze za studentami. Bo jeśli z naszego budżetu, to ja dziękuję za takich gości liczonych na dziesiątki tysięcy (takie życzenie funkcjonariuszy uniwersyteckich) - to ja dziękuję i jestem przeciw... Czy ktoś ma jekieś argumenty za? Oprócz tego, że dłużej zachowają swoje posadki profesorowie na prywatnych - de facto - folawarkach w państwowych uczelniach?

Avatar
... / 24 stycznia 2015 o 00:35

Jak chcą Ukraińcy pracować to na zbiory niech zapie*****ą :)

Avatar
Michał / 23 stycznia 2015 o 19:31

Liczba zagranicznych studentów przekłada się na prestiż międzynarodowy uczelni, a więc i jej wyższą rangę w międzynarodowych rankingach - za tym idą pieniądze na rozwój uczelni i innowacje w różnych dziedzinach nauki.

Avatar
Gość / 23 stycznia 2015 o 16:34

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z miejscowymi i czy wielki napływ cudzoziemców nie spowoduje wzrostu zachowań nacjonalistycznych (mam tu cały czas na myśli "napływ" cudzoziemców rzędu 100 tysięcy i więcej)? Ale tao są tylko moje przemyślenia. Lęków jakichś wielkich na razie nie mam.

Rektor Michałowski (i pewnie nie tylko on) mówi: "Za studentem idą pieniądze", które zasilają budżet uczelni. Chyba to miał też na myśli prof. Nykiel. Niż demograficzny sprawia, że każda sztuka się liczy, a że nauczyciele akademiccy mają coraz większy problem z coraz większą liczbą baranów, którzy zapłacili za studia i uważają, że wszystko im się należy, to już inna sprawa.

Rektor Michałowski (i pewnie nie tylko on) mówi: "Za studentem idą pieniądze", które zasilają budżet uczelni. Chyba to miał też na myśli prof. Nykiel. Niż demograficzny sprawia, że każda sztuka się liczy, a że nauczyciele akademiccy mają coraz większy problem z coraz większą liczbą baranów, którzy zapłacili za studia i uważają, że wszystko im się należy, to już inna sprawa.

rozwiń
Avatar
MrManiek992 / 23 stycznia 2015 o 14:25

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z miejscowymi i czy wielki napływ cudzoziemców nie spowoduje wzrostu zachowań nacjonalistycznych (mam tu cały czas na myśli "napływ" cudzoziemców rzędu 100 tysięcy i więcej)? Ale tao są tylko moje przemyślenia. Lęków jakichś wielkich na razie nie mam.

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z mi... rozwiń

Avatar
MrManiek992 / 23 stycznia 2015 o 14:24

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z miejscowymi i czy wielki napływ cudzoziemców nie spowoduje wzrostu zachowań nacjonalistycznych (mam tu cały czas na myśli "napływ" cudzoziemców rzędu 100 tysięcy i więcej)? Ale tao są tylko moje przemyślenia. Lęków jakichś wielkich na razie nie mam.

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z mi... rozwiń

Avatar
Gość / 23 stycznia 2015 o 13:40

Przepędzić gawiedź stąd!

Amerykanie naściągali murzynów i teraz żałują. To samo Anglicy mają z Hindusami, Francuzi z muzułmanami, Niemcy z Turkami a niedługo będzie to samo w Polsce z Ukraińcami

Avatar
Antek / 23 stycznia 2015 o 13:11

ciekawy jestem czy chociaż jedna osoba, z tych co piszą takie komentarze, osiągnęła czegoś w swoim ubogim życiu? Hejtować każdy umie, ale coś zrobić....

Avatar
slawek / 23 stycznia 2015 o 11:34
Ukrainiec to z natury bandyta w stosunku zwłaszcza do Polaków dlatego dziwi mnie promocja tego narodu oni nam za to podziękują tak jak to robił ich mentor i bohater narodowy bandera
Avatar
Magister Honoris Causa / 28 stycznia 2015 o 15:30

Jeszcze raz pytam po poprawieniu literówek:

Jak jest z tymi studentami zza (jakiejkolwiek) granicy? Skąd "idą" te pieniądze za studentami?  Bo jeśli z naszego budżetu, to ja dziękuję za takich gości liczonych w dziesiątki tysięcy (takie życzenie funkcjonariuszy uniwersyteckich) -  i jestem przeciw... Czy ktoś ma jekieś argumenty za? Oprócz tego, że dłużej zachowają swoje posadki profesorowie na prywatnych - de facto - folwarkach w państwowych uczelniach?

Avatar
Magister Honoris Causa / 28 stycznia 2015 o 15:25

Jak jest z tymi studentami z za (jakiejkolwiek) granicy. Skąd "idą" te pieniądze za studentami. Bo jeśli z naszego budżetu, to ja dziękuję za takich gości liczonych na dziesiątki tysięcy (takie życzenie funkcjonariuszy uniwersyteckich) - to ja dziękuję i jestem przeciw... Czy ktoś ma jekieś argumenty za? Oprócz tego, że dłużej zachowają swoje posadki profesorowie na prywatnych - de facto - folawarkach w państwowych uczelniach?

Avatar
... / 24 stycznia 2015 o 00:35

Jak chcą Ukraińcy pracować to na zbiory niech zapie*****ą :)

Avatar
Michał / 23 stycznia 2015 o 19:31

Liczba zagranicznych studentów przekłada się na prestiż międzynarodowy uczelni, a więc i jej wyższą rangę w międzynarodowych rankingach - za tym idą pieniądze na rozwój uczelni i innowacje w różnych dziedzinach nauki.

Avatar
Gość / 23 stycznia 2015 o 16:34

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z miejscowymi i czy wielki napływ cudzoziemców nie spowoduje wzrostu zachowań nacjonalistycznych (mam tu cały czas na myśli "napływ" cudzoziemców rzędu 100 tysięcy i więcej)? Ale tao są tylko moje przemyślenia. Lęków jakichś wielkich na razie nie mam.

Rektor Michałowski (i pewnie nie tylko on) mówi: "Za studentem idą pieniądze", które zasilają budżet uczelni. Chyba to miał też na myśli prof. Nykiel. Niż demograficzny sprawia, że każda sztuka się liczy, a że nauczyciele akademiccy mają coraz większy problem z coraz większą liczbą baranów, którzy zapłacili za studia i uważają, że wszystko im się należy, to już inna sprawa.

Rektor Michałowski (i pewnie nie tylko on) mówi: "Za studentem idą pieniądze", które zasilają budżet uczelni. Chyba to miał też na myśli prof. Nykiel. Niż demograficzny sprawia, że każda sztuka się liczy, a że nauczyciele akademiccy mają coraz większy problem z coraz większą liczbą baranów, którzy zapłacili za studia i uważają, że wszystko im się należy, to już inna sprawa.

rozwiń
Avatar
MrManiek992 / 23 stycznia 2015 o 14:25

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z miejscowymi i czy wielki napływ cudzoziemców nie spowoduje wzrostu zachowań nacjonalistycznych (mam tu cały czas na myśli "napływ" cudzoziemców rzędu 100 tysięcy i więcej)? Ale tao są tylko moje przemyślenia. Lęków jakichś wielkich na razie nie mam.

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z mi... rozwiń

Avatar
MrManiek992 / 23 stycznia 2015 o 14:24

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z miejscowymi i czy wielki napływ cudzoziemców nie spowoduje wzrostu zachowań nacjonalistycznych (mam tu cały czas na myśli "napływ" cudzoziemców rzędu 100 tysięcy i więcej)? Ale tao są tylko moje przemyślenia. Lęków jakichś wielkich na razie nie mam.

Witam, gdy czytam ten jakże krótki (za krótki) "artykuł" to zaczynam się zastanawiać... co miał na myśli prof. dr hab. Włodzimierz Nykiel, mówiąc "byłbym zadowolony, gdyby za dwa lata studiowało u nas od 80 do 100 tysięcy cudzoziemców"??? Czy naprawdę Ci cudzoziemcy przyczynią się do wzrostu gospodarczego czy też wyjadą tak jak robi to większość Polaków? Czy będzie lepiej gdy Ci cudzoziemcy będą "bić się" o pracę z mi... rozwiń

Avatar
Gość / 23 stycznia 2015 o 13:40

Przepędzić gawiedź stąd!

Amerykanie naściągali murzynów i teraz żałują. To samo Anglicy mają z Hindusami, Francuzi z muzułmanami, Niemcy z Turkami a niedługo będzie to samo w Polsce z Ukraińcami

Avatar
Antek / 23 stycznia 2015 o 13:11

ciekawy jestem czy chociaż jedna osoba, z tych co piszą takie komentarze, osiągnęła czegoś w swoim ubogim życiu? Hejtować każdy umie, ale coś zrobić....

Avatar
slawek / 23 stycznia 2015 o 11:34
Ukrainiec to z natury bandyta w stosunku zwłaszcza do Polaków dlatego dziwi mnie promocja tego narodu oni nam za to podziękują tak jak to robił ich mentor i bohater narodowy bandera
Zobacz wszystkie komentarze 16

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 1 0

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 26 2

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 13 1

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 18 9

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 28 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 293 9

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 5 10

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 11

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 20

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 9 8

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 4

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.