Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 września 2013 r.
20:30
Edytuj ten wpis

W akademikach UMCS chętnych więcej niż wolnych łóżek

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 9 A A
UMCS ma ponad 2800 miejsc w dziewięciu akademikach (Maciej Kaczanowski)
UMCS ma ponad 2800 miejsc w dziewięciu akademikach (Maciej Kaczanowski)

Brakuje dla nas miejsc w akademikach, bo zajmują je ludzie spoza uczelni – alarmują studenci UMCS w Lublinie. Uczelnia zaprzecza.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Za kilka dni rozpoczyna się nowy rok akademicki, a miejsc w akademikach UMCS już nie ma. Podobno dlatego, że zajmują je ludzie spoza uczelni – mówi jedna ze studentek największej lubelskiej uczelni, która zgłosiła się do naszej redakcji. – Ja rozumiem, że UMCS chce dorobić, ale nie może tego robić kosztem swoich studentów – dodaje.

UMCS ma dziewięć swoich akademików. Wśród studentów cieszą się one sporym wzięciem. Trudno się temu dziwić. Atutem jest lokalizacja w miasteczku uniwersyteckim i niska cena. Najmniej kosztuje łóżko w 3-osobowym pokoju w akademiku Kronos – 270 zł za miesiąc za. Najwięcej trzeba zapłacić za lokum w niedawno odnowionej Feminie – 530 zł za "jedynkę” w 5-osobowym segmencie. Akademiki są zdecydowanie tańsze niż stancje gdzie trzeba jeszcze dodatkowo płacić za prąd czy wodę.

UMCS zapewnia, że nie faworyzuje osób spoza uczelni kosztem własnych studentów. – W wakacje, przed rozpoczęciem roku akademickiego wynajmujemy pokoje w Grzesiu, Heliosie i Amorze. Korzystają z nich np. zagraniczni studenci lub inni zainteresowani. Tych osób nie ma już po rozpoczęciu roku akademickiego – podkreśla Aneta Adamska z biura prasowego UMCS.

Zakwaterowanie w akademikach trwa od 30 września do 2 października. Potem uczelni sprawdza czy wszystkie osoby, które miały do tego prawo, rzeczywiście się wprowadziły. Zwolnione łóżka zostają przyznane studentom UMCS, którzy nie dostali ich w pierwszym rozdaniu. Jeśli mimo to pozostaną wolne miejsca, to mogą z nich skorzystać osoby spoza uczelni.

– W ubiegłym roku osoby, które nie są studentami UMCS, zajęły ok. 30 miejsc na ponad 2800 – mówi Adamska.

Pierwszeństwo w otrzymaniu lokum w akademiku UMCS mają osoby pochodzące z uboższych rodzin, które do Lublina dojeżdżają z daleka. Na dzień dzisiejszy lokum w akademikach zabrakło dla stu osób. Po zakończeniu zakwaterowania ta liczba się zmieni.

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ula / 26 września 2013 o 11:32

dlaczego od razu jakieś tajne spiskowe teorie! sama nigdy nie dostała pokoju przez całe 5 lat studiów, bo zawsze było, że brak wolnych miejsc, a potem po kwaterowaniu przybywa tych pokoi więcej, bo ludzi po prostu rezygnują! zawsze tak było i będzię! i nie rozumiem tego, że ktoś może np do 7 albo zachaczyć się u znajomych albo odpuścić kilka zajęć i po tym terminie miejsca są! nie róbmy problemu tam gdzie go n

Taaa... Że niby UMCS może na tym dorobić. Chyba kierownctwo. Ja jako doktorantka nie dostałam miejsca w Grzesiu, bo niby nie było już wolnych miejsc. A raczej za słabo znałam kierownictwo. Kierownictwo po znajomości (jakimś wazeliniarskim dawnym studentom albo innym "znajomkom) przydziela pokoje ludziom spoza UMCS. I w pokojach 3-osobowych kwateruje po dwie osoby. Więc nie dość, że dwie osoby spoza UMCSu, to jedno łóżko idzie w odstawkę. Aha, I te osoby nie wpłacają kasy na z góry podane konto, szmal idzie w ręce kierownictwa, hajs zawsze musi się zgadzać, ale niekoniecznie w kasie UMCS.

Nigdy miejsca nie dostałaś, nie mieszkałaś i przez to piszesz bzdury, bo nie ma to jak komuś złośliwie przywalić?!  Nie masz nawet podstawowej wiedzy co do przydziału miejsc w akademikach itd.więc najpierw trochę zapoznaj się z tematem, a potem krytykuj.

rozwiń
Avatar
schaboszczak / 26 września 2013 o 11:27


Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Dobrze kolego piszesz i weż też pod uwagę że te nasze czerwone sQrwysyny [ żydokomuna ] ustalili płacę minimalną na 1200pln tj. 300 eur gdzie w tej samej Unii wynosi ona 1200-1500 eur i będą ci przy tym pier.dolić że polak mało wydajnie pracuje,gdzie w tym samym czasie biją się za granicą o polskiego fachowca czy robotnika,jedna wielka ściema,dlatego wszędzie na świecie nadal z pomyślnością funkcjonuje określenie " GŁUP JAK POLAK " bo da się wszędzie i wszystkim dymać. JAK DŁUGO JESZCZE ?????

Dobrze kolego piszesz i weż też pod uwagę że te nasze czerwone sQrwysyny [ żydokomuna ] ustalili płacę minimalną na 1200pln tj. 300 eur gdzie w tej samej Unii wynosi ona 1200-1500 eur i będą ci przy tym pier.dolić że polak mało wydajnie pracuje,gdzie w tym samym czasie biją się za granicą o polskiego fachowca czy robotnika,jedna wielka ściema,dlatego wszędzie na świecie nadal z pomyślnością funkcjonuje określenie " GŁUP JAK POLAK " bo da się wszędzie i wszystkim dymać. JAK DŁUGO JESZCZE ?????

rozwiń
Avatar
schaboszczak / 26 września 2013 o 08:08

Nic dodać,nic ująć,sami POLACY wybrali i dopuścili tą POlszewię,czerwoną żydokomunę do władzy,teraz POLSKA klęka,cieszy się tylko komuch,żyd i konfident.

Ale to już przecież przy okrągłym stole BOLEK nasze du py sprzedał,to właśnie już wtedy dogadał się żyd z komuchem i konfidentem i podzielili strefy wpływów a POLAKÓW udup cyli na dziesiątki lat........

Avatar
magda / 26 września 2013 o 08:05

Taaa... Że niby UMCS może na tym dorobić. Chyba kierownctwo. Ja jako doktorantka nie dostałam miejsca w Grzesiu, bo niby nie było już wolnych miejsc. A raczej za słabo znałam kierownictwo. Kierownictwo po znajomości (jakimś wazeliniarskim dawnym studentom albo innym "znajomkom) przydziela pokoje ludziom spoza UMCS. I w pokojach 3-osobowych kwateruje po dwie osoby. Więc nie dość, że dwie osoby spoza UMCSu, to jedno łóżko idzie w odstawkę. Aha, I te osoby nie wpłacają kasy na z góry podane konto, szmal idzie w ręce kierownictwa, hajs zawsze musi się zgadzać, ale niekoniecznie w kasie UMCS.

dlaczego od razu jakieś tajne spiskowe teorie! sama nigdy nie dostała pokoju przez całe 5 lat studiów, bo zawsze było, że brak wolnych miejsc, a potem po kwaterowaniu przybywa tych pokoi więcej, bo ludzi po prostu rezygnują! zawsze tak było i będzię! i nie rozumiem tego, że ktoś może np do 7 albo zachaczyć się u znajomych albo odpuścić kilka zajęć i po tym terminie miejsca są! nie róbmy problemu tam gdzie go nie ma..

dlaczego od razu jakieś tajne spiskowe teorie! sama nigdy nie dostała pokoju przez całe 5 lat studiów, bo zawsze było, że brak wolnych miejsc, a potem po kwaterowaniu przybywa tych pokoi więcej, bo ludzi po prostu rezygnują! zawsze tak było i będzię! i nie rozumiem tego, że ktoś może np do 7 albo zachaczyć się u znajomych albo odpuścić kilka zajęć i po tym terminie miejsca są! nie róbmy problemu tam gdzie go nie ma..

rozwiń
Avatar
STYX / 26 września 2013 o 07:55

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Nie bez powodu w Stanach do dzisiaj funkcjonuje określenie GŁUPI JAK POLAK .

Nie bez powodu w Stanach do dzisiaj funkcjonuje określenie GŁUPI JAK POLAK .

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 26 września 2013 o 07:46

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Nic dodać,nic ująć,sami POLACY wybrali i dopuścili tą POlszewię,czerwoną żydokomunę do władzy,teraz POLSKA klęka,cieszy się tylko komuch,żyd i konfident.

Nic dodać,nic ująć,sami POLACY wybrali i dopuścili tą POlszewię,czerwoną żydokomunę do władzy,teraz POLSKA klęka,cieszy się tylko komuch,żyd i konfident.

rozwiń
Avatar
piotrek / 26 września 2013 o 07:40

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać d... rozwiń

Avatar
Studenty / 25 września 2013 o 23:13

Taaa... Że niby UMCS może na tym dorobić. Chyba kierownctwo. Ja jako doktorantka nie dostałam miejsca w Grzesiu, bo niby nie było już wolnych miejsc. A raczej za słabo znałam kierownictwo. Kierownictwo po znajomości (jakimś wazeliniarskim dawnym studentom albo innym "znajomkom) przydziela pokoje ludziom spoza UMCS. I w pokojach 3-osobowych kwateruje po dwie osoby. Więc nie dość, że dwie osoby spoza UMCSu, to jedno łóżko idzie w odstawkę. Aha, I te osoby nie wpłacają kasy na z góry podane konto, szmal idzie w ręce kierownictwa, hajs zawsze musi się zgadzać, ale niekoniecznie w kasie UMCS.

Taaa... Że niby UMCS może na tym dorobić. Chyba kierownctwo. Ja jako doktorantka nie dostałam miejsca w Grzesiu, bo niby nie było już wolnych miejsc. A raczej za słabo znałam kierownictwo. Kierownictwo po znajomości (jakimś wazeliniarskim dawnym studentom albo innym "znajomkom) przydziela pokoje ludziom spoza UMCS. I w pokojach 3-osobowych kwateruje po dwie osoby. Więc nie dość, że dwie osoby spoza UMCSu, to jedno łóżko idzie w odstawkę. Aha, I te osoby nie wpłacają kasy na z góry podane konto, szmal idzie w ręce kierownictwa, hajs zawsze... rozwiń

Avatar
Ble ble / 25 września 2013 o 22:49

a propo ktos chetny na zamiane z akademika Ikar na akademik na zana?

Avatar
Ula / 26 września 2013 o 11:32

dlaczego od razu jakieś tajne spiskowe teorie! sama nigdy nie dostała pokoju przez całe 5 lat studiów, bo zawsze było, że brak wolnych miejsc, a potem po kwaterowaniu przybywa tych pokoi więcej, bo ludzi po prostu rezygnują! zawsze tak było i będzię! i nie rozumiem tego, że ktoś może np do 7 albo zachaczyć się u znajomych albo odpuścić kilka zajęć i po tym terminie miejsca są! nie róbmy problemu tam gdzie go n

Taaa... Że niby UMCS może na tym dorobić. Chyba kierownctwo. Ja jako doktorantka nie dostałam miejsca w Grzesiu, bo niby nie było już wolnych miejsc. A raczej za słabo znałam kierownictwo. Kierownictwo po znajomości (jakimś wazeliniarskim dawnym studentom albo innym "znajomkom) przydziela pokoje ludziom spoza UMCS. I w pokojach 3-osobowych kwateruje po dwie osoby. Więc nie dość, że dwie osoby spoza UMCSu, to jedno łóżko idzie w odstawkę. Aha, I te osoby nie wpłacają kasy na z góry podane konto, szmal idzie w ręce kierownictwa, hajs zawsze musi się zgadzać, ale niekoniecznie w kasie UMCS.

Nigdy miejsca nie dostałaś, nie mieszkałaś i przez to piszesz bzdury, bo nie ma to jak komuś złośliwie przywalić?!  Nie masz nawet podstawowej wiedzy co do przydziału miejsc w akademikach itd.więc najpierw trochę zapoznaj się z tematem, a potem krytykuj.

rozwiń
Avatar
schaboszczak / 26 września 2013 o 11:27


Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Dobrze kolego piszesz i weż też pod uwagę że te nasze czerwone sQrwysyny [ żydokomuna ] ustalili płacę minimalną na 1200pln tj. 300 eur gdzie w tej samej Unii wynosi ona 1200-1500 eur i będą ci przy tym pier.dolić że polak mało wydajnie pracuje,gdzie w tym samym czasie biją się za granicą o polskiego fachowca czy robotnika,jedna wielka ściema,dlatego wszędzie na świecie nadal z pomyślnością funkcjonuje określenie " GŁUP JAK POLAK " bo da się wszędzie i wszystkim dymać. JAK DŁUGO JESZCZE ?????

Dobrze kolego piszesz i weż też pod uwagę że te nasze czerwone sQrwysyny [ żydokomuna ] ustalili płacę minimalną na 1200pln tj. 300 eur gdzie w tej samej Unii wynosi ona 1200-1500 eur i będą ci przy tym pier.dolić że polak mało wydajnie pracuje,gdzie w tym samym czasie biją się za granicą o polskiego fachowca czy robotnika,jedna wielka ściema,dlatego wszędzie na świecie nadal z pomyślnością funkcjonuje określenie " GŁUP JAK POLAK " bo da się wszędzie i wszystkim dymać. JAK DŁUGO JESZCZE ?????

rozwiń
Avatar
schaboszczak / 26 września 2013 o 08:08

Nic dodać,nic ująć,sami POLACY wybrali i dopuścili tą POlszewię,czerwoną żydokomunę do władzy,teraz POLSKA klęka,cieszy się tylko komuch,żyd i konfident.

Ale to już przecież przy okrągłym stole BOLEK nasze du py sprzedał,to właśnie już wtedy dogadał się żyd z komuchem i konfidentem i podzielili strefy wpływów a POLAKÓW udup cyli na dziesiątki lat........

Avatar
magda / 26 września 2013 o 08:05

Taaa... Że niby UMCS może na tym dorobić. Chyba kierownctwo. Ja jako doktorantka nie dostałam miejsca w Grzesiu, bo niby nie było już wolnych miejsc. A raczej za słabo znałam kierownictwo. Kierownictwo po znajomości (jakimś wazeliniarskim dawnym studentom albo innym "znajomkom) przydziela pokoje ludziom spoza UMCS. I w pokojach 3-osobowych kwateruje po dwie osoby. Więc nie dość, że dwie osoby spoza UMCSu, to jedno łóżko idzie w odstawkę. Aha, I te osoby nie wpłacają kasy na z góry podane konto, szmal idzie w ręce kierownictwa, hajs zawsze musi się zgadzać, ale niekoniecznie w kasie UMCS.

dlaczego od razu jakieś tajne spiskowe teorie! sama nigdy nie dostała pokoju przez całe 5 lat studiów, bo zawsze było, że brak wolnych miejsc, a potem po kwaterowaniu przybywa tych pokoi więcej, bo ludzi po prostu rezygnują! zawsze tak było i będzię! i nie rozumiem tego, że ktoś może np do 7 albo zachaczyć się u znajomych albo odpuścić kilka zajęć i po tym terminie miejsca są! nie róbmy problemu tam gdzie go nie ma..

dlaczego od razu jakieś tajne spiskowe teorie! sama nigdy nie dostała pokoju przez całe 5 lat studiów, bo zawsze było, że brak wolnych miejsc, a potem po kwaterowaniu przybywa tych pokoi więcej, bo ludzi po prostu rezygnują! zawsze tak było i będzię! i nie rozumiem tego, że ktoś może np do 7 albo zachaczyć się u znajomych albo odpuścić kilka zajęć i po tym terminie miejsca są! nie róbmy problemu tam gdzie go nie ma..

rozwiń
Avatar
STYX / 26 września 2013 o 07:55

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Nie bez powodu w Stanach do dzisiaj funkcjonuje określenie GŁUPI JAK POLAK .

Nie bez powodu w Stanach do dzisiaj funkcjonuje określenie GŁUPI JAK POLAK .

rozwiń
Avatar
POgromca komuchów / 26 września 2013 o 07:46

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Nic dodać,nic ująć,sami POLACY wybrali i dopuścili tą POlszewię,czerwoną żydokomunę do władzy,teraz POLSKA klęka,cieszy się tylko komuch,żyd i konfident.

Nic dodać,nic ująć,sami POLACY wybrali i dopuścili tą POlszewię,czerwoną żydokomunę do władzy,teraz POLSKA klęka,cieszy się tylko komuch,żyd i konfident.

rozwiń
Avatar
piotrek / 26 września 2013 o 07:40

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do wymienionych wyżej państw. Bo nas stać a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem UE, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE !! LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych ,mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi ,aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu ,prostytucji i aborcji ,aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł ,a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd. Obejrzyj się wokoło!!!!!! niech każdy prawdziwy Polak wklei to raz pod jakimś artykułem.

Gdyby Irlandczyk, Grek czy Niemiec zarabiał 1500 Euro i 5.50 Euro wydawał na litr paliwa, 20 Euro na kino i 250 Euro na średniej klasy buty, 5 tys. Euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. Euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 Euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie , od zawsze okradany i poniżany, i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać d... rozwiń

Avatar
Studenty / 25 września 2013 o 23:13

Taaa... Że niby UMCS może na tym dorobić. Chyba kierownctwo. Ja jako doktorantka nie dostałam miejsca w Grzesiu, bo niby nie było już wolnych miejsc. A raczej za słabo znałam kierownictwo. Kierownictwo po znajomości (jakimś wazeliniarskim dawnym studentom albo innym "znajomkom) przydziela pokoje ludziom spoza UMCS. I w pokojach 3-osobowych kwateruje po dwie osoby. Więc nie dość, że dwie osoby spoza UMCSu, to jedno łóżko idzie w odstawkę. Aha, I te osoby nie wpłacają kasy na z góry podane konto, szmal idzie w ręce kierownictwa, hajs zawsze musi się zgadzać, ale niekoniecznie w kasie UMCS.

Taaa... Że niby UMCS może na tym dorobić. Chyba kierownctwo. Ja jako doktorantka nie dostałam miejsca w Grzesiu, bo niby nie było już wolnych miejsc. A raczej za słabo znałam kierownictwo. Kierownictwo po znajomości (jakimś wazeliniarskim dawnym studentom albo innym "znajomkom) przydziela pokoje ludziom spoza UMCS. I w pokojach 3-osobowych kwateruje po dwie osoby. Więc nie dość, że dwie osoby spoza UMCSu, to jedno łóżko idzie w odstawkę. Aha, I te osoby nie wpłacają kasy na z góry podane konto, szmal idzie w ręce kierownictwa, hajs zawsze... rozwiń

Avatar
Ble ble / 25 września 2013 o 22:49

a propo ktos chetny na zamiane z akademika Ikar na akademik na zana?

Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 0 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 21 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 8

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 29 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 37 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 46 97

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 20 29

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!