piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

W aplikacji na telefon pojawiły się nowe stacje roweru miejskiego. Powstaną?

Dodano: 31 sierpnia 2016, 12:15
Autor: Dominik Smaga

Nowe stacje na mapie Lubelskiego Roweru Miejskiego ukazały się użytkownikom oficjalnej aplikacji na telefony komórkowe. – To przypadek – zapewnia Ratusz, ale faktycznie przymierza się do przeniesienia kilku stacji. Jedna ma wrócić na stare miejsce

Nieistniejące wypożyczalnie zaznaczone były na mapie aplikacji Nextbike umożliwiającej pobranie i zwrot roweru. Takie fikcyjne stacje były co najmniej trzy. Jedna pojawiła się na deptaku Krakowskiego Przedmieścia w rejonie Ratusza i kościoła św. Ducha (na zdjęciu u góry). Kolejna stacja-widmo (nazwana „Stokrotki 1”) znalazła się obok wieżowca przy ul. Stokrotki, niedaleko ul. Armii Krajowej. A w rejonie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na mapie widoczna była trzecia już stacja obok ronda i wyświetlała się nazwa „Filaretów”.

– To przypadek, z informacji uzyskanych od operatora systemu wynika, że były prowadzone prace konserwatorsko-programistyczne – wyjaśnia Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. Czy to, że na mapie pojawiły się takie a nie inne punkty oznacza, że właśnie tu przeniesione zostaną wypożyczalnie, które cieszą się najmniejszą popularnością? – Nie ma jeszcze żadnych decyzji co do przenosin – zapewnia Aleksander Wiącek, asystent prezydenta Lublina ds. polityki rowerowej i pieszej.

Umowa zawarta przez miasto z firmą Nextbike gwarantuje miastu możliwość bezpłatnej zmiany lokalizacji pięciu stacji rocznie. Jak informuje Wiącek, na razie pewne jest tylko przeniesienie wypożyczalni stojącej przy ul. Głębokiej obok ul. Nadbystrzyckiej. Ma ona wrócić na swoje stare miejsce: na ul. Muzyczną w rejon ul. Szczerbowskiego. – Obok jest dużo szkół, blisko jest ścieżka rowerowa. Stacja miała tam bardzo dobre obłożenie – stwierdza Wiącek.

Najsłabsze wyniki mają wypożyczalnie znajdujące się przy Zbożowej, Nałęczowskiej, Abramowickiej (obok dawnej pętli) i Agronomicznej (przy skansenie). Wśród możliwych nowych lokalizacji wskazywane są okolice skrzyżowania Willowej z Poligonową oraz rejon ul. Skrzetuskiego. Co do tego, czy przenosiny nastąpią jeszcze w tym sezonie Ratusz wczoraj się nie wypowiadał.

Czytaj więcej o: Lublin rower Lubelski Rower Miejski
Gość
bless
Użytkownik niezarejestrowany
(6) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (2 września 2016 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Te ciężkie, kobylaste rowery już same w sobie są niewygodne, zwłaszcza, gdy nie jest się zbyt wysoką osobą. Doskonale zdaję sobie sprawę, że tak odstręczający projekt zmniejsza do minimum ryzyko kradzieży, bo nikt by podobnym rowerem na co dzień nie jeździł... ale dodatkowo stan tych jednośladów faktycznie jest w tym roku fatalny. Skręcone koła, rozregulowane klamki hamulców, kiepsko działające przerzutki, a to wszystko wynik obserwacji po ledwie kilku przejazdach, wykonanych z konieczności, a nie z własnej woli.
Rozwiń
bless
bless (1 września 2016 o 15:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie, prosimy o wiecej krzyzy i debili z pisu :)
Rozwiń
Gość
Gość (31 sierpnia 2016 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo burmistrz zuk. Jeszcze więcej rowerków i pustych stadionów. W tym czasie mieszkańcy wyjezdzają a lublin wymiera.
Rozwiń
Gość
Gość (31 sierpnia 2016 o 16:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może w końcu Ratusz raczy się zainteresować katastrofalnym stanem rowerów. O ile w pierwszym sezonie trafialo na kilka niesprawnych rowerów to w tym sezonie jest dokładnie odwrotnie. Odnoszę wrażenie, że Nextbike wziął kasę i ma wszystko w d......, a prezydent podpisał z nimi umowę, wypłacił kasę, przeciął wstęgę w strugach szampana i też ma wszystko w d.....
Rozwiń
Gość
Gość (31 sierpnia 2016 o 15:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
mogłaby powstać stacja przy leclercu na zana. Bez sensu są dwie przy rondzie kolo zusu!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (6)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!