Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 lipca 2008 r.
20:33
Edytuj ten wpis

W Bazarze jednej rolki nie kupisz

0 5 A A

W sklepie Bazar sieci "Społem” przy ulicy Lubartowskiej w Lublinie przy półce z papierem toaletowym pojawiła się wywieszka.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
"Nie sprzedajemy papieru toaletowego na sztuki. Wymóg sanepidu”. Okazuje się jednak, że sanepid takiego zakazu nie wydał.

- Pierwsze słyszę - mówi Barbara Sawa-Wojtanowicz z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie. - Nie można tego nawet zakwalifikować do zakresu naszych obowiązków. Owszem, sklep może nie sprzedawać papieru toaletowego na rolki, ale nie może powoływać się na nas, że niby tego zabraniamy.

Jednak w sklepie twardo utrzymują, że to zalecenie pokontrolne sanepidu. - Z centrali dostaliśmy telefon, że taka wywieszka ma znaleźć się przy półce - twierdzi kierowniczka Bazaru. Nie potrafi jednak powiedzieć, czy centrala faktycznie dostała taki "nakaz”.

W lubelskim "Społem” dowiedzieliśmy się natomiast, że papier jest środkiem higienicznym i nie można go sprzedawać pojedynczo, choć jeśli klient się uprze, to może podobno kupić jedną rolkę. - Decyzji sanepidu nie mamy na piśmie - powiedziano nam wczoraj w dziale sprzedaży. Nikt jednak nie chciał wypowiadać się pod nazwiskiem. Wszyscy twierdzili, że nie ma prezesów, a oni nie są uprawnieni do kontaktów z mediami.

Sanepid zapowiedział, że dopiero teraz sprawą się zajmie. - Będziemy żądali wyjaśnień, dlaczego powołano się na nas, wprowadzając w tym sklepie zakaz sprzedaży papieru na rolki - dodaje Sawa-Wojtanowicz.
(tom)

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Riccardo / 31 lipca 2008 o 11:41
MOŻE JEST TO UTRUDNIENIE, ALE NIE WIEM DLACZEGO NIE PIĘTNUJECIE WSZYSTKICH SUPERMARKETÓW TYPU REAL, LECLERC, TESCO ITP, GDZIE NIE MOŻNA KUPIĆ JEDNEJ ROLKI PAPIERU, A POLSKI, LUBELSKI SUPERMARKET JEST WYŚMIEWANY. CZY TYLKO DLATEGO, ŻE JEST LUBELSKI??? JEŚLI SIĘ Z CZEKOŚ WYŚMIEWAMY I COŚ KRYTYKUJEMY TO BĄŹMY SPRAWIEDLIWI I OBIEKTYWNI. WSZYSTKIE SUPERMARKETY NIE SPRZEDAJĄ POJEDYNCZYCH ROLEK PAPIERU TOALETOWEGO I NIE TYLKO. PRZYPOMINA MI SIĘ ZULU-GULA, KTÓRY MÓWIŁ, ŻE POLSKA TO TAKI DZIWNY KRAJ. WSZYSTKO SIE ZGADZA. JA DODAM, ŻE NIE TYLE POLSKA CO POLACY. POZDRAWIAM!
Avatar
kierowca bombowca / 31 lipca 2008 o 10:19
Papier do d... już w PRL wzbudzał kontrowersje, wzbudza także w RP nr III i IV. A tak poważnie to jest temat. Wiele osób przyjeżdża tutaj autobusami do szpitali. Wysiada na dworcu i robi potrzebne zakupy w tym chce kupić np. jedną pastę do zębów i jedną rolkę papieru toaletowego, bo nie potrzeba mu 6 rolek jeśli w szpitalu ma leżać 3-4 dni.
Avatar
PM / 31 lipca 2008 o 08:32
Proponuje ten artykuł dać na pierwszą strone, przecież to afera na skale światową. BRAWO dziennik zaściankowy
Avatar
czytelnik / 31 lipca 2008 o 07:58
Super gazeta - już nie mają się czym zajmować... Zaglądam tu tylko żeby poprawić sobie humor rano - poziom dziennikarstwa i prezentowanych spraw wywołuje u mnie uśmiech co wpływa pozytywnie na zaczęty dzień. Drogi redaktorze naczelny: proszę nie zwalniać swoich pracowników - nigdzie nie znajdą pracy.
Avatar
Poteflon / 31 lipca 2008 o 06:28
Oho sezon ogórkowy w pełni. Proponuję jeszcze napisać o tym że w niektórych sklepach nie chcą wymieniać wygranych patyczków na lody.
Avatar
Riccardo / 31 lipca 2008 o 11:41
MOŻE JEST TO UTRUDNIENIE, ALE NIE WIEM DLACZEGO NIE PIĘTNUJECIE WSZYSTKICH SUPERMARKETÓW TYPU REAL, LECLERC, TESCO ITP, GDZIE NIE MOŻNA KUPIĆ JEDNEJ ROLKI PAPIERU, A POLSKI, LUBELSKI SUPERMARKET JEST WYŚMIEWANY. CZY TYLKO DLATEGO, ŻE JEST LUBELSKI??? JEŚLI SIĘ Z CZEKOŚ WYŚMIEWAMY I COŚ KRYTYKUJEMY TO BĄŹMY SPRAWIEDLIWI I OBIEKTYWNI. WSZYSTKIE SUPERMARKETY NIE SPRZEDAJĄ POJEDYNCZYCH ROLEK PAPIERU TOALETOWEGO I NIE TYLKO. PRZYPOMINA MI SIĘ ZULU-GULA, KTÓRY MÓWIŁ, ŻE POLSKA TO TAKI DZIWNY KRAJ. WSZYSTKO SIE ZGADZA. JA DODAM, ŻE NIE TYLE POLSKA CO POLACY. POZDRAWIAM!
Avatar
kierowca bombowca / 31 lipca 2008 o 10:19
Papier do d... już w PRL wzbudzał kontrowersje, wzbudza także w RP nr III i IV. A tak poważnie to jest temat. Wiele osób przyjeżdża tutaj autobusami do szpitali. Wysiada na dworcu i robi potrzebne zakupy w tym chce kupić np. jedną pastę do zębów i jedną rolkę papieru toaletowego, bo nie potrzeba mu 6 rolek jeśli w szpitalu ma leżać 3-4 dni.
Avatar
PM / 31 lipca 2008 o 08:32
Proponuje ten artykuł dać na pierwszą strone, przecież to afera na skale światową. BRAWO dziennik zaściankowy
Avatar
czytelnik / 31 lipca 2008 o 07:58
Super gazeta - już nie mają się czym zajmować... Zaglądam tu tylko żeby poprawić sobie humor rano - poziom dziennikarstwa i prezentowanych spraw wywołuje u mnie uśmiech co wpływa pozytywnie na zaczęty dzień. Drogi redaktorze naczelny: proszę nie zwalniać swoich pracowników - nigdzie nie znajdą pracy.
Avatar
Poteflon / 31 lipca 2008 o 06:28
Oho sezon ogórkowy w pełni. Proponuję jeszcze napisać o tym że w niektórych sklepach nie chcą wymieniać wygranych patyczków na lody.
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 6

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 2

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 4

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria