Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

1 maja 2017 r.
10:13

W Biedronce poczekamy dłużej przy kasie. We wtorek protest pracowników m.in. w Lublinie

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
218 35 A A

2 maja zakupy w Biedronkach mogą okazać się dłuższe niż zazwyczaj. Pracownicy tej sieci zapowiadają protest polegający na skrupulatnym przestrzeganiu regulaminów pracy i BHP.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W zaplanowanej na 2 maja ogólnopolskiej akcji protestacyjnej wezmą udział pracownicy zatrudnieni w ok. 300 dyskontach i centrach dystrybucyjnych – zapowiada handlowa Solidarność. Protest jest spowodowany niskimi wynagrodzeniami oraz fatalnymi warunkami pracy – czytamy w komunikacie handlowej „Solidarności”.

Akcja będzie polegać na przesadnie skrupulatnym i dokładnym wykonywaniu powierzonych obowiązków przez pracowników i przestrzeganiu obowiązujących w danym sklepie procedur.

Pracownicy przykleją do ubrań specjalne naklejki. Będą też rozdawać klientom ulotki informujące o przyczynach protestu. – W akcji protestacyjnej weźmie udział 300 sklepów Biedronka. Ile z nich działa w Lubelskiem, tego nie wiemy – mówi Piotr Adamczak, lider „Solidarność” w Biedronkach.

Wczoraj Jeronimo Martins Polska, właściciel sieci, podjął działania wizerunkowe. – Tak jak w ostatnich latach, zarząd firmy podjął decyzję o przyznaniu pracownikom niebędących menedżerami nagrody specjalnej. W tym roku (…) wynosi 1850 zł brutto. Wspomniana nagroda jest przyznawana cyklicznie od wielu lat. Zwyczajowo pracowników informujemy o niej pod koniec kwietnia. W ubiegłym roku był to 27 kwietnia – odpisał pracownik biura prasowego Jeronimo Martins Polska. – Nie każdy pracownik otrzymał premię, ale ci którzy pozytywnie przeszli ocenę – ripostuje Adamczak.

– Na pracowników nakładane są kolejne obowiązki, co nie pociąga za sobą wzrostu wynagrodzeń. Sieci handlowe chwalą się w mediach podwyżkami płac, ale są one bardzo niewielkie i nie odpowiadają oczekiwaniom załogi. Co więcej, często wraz ze wzrostem wynagrodzenia zasadniczego odbierane są inne składniki płac. W efekcie na tych podwyżkach pracownik wychodzi na zero lub nawet traci – wyjaśnia przyczyny protestu Alfred Bujara, przewodniczący sekcji handlu Solidarności.

– Do tej pory nie zostaliśmy oficjalnie poinformowani przez organizacje związkowe działające w Biedronce o planach protestu. Nasza wiedza na ten temat pochodzi z wypowiedzi przedstawicieli związków zawodowych w mediach – informuje biuro prasowe JM Polska.

Komentarze 35

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ja / 2 maja 2017 o 19:41
Ciekawe to co piszesz.... Kilka lat temu pracowałam w Biedronce, mając ukończone studia wyższe, magisterskie i to dwa kierunki równolegle.... W sklepie w którym pracowałam było jeszcze conajmniej cztery osoby, które również miały wykształcenie wyższe. Wolałam pracować tam, pomimo wyższych kwalifikacji, niż być gdzieś na stażu w swoim zawodzie za 800 zł. Tam przynajmniej zarobiłam więcej, że narobić się trzeba to już inna sprawa. Stwierdzenie, że w Biedronce pracują osoby, którym nie chciało się uczyć prawdą nie jest.
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 10:55
Super zmiana
Avatar
prawdziwy wolak / 2 maja 2017 o 05:58
Nie pasują warunki to szukam lepszej pracy. W czym problem ? Mamy wolny rynek, niskie bezrobocie, macie super kwalifikacje, cały świat stoi przed wami otworem. A wy chcecie sami dalej siedzieć w biedrze i narzekać... chore roszczeniowe polaczki.
Avatar
ootol / 2 maja 2017 o 00:59
Jezeli wytrzymasz miesiac to gratuluje bo z obserwacji wiem ze tydzien to jest max dla nowoprzyjetych. Nikt nie mowi ze jest latwo ale ten kto potrzebuje pracy wytrzyma ta darmowa silownie tylko moze znienawidzic ludzi bo roszczeniowi klienci to dzis norma.
Avatar
jmp / 1 maja 2017 o 23:07
zapraszam do pracy do biedronki która juz niebawem otworzy się tuż przy granicy z Ukrainą, jest co najmniej 20 etatów wolnych, a wynagoredzenie niesamowite, bo przecież wszędzie mówią że biedronce się tyyyle zarabia.... daje wam miesiąc i połowa spie.....li, bo powie że za ciężko.
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 23:04
Może być.
Avatar
gumis / 1 maja 2017 o 22:56
zatrudnij sie w biedronce, barani łbie! to zobaczysz co znaczy siedzenie na kasie, no chyba że masz dwie lewe ręce to będziesz siedział zawsze na kasie nr 1, bo do czego innego to się nie nadasz. zapraszam do pracy do biedronki na rejony wschodnie, zobaczysz co znaczy praca hurtowa, jak nie masz nawet czasu sie po *** podrapać!
Avatar
flk / 1 maja 2017 o 22:40
Co za buraczki z ciebie! ! Wiele ludzi siedzi na kasie po studiach ,a ty buraku jak miałeś znajomości to sobie zmieniłeś pracę chodź dziwie się ,ze ktoś ci ją dał!
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 21:07
Strajk?!a co to zaklad pracy chronionej?nie wiedzieli przy przyjeciu ze praca jest w systemie 3zmianowym?!jak tacy poturbowani to niech popracuja w pogotowiu na sorze.
Avatar
holaa / 1 maja 2017 o 20:46
no to ja po 39 latach pracy w budżetówce mam "super" bo aż 1900 zł netto
Avatar
ja / 2 maja 2017 o 19:41
Ciekawe to co piszesz.... Kilka lat temu pracowałam w Biedronce, mając ukończone studia wyższe, magisterskie i to dwa kierunki równolegle.... W sklepie w którym pracowałam było jeszcze conajmniej cztery osoby, które również miały wykształcenie wyższe. Wolałam pracować tam, pomimo wyższych kwalifikacji, niż być gdzieś na stażu w swoim zawodzie za 800 zł. Tam przynajmniej zarobiłam więcej, że narobić się trzeba to już inna sprawa. Stwierdzenie, że w Biedronce pracują osoby, którym nie chciało się uczyć prawdą nie jest.
Avatar
Gość / 2 maja 2017 o 10:55
Super zmiana
Avatar
prawdziwy wolak / 2 maja 2017 o 05:58
Nie pasują warunki to szukam lepszej pracy. W czym problem ? Mamy wolny rynek, niskie bezrobocie, macie super kwalifikacje, cały świat stoi przed wami otworem. A wy chcecie sami dalej siedzieć w biedrze i narzekać... chore roszczeniowe polaczki.
Avatar
ootol / 2 maja 2017 o 00:59
Jezeli wytrzymasz miesiac to gratuluje bo z obserwacji wiem ze tydzien to jest max dla nowoprzyjetych. Nikt nie mowi ze jest latwo ale ten kto potrzebuje pracy wytrzyma ta darmowa silownie tylko moze znienawidzic ludzi bo roszczeniowi klienci to dzis norma.
Avatar
jmp / 1 maja 2017 o 23:07
zapraszam do pracy do biedronki która juz niebawem otworzy się tuż przy granicy z Ukrainą, jest co najmniej 20 etatów wolnych, a wynagoredzenie niesamowite, bo przecież wszędzie mówią że biedronce się tyyyle zarabia.... daje wam miesiąc i połowa spie.....li, bo powie że za ciężko.
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 23:04
Może być.
Avatar
gumis / 1 maja 2017 o 22:56
zatrudnij sie w biedronce, barani łbie! to zobaczysz co znaczy siedzenie na kasie, no chyba że masz dwie lewe ręce to będziesz siedział zawsze na kasie nr 1, bo do czego innego to się nie nadasz. zapraszam do pracy do biedronki na rejony wschodnie, zobaczysz co znaczy praca hurtowa, jak nie masz nawet czasu sie po *** podrapać!
Avatar
flk / 1 maja 2017 o 22:40
Co za buraczki z ciebie! ! Wiele ludzi siedzi na kasie po studiach ,a ty buraku jak miałeś znajomości to sobie zmieniłeś pracę chodź dziwie się ,ze ktoś ci ją dał!
Avatar
Gość / 1 maja 2017 o 21:07
Strajk?!a co to zaklad pracy chronionej?nie wiedzieli przy przyjeciu ze praca jest w systemie 3zmianowym?!jak tacy poturbowani to niech popracuja w pogotowiu na sorze.
Avatar
holaa / 1 maja 2017 o 20:46
no to ja po 39 latach pracy w budżetówce mam "super" bo aż 1900 zł netto
Zobacz wszystkie komentarze 35

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozbudowę COZL dokończy Budimex

Rozbudowę COZL dokończy Budimex 0 0

Sejmik województwa zgodził się na zwiększenie wydatków na dokończenie rozbudowy i modernizacji Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej – chodzi o ponad 64 mln zł w latach 2018-2019.

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa
film

Przebudowa deptaka w Lublinie. Przyjechały nowe drzewa 0 1

Wczoraj na odnawianą część Krakowskiego Przedmieścia przywieziono platany, które dostaną tu stały meldunek.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 20 czerwca 2018 r. 0 0

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej

MUNDIAL 2018. Rosja – Egipt 3:1. „Sborna” gra dalej 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu rozpoczynającym drugą serię meczów grupowych Rosja pokonała Egipt 3:1 i zapewniła sobie awans do fazy pucharowej. Natomiast „Faraonowie” zagrają już tylko jeden mecz na tegorocznym mundialu

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie

1,5 metrowy wąż przechadzał się po balkonie przy ul. Koncertowej w Lublinie 0 3

Dużo strachu napędził mieszkańcom wąż przechadzający się po jednym z balkonów bloku przy ul. Koncertowej.

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską

Grupa mieszkańców Lublina ma dostać darmowe przejazdy komunikacją miejską 29 11

Przyznanie bezpłatnej komunikacji miejskiej osobom po 65. roku życia zapowiedział we wtorek prezydent Lublina. Ogłosił również, że miejskie żłobki będą darmowe dla dzieci niepełnosprawnych.

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał

Szukali nielegalnego alkoholu, znaleźli także domowy arsenał 0 3

Sprzęt do destylacji alkoholu, karabiny, broń pneumatyczna, setki nabojów, słoiki z prochem i radiostacja. Taki arsenał znaleźli policjanci w domu pod Krasnymstawem.

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł

Wywąchał narkotyki za 3,8 mln zł 0 0

Około 70 kg haszyszu oraz 658 g kokainy wywąchał na drogowym przejściu granicznym Ceron, pies służbowy Straży Granicznej. Wartość przejętych narkotyków to ponad 3,8 mln zł.

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona]
galeria
film

Wesoły początek, smutny koniec. Kilka tysięcy kibiców przy Arenie Lublin [zdjęcia z drona] 14 6

Kilka tysięcy kibiców pojawiło się w specjalnie zorganizowanej przez MOSiR strefie kibica przy Arenie Lublin.

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety
Rusza proces

Właściciel mieszkania otworzył wersalkę. Zobaczył w środku nogę kobiety 6 4

W środę ma rozpocząć się proces Artura S., oskarżonego o brutalne zabójstwo przy ul. 1 Maja. Mężczyzna udusił swoją dziewczynę i przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami, ukrytymi w wersalce.

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu
galeria
film

Polska - Senegal 1:2. Katastrofa na otwarcie mundialu 1 3

Polska czeka 44 lata na zwycięstwo w meczu otwarcia. I jeszcze sobie poczeka. We wtorek piłkarze Adama Nawałki przegrali z Senegalem 1:2. Już w niedzielę Biało-Czerwoni zagrają z Kolumbią mecz o wszystko

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt
22 czerwca 2018, 19:00

Wystawa "- 7 - 13 -" w Galerii Labirynt 1 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (oddział Plaza, ul. Lipowa 13) zaprasza na wernisaż wystawy izraelskiej artystki Nelly Agassi. Otwarcie ekspozycji - 7 - 13 - odbędzie się w piątek, 22 czerwca o godz. 19.

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży

TBV Start Lublin organizuje Camp dla młodzieży 2 0

KOSZYKÓWKA W tym tygodniu w Lublinie odbędą się trzy ciekawe wydarzenia. W środę o godzinie 9.30, w Hali MOSiR im. Z. Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich 4, odbędzie się Camp do drużyny TBV Startu Lublin U16 (rocznik 2003/2004), który poprowadzą trenerzy z Energa Basket Ligi oraz szkoleniowcy grup młodzieżowych

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc.

W woj. lubelskim powstaje coraz więcej mieszkań. Przez rok wzrost o 107 proc. 3 4

Rośnie liczba domów i mieszkań oddawanych do użytkowania. Na przestrzeni roku, w całym regionie statystycy zanotowali wzrost na poziomie ponad 100 proc.

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów

Walka o Kazimierz Dolny może być ostra. Na razie trzech możliwych kandydatów 39 12

Obecny burmistrz, jego były zastępca oraz pełnomocnik wojewody – apetyt na fotel burmistrza Kazimierza Dolnego mają co najmniej trzy osoby.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!