Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 marca 2012 r.
19:28
Edytuj ten wpis

W centrum Lublina powstało kolejne targowisko

0 10 A A
Nowe targowisko przy ul. Ruskiej. Nie dodaje uroku tej części miasta ale cieszy się uznaniem kupców
Nowe targowisko przy ul. Ruskiej. Nie dodaje uroku tej części miasta ale cieszy się uznaniem kupców

Miał być postój dla busów, będzie targowisko. Na plac u zbiegu ul. Ruskiej i Cerkiewnej wprowadzili się już pierwsi sprzedawcy. Dwa inne lubelskie bazary czeka gruntowny remont.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Plac przy ul. Cerkiewnej dzierżawi od miasta firma Euro Consult. To blisko 4,5 tys. mkw. Miał tam powstać parking dla busów, odjeżdżających z ul. Ruskiej.

– Taki mieliśmy plan, ale przez pół roku miasto nie zrobiło nic, by przenieść przystanek – mówi Andrzej Ziętek, z firmy Euro Consult.

W rezultacie pasażerowie nadal tłoczą się na chodniku przy ul. Ruskiej. Spółka postanowiła więc zamienić plac w teren handlowy.

– Zainteresowanie targowiskiem jest bardzo duże – przyznaje Ziętek. – To był dobry ruch. Nie mogliśmy dłużej czekać na decyzje w sprawie parkingu. Teren będziemy dzierżawić jeszcze przez dwa lata. Nie wiadomo czy ten okres uda się przedłużyć. W tej sytuacji nie możemy planować żadnych, większych inwestycji.

Na dłuższą współpracę z Ratuszem liczy również Lubelska Fundacja Ochrony Zabytków. Zarządza ona targowiskiem przy ul. Ruskiej. Umowa na dzierżawę terenu kończy się w tym roku.

– Chcemy jej przedłużenia, bo planujemy budowę nowego targowiska – przyznaje Andrzej Gumieniczek, prezes LFOZ. – Mamy już gotową dokumentację. Chcielibyśmy rozpocząć prace jeszcze tej wiosny. Planujemy obiekt na europejskim poziomie.

Do realizacji tych zamierzeń konieczna jest jednak długoletnia dzierżawa.

– W tym tygodniu złożymy w magistracie odpowiedni wniosek – zapowiada Gumieniczek. – Umowa na kolejne parę lat byłaby jednak zbyt krótka. Inwestycja się nie zwróci, a to grozi oskarżeniem o niegospodarność.

Inwestowanie w targowisko planuje również Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa. Chodzi o bazar przy ul. Wileńskiej, który ma przejść gruntowny remont.

– Zleciliśmy już przygotowanie koncepcji zagospodarowania całego terenu – mówi Jan Gąbka, prezes LSM. – W tej chwili panuje tam straszny bałagan. Musimy zrobić porządek. To, co się dzieje przy ul. Wileńskiej to całkowite odstąpienie od idei zespołu handlowego.

Ponad 40-letnie pawilony projektu Oskara Hansena są w fatalnym stanie. Nigdy nie były remontowane.

– Chcemy je gruntownie odnowić, wymienić okna, instalację elektryczną i ogrzewanie, wylicza Gąbka.

W planie jest również zabudowa targowych stołów i przejść między pawilonami. Nie ma jednak mowy o czasowym zamknięciu targowiska. Prace będą realizowane etapami.

– Nie ma powodu do obaw, chociaż ludzie boją się nowości – dodaje Gąbka. – Kiedy grodziliśmy cały teren, powstał okropny rwetes. Kupcy bali się, że będzie za mało przestrzeni do handlowania. Teraz jedna trzecia miejsc jest wolna.

Plan przebudowy bazaru powinien być gotowy w ciągu paru miesięcy. Spółdzielnia zapowiada, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, remont może się rozpocząć w tym roku.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
mzl / 20 marca 2012 o 15:29
skandal!!! tam powinni zamknąć ten burdel a nie tworzyć nowe targowiska !!!
Avatar
gośc / 20 marca 2012 o 13:31
[quote name='zzz' timestamp='1332244078' post='612196']
Nie wiem czy pamiętasz ale był już taki co podczas ostatnich wyborów zapowiadał targowisko na deptaku.
[/quote]



Tak pamiętam ten idiotyczny pomysł.
Ale na całe szczęście jeszcze nie doszed do skutku.
Avatar
zzz / 20 marca 2012 o 12:47
[quote name='gośc' timestamp='1332227497' post='612046']
To jest to porządkowanie i cywilizowanie okolicy.
Brawo !!!!!!!!!!!!!
Może jeszcze Deptak zamieńcie na targowisko.
Jakaś spółeczka miała orginalny plan - zawszony targ , cóż za wspaniały pomysł.
[/quote]

Nie wiem czy pamiętasz ale był już taki co podczas ostatnich wyborów zapowiadał targowisko na deptaku.
Avatar
gość / 20 marca 2012 o 12:46
[quote name='mietek' timestamp='1332242225' post='612188']
Inwestycje? Jakie inwestycje, kolejny market? Targowisk w Lublinie wcale nie jest za dużo a to na Ruskiej jest najlepsze ze wszystkich. Tu moja mama kupuje prawdziwą ekologiczną żywność. Kupuje twaróg, masło własnego wyrobu,
mleko prosto od krówki a nie białą wodę, na niedzielę można kupić kurkę już obrobioną na rosół. Są prawdziwe wiejskie jajka. Ten targ jest bardzo potrzebny, bez tego targu to my wszyscy kaput. To jest najtańsze i najlepsze targowisko o czyn świadczą tłumy ludzi od rana do wieczora. Takich miejsc w Lublinie potrzeba jak najwięcej, nie mówię że w ścisłym centrum ale na każdym osiedlu powinno być takie ekologiczne targowisko. Twoja gadka i porównanie do Wietnamu tego miejsca to jakieś totalne nieporozumienie. Dwa lata temu była u nas kuzynka z Essen i była zachwycona tym miejscem. Europa musi wrócić do korzeni, dość tych marketów co sprzedają różne niezdrowe pożywienie.
[/quote]




Niech twoja mama przebada tą "ekologiczną" żywność w sanepidzie to zobaczy ile ona ma wspólnego z ekologią i higieną.
Na zdrowie !!!!!!!!!!
[quote name='mietek' timestamp='1332242225' post='612188']
Inwestycje? Jakie inwestycje, kolejny market? Targowisk w Lublinie wcale nie jest za dużo a to na Ruskiej jest najlepsze ze wszystkich. Tu moja mama kupuje prawdziwą ekologiczną żywność. Kupuje twaróg, masło własnego wyrobu,
mleko prosto od krówki a nie białą wodę, na niedzielę można kupić kurkę już obrobioną na rosół. Są prawdziwe wiejskie jajka. Ten targ jest bardzo potrzebny, bez tego targu to my wszyscy kaput. To jest najtańsze i najlepsze tar... rozwiń
Avatar
mietek / 20 marca 2012 o 12:17
[quote name='pk' timestamp='1332225933' post='612034']
No tak targowiska dumą kupieckiego Lublina. Przecież ruska i bazar przypominają Wietnam albo Kambodżę. Miasto powinno zrobić mpzp dla tych okolic i sprzedawać działki pod konkretne inwestycje a nie utrzymywać ten syf, który zapewniają nam handlarze wespół z dzierżawcami.
[/quote] Inwestycje? Jakie inwestycje, kolejny market? Targowisk w Lublinie wcale nie jest za dużo a to na Ruskiej jest najlepsze ze wszystkich. Tu moja mama kupuje prawdziwą ekologiczną żywność. Kupuje twaróg, masło własnego wyrobu,
mleko prosto od krówki a nie białą wodę, na niedzielę można kupić kurkę już obrobioną na rosół. Są prawdziwe wiejskie jajka. Ten targ jest bardzo potrzebny, bez tego targu to my wszyscy kaput. To jest najtańsze i najlepsze targowisko o czyn świadczą tłumy ludzi od rana do wieczora. Takich miejsc w Lublinie potrzeba jak najwięcej, nie mówię że w ścisłym centrum ale na każdym osiedlu powinno być takie ekologiczne targowisko. Twoja gadka i porównanie do Wietnamu tego miejsca to jakieś totalne nieporozumienie. Dwa lata temu była u nas kuzynka z Essen i była zachwycona tym miejscem. Europa musi wrócić do korzeni, dość tych marketów co sprzedają różne niezdrowe pożywienie.
[quote name='pk' timestamp='1332225933' post='612034']
No tak targowiska dumą kupieckiego Lublina. Przecież ruska i bazar przypominają Wietnam albo Kambodżę. Miasto powinno zrobić mpzp dla tych okolic i sprzedawać działki pod konkretne inwestycje a nie utrzymywać ten syf, który zapewniają nam handlarze wespół z dzierżawcami.
[/quote] Inwestycje? Jakie inwestycje, kolejny market? Targowisk w Lublinie wcale nie jest za dużo a to na Ruskiej jest najlepsze ze wszystkich. Tu moja mama kupuje prawdziwą ekologicz... rozwiń
Avatar
user / 20 marca 2012 o 11:21
Rewitalizacja Podzamcza po lubelsku. Bez zbędnych ciągnących się latami konkursów i innych bzdetów.
Avatar
perk / 20 marca 2012 o 09:03
Jak mawia Ojciec Klimiec lepszy gram sprytu niźli deko handlu czy kilo roboty.
Avatar
k / 20 marca 2012 o 08:59
A czy na miejscu pks i nie miało byc centrum handlowe ??
Avatar
gośc / 20 marca 2012 o 08:11
To jest to porządkowanie i cywilizowanie okolicy.
Brawo !!!!!!!!!!!!!
Może jeszcze Deptak zamieńcie na targowisko.
Jakaś spółeczka miała orginalny plan - zawszony targ , cóż za wspaniały pomysł.
Avatar
pk / 20 marca 2012 o 07:45
No tak targowiska dumą kupieckiego Lublina. Przecież ruska i bazar przypominają Wietnam albo Kambodżę. Miasto powinno zrobić mpzp dla tych okolic i sprzedawać działki pod konkretne inwestycje a nie utrzymywać ten syf, który zapewniają nam handlarze wespół z dzierżawcami.
Avatar
mzl / 20 marca 2012 o 15:29
skandal!!! tam powinni zamknąć ten burdel a nie tworzyć nowe targowiska !!!
Avatar
gośc / 20 marca 2012 o 13:31
[quote name='zzz' timestamp='1332244078' post='612196']
Nie wiem czy pamiętasz ale był już taki co podczas ostatnich wyborów zapowiadał targowisko na deptaku.
[/quote]



Tak pamiętam ten idiotyczny pomysł.
Ale na całe szczęście jeszcze nie doszed do skutku.
Avatar
zzz / 20 marca 2012 o 12:47
[quote name='gośc' timestamp='1332227497' post='612046']
To jest to porządkowanie i cywilizowanie okolicy.
Brawo !!!!!!!!!!!!!
Może jeszcze Deptak zamieńcie na targowisko.
Jakaś spółeczka miała orginalny plan - zawszony targ , cóż za wspaniały pomysł.
[/quote]

Nie wiem czy pamiętasz ale był już taki co podczas ostatnich wyborów zapowiadał targowisko na deptaku.
Avatar
gość / 20 marca 2012 o 12:46
[quote name='mietek' timestamp='1332242225' post='612188']
Inwestycje? Jakie inwestycje, kolejny market? Targowisk w Lublinie wcale nie jest za dużo a to na Ruskiej jest najlepsze ze wszystkich. Tu moja mama kupuje prawdziwą ekologiczną żywność. Kupuje twaróg, masło własnego wyrobu,
mleko prosto od krówki a nie białą wodę, na niedzielę można kupić kurkę już obrobioną na rosół. Są prawdziwe wiejskie jajka. Ten targ jest bardzo potrzebny, bez tego targu to my wszyscy kaput. To jest najtańsze i najlepsze targowisko o czyn świadczą tłumy ludzi od rana do wieczora. Takich miejsc w Lublinie potrzeba jak najwięcej, nie mówię że w ścisłym centrum ale na każdym osiedlu powinno być takie ekologiczne targowisko. Twoja gadka i porównanie do Wietnamu tego miejsca to jakieś totalne nieporozumienie. Dwa lata temu była u nas kuzynka z Essen i była zachwycona tym miejscem. Europa musi wrócić do korzeni, dość tych marketów co sprzedają różne niezdrowe pożywienie.
[/quote]




Niech twoja mama przebada tą "ekologiczną" żywność w sanepidzie to zobaczy ile ona ma wspólnego z ekologią i higieną.
Na zdrowie !!!!!!!!!!
[quote name='mietek' timestamp='1332242225' post='612188']
Inwestycje? Jakie inwestycje, kolejny market? Targowisk w Lublinie wcale nie jest za dużo a to na Ruskiej jest najlepsze ze wszystkich. Tu moja mama kupuje prawdziwą ekologiczną żywność. Kupuje twaróg, masło własnego wyrobu,
mleko prosto od krówki a nie białą wodę, na niedzielę można kupić kurkę już obrobioną na rosół. Są prawdziwe wiejskie jajka. Ten targ jest bardzo potrzebny, bez tego targu to my wszyscy kaput. To jest najtańsze i najlepsze tar... rozwiń
Avatar
mietek / 20 marca 2012 o 12:17
[quote name='pk' timestamp='1332225933' post='612034']
No tak targowiska dumą kupieckiego Lublina. Przecież ruska i bazar przypominają Wietnam albo Kambodżę. Miasto powinno zrobić mpzp dla tych okolic i sprzedawać działki pod konkretne inwestycje a nie utrzymywać ten syf, który zapewniają nam handlarze wespół z dzierżawcami.
[/quote] Inwestycje? Jakie inwestycje, kolejny market? Targowisk w Lublinie wcale nie jest za dużo a to na Ruskiej jest najlepsze ze wszystkich. Tu moja mama kupuje prawdziwą ekologiczną żywność. Kupuje twaróg, masło własnego wyrobu,
mleko prosto od krówki a nie białą wodę, na niedzielę można kupić kurkę już obrobioną na rosół. Są prawdziwe wiejskie jajka. Ten targ jest bardzo potrzebny, bez tego targu to my wszyscy kaput. To jest najtańsze i najlepsze targowisko o czyn świadczą tłumy ludzi od rana do wieczora. Takich miejsc w Lublinie potrzeba jak najwięcej, nie mówię że w ścisłym centrum ale na każdym osiedlu powinno być takie ekologiczne targowisko. Twoja gadka i porównanie do Wietnamu tego miejsca to jakieś totalne nieporozumienie. Dwa lata temu była u nas kuzynka z Essen i była zachwycona tym miejscem. Europa musi wrócić do korzeni, dość tych marketów co sprzedają różne niezdrowe pożywienie.
[quote name='pk' timestamp='1332225933' post='612034']
No tak targowiska dumą kupieckiego Lublina. Przecież ruska i bazar przypominają Wietnam albo Kambodżę. Miasto powinno zrobić mpzp dla tych okolic i sprzedawać działki pod konkretne inwestycje a nie utrzymywać ten syf, który zapewniają nam handlarze wespół z dzierżawcami.
[/quote] Inwestycje? Jakie inwestycje, kolejny market? Targowisk w Lublinie wcale nie jest za dużo a to na Ruskiej jest najlepsze ze wszystkich. Tu moja mama kupuje prawdziwą ekologicz... rozwiń
Avatar
user / 20 marca 2012 o 11:21
Rewitalizacja Podzamcza po lubelsku. Bez zbędnych ciągnących się latami konkursów i innych bzdetów.
Avatar
perk / 20 marca 2012 o 09:03
Jak mawia Ojciec Klimiec lepszy gram sprytu niźli deko handlu czy kilo roboty.
Avatar
k / 20 marca 2012 o 08:59
A czy na miejscu pks i nie miało byc centrum handlowe ??
Avatar
gośc / 20 marca 2012 o 08:11
To jest to porządkowanie i cywilizowanie okolicy.
Brawo !!!!!!!!!!!!!
Może jeszcze Deptak zamieńcie na targowisko.
Jakaś spółeczka miała orginalny plan - zawszony targ , cóż za wspaniały pomysł.
Avatar
pk / 20 marca 2012 o 07:45
No tak targowiska dumą kupieckiego Lublina. Przecież ruska i bazar przypominają Wietnam albo Kambodżę. Miasto powinno zrobić mpzp dla tych okolic i sprzedawać działki pod konkretne inwestycje a nie utrzymywać ten syf, który zapewniają nam handlarze wespół z dzierżawcami.
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 0 0

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 0 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 5 2

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 14 4

Kilkaset par zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze
film

Ciężka sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej. Zemdlała pielęgniarka, która była sama na dyżurze 182 20

– Totalne fiasko – tak pielęgniarki ze szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie oceniają dzisiejsze rozmowy z dyrekcją w sprawie podwyżek wynagrodzeń. Kilkadziesiąt pielęgniarek nadal jest na L4. Na poniedziałek zaplanowano kolejną turę rozmów.

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 2 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 3

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 14 22

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS

Kolejne wzmocnienie Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS 0 0

Brianna Joelle Kiesel i Magdalena Szajtauer wzmocniły Pszczółkę Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Dorota Mistygacz podpisała nowy kontrakt

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 1

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!