Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 marca 2015 r.
21:15
Edytuj ten wpis

W czwartek pogrzeb Józefa Franczaka

Autor: Zdjęcie autora pp
1 8 A A

W czwartek szczątki sierżanta Józefa Franczaka, ps. Lalek, spoczną w rodzinnym grobie.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Uroczystości dochówku rozpoczną się o godzinie 10. w Archikatedrze Lubelskiej mszą celebrowaną przez ks. Adama Lewandowskiego, proboszcza parafii archikatedralnej.

Pogrzeb rozpocznie się o 11.45 na cmentarzu w Piaskach. Ostatni partyzant podziemia niepodległościowego zostanie pożegnany z ceremoniałem wojskowym.

Uroczystości mają charakter otwarty.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
admin / 26 marca 2015 o 12:29

Plucie na piękną historię Polski i jej bohaterów weszło już do stałego reperturau naszych rodzimych "tfórcuf" filmowych, więć zapewne Twoje życzenie się spełni.

Jak już będziesz wraz z rodziną Niemcowi lizał tyłek a Rosjaninowi polerował gałę, zapłaczesz rzewnymi łzami.

Pamięć o Franczaku jest rzeczywiście żywa, szcególnie wśród ludzi których rodziny do tej pory opłakują bliskich zabitych przez tego pseudo bohatera. Ofiarami jego ,,bohaterstwa''  były osoby młode nie związane z ówczesną władzą. Łzy rodzin  zamordowanych przez Franczaka są trwalszym świadectwem pamięci od stawianych mu pomników i wojskowych asyst honorowych.Niech twórcy filmu( jeśli taki  powstanie) o Lalku  spojrzą na tą postać z nieco  szerszej perspektywy.

rozwiń
Avatar
wzór / 26 marca 2015 o 12:26

Cześć i chwała Bohaterom!

Avatar
Tomala / 26 marca 2015 o 07:53

Niech spoczywa w spokoju. Niezłomny, który chiał żyć w wolnym od okupantów kraju. Pamiętamy o Tobie Lalku.

Avatar
z Piask / 26 marca 2015 o 07:38

Pamięć o Franczaku jest rzeczywiście żywa, szcególnie wśród ludzi których rodziny do tej pory opłakują bliskich zabitych przez tego pseudo bohatera. Ofiarami jego ,,bohaterstwa''  były osoby młode nie związane z ówczesną władzą. Łzy rodzin  zamordowanych przez Franczaka są trwalszym świadectwem pamięci od stawianych mu pomników i wojskowych asyst honorowych.Niech twórcy filmu( jeśli taki  powstanie) o Lalku  spojrzą na tą postać z nieco  szerszej perspektywy.

żartujesz sobie chyba ... nie wiem skąd jesteś ale na pewno nie z okolic Piask... a jeśli to spokrewniony z ówczesnymi kolaborantami... należał do plutonu egzekucyjnego "Uskoka" a co za ty idzie wykonywał rozkazy wyroków śmierci ale na pewno nie na ludności która nie była związna z kolaboracją ... nie wiem ile masz lat ale życzę Ci żebyś chociaż jeden dzień  i noc przeżył jak On i wtedy mógłbyć cokolwiek na ten temat się wypowiadać ... a jeżeli On lub Jemu podobni Ci zaszkodzili i nie możesz żyć w Polsce jakiej chciałeś do proszę do Rosji sie wyprowadź droga wolna tam Ci na pewno miód i mleko podstawiać pod RYJ bedą ...

żartujesz sobie chyba ... nie wiem skąd jesteś ale na pewno nie z okolic Piask... a jeśli to spokrewniony z ówczesnymi kolaborantami... należał do plutonu egzekucyjnego "Uskoka" a co za ty idzie wykonywał rozkazy wyroków śmierci ale na pewno nie na ludności która nie była związna z kolaboracją ... nie wiem ile masz lat ale życzę Ci żebyś chociaż jeden dzień  i noc przeżył jak On i wtedy mógłbyć cokolwiek na ten temat się wypowiadać ... a jeżeli On lub Jemu podobni Ci zaszkodzili i nie możesz żyć w Polsce jakiej chciałeś... rozwiń

Avatar
SYLWESTER / 26 marca 2015 o 00:11

************** WSTYD !   RAZ  SIERPEM  RAZ  MŁOTEM  CZERWONA   CHOŁOTE ! ******************  Jak  moźecie manipulować  datą  tak  waźnego  pogrzebu ? .  Dlaczego  nie  podano  wcześniej  tej   daty ? .    Polacy  z  innych  województw  chcieli  przyjechać  na  ten  pogrzeb . Wy  podajecie źe pogrzeb  odbędzie  się  jutro  w  czwartek  a   niezale'na.pl  podała , źe pogrzeb  juź  się  odbył  we wtorek  (sic?) .  Czy  to  nie  wstyd  dla  Naszego  Lublina ? .     Na  maratony  zezwalacie  a  na   uroczystości  pogrzebowe  opóźniacie  informacje (sic?) . WSTYD ! .

************** WSTYD !   RAZ  SIERPEM  RAZ  MŁOTEM  CZERWONA   CHOŁOTE ! ******************  Jak  moźecie manipulować  datą  tak  waźnego  pogrzebu ? .  Dlaczego  nie  podano  wcześniej  tej   daty ? .    Polacy  z  innych  województw  chcieli  przyjechać  na  ten  pogrzeb . Wy  podajecie źe pogrzeb  odbędzie  się  jutro  w  czwartek  a  ... rozwiń

Avatar
czytelnik / 25 marca 2015 o 23:21

Pamięć o Franczaku jest rzeczywiście żywa, szcególnie wśród ludzi których rodziny do tej pory opłakują bliskich zabitych przez tego pseudo bohatera. Ofiarami jego ,,bohaterstwa''  były osoby młode nie związane z ówczesną władzą. Łzy rodzin  zamordowanych przez Franczaka są trwalszym świadectwem pamięci od stawianych mu pomników i wojskowych asyst honorowych.Niech twórcy filmu( jeśli taki  powstanie) o Lalku  spojrzą na tą postać z nieco  szerszej perspektywy.

Avatar
historykon / 25 marca 2015 o 21:38

Cześć i chwała Bohaterom!!!

Avatar
neo / 25 marca 2015 o 21:34

Doczekałeś godnego pochówku sierżancie. Nareszcie.

Avatar
admin / 26 marca 2015 o 12:29

Plucie na piękną historię Polski i jej bohaterów weszło już do stałego reperturau naszych rodzimych "tfórcuf" filmowych, więć zapewne Twoje życzenie się spełni.

Jak już będziesz wraz z rodziną Niemcowi lizał tyłek a Rosjaninowi polerował gałę, zapłaczesz rzewnymi łzami.

Pamięć o Franczaku jest rzeczywiście żywa, szcególnie wśród ludzi których rodziny do tej pory opłakują bliskich zabitych przez tego pseudo bohatera. Ofiarami jego ,,bohaterstwa''  były osoby młode nie związane z ówczesną władzą. Łzy rodzin  zamordowanych przez Franczaka są trwalszym świadectwem pamięci od stawianych mu pomników i wojskowych asyst honorowych.Niech twórcy filmu( jeśli taki  powstanie) o Lalku  spojrzą na tą postać z nieco  szerszej perspektywy.

rozwiń
Avatar
wzór / 26 marca 2015 o 12:26

Cześć i chwała Bohaterom!

Avatar
Tomala / 26 marca 2015 o 07:53

Niech spoczywa w spokoju. Niezłomny, który chiał żyć w wolnym od okupantów kraju. Pamiętamy o Tobie Lalku.

Avatar
z Piask / 26 marca 2015 o 07:38

Pamięć o Franczaku jest rzeczywiście żywa, szcególnie wśród ludzi których rodziny do tej pory opłakują bliskich zabitych przez tego pseudo bohatera. Ofiarami jego ,,bohaterstwa''  były osoby młode nie związane z ówczesną władzą. Łzy rodzin  zamordowanych przez Franczaka są trwalszym świadectwem pamięci od stawianych mu pomników i wojskowych asyst honorowych.Niech twórcy filmu( jeśli taki  powstanie) o Lalku  spojrzą na tą postać z nieco  szerszej perspektywy.

żartujesz sobie chyba ... nie wiem skąd jesteś ale na pewno nie z okolic Piask... a jeśli to spokrewniony z ówczesnymi kolaborantami... należał do plutonu egzekucyjnego "Uskoka" a co za ty idzie wykonywał rozkazy wyroków śmierci ale na pewno nie na ludności która nie była związna z kolaboracją ... nie wiem ile masz lat ale życzę Ci żebyś chociaż jeden dzień  i noc przeżył jak On i wtedy mógłbyć cokolwiek na ten temat się wypowiadać ... a jeżeli On lub Jemu podobni Ci zaszkodzili i nie możesz żyć w Polsce jakiej chciałeś do proszę do Rosji sie wyprowadź droga wolna tam Ci na pewno miód i mleko podstawiać pod RYJ bedą ...

żartujesz sobie chyba ... nie wiem skąd jesteś ale na pewno nie z okolic Piask... a jeśli to spokrewniony z ówczesnymi kolaborantami... należał do plutonu egzekucyjnego "Uskoka" a co za ty idzie wykonywał rozkazy wyroków śmierci ale na pewno nie na ludności która nie była związna z kolaboracją ... nie wiem ile masz lat ale życzę Ci żebyś chociaż jeden dzień  i noc przeżył jak On i wtedy mógłbyć cokolwiek na ten temat się wypowiadać ... a jeżeli On lub Jemu podobni Ci zaszkodzili i nie możesz żyć w Polsce jakiej chciałeś... rozwiń

Avatar
SYLWESTER / 26 marca 2015 o 00:11

************** WSTYD !   RAZ  SIERPEM  RAZ  MŁOTEM  CZERWONA   CHOŁOTE ! ******************  Jak  moźecie manipulować  datą  tak  waźnego  pogrzebu ? .  Dlaczego  nie  podano  wcześniej  tej   daty ? .    Polacy  z  innych  województw  chcieli  przyjechać  na  ten  pogrzeb . Wy  podajecie źe pogrzeb  odbędzie  się  jutro  w  czwartek  a   niezale'na.pl  podała , źe pogrzeb  juź  się  odbył  we wtorek  (sic?) .  Czy  to  nie  wstyd  dla  Naszego  Lublina ? .     Na  maratony  zezwalacie  a  na   uroczystości  pogrzebowe  opóźniacie  informacje (sic?) . WSTYD ! .

************** WSTYD !   RAZ  SIERPEM  RAZ  MŁOTEM  CZERWONA   CHOŁOTE ! ******************  Jak  moźecie manipulować  datą  tak  waźnego  pogrzebu ? .  Dlaczego  nie  podano  wcześniej  tej   daty ? .    Polacy  z  innych  województw  chcieli  przyjechać  na  ten  pogrzeb . Wy  podajecie źe pogrzeb  odbędzie  się  jutro  w  czwartek  a  ... rozwiń

Avatar
czytelnik / 25 marca 2015 o 23:21

Pamięć o Franczaku jest rzeczywiście żywa, szcególnie wśród ludzi których rodziny do tej pory opłakują bliskich zabitych przez tego pseudo bohatera. Ofiarami jego ,,bohaterstwa''  były osoby młode nie związane z ówczesną władzą. Łzy rodzin  zamordowanych przez Franczaka są trwalszym świadectwem pamięci od stawianych mu pomników i wojskowych asyst honorowych.Niech twórcy filmu( jeśli taki  powstanie) o Lalku  spojrzą na tą postać z nieco  szerszej perspektywy.

Avatar
historykon / 25 marca 2015 o 21:38

Cześć i chwała Bohaterom!!!

Avatar
neo / 25 marca 2015 o 21:34

Doczekałeś godnego pochówku sierżancie. Nareszcie.

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej

Najtańsze finansowanie dla MŚP z branży turystycznej 0

11 mln zł trafi do przedsiębiorców z województwa lubelskiego w formie pożyczek na rozwój usług turystycznych. Zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Fundusz Pożyczkowy Lubelskiej Fundacji Rozwoju (LFR) w dalszym ciągu przyjmuje od przedsiębiorców wnioski o pożyczki preferencyjne.

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 39 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 18 17

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 5 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 29 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 2

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 7 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra