Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 stycznia 2010 r.
18:09
Edytuj ten wpis

W czwartek TVP Lublin pokaże film o delikatesach. Sieć Alma nie zablokowała emisji

Autor: Zdjęcie autora (DRS)
0 22 A A

W czwartek TVP Lublin wyemituje reportaż dotyczący nieprawidłowości na zapleczu jednego z lubelskich sklepów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O filmie stało się głośno jeszcze przed emisją, bo sieć delikatesów Alma wystąpiła do sądu o to by zakazał emisji materiału i tłumaczyła, że godzi on w jej dobre imię. Sąd wniosek odrzucił.

Dziennikarze TVP zajęli się sprawą po tym, jak dostali wykonane ukrytą kamerą nagrania z zaplecza sklepu ukazujące m.in. niewłaściwe przechowywanie mrożonych ryb, które trzymane były poza zamrażarką. Reporterzy dotarli do osób, które opowiedziały im m.in. o tym, że w sklepie myte były i ponownie wystawione do sprzedaży zielone, śmierdzące kiełbasy.

Reportaż zostanie wyemitowany w magazynie Zdarzenia. Początek programu o godz. 18. W wysłanym na początku stycznia do TVP piśmie Alma zagroziła, że w razie emisji zażąda od redakcji 100 tys. zł odszkodowania.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
czaruś / 21 stycznia 2010 o 23:48
~Milusia~ napisał:
Pracuję jako Sprzedawca w Delikatesach Alma Bydgoszcz i nie zgodzę się z stekiem bzdur które tu wypisujecie Alma w Lublinie faktycznie dała ciała chociaż i tak uważam że media to wszystko przekoloryzowały ... u nas w sklepie nie ma nic co by kończyło się z terminem przydatności ja i cała moja Rodzina robimy tam zakupy... gdyż jestem pracownikiem i wiem jakie swieżości sprzedajemy towar, i zapewniam wszystkich e jest to towar z pierwszej półki... a Delikatesy Alma w Bydgoszczy to najekskluzywniejszy sklep w okolicy....

tak? a to ciekawe moja żona mówi, że widziała tam raz powysychane pierogi w miseczkach i zeskorupiałe sałatki
e sałatki rozwiń
Avatar
robert / 21 stycznia 2010 o 15:22
M napisał:
Alma myslała wchodząc do Lublina, że bedą mogli sprzedawać towar w obcym miescie. Ale nie tędy droga moi kochani, nie dla Was Lublin. tu może prowadzic biznes TYLKO Aldik, stokrotka i wielkie sieciowe markety (tesco, real, ELeclerc). Tylko miejscowi mają prawo przekładać towary, wypychac stary towar klientom. Lub też giganci rynku spożywczego. Alma nie ma takiego prawa. Jest to doskonaly sposób na utrudnienie handlu konkurencji.
A zepsutą wędlinę, lub kurczaka można kupic wszędzie, w każdym dużym markecie. taka jest prawda. Pozdrawiam

Nie znam tej almy. Wiem tylko, że w leclercu na turystycznej dwa razy kupiłem śmierdzącego kurczaka i mam na to świadka. Wtedy było upalne lato, to moze robili to samo co z rybami w almie.

Nie znam tej almy. Wiem tylko, że w leclercu na turystycznej dwa razy kupiłem śmierdzącego kurczaka i mam na to świadka. Wtedy było upalne lato, to moze robili to samo co z rybami w almie. rozwiń
Avatar
beduin / 21 stycznia 2010 o 14:19
kierowca bombowca napisał:
Czyżby zarząd Almy zagroził zwolnieniami w dziale PR i marketingu, że nagle pojawiały się posty broniące prestiżu sklepu? Telewidz w większości nie jest durny, odsieje ziarno od plew. Wielkie sieci przyzwyczaiły się do tego, że kupują reklamy na strony i uważają, że mają spokój i żaden dziennikarzyna nie ma prawa się do niczego przyczepić. Z tego co czytam. Zarząd firmy mógł się odnieść do zarzutów. Mógł przekonać telewidza, że to stek bzur. Wybrał tymczasem inną drogę. Chciał zakazać w ogóle emisji. Jak w PRL. Albo rzeczywiście jest coś na rzeczy (prawdziwa cnota wszak krytyki się nie boi), albo w centrali firmy nie ma osoby, która mogłaby powiedzieć coś z sensem do kamery.
A tak w ogóle to raczej po tym filmie nie spodziewałbym się aż tak wiele. Film będzie już w wersji asekuranckiej. Tylko prześliźnie się po temacie.
Pozdrawiam

Dobrze i rozsądnie napisane popieram !

Dobrze i rozsądnie napisane popieram ! rozwiń
Avatar
Bartolini Bartłomiej / 21 stycznia 2010 o 14:12
~Milusia~ napisał:
Pracuję jako Sprzedawca w Delikatesach Alma Bydgoszcz i nie zgodzę się z stekiem bzdur które tu wypisujecie Alma w Lublinie faktycznie dała ciała chociaż i tak uważam że media to wszystko przekoloryzowały ... u nas w sklepie nie ma nic co by kończyło się z terminem przydatności ja i cała moja Rodzina robimy tam zakupy... gdyż jestem pracownikiem i wiem jakie swieżości sprzedajemy towar, i zapewniam wszystkich e jest to towar z pierwszej półki... a Delikatesy Alma w Bydgoszczy to najekskluzywniejszy sklep w okolicy....

No i będzie premia czy nagroda oj będzie tylko co ma Bydgoszcz wspólnego z Lublinem tam pracują inni ludzie tu inni tu trafił się flejtuch -brudas tam takiego nie ma ale fakty pozostają niezależnie czy ktoś się z nimi zgadza czy nie zważywszy że nikt tu nie napisał iż to dotyczy całej Polski a jedynie tego jedynego sklepu w Lublinie .Zadziwia tylko bierność władz bo ta Kierowniczka czy kierownik u mnie zatrudnieni już by nie pracowali !,a tu się broni syfu stąd śmiem twierdzić że i w Bydgoszczy takie sytuacje mogą mieć miejsce więc wysilanie się w obronie jest co najmniej śmieszne ! Ja tam na pewno nie pójdę po zakupy i każdemu to odradzę zaś po tym komentarzu wystrzegał się będę tej sieci i w całym kraju .
udzie tu inni tu trafił się flejtuch -brudas tam takiego nie ma ale fakty pozostają niezależnie czy ktoś się z nimi zgadza czy nie zważywszy że nikt tu nie napisał iż to dotyczy całej Polski a jedynie tego jedynego sklepu w Lublinie .Zadziwia tylko bierność władz bo ta Kierowniczka czy kierownik u mnie zatrudnieni już by nie pracowali !,a tu się broni syfu stąd śmiem twierdzić że i w Bydgoszczy takie sytuacje mogą mieć miejsce więc wysilanie się w obronie jest co najmniej śmieszne ! Ja tam na pewno nie pójdę po zakupy i każdemu to ... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 21 stycznia 2010 o 10:31
Czyżby zarząd Almy zagroził zwolnieniami w dziale PR i marketingu, że nagle pojawiały się posty broniące prestiżu sklepu? Telewidz w większości nie jest durny, odsieje ziarno od plew. Wielkie sieci przyzwyczaiły się do tego, że kupują reklamy na strony i uważają, że mają spokój i żaden dziennikarzyna nie ma prawa się do niczego przyczepić. Z tego co czytam. Zarząd firmy mógł się odnieść do zarzutów. Mógł przekonać telewidza, że to stek bzur. Wybrał tymczasem inną drogę. Chciał zakazać w ogóle emisji. Jak w PRL. Albo rzeczywiście jest coś na rzeczy (prawdziwa cnota wszak krytyki się nie boi), albo w centrali firmy nie ma osoby, która mogłaby powiedzieć coś z sensem do kamery.
A tak w ogóle to raczej po tym filmie nie spodziewałbym się aż tak wiele. Film będzie już w wersji asekuranckiej. Tylko prześliźnie się po temacie.
Pozdrawiam
Czyżby zarząd Almy zagroził zwolnieniami w dziale PR i marketingu, że nagle pojawiały się posty broniące prestiżu sklepu? Telewidz w większości nie jest durny, odsieje ziarno od plew. Wielkie sieci przyzwyczaiły się do tego, że kupują reklamy na strony i uważają, że mają spokój i żaden dziennikarzyna nie ma prawa się do niczego przyczepić. Z tego co czytam. Zarząd firmy mógł się odnieść do zarzutów. Mógł przekonać telewidza, że to stek bzur. Wybrał tymczasem inną drogę. Chciał zakazać w ogóle emisji. Jak w PRL. Albo rzeczywiście jest coś ... rozwiń
Avatar
qwerty / 21 stycznia 2010 o 10:22
Takie praktyki są wszędzie. Najbrudniejsze są z reguły najmniejsze sklepiki. Komu zależy na udupieniu Almy? Chyba konkurencji ze starego olimpu. Ja jednak wolę Almę, jest tańsza i duuuzo lepiej zaopatrzona
Avatar
handlowiec / 21 stycznia 2010 o 09:45
WITAM

Pracownicy z Almy niech się lepiej nie wypowiadają bo za chwile będzie kontrola we wszystkich placówkach!!
A fakt jest taki że niestety wszędzie jest praktykowane mycie wszystkiego co się da!Sklepy tym bardziej duże sieciowe nie mogą sobie pozwolić na straty wiec klijent kupuje coś w promocji co jest już umyte i tylko ładnie wygląda!!
Kupujcie dalej szynki po 8,00 zł to napewno kupicie coś co będzie już myte!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 08:55
drodzy państwo - rozmawiamy o reportażu, którego nikt jeszcze nie widział oprócz paru ludzi z TVP. Może to będą (o zgrozo!) na chwile wyciągnięte ryby- żeby coś przestawić, może zielona szorowana kiełbasa - dzisiaj się dowiemy. Nie szalejcie na forum - i managerowie z Almy udający szeregowych pracowników i dziennikarze TVP udający zwykłych klientów- wieczorem rozgrywka PS - wrzućcie to po emisji na YouTube - omówimy minuta po minucie
drodzy państwo - rozmawiamy o reportażu, którego nikt jeszcze nie widział oprócz paru ludzi z TVP. Może to będą (o zgrozo!) na chwile wyciągnięte ryby- żeby coś przestawić, może zielona szorowana kiełbasa - dzisiaj się dowiemy. Nie szalejcie na forum - i managerowie z Almy udający szeregowych pracowników i dziennikarze TVP udający zwykłych klientów- wieczorem rozgrywka PS - wrzućcie to po emisji na YouTube - omówimy minuta po minucie rozwiń
Avatar
~Milusia~ / 21 stycznia 2010 o 08:24
Pracuję jako Sprzedawca w Delikatesach Alma Bydgoszcz i nie zgodzę się z stekiem bzdur które tu wypisujecie Alma w Lublinie faktycznie dała ciała chociaż i tak uważam że media to wszystko przekoloryzowały ... u nas w sklepie nie ma nic co by kończyło się z terminem przydatności ja i cała moja Rodzina robimy tam zakupy... gdyż jestem pracownikiem i wiem jakie swieżości sprzedajemy towar, i zapewniam wszystkich e jest to towar z pierwszej półki... a Delikatesy Alma w Bydgoszczy to najekskluzywniejszy sklep w okolicy....
Pracuję jako Sprzedawca w Delikatesach Alma Bydgoszcz i nie zgodzę się z stekiem bzdur które tu wypisujecie Alma w Lublinie faktycznie dała ciała chociaż i tak uważam że media to wszystko przekoloryzowały ... u nas w sklepie nie ma nic co by kończyło się z terminem przydatności ja i cała moja Rodzina robimy tam zakupy... gdyż jestem pracownikiem i wiem jakie swieżości sprzedajemy towar, i zapewniam wszystkich e jest to towar z pierwszej półki... a Delikatesy Alma w Bydgoszczy to najekskluzywniejszy sklep w okolicy.... rozwiń
Avatar
ali / 21 stycznia 2010 o 06:59
zniesmaczony napisał:
I tak własnie i sanepid powinien nie grzac sie w biurach tylko przez 8 godzin na całą zmiane siedziec i to nie w almie bo akurat na nich padło tylko wszedzie gdzie tysiace ludzi dziennie kupuje cos pseudo spozywczego czym nas raczą nie tylko markety.

Sanepid był ponoć i potwierdził zgłoszenie, więc nie pisz jak nie wiesz...
Avatar
czaruś / 21 stycznia 2010 o 23:48
~Milusia~ napisał:
Pracuję jako Sprzedawca w Delikatesach Alma Bydgoszcz i nie zgodzę się z stekiem bzdur które tu wypisujecie Alma w Lublinie faktycznie dała ciała chociaż i tak uważam że media to wszystko przekoloryzowały ... u nas w sklepie nie ma nic co by kończyło się z terminem przydatności ja i cała moja Rodzina robimy tam zakupy... gdyż jestem pracownikiem i wiem jakie swieżości sprzedajemy towar, i zapewniam wszystkich e jest to towar z pierwszej półki... a Delikatesy Alma w Bydgoszczy to najekskluzywniejszy sklep w okolicy....

tak? a to ciekawe moja żona mówi, że widziała tam raz powysychane pierogi w miseczkach i zeskorupiałe sałatki
e sałatki rozwiń
Avatar
robert / 21 stycznia 2010 o 15:22
M napisał:
Alma myslała wchodząc do Lublina, że bedą mogli sprzedawać towar w obcym miescie. Ale nie tędy droga moi kochani, nie dla Was Lublin. tu może prowadzic biznes TYLKO Aldik, stokrotka i wielkie sieciowe markety (tesco, real, ELeclerc). Tylko miejscowi mają prawo przekładać towary, wypychac stary towar klientom. Lub też giganci rynku spożywczego. Alma nie ma takiego prawa. Jest to doskonaly sposób na utrudnienie handlu konkurencji.
A zepsutą wędlinę, lub kurczaka można kupic wszędzie, w każdym dużym markecie. taka jest prawda. Pozdrawiam

Nie znam tej almy. Wiem tylko, że w leclercu na turystycznej dwa razy kupiłem śmierdzącego kurczaka i mam na to świadka. Wtedy było upalne lato, to moze robili to samo co z rybami w almie.

Nie znam tej almy. Wiem tylko, że w leclercu na turystycznej dwa razy kupiłem śmierdzącego kurczaka i mam na to świadka. Wtedy było upalne lato, to moze robili to samo co z rybami w almie. rozwiń
Avatar
beduin / 21 stycznia 2010 o 14:19
kierowca bombowca napisał:
Czyżby zarząd Almy zagroził zwolnieniami w dziale PR i marketingu, że nagle pojawiały się posty broniące prestiżu sklepu? Telewidz w większości nie jest durny, odsieje ziarno od plew. Wielkie sieci przyzwyczaiły się do tego, że kupują reklamy na strony i uważają, że mają spokój i żaden dziennikarzyna nie ma prawa się do niczego przyczepić. Z tego co czytam. Zarząd firmy mógł się odnieść do zarzutów. Mógł przekonać telewidza, że to stek bzur. Wybrał tymczasem inną drogę. Chciał zakazać w ogóle emisji. Jak w PRL. Albo rzeczywiście jest coś na rzeczy (prawdziwa cnota wszak krytyki się nie boi), albo w centrali firmy nie ma osoby, która mogłaby powiedzieć coś z sensem do kamery.
A tak w ogóle to raczej po tym filmie nie spodziewałbym się aż tak wiele. Film będzie już w wersji asekuranckiej. Tylko prześliźnie się po temacie.
Pozdrawiam

Dobrze i rozsądnie napisane popieram !

Dobrze i rozsądnie napisane popieram ! rozwiń
Avatar
Bartolini Bartłomiej / 21 stycznia 2010 o 14:12
~Milusia~ napisał:
Pracuję jako Sprzedawca w Delikatesach Alma Bydgoszcz i nie zgodzę się z stekiem bzdur które tu wypisujecie Alma w Lublinie faktycznie dała ciała chociaż i tak uważam że media to wszystko przekoloryzowały ... u nas w sklepie nie ma nic co by kończyło się z terminem przydatności ja i cała moja Rodzina robimy tam zakupy... gdyż jestem pracownikiem i wiem jakie swieżości sprzedajemy towar, i zapewniam wszystkich e jest to towar z pierwszej półki... a Delikatesy Alma w Bydgoszczy to najekskluzywniejszy sklep w okolicy....

No i będzie premia czy nagroda oj będzie tylko co ma Bydgoszcz wspólnego z Lublinem tam pracują inni ludzie tu inni tu trafił się flejtuch -brudas tam takiego nie ma ale fakty pozostają niezależnie czy ktoś się z nimi zgadza czy nie zważywszy że nikt tu nie napisał iż to dotyczy całej Polski a jedynie tego jedynego sklepu w Lublinie .Zadziwia tylko bierność władz bo ta Kierowniczka czy kierownik u mnie zatrudnieni już by nie pracowali !,a tu się broni syfu stąd śmiem twierdzić że i w Bydgoszczy takie sytuacje mogą mieć miejsce więc wysilanie się w obronie jest co najmniej śmieszne ! Ja tam na pewno nie pójdę po zakupy i każdemu to odradzę zaś po tym komentarzu wystrzegał się będę tej sieci i w całym kraju .
udzie tu inni tu trafił się flejtuch -brudas tam takiego nie ma ale fakty pozostają niezależnie czy ktoś się z nimi zgadza czy nie zważywszy że nikt tu nie napisał iż to dotyczy całej Polski a jedynie tego jedynego sklepu w Lublinie .Zadziwia tylko bierność władz bo ta Kierowniczka czy kierownik u mnie zatrudnieni już by nie pracowali !,a tu się broni syfu stąd śmiem twierdzić że i w Bydgoszczy takie sytuacje mogą mieć miejsce więc wysilanie się w obronie jest co najmniej śmieszne ! Ja tam na pewno nie pójdę po zakupy i każdemu to ... rozwiń
Avatar
kierowca bombowca / 21 stycznia 2010 o 10:31
Czyżby zarząd Almy zagroził zwolnieniami w dziale PR i marketingu, że nagle pojawiały się posty broniące prestiżu sklepu? Telewidz w większości nie jest durny, odsieje ziarno od plew. Wielkie sieci przyzwyczaiły się do tego, że kupują reklamy na strony i uważają, że mają spokój i żaden dziennikarzyna nie ma prawa się do niczego przyczepić. Z tego co czytam. Zarząd firmy mógł się odnieść do zarzutów. Mógł przekonać telewidza, że to stek bzur. Wybrał tymczasem inną drogę. Chciał zakazać w ogóle emisji. Jak w PRL. Albo rzeczywiście jest coś na rzeczy (prawdziwa cnota wszak krytyki się nie boi), albo w centrali firmy nie ma osoby, która mogłaby powiedzieć coś z sensem do kamery.
A tak w ogóle to raczej po tym filmie nie spodziewałbym się aż tak wiele. Film będzie już w wersji asekuranckiej. Tylko prześliźnie się po temacie.
Pozdrawiam
Czyżby zarząd Almy zagroził zwolnieniami w dziale PR i marketingu, że nagle pojawiały się posty broniące prestiżu sklepu? Telewidz w większości nie jest durny, odsieje ziarno od plew. Wielkie sieci przyzwyczaiły się do tego, że kupują reklamy na strony i uważają, że mają spokój i żaden dziennikarzyna nie ma prawa się do niczego przyczepić. Z tego co czytam. Zarząd firmy mógł się odnieść do zarzutów. Mógł przekonać telewidza, że to stek bzur. Wybrał tymczasem inną drogę. Chciał zakazać w ogóle emisji. Jak w PRL. Albo rzeczywiście jest coś ... rozwiń
Avatar
qwerty / 21 stycznia 2010 o 10:22
Takie praktyki są wszędzie. Najbrudniejsze są z reguły najmniejsze sklepiki. Komu zależy na udupieniu Almy? Chyba konkurencji ze starego olimpu. Ja jednak wolę Almę, jest tańsza i duuuzo lepiej zaopatrzona
Avatar
handlowiec / 21 stycznia 2010 o 09:45
WITAM

Pracownicy z Almy niech się lepiej nie wypowiadają bo za chwile będzie kontrola we wszystkich placówkach!!
A fakt jest taki że niestety wszędzie jest praktykowane mycie wszystkiego co się da!Sklepy tym bardziej duże sieciowe nie mogą sobie pozwolić na straty wiec klijent kupuje coś w promocji co jest już umyte i tylko ładnie wygląda!!
Kupujcie dalej szynki po 8,00 zł to napewno kupicie coś co będzie już myte!
Avatar
Gość / 21 stycznia 2010 o 08:55
drodzy państwo - rozmawiamy o reportażu, którego nikt jeszcze nie widział oprócz paru ludzi z TVP. Może to będą (o zgrozo!) na chwile wyciągnięte ryby- żeby coś przestawić, może zielona szorowana kiełbasa - dzisiaj się dowiemy. Nie szalejcie na forum - i managerowie z Almy udający szeregowych pracowników i dziennikarze TVP udający zwykłych klientów- wieczorem rozgrywka PS - wrzućcie to po emisji na YouTube - omówimy minuta po minucie
drodzy państwo - rozmawiamy o reportażu, którego nikt jeszcze nie widział oprócz paru ludzi z TVP. Może to będą (o zgrozo!) na chwile wyciągnięte ryby- żeby coś przestawić, może zielona szorowana kiełbasa - dzisiaj się dowiemy. Nie szalejcie na forum - i managerowie z Almy udający szeregowych pracowników i dziennikarze TVP udający zwykłych klientów- wieczorem rozgrywka PS - wrzućcie to po emisji na YouTube - omówimy minuta po minucie rozwiń
Avatar
~Milusia~ / 21 stycznia 2010 o 08:24
Pracuję jako Sprzedawca w Delikatesach Alma Bydgoszcz i nie zgodzę się z stekiem bzdur które tu wypisujecie Alma w Lublinie faktycznie dała ciała chociaż i tak uważam że media to wszystko przekoloryzowały ... u nas w sklepie nie ma nic co by kończyło się z terminem przydatności ja i cała moja Rodzina robimy tam zakupy... gdyż jestem pracownikiem i wiem jakie swieżości sprzedajemy towar, i zapewniam wszystkich e jest to towar z pierwszej półki... a Delikatesy Alma w Bydgoszczy to najekskluzywniejszy sklep w okolicy....
Pracuję jako Sprzedawca w Delikatesach Alma Bydgoszcz i nie zgodzę się z stekiem bzdur które tu wypisujecie Alma w Lublinie faktycznie dała ciała chociaż i tak uważam że media to wszystko przekoloryzowały ... u nas w sklepie nie ma nic co by kończyło się z terminem przydatności ja i cała moja Rodzina robimy tam zakupy... gdyż jestem pracownikiem i wiem jakie swieżości sprzedajemy towar, i zapewniam wszystkich e jest to towar z pierwszej półki... a Delikatesy Alma w Bydgoszczy to najekskluzywniejszy sklep w okolicy.... rozwiń
Avatar
ali / 21 stycznia 2010 o 06:59
zniesmaczony napisał:
I tak własnie i sanepid powinien nie grzac sie w biurach tylko przez 8 godzin na całą zmiane siedziec i to nie w almie bo akurat na nich padło tylko wszedzie gdzie tysiace ludzi dziennie kupuje cos pseudo spozywczego czym nas raczą nie tylko markety.

Sanepid był ponoć i potwierdził zgłoszenie, więc nie pisz jak nie wiesz...
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 0 0

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 0 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 0 1

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 7

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

Przyroda w powiększeniu
galeria

Przyroda w powiększeniu 0

Janów Lubelski. Małe miasteczko w województwie lubelskim. Największy atut? Bez wątpienia przyroda!

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców

Profilaktyka kluczem do zdrowia mieszkańców 0

Zdrowie społeczeństwa to jeden z czynników, które warunkują jego rozwój, zaś skuteczna profilaktyka i promocja zdrowia pozwalają znacznie obniżyć ogólne koszty przeznaczone na leczenie. Samorząd Województwa Lubelskiego, w ramach swoich zadań, tworzy strategie oraz wytyczne wspierające wdrażanie profilaktyki zdrowotnej.

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki
galeria

Pomysłowy i przemysłowy powiat świdnicki 0 2

Powiat świdnicki najczęściej bywa kojarzony z produkcją śmigłowców i motocykli – słynnych „wuesek”, które przez dekady powstawały w PZL – Świdnik. Sama stolica powiatu (miasto Świdnik) narodziła się jako osiedle robotnicze wokół fabryki w I połowie XX w. Skojarzenie z przemysłem lotniczym jest więc właściwe... ale tylko częściowo, bo powiat ma więcej atutów i zachęca inwestorów do ich wykorzystania w biznesie.