piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

W czwartek zaczną stawiać płot wokół pl. Litewskiego. Będzie można podglądać budowę

Dodano: 6 kwietnia 2016, 11:22
Autor: Dominik Smaga

W czwartek zacznie rosnąć płot wokół pl. Litewskiego. Cały teren może być ogrodzony już w sobotę, a z placem pożegnamy się na wiele miesięcy. Wykonawca obiecuje, że w płocie będą okienka do podglądania przebudowy, a parkan ozdobią wizualizacje odnowionego placu

Płot zamykający plac ma być ustawiany od czwartku. – Zaczniemy na rogu ul. 3 Maja i Radziwiłłowskiej, skąd będziemy przesuwać się wzdłuż budynków UMCS i ul. 3 Maja – mówi Andrzej Urbański, koordynator projektu z firmy Budimex. Jak będzie biegło ogrodzenie?

Po stronie ul. 3 Maja parkan stanie wzdłuż chodnika, ale nie wszędzie będzie biegł po krawężniku, bo ominie np. biletomat. Dalej ogrodzenie pobiegnie przy samych fasadach budynków UMCS (czynne będą tylko tylne wejścia), a piesi będą chodzić wzdłuż Radziwiłłowskiej. Zamknięty będzie też trawnik między gmachami uczelni.

Od strony hotelu Europa ogrodzenie stanie tak, że budowa „wchłonie” postój taksówek i jezdnię, a oszczędzi tylko chodnik wzdłuż hotelu, którym da się przejść od Radziwiłłowskiej do Krakowskiego Przedmieścia. Dostępny dla pieszych ma być też chodnik na pl. Litewskim wzdłuż Krakowskiego Przedmieścia. – Początkowo poza ogrodzeniem będą wszystkie cztery pomniki – zapowiada Urbański. Po majowych świętach także pomniki znikną za parkanem.

Ogrodzenie, które ma być gotowe w sobotę, a najpóźniej w poniedziałek, będzie zwykłym metalowym płotem, takim jakie znamy z różnych budów. – To będzie nowy, czysty płot, jak przystoi w tej części miasta – zapewnia koordynator projektu. – Mamy już ustalone, że w przyszłości na ogrodzeniu znajdą się wizualizacje przyszłego wyglądu placu. I że będą również takie miejsca, przez które będzie można podpatrywać teren budowy.

Z placem pożegnamy się na długo, bo płot – według informacji Ratusza – ma stać do końca marca przyszłego roku.

Parkan sięgnie dalej

Mało tego, wkrótce ogradzane będą także inne tereny, w tym jezdnia Krakowskiego Przedmieścia (lada dzień Zarząd Transportu Miejskiego ma ogłosić konsultacje w sprawie nowej sieci nocnych linii autobusowych).

Jezdnia zostanie zamknięta już 16 maja, a płot sięgnie chodnika wzdłuż Poczty Głównej i kościoła. – Ogrodzenie budowy zostanie ustawione w odległości 4 m od fasad tych budynków – zapowiada Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. Chodnik wzdłuż poczty ma być dostępny do końca wakacji, potem zostanie zamknięty, a piesi trafią już na nową część placu Litewskiego.

Ponadto, od 4 maja do końca roku, płot otoczy także plac Krąpca i nie da się przejść do pl. Litewskiego od skrzyżowania ul. Zielonej i Staszica wzdłuż budynku Uniwersytetu Medycznego.

WIDEO

Gość
Gość
Gość
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 14:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"(...) że w płocie będą okienka do podglądania przebudowy,(...)"Szanowna Redakcjo, zaproponujcie "komu trzeba", żeby zainstalowali kamerki i udostępnili podgląd w Internecie, na stronie Urzędu Miasta.


Bardzo dobry pomysl i to jest rzetelny artykul a nie rzez w kurierze nastawiona na jak najwieksza ilosc odslon i robienie taniej sensacji.
Rozwiń
Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"(...) że w płocie będą okienka do podglądania przebudowy,(...)" Szanowna Redakcjo, zaproponujcie "komu trzeba", żeby zainstalowali kamerki i udostępnili podgląd w Internecie, na stronie Urzędu Miasta.
Rozwiń
Gość
Gość (7 kwietnia 2016 o 07:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wszystko źle, robić źle, nie robić nic źle. Cieszcie się że w Lublinie tak dużo robi się aby w niedalekiej przyszłości żyło tu się lepiej. Bo hasło "by żyło się lepiej" za rządów PO oznaczało lepiej dla ich kolesi a nie dla społeczeństwa.
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2016 o 18:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jeszcze tylko pół roku negocjacji z podwykonawcami, żeby się zgodzili robić za takie niskie stawki.
Rozwiń
Gość
Gość (6 kwietnia 2016 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo, chętnie zobaczę efekty przebudowy :)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!