czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

W DSK wypowiedzenia, na Kraśnickiej podwyżki

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 stycznia 2008, 15:16

Lekarze z Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Lublinie przymierzają się do masowego składania wypowiedzeń z pracy.

Taką decyzję podjęli dziś na nieoficjalnym zebraniu ponad 70 tamtejszych medyków.

- W poniedziałek sformalizujemy ten wniosek w postaci uchwały - przekazał nam dr Jacek Rudnik, przewodniczący Związku Zawodowego Lekarzy w DSK. - Wszyscy, którzy byli na zebraniu są gotowi do trzymiesięcznych wypowiedzeń. Jesteśmy zdesperowani, nasze pensje są uwłaczające, nie ma postępów w rozmowach z dyrekcją szpitala.

Dotychczas takie wypowiedzenia złożyli z końcem roku tylko lekarze z hematoonkologii DSK. Gdyby dołączyło do nich 200 pozostałych lekarzy, szpital trzeba by zamknąć w kwietniu.

Lekarze domagają się wzrostu wynagrodzenia zasadniczego. - Chcieliby 5700 zł brutto dla specjalisty z II stopniem specjalizacji, jednak wiemy, że na dziś takie żądania nie są możliwe do spełnienia. Realnym wydają się 4 tysiące na początek - dodaje dr Rudnik.

Dla dyrekcji to jednak nierealne. - Gotów jestem wygospodarować pieniądze na 3200 zł, ale kosztem pogłębiania się zapaści szpitala - powiedział na środowej konferencji prasowej Jerzy Szarecki, dyrektor DSK.

Do zapowiedzi masowych wypowiedzeń dyrekcja podchodzi z dystansem.
Porozumieniem skończyły się dziś negocjacje w szpitalu im. Jana Bożego w Lublinie. - Porozumienie jest na dwa miesiące - przekazał nam dr Stefan Panasiuk, szef związkowców. - Płace wzrosły z 2500 zł na 3500 zł. Jesteśmy zadowoleni choć w innych szpitalach mają lepiej.

Z dyrekcją dogadali się dziś związkowcy z Wojewódzkiego Szpital Specjalistycznego przy al. Kraśnickich w Lublinie. - Podwyżki wynoszą około 1700 zł - powiedziała nam Anna Zmysłowska, zastępca dyr. ds. medycznych. - Płaca lekarza z II stopniem specjalizacji to teraz około 4 tys. zł. Porozumienie zawarliśmy na trzy miesiące. Potem kolejne rozmowy.

We wszystkich szpitalach lekarze walczą o podwyżki w zamian za zgodę na pracę ponad przepisowe 48 godzin w tygodniu. (STEP)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!