poniedziałek, 26 lutego 2018 r.

Lublin

W Generali zwalniali, żeby zatrudnić na umowę-zlecenie? "Rozważaliśmy, ale nie..."

Dodano: 16 maja 2016, 18:08
Autor: Paweł Puzio

Firma ubezpieczeniowa Generali chce ponownie dawać pracę zwolnionym w kwietniu pracownikom, ale na umowę-zlecenie – twierdzą byli pracownicy tej firmy. Spółka przyznaje, że były takie plany, ale ostatecznie się z nich wycofała.

Jak już pisaliśmy, w kwietniu 100 osób straciło pracę w Oddziale Obsługi Klienta Proamy, poprzednio czeskiej firmy ubezpieczeniowej należącej od 2013 roku do Grupy Generali. Firma argumentowała decyzję o zwolnieniach niekorzystnymi zmianami w prawie i wzrostem wartości wypłacanych odszkodowań. Do urzędu pracy zgłosiła likwidację 240 stanowisk w Lublinie, co realnie znaczyło zwolnienie 100 osób. Niektóre z nich były bowiem zatrudnione w dwóch lub trzech firmach Generali w Lublinie jednocześnie.

– Zaczęli ponownie zatrudniać zwolnione osoby, konkretnie sześć z ok. 40 zwolnionych. Proponują głodową stawkę na umowę-zlecenie. Czas trwania tej umowy to dwa miesiące bez gwarancji przedłużenia. Wszystko związane z tym, że Proama przestała się wyrabiać z obsługą klienta i powstały ogromne zaległości – napisał do nas czytelnik. Do redakcji zadzwoniło także kilku innych pracowników tej firmy z podobnymi informacjami.

Generali oficjalnie dementuje te informacje. – Wśród wielu scenariuszy rzeczywiście rozważaliśmy możliwość przedłużenia współpracy z byłymi pracownikami, którzy mieli najkrótsze okresy wypowiedzenia, na innych zasadach niż umowa o pracę – przyznaje Justyna Szafraniec, rzecznik prasowy Generali. – Jednak po wnikliwej analizie wszystkich aspektów sprawy nie zdecydowaliśmy się na takie działania. Z żadnym z pracowników zwolnionych w Lublinie w ramach ostatnich zwolnień grupowych nie zawarto umowy-zlecenia lub innej podobnej umowy cywilnoprawnej. Nie mamy takich planów – dodaje Szafraniec.

Proces zwolnień w tej firmie jeszcze się nie skończył. – Jednocześnie prowadzimy działania, by zapewnić wsparcie byłym pracownikom na rynku pracy. Już ponad 40 osób z Lublina uczestniczyło w szeregu szkoleniach, mających na celu znalezienie nowego pracodawcy – dodaje Justyna Szafraniec.

Łącznie do końca roku w czterech spółkach Generali w całej Polsce zostanie zwolnionych do 300 osób. Plan redukcji zatrudnienia obejmie pracowników wszystkich czterech spółek tej firmy: Generali TU SA, Generali Życie TU SA, Generali PTE i Generali Finance.

Czytaj więcej o: Lublin praca Proama Generali
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
aaaaaaaaaa
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 czerwca 2016 o 11:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Generali nie płaci swoim operatorom polis grupowych. Jestem na umowie zlecenie. Polisa jest rozliczone już za maj była też w kwietniu. Bez wyjaśnienia nie zapłacili w maju i teraz w czerwcu też milczą.
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2016 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Prawda jest taka, że po tym jak zwolnili ponad 100 osób zdali sobie sprawę z tego, że była to decyzja nieprzemyślana (przestali się wyrabiać z obsługą klienta) i zaczęli proponować zwolnionym pracownikom pracę na umowę zlecenie! Na takie same stanowiska zatrudniają w Warszawie. Jaka tu logika? O co chodzi? Jedno jest pewne-sprawą powinna się zająć inspekcja pracy. To, co wyrabiają w strukturach proama po przejęciu jej przez Generali to jakiś koszmar.
Rozwiń
aaaaaaaaaa
aaaaaaaaaa (17 maja 2016 o 11:31) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do czego Ci te szkolenia??/ To kasa wywalona w błoto. Bierz kasę jak dają i zmykaj to krpo nie mające sentymentu
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2016 o 09:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Byly organizowane szkolenia???Bardzo zabawne.Od chwili zwolnienia nie bylo zadnego szkolenia.O decyzji na temat zmiany decyzji zarzadu o ponownym zatrudnieniu,pracownicy zostali poinformowani kilka dni p
Rozwiń
Gość
Gość (17 maja 2016 o 07:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moja optymalizacja to nie generali oc kupie u innej firmy, moje haslo to generali niech sie wali pa pa pa
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!