Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

14 marca 2017 r.
17:14

W jakich kolorach będzie nowa klinika w centrum Lublina? Mają pomagać pacjentom

7 13 A A

Szpital szuka autora koncepcji kolorystycznej nowej kliniki w centrum Lublina. Zastrzega, że zestawienia kolorystyczne mają być o średnim lub słabym natężeniu barw, sprzyjać odpoczynkowi i leczeniu.

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

W powstającym przy ul. Radziwiłłowskiej budynku szpitala klinicznego nr 1 będzie mieściła się Klinika Chirurgii Onkologicznej oraz Zakłady Radio- i Chemioterapii.

Jak podkreśla Anna Guzowska, rzeczniczka SPSK1 w Lublinie, budynek przy Radziwiłłowskiej idealnie wkomponowuje się w otoczenie.

– Na pewno nie będzie przytłaczał przestrzeni wokół. Realizujemy to kompleksowo, dlatego zależy nam też na dobraniu odpowiedniej kolorystyki, która będzie miała przecież wpływ na samopoczucie pacjentów – mówi Guzowska.

Inwestor ogłosił konkurs na koncepcję kolorystyczną. Czytając regulamin trudno oprzeć się wrażeniu, że szpital ogłaszając konkurs chce uniknąć kontrowersji, które powstały w związku z jaskrawą kolorystyką nowych budynków Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej.

– Istotne jest uwzględnienie charakteru przeznaczenia obiektu i dobranie odpowiedniej kolorystyki, zgodnie z założeniem, że ma ona wpływ na samopoczucie pacjenta, który niejednokrotnie nie ma możliwości wyjść poza swoją salę – czytamy w dokumencie. – Z tego względu należy uwzględniać zestawienia kolorystyczne o średnim/słabym natężeniu barw, które będą sprzyjały odpoczynkowi i leczeniu w spokojnej atmosferze, kolorystyka może czerpać z kolorów natury, zaś w wystroju ścian można uwzględnić duże fotografie przyrody.

Organizatorzy konkursu zalecają autorom prac zapoznanie się z dostępnymi w Internecie artykułami związanymi z psychologią kolorów.

Konkurs jest otwarty. – Mogą w nim wziąć udział osoby również spoza naszego województwa, w tym studenci ostatnich lat architektury i kierunków artystycznych. Chcemy, żeby uczestnicy przygotowali pięć przykładowych wizualizacji sali chorych, gabinetu lekarskiego, toalety, szatni/portierni oraz korytarza – mówi Guzowska. – Dla zwycięzcy przewidzieliśmy nagrodę w wysokości 10 tysięcy złotych. Jeżeli komisja zdecyduje o przyznaniu wyróżnień wówczas zwycięzca otrzyma 8 tysięcy złotych, a autorzy dwóch wyróżnionych prac po tysiąc złotych.

Inwestor czeka na prace do 21 kwietnia, wyniki zostaną ogłoszone 11 maja na stronie internetowej szpitala www.spsk1.lublin.pl.

Komentarze 13

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 14:48
TAM POWINIEN STAĆ BIUROWIEC LUB KOLEJNY BUDYNEK HANDLOWO USŁUGOWY. KLINIKA ONKOLOGII W ŚCISŁYM CENTRUM?! W TAKIM MIEJSCU? TAKIE RZECZY TYLKO W LUBLINIE... KTO NA TO WYDAŁ WARUNKI ZABUDOWY...
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 10:00
Lublin był, jest i będzie dziurą. Miasto starych, smutnych ludzi, z ogromnym kompleksem na punkcie Warszawy. Hotel, albo biurowiec?... I kto Ci, Człowieku, przyjedzie do tego hotelu? Po co? Tu się przecież nic nie dzieje. Ekonomicznie, kulturalnie, politycznie. Dlatego ten szpital, na który tak wszyscy poniżej psioczą jest jedną z niewielu rzeczy, dzięki którym to smutne miasto istnieje jako tako w świadomości ludzi w kraju. Dotychczasowe komentarze eksponują tylko jeszcze bardziej ciasnotę umysłową Rodaków... Cokolwiek by się nie działo - skrytykuję! Po grzyba zauważyć, że mogę mieć jakiś realny wpływ na kształtowanie mojego otoczenia i jeszcze na tym zarobić 10 tysięcy?... Dlatego w tym kraju nic się nigdy nie zmieni, ludzie i tak będą na wszystko narzekać, a ja będę się z nich śmiał, zarabiając 60 tysięcy netto miesięcznie robiąc to, co lubię, co sprawia mi przyjemność. Pozdrawiam Polaków
Lublin był, jest i będzie dziurą. Miasto starych, smutnych ludzi, z ogromnym kompleksem na punkcie Warszawy. Hotel, albo biurowiec?... I kto Ci, Człowieku, przyjedzie do tego hotelu? Po co? Tu się przecież nic nie dzieje. Ekonomicznie, kulturalnie, politycznie. Dlatego ten szpital, na który tak wszyscy poniżej psioczą jest jedną z niewielu rzeczy, dzięki którym to smutne miasto istnieje jako tako w świadomości ludzi w kraju. Dotychczasowe komentarze eksponują tylko jeszcze bardziej ciasnotę umysłową Rodaków... Cokolwiek by się nie działo - s... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 09:27
Co za geniusz w takim miejscu szpital buduje...?!!! Miasto mogło sprzedać tą parcele za rozsądne pieniądze i zbudować a najlepiej zmodernizować szpital na obrzeżu. W tym miejscu to hotel albo biurowiec no ale myślenie boli.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 07:42
Jak chirurgia onkologiczna to koniecznie musi być czarna. Albo czarna z ogromnym białym krzyżem. Bo to przecież umieralnia będzie... tak przynajmniej będzie uważać połowa lubelskiego kołtuna.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 03:28
I komu to potrzebne! Czyje ambicje mają być zaspokojone? Mamy działający COZL w odległości 1000m. Celna inwestycja a lokalizacji to nawet geniusz by nie wymyślił-gratuluję!
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 21:48
Ciekawy jest skład komisji oceniającej projekty. Tylko jedna osoba merytoryczna, reszta subiektywna - to chyba jest to "samopoczucie mieszkańców". Skład Komisji Konkursowej: • dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski - kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej – przewodniczący Komisji Konkursowej • lek. med. Monika Lewicka – Klinika Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 • mgr Edyta Matejek – Kierownik Personelu Pielęgniarskiego Oddziałów Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 • mgr Jolanta Zawora – psycholog kliniczny – Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku SPSK Nr 1 • inż. Krzysztof Kopeć – kierownik projektu - SPSK Nr 1 • mgr Anna Guzowska – rzecznik prasowy SPSK Nr 1
Ciekawy jest skład komisji oceniającej projekty. Tylko jedna osoba merytoryczna, reszta subiektywna - to chyba jest to "samopoczucie mieszkańców". Skład Komisji Konkursowej: • dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski - kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej – przewodniczący Komisji Konkursowej • lek. med. Monika Lewicka – Klinika Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 • mgr Edyta Matejek – Kierownik Personelu Pielęgniarskiego Oddziałów Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 • mgr ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 21:01
Kolory budynków mają wpływ na samopoczucie mieszkańców, a nie pacjentów którzy są wewnątrz tych budynków-im mogą sprzyjać odpowiednio wyposażone i pomalowane sale, a nie kolor budynku! Pamiętam jak była dyrektorka Centrum Onkologi też tłumaczyła kolorystykę dobrem pacjentów...
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 20:33
na czarno je...ć. Stelmach bedzie ukontentowany
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 20:30
u nas w Lublinie jest taka moda żeby takie przybytki były w kolorach ZDECYDOWANIE pstrokatych !! Więc pier...olnąć jakąś swiecącą zieleń lub róż proponuje !!
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 19:39
W otoczenie idealnie wkomponowują się tylko malkontenci, mali politycy i ich prywatne interesy. Gazeta Wyborcza chciała przemalować COZL, niech pomaluje PSK1. Ostatecznie zapytajcie samych pacjentów ich rodziny, pracujących z nimi psychologów. Konkurs jeest otwarty a inspiracji na temat kolorów szukajcie w internecie -genialne. Proponuję również zamknąć oczy, kolorystya o średnim lub słabym natężeniu barw, sprzyja odpoczynkowi i leczeniu
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 14:48
TAM POWINIEN STAĆ BIUROWIEC LUB KOLEJNY BUDYNEK HANDLOWO USŁUGOWY. KLINIKA ONKOLOGII W ŚCISŁYM CENTRUM?! W TAKIM MIEJSCU? TAKIE RZECZY TYLKO W LUBLINIE... KTO NA TO WYDAŁ WARUNKI ZABUDOWY...
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 10:00
Lublin był, jest i będzie dziurą. Miasto starych, smutnych ludzi, z ogromnym kompleksem na punkcie Warszawy. Hotel, albo biurowiec?... I kto Ci, Człowieku, przyjedzie do tego hotelu? Po co? Tu się przecież nic nie dzieje. Ekonomicznie, kulturalnie, politycznie. Dlatego ten szpital, na który tak wszyscy poniżej psioczą jest jedną z niewielu rzeczy, dzięki którym to smutne miasto istnieje jako tako w świadomości ludzi w kraju. Dotychczasowe komentarze eksponują tylko jeszcze bardziej ciasnotę umysłową Rodaków... Cokolwiek by się nie działo - skrytykuję! Po grzyba zauważyć, że mogę mieć jakiś realny wpływ na kształtowanie mojego otoczenia i jeszcze na tym zarobić 10 tysięcy?... Dlatego w tym kraju nic się nigdy nie zmieni, ludzie i tak będą na wszystko narzekać, a ja będę się z nich śmiał, zarabiając 60 tysięcy netto miesięcznie robiąc to, co lubię, co sprawia mi przyjemność. Pozdrawiam Polaków
Lublin był, jest i będzie dziurą. Miasto starych, smutnych ludzi, z ogromnym kompleksem na punkcie Warszawy. Hotel, albo biurowiec?... I kto Ci, Człowieku, przyjedzie do tego hotelu? Po co? Tu się przecież nic nie dzieje. Ekonomicznie, kulturalnie, politycznie. Dlatego ten szpital, na który tak wszyscy poniżej psioczą jest jedną z niewielu rzeczy, dzięki którym to smutne miasto istnieje jako tako w świadomości ludzi w kraju. Dotychczasowe komentarze eksponują tylko jeszcze bardziej ciasnotę umysłową Rodaków... Cokolwiek by się nie działo - s... rozwiń
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 09:27
Co za geniusz w takim miejscu szpital buduje...?!!! Miasto mogło sprzedać tą parcele za rozsądne pieniądze i zbudować a najlepiej zmodernizować szpital na obrzeżu. W tym miejscu to hotel albo biurowiec no ale myślenie boli.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 07:42
Jak chirurgia onkologiczna to koniecznie musi być czarna. Albo czarna z ogromnym białym krzyżem. Bo to przecież umieralnia będzie... tak przynajmniej będzie uważać połowa lubelskiego kołtuna.
Avatar
Gość / 15 marca 2017 o 03:28
I komu to potrzebne! Czyje ambicje mają być zaspokojone? Mamy działający COZL w odległości 1000m. Celna inwestycja a lokalizacji to nawet geniusz by nie wymyślił-gratuluję!
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 21:48
Ciekawy jest skład komisji oceniającej projekty. Tylko jedna osoba merytoryczna, reszta subiektywna - to chyba jest to "samopoczucie mieszkańców". Skład Komisji Konkursowej: • dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski - kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej – przewodniczący Komisji Konkursowej • lek. med. Monika Lewicka – Klinika Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 • mgr Edyta Matejek – Kierownik Personelu Pielęgniarskiego Oddziałów Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 • mgr Jolanta Zawora – psycholog kliniczny – Klinika Hematoonkologii i Transplantacji Szpiku SPSK Nr 1 • inż. Krzysztof Kopeć – kierownik projektu - SPSK Nr 1 • mgr Anna Guzowska – rzecznik prasowy SPSK Nr 1
Ciekawy jest skład komisji oceniającej projekty. Tylko jedna osoba merytoryczna, reszta subiektywna - to chyba jest to "samopoczucie mieszkańców". Skład Komisji Konkursowej: • dr inż. arch. Bartłomiej Kwiatkowski - kierownik Katedry Architektury, Urbanistyki i Planowania Przestrzennego Politechniki Lubelskiej – przewodniczący Komisji Konkursowej • lek. med. Monika Lewicka – Klinika Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 • mgr Edyta Matejek – Kierownik Personelu Pielęgniarskiego Oddziałów Kliniki Chirurgii Onkologicznej SPSK Nr 1 • mgr ... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 21:01
Kolory budynków mają wpływ na samopoczucie mieszkańców, a nie pacjentów którzy są wewnątrz tych budynków-im mogą sprzyjać odpowiednio wyposażone i pomalowane sale, a nie kolor budynku! Pamiętam jak była dyrektorka Centrum Onkologi też tłumaczyła kolorystykę dobrem pacjentów...
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 20:33
na czarno je...ć. Stelmach bedzie ukontentowany
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 20:30
u nas w Lublinie jest taka moda żeby takie przybytki były w kolorach ZDECYDOWANIE pstrokatych !! Więc pier...olnąć jakąś swiecącą zieleń lub róż proponuje !!
Avatar
Gość / 14 marca 2017 o 19:39
W otoczenie idealnie wkomponowują się tylko malkontenci, mali politycy i ich prywatne interesy. Gazeta Wyborcza chciała przemalować COZL, niech pomaluje PSK1. Ostatecznie zapytajcie samych pacjentów ich rodziny, pracujących z nimi psychologów. Konkurs jeest otwarty a inspiracji na temat kolorów szukajcie w internecie -genialne. Proponuję również zamknąć oczy, kolorystya o średnim lub słabym natężeniu barw, sprzyja odpoczynkowi i leczeniu
Zobacz wszystkie komentarze 13

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 12

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 85 43

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 367 25

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 215 46

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 17

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 4

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 16

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!