Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lipca 2012 r.
16:23
Edytuj ten wpis

W lubelskim PiS wrze. To koniec współpracy z prezydentem Żukiem?

Autor: Zdjęcie autora RAFAŁ PANAS
0 45 A A
Zwolennik współpracy z prezydentem z PO – Piotr Kowalczyk<br />
 (BARTEK ŻURAWSKI/ARCHIWUM)
Zwolennik współpracy z prezydentem z PO – Piotr Kowalczyk
(BARTEK ŻURAWSKI/ARCHIWUM)

Władze wojewódzkie PiS unieważniły wybory do władz dzielnicowych partii w Lublinie. To początek końca współpracy z prezydentem Krzysztofem Żukiem (PO)

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Bez władz dzielnicowych nie mogą się odbyć wybory szefa partii w mieście, tymczasem Piotrowi Kowalczykowi kadencja skończyła się 30 czerwca.

Decyzja o anulowaniu wyborów do władz dzielnicowych zapadła w środę wieczorem na Zarządzie Okręgowym PiS. Powodem były protesty niektórych działaczy. Nie zostali dopuszczeni do głosowania pod pozorem niezapłacenia składek.

– W głosowaniu mogą uczestniczyć osoby, które zapłaciły składki. Jednak różnie interpretowano, do kiedy trzeba było wpłacić pieniądze, żeby głosować – tłumaczy senator Grzegorz Czelej, który zorganizuje nowe wybory i tymczasowo pokieruje partią w Lublinie.

W wyborach dzielnicowych starli się zwolennicy dwóch frakcji. Piotr Kowalczyk, dotychczasowy szef partii w Lublinie i przewodniczący Rady Miasta, chce współpracy z prezydentem Żukiem (PO). Obaj deklarują pracę dla Lublina ponad politycznymi podziałami.

Przedstawiciele drugiej frakcji twierdzą, że Żuka trzeba traktować ostrzej, a partia opozycyjna nie może przymykać oczu na jego błędy czy niedociągnięcia. Twarzą tych działaczy jest radny Sylwester Tułajew.

Dzięki współpracy Żuk-Kowalczyk, PiS ma wpływ na losy stolicy województwa, swojego zastępcę prezydenta oraz inne stanowiska. Jednak sojusz z prezydentem coraz bardziej uwiera cześć działaczy. I to na ich korzyść zdaje się przechylać szala w partii. Tym bardziej że PiS chce wygrać wybory samorządowe w 2014 roku i mieć własnego prezydenta. – Tego nie można zrobić współpracując z Żukiem i twierdząc, że jest wspaniały – mówi jeden z działaczy partii.

Emocje rosną, bo wybory dzielnicowe to wstęp do wyborów szefa PiS w Lublinie. W dzielnicach prowadził Kowalczyk, więc ich unieważnienie to dla niego porażka. – Nie chcę się wypowiadać w tej sprawie – mówi Kowalczyk.

Część działaczy partii podejrzewa, że o zaostrzeniu linii wobec Żuka zdecydował prezes Kaczyński. Przeciwnicy Kowalczyka twierdzą, że odejdzie z PiS i ze swoimi zwolennikami oraz częścią radnych PO założy bezpartyjny klub wspierający Żuka w Radzie Miasta. Wiele zależy od tego, jak Czelej pokieruje partią w najbliższych miesiącach.

Komentarze 45

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Sylwek z Lublina / 6 lipca 2012 o 20:24
[font=verdana,geneva,sans-serif][color=#222222][size=2][size=2]Panie Sylwestrze! PiS jest już chyba wystarczająco obrzydzony. Po co pan dolewa oliwy do ognia i daje powody gazetom do pisania, że znów w PiS coś strzyka. I znów wychodzicie na pieniaczy i zaślepionych nienawiścią wrogów PO. To szkodzi także elektoratowi, nas również tak widzą. Proszę skończyć już z tym dziecinnym „nie bo nie” i wspierać przewodniczącego w działaniu zamiast robić niepotrzebny hałas.[/size][/size][/color][/font]
Avatar
Aga / 6 lipca 2012 o 16:25
[color="#222222"][font="Times New Roman"][size="2"][size=2]To co wyrabia pan Tułajew i spółka, czyli ci, którzy za nim stoją, zalatuje zwykłym pieniactwem. Owszem, trzeba kontrolować opozycję, ale nie w myśl zasady, że jak z PO, to wróg śmiertelny i spalić go na stosie. Panie Piotrze, proszę nie zwracać uwagi i robić swoje.[/size][/size][/font][/color]
Avatar
Lubelak / 6 lipca 2012 o 14:37
Nie jestem przesadnym wielbicielem PiS ani zwolennikiem PO. Liczy się przede wszystkim działanie i dlatego wolałbym dla dobra ogółu Lublinian dalej Przewodniczącym PIS był Pan Piotr Kowalczyk. Były czasy, że Rada Miasta dreptała w miejscu a wszelkie sprawy związane z rozwojem Lublina stały w miejscu. Teraz jest współpraca między Radą a Prezydentem Lublina na czym korzystają wszyscy. Pan Piotr Kowalczyk jest przykładem człowieka, który stara się dbać o dobro ogółu nie jednostki czy partii. Lublinianie nie chcą WOJEN, ale zgody i merytorycznych działań w celu polepszenia jutra.
więc dla dobra Lublina Kowalczyk powinien zostać na stanowisku. PiS i niektórzy jego działacze to są zwykli pieniacze i ,, nie bo nie. '' Mandat partyjny niech zostawią w domu i niech się lepiej przykładają dla dobra miasta. Pozdrawiam.
Nie jestem przesadnym wielbicielem PiS ani zwolennikiem PO. Liczy się przede wszystkim działanie i dlatego wolałbym dla dobra ogółu Lublinian dalej Przewodniczącym PIS był Pan Piotr Kowalczyk. Były czasy, że Rada Miasta dreptała w miejscu a wszelkie sprawy związane z rozwojem Lublina stały w miejscu. Teraz jest współpraca między Radą a Prezydentem Lublina na czym korzystają wszyscy. Pan Piotr Kowalczyk jest przykładem człowieka, który stara się dbać o dobro ogółu nie jednostki czy partii. Lublinianie nie chcą WOJEN, ale zgody i merytoryc... rozwiń
Avatar
zenon z za garaży / 6 lipca 2012 o 13:21
Z PiSu powstali, i w PiS się obrocą!
Avatar
Lu_44 / 6 lipca 2012 o 12:47
[quote name='Mario' timestamp='1341505753' post='646033']
Radni czy wy jesteście dorosłymi ludźmi,czy małymi dziećmi z przedszkola - dla kogo pracujecie w Radzie Miasta Lublina. Stare, a głupie liczy się tylko kasa i układy - żenujące.
W czasie kandencji Prezydenta Żuka coś si zaczęło dziać w Lublinie.
Osiem lat kadencji Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) 8-m lat straconych (wycieczki zagraniczne). Cztery lata kadencji Adama Wasilewskiego 4-ry lata stracone. "Zwijanie" Lublina.
Ewidentny przykład działania na szkodę miasta to chęć przedłużenia dzierżawy "Podzamcza" na kolejne 10 lat dla Lubelskiej Fundacji Ochrony Zabytów (ochrona zabytków to tylko w nazwie). Poczytajcie o: Andrzej Gumieniczek prezes LFOZ, Stanisław Podgórski, przewodniczący klubu PO w radzie miasta, Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu PiS, radny Dariusz Jezior jak chcieli głosowac - układy i własna kasa, a Mieszkańców Lublina mają w "du....e". Potem się wycofali z tego projektu.
Ciekawe kto będzie kandydatem PiS-u na Prezydenta Lublina. Przedstawiony jako kandydat P.O. na Prezudenta Pan Jacek Sobczak się nie nadaje. Przepraszam za mojaą chaotyczną wypowiedź.
[/quote]


Myślę, że całe to zamieszanie przeciwko Kowalczykowi jest po to, aby zapobiec ewentualnej jego kandydaturze na prezydenta. Może urząd marzy się jakiemuś staremu wyjadaczowi albo reelekcja Pruszkowskiemu. A może pan Czelej ma chrapkę, skoro zamiast udzielać się w senacie stanął na straży porządku w lokalnych strukturach;)
[quote name='Mario' timestamp='1341505753' post='646033']
Radni czy wy jesteście dorosłymi ludźmi,czy małymi dziećmi z przedszkola - dla kogo pracujecie w Radzie Miasta Lublina. Stare, a głupie liczy się tylko kasa i układy - żenujące.
W czasie kandencji Prezydenta Żuka coś si zaczęło dziać w Lublinie.
Osiem lat kadencji Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) 8-m lat straconych (wycieczki zagraniczne). Cztery lata kadencji Adama Wasilewskiego 4-ry lata stracone. "Zwijanie" Lublina.
Ewidentny p... rozwiń
Avatar
Lu_44 / 6 lipca 2012 o 12:40
Za Tułajewem zapewne stoją starzy wyjadacze lubelskiego PiS. Pruszkowski był miernym prezydentem i jakoś nie było krzyku i krytyki ze strony PiS. Teraz kiedy Kowalczyk próbuje robić to co jest jego obowiązkiem, czyli współpracować z prezydentem (oczywiście nie chodzi aby przyklaskiwać wszystkim pomysłom, ale też nie walczyć przekornie tylko dlatego, że prezydent jest z innej opcji politycznej) dla dobra miasta, to "lojalni" koledzy z PiS próbują go wykopać. Brawo panowie Tułajew i spółka.
Avatar
Obserwator / 6 lipca 2012 o 12:13
[quote name='krecik_77' timestamp='1341560809' post='646205']
Mam nadzieję, że wystartuje jako niezależny - wtedy bankowo otrzyma mój głos. Tego głosu żadna partyjno-koniunkturalna kreatura (Sobczak, Tułajew i in.) nie dostanie.
Żuk potrafił zebrac wokół siebie ludzi z różnych opcji politycznych - dla jednych to przykład, że na poziomie lokalnym dobro miasta ważniejsze jest od politycznych podziałów , inni natomiast widzą w tym pazerną chęć nachapania się za wszelką cenę. Jak jest na prawdę - zobaczymy pod koniec kadencji. Może wreszcie doczekamy się jakiejś koalicji społecznej na rzecz Lublina a nie na rzecz którejś z partii.
[/quote]


Niestety ludzie głosują na szyldy partyjne, a nie na osoby, nawet najzacniejsze.
[quote name='krecik_77' timestamp='1341560809' post='646205']
Mam nadzieję, że wystartuje jako niezależny - wtedy bankowo otrzyma mój głos. Tego głosu żadna partyjno-koniunkturalna kreatura (Sobczak, Tułajew i in.) nie dostanie.
Żuk potrafił zebrac wokół siebie ludzi z różnych opcji politycznych - dla jednych to przykład, że na poziomie lokalnym dobro miasta ważniejsze jest od politycznych podziałów , inni natomiast widzą w tym pazerną chęć nachapania się za wszelką cenę. Jak jest na prawdę - zobaczymy pod... rozwiń
Avatar
jan / 6 lipca 2012 o 11:57
Tułajew realizuje politykę Prezesa. Wszystko zniszczyć, wszystkich skłócić, a wtedy PiS na gruzach wypłynie. Nie liczy się dobro miasta, ale władza. A pan Tułajew chce zostać zawodowym politykiem, więc musi słuchać Prezesa i mu się podlizywać, żeby go zauważył. Najlepiej być zawsze przeciw, wtedy prasa będzie pisać i Prezes może przeczyta.
Avatar
dziki / 6 lipca 2012 o 11:49
To tylko potwierdza znaną prawdę: PIS TO PARTIA NAWIEDZONYCH PIENIACZY. Mój kumpel mówi o nich szambo, ale mnie się wydaje, że lubelski PiS to raczej rzeźnia.
Avatar
IRENA / 6 lipca 2012 o 10:51
a może PiS POZBĘDZIE SIĘ TUŁAJEWA,KTÓRY JEST CHORY NA WŁADZĘ,A NIE DBAŁOŚĆO ROZWÓJ MIASTAI POLEPSZENIE BYTU MIESZKAŃCÓW.dLATEGO ZOSTAŁY UNIEWAŻNIONE WYBORY W ZARZĄDACH DZIELNICOWYCH
Avatar
Sylwek z Lublina / 6 lipca 2012 o 20:24
[font=verdana,geneva,sans-serif][color=#222222][size=2][size=2]Panie Sylwestrze! PiS jest już chyba wystarczająco obrzydzony. Po co pan dolewa oliwy do ognia i daje powody gazetom do pisania, że znów w PiS coś strzyka. I znów wychodzicie na pieniaczy i zaślepionych nienawiścią wrogów PO. To szkodzi także elektoratowi, nas również tak widzą. Proszę skończyć już z tym dziecinnym „nie bo nie” i wspierać przewodniczącego w działaniu zamiast robić niepotrzebny hałas.[/size][/size][/color][/font]
Avatar
Aga / 6 lipca 2012 o 16:25
[color="#222222"][font="Times New Roman"][size="2"][size=2]To co wyrabia pan Tułajew i spółka, czyli ci, którzy za nim stoją, zalatuje zwykłym pieniactwem. Owszem, trzeba kontrolować opozycję, ale nie w myśl zasady, że jak z PO, to wróg śmiertelny i spalić go na stosie. Panie Piotrze, proszę nie zwracać uwagi i robić swoje.[/size][/size][/font][/color]
Avatar
Lubelak / 6 lipca 2012 o 14:37
Nie jestem przesadnym wielbicielem PiS ani zwolennikiem PO. Liczy się przede wszystkim działanie i dlatego wolałbym dla dobra ogółu Lublinian dalej Przewodniczącym PIS był Pan Piotr Kowalczyk. Były czasy, że Rada Miasta dreptała w miejscu a wszelkie sprawy związane z rozwojem Lublina stały w miejscu. Teraz jest współpraca między Radą a Prezydentem Lublina na czym korzystają wszyscy. Pan Piotr Kowalczyk jest przykładem człowieka, który stara się dbać o dobro ogółu nie jednostki czy partii. Lublinianie nie chcą WOJEN, ale zgody i merytorycznych działań w celu polepszenia jutra.
więc dla dobra Lublina Kowalczyk powinien zostać na stanowisku. PiS i niektórzy jego działacze to są zwykli pieniacze i ,, nie bo nie. '' Mandat partyjny niech zostawią w domu i niech się lepiej przykładają dla dobra miasta. Pozdrawiam.
Nie jestem przesadnym wielbicielem PiS ani zwolennikiem PO. Liczy się przede wszystkim działanie i dlatego wolałbym dla dobra ogółu Lublinian dalej Przewodniczącym PIS był Pan Piotr Kowalczyk. Były czasy, że Rada Miasta dreptała w miejscu a wszelkie sprawy związane z rozwojem Lublina stały w miejscu. Teraz jest współpraca między Radą a Prezydentem Lublina na czym korzystają wszyscy. Pan Piotr Kowalczyk jest przykładem człowieka, który stara się dbać o dobro ogółu nie jednostki czy partii. Lublinianie nie chcą WOJEN, ale zgody i merytoryc... rozwiń
Avatar
zenon z za garaży / 6 lipca 2012 o 13:21
Z PiSu powstali, i w PiS się obrocą!
Avatar
Lu_44 / 6 lipca 2012 o 12:47
[quote name='Mario' timestamp='1341505753' post='646033']
Radni czy wy jesteście dorosłymi ludźmi,czy małymi dziećmi z przedszkola - dla kogo pracujecie w Radzie Miasta Lublina. Stare, a głupie liczy się tylko kasa i układy - żenujące.
W czasie kandencji Prezydenta Żuka coś si zaczęło dziać w Lublinie.
Osiem lat kadencji Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) 8-m lat straconych (wycieczki zagraniczne). Cztery lata kadencji Adama Wasilewskiego 4-ry lata stracone. "Zwijanie" Lublina.
Ewidentny przykład działania na szkodę miasta to chęć przedłużenia dzierżawy "Podzamcza" na kolejne 10 lat dla Lubelskiej Fundacji Ochrony Zabytów (ochrona zabytków to tylko w nazwie). Poczytajcie o: Andrzej Gumieniczek prezes LFOZ, Stanisław Podgórski, przewodniczący klubu PO w radzie miasta, Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu PiS, radny Dariusz Jezior jak chcieli głosowac - układy i własna kasa, a Mieszkańców Lublina mają w "du....e". Potem się wycofali z tego projektu.
Ciekawe kto będzie kandydatem PiS-u na Prezydenta Lublina. Przedstawiony jako kandydat P.O. na Prezudenta Pan Jacek Sobczak się nie nadaje. Przepraszam za mojaą chaotyczną wypowiedź.
[/quote]


Myślę, że całe to zamieszanie przeciwko Kowalczykowi jest po to, aby zapobiec ewentualnej jego kandydaturze na prezydenta. Może urząd marzy się jakiemuś staremu wyjadaczowi albo reelekcja Pruszkowskiemu. A może pan Czelej ma chrapkę, skoro zamiast udzielać się w senacie stanął na straży porządku w lokalnych strukturach;)
[quote name='Mario' timestamp='1341505753' post='646033']
Radni czy wy jesteście dorosłymi ludźmi,czy małymi dziećmi z przedszkola - dla kogo pracujecie w Radzie Miasta Lublina. Stare, a głupie liczy się tylko kasa i układy - żenujące.
W czasie kandencji Prezydenta Żuka coś si zaczęło dziać w Lublinie.
Osiem lat kadencji Andrzeja Pruszkowskiego (PiS) 8-m lat straconych (wycieczki zagraniczne). Cztery lata kadencji Adama Wasilewskiego 4-ry lata stracone. "Zwijanie" Lublina.
Ewidentny p... rozwiń
Avatar
Lu_44 / 6 lipca 2012 o 12:40
Za Tułajewem zapewne stoją starzy wyjadacze lubelskiego PiS. Pruszkowski był miernym prezydentem i jakoś nie było krzyku i krytyki ze strony PiS. Teraz kiedy Kowalczyk próbuje robić to co jest jego obowiązkiem, czyli współpracować z prezydentem (oczywiście nie chodzi aby przyklaskiwać wszystkim pomysłom, ale też nie walczyć przekornie tylko dlatego, że prezydent jest z innej opcji politycznej) dla dobra miasta, to "lojalni" koledzy z PiS próbują go wykopać. Brawo panowie Tułajew i spółka.
Avatar
Obserwator / 6 lipca 2012 o 12:13
[quote name='krecik_77' timestamp='1341560809' post='646205']
Mam nadzieję, że wystartuje jako niezależny - wtedy bankowo otrzyma mój głos. Tego głosu żadna partyjno-koniunkturalna kreatura (Sobczak, Tułajew i in.) nie dostanie.
Żuk potrafił zebrac wokół siebie ludzi z różnych opcji politycznych - dla jednych to przykład, że na poziomie lokalnym dobro miasta ważniejsze jest od politycznych podziałów , inni natomiast widzą w tym pazerną chęć nachapania się za wszelką cenę. Jak jest na prawdę - zobaczymy pod koniec kadencji. Może wreszcie doczekamy się jakiejś koalicji społecznej na rzecz Lublina a nie na rzecz którejś z partii.
[/quote]


Niestety ludzie głosują na szyldy partyjne, a nie na osoby, nawet najzacniejsze.
[quote name='krecik_77' timestamp='1341560809' post='646205']
Mam nadzieję, że wystartuje jako niezależny - wtedy bankowo otrzyma mój głos. Tego głosu żadna partyjno-koniunkturalna kreatura (Sobczak, Tułajew i in.) nie dostanie.
Żuk potrafił zebrac wokół siebie ludzi z różnych opcji politycznych - dla jednych to przykład, że na poziomie lokalnym dobro miasta ważniejsze jest od politycznych podziałów , inni natomiast widzą w tym pazerną chęć nachapania się za wszelką cenę. Jak jest na prawdę - zobaczymy pod... rozwiń
Avatar
jan / 6 lipca 2012 o 11:57
Tułajew realizuje politykę Prezesa. Wszystko zniszczyć, wszystkich skłócić, a wtedy PiS na gruzach wypłynie. Nie liczy się dobro miasta, ale władza. A pan Tułajew chce zostać zawodowym politykiem, więc musi słuchać Prezesa i mu się podlizywać, żeby go zauważył. Najlepiej być zawsze przeciw, wtedy prasa będzie pisać i Prezes może przeczyta.
Avatar
dziki / 6 lipca 2012 o 11:49
To tylko potwierdza znaną prawdę: PIS TO PARTIA NAWIEDZONYCH PIENIACZY. Mój kumpel mówi o nich szambo, ale mnie się wydaje, że lubelski PiS to raczej rzeźnia.
Avatar
IRENA / 6 lipca 2012 o 10:51
a może PiS POZBĘDZIE SIĘ TUŁAJEWA,KTÓRY JEST CHORY NA WŁADZĘ,A NIE DBAŁOŚĆO ROZWÓJ MIASTAI POLEPSZENIE BYTU MIESZKAŃCÓW.dLATEGO ZOSTAŁY UNIEWAŻNIONE WYBORY W ZARZĄDACH DZIELNICOWYCH
Zobacz wszystkie komentarze 45

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Konstytucja biznesu weszła w życie. Ulga na start

Konstytucja biznesu weszła w życie. Ulga na start 0 0

Od trzech tygodni działa Konstytucja biznesu, czyli pakiet ustaw, które mają pomóc przedsiębiorcom w prowadzeniu firmy

Emilia Zdunek (Górnik Łęczna): To był najlepszy moment na zimny prysznic

Emilia Zdunek (Górnik Łęczna): To był najlepszy moment na zimny prysznic 0 0

Rozmowa z Emilią Zdunek, pomocniczką Górnika Łęczna

Przepisali gospodarstwo na syna, teraz do domu muszą wchodzić oknem
film

Przepisali gospodarstwo na syna, teraz do domu muszą wchodzić oknem 17 0

Starsi ludzie zmuszeni są wchodzić do domu oknem, pozbawieni łazienki załatwiają potrzeby na pobliskim polu. Wcześniej małżeństwo przepisało gospodarstwo na syna. Ten inaczej przedstawia sprawę i pokazuje równie bulwersujące nagrania

Nowy właściciel pedetu szykuje się do rozbiórki. Czy zburzy dom towarowy?
galeria

Nowy właściciel pedetu szykuje się do rozbiórki. Czy zburzy dom towarowy? 6 5

Lubelski przedsiębiorca szykuje się do wyburzenia budynków stojących obok pedetu. Do Urzędu Miasta złożył wnioski o pozwolenie na rozbiórkę. Nie ma jednak mowy o burzeniu domu towarowego, który wcale nie musi być zrównany z ziemią. Miejska uchwała pozwala wkomponować go w nową zabudowę

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość

"Żadnych pouczeń, tylko mandaty". Policjanci ukarani za nadgorliwość 21 14

Zakończyły się postępowania dyscyplinarne wobec dwóch funkcjonariuszy z puławskiej komendy, którzy w kwietniu tego roku zabronili swoim podwładnym stosowania pouczeń. Kazali wlepiać kierowcom mandaty. Szef miejscowej drogówki oraz zastępca komendanta otrzymali „ostrzeżenia o niepełnej przydatności do służby”.

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy
galeria
film

Tłumy na spotkaniu z Lechem Wałęsą w Puławach. Przyszli też jego przeciwnicy 111 51

Sala konferencyjna Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Puławach w poniedziałek pękała w szwach. Na spotkanie Klubu Obywatelskiego z Lechem Wałęsą przyszli głównie sympatycy opozycji. Były prezydent zachęcał do organizowania się, żeby "demokratycznie" zmienić rząd

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy

Azoty II Puławy – Gloria Katowice 39:35. Zostali mistrzem grupy 5 0

II LIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Na zakończenie rozgrywek rezerwy Azotów Puławy pokonały Glorię Katowice i zakończyły sezon na pierwszym miejscu w swojej grupie

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki

Paraliż szpitala przy al. Kraśnickiej. Pielęgniarki nie przyszły do pracy, do pomocy ściągano studentki 302 55

Nie było przyjęć na zaplanowane zbiegi, zawieszono planowe operacje, a karetki nie dowoziły nagłych przypadków – tak w poniedziałek wyglądała sytuacja w szpitalu przy Kraśnickiej w Lublinie. Ok. 150 pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Jedni mówią o epidemii, drudzy o sporze płacowym z dyrekcją

Ceny paliw ostro w górę.  Przez "premię strachu"?

Ceny paliw ostro w górę. Przez "premię strachu"? 48 8

Przez rok ceny ropy Brent wzrosły o 61 proc., a benzyna 95 z PKN Orlen podrożała o 11 proc. – poinformował członek zarządu ds. sprzedaży PKN Orlen Zbigniew Leszczyński

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty

Biała Podlaska: Główny budynek muzeum będzie zamknięty 0 1

Na początku wakacji Muzeum Południowego Podlasia zamknie swój budynek główny. Ma to związek z remontem

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina

Miasto unieważniło ważny przetarg. Ta decyzja dotyczy 40 tys. mieszkańców Lublina 2 7

Prawie 40 tys. osób dotyczy poniedziałkowa decyzja Urzędu Miasta, który unieważnił przetarg na odbiór śmieci od mieszkańców Czubów Północnych, Węglina Północnego i Węglina Południowego. Ratusz odrzucił ofertę jedynej firmy gotowej obsługiwać te dzielnice. Umowa z obecnym wykonawcą usługi wygasa 30 czerwca

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma

Odebrał sobie życie na znak protestu. Uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Zygielbojma 26 6

Towarzystwo Jana Karskiego i Urząd Miasta Chełm uroczyście uczcili 75. rocznicę śmierci Szmula Mordechaja Zygielbojma.

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł

Czarne płyty w dobrej formie. Zaoszczędzą 60 tys. zł 1 0

Prawie 60 tys. zł oszczędzi na remoncie Sąd Apelacyjny dzięki użyciu rozbiórkowego materiału

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę
galeria

Cofał śmieciarką, potrącił rowerzystkę 0 2

22-letnia rowerzystka trafiła do szpitala po tym, jak potrąciła ją śmieciarka.

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież"

Ukradli z kapliczki figurkę Matki Boskiej. "To była dziwna kradzież" 18 3

We wsi Mateuszowo (gm. Dubienka) z kapliczki wystawionej na prywatnej posesji zniknęła figurka Matki Boskiej. Zbulwersowani mieszkańcy wciąż mają nadzieję, że złodziej się opamięta i zwróci to, co było ważne dla całej społeczności

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.