Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

30 maja 2017 r.
18:08

W Lublinie będą kontrolować kamienice w złym stanie. Te trafią do przeglądu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
122 30 A A

Wciąż nie ruszyły zapowiadane na poniedziałek kontrole zarządzanych przez miasto kamienic zagrażających lokatorom. Wydłuża się za to lista budynków do sprawdzenia. Tymczasem w środę do ocalałych części kamienicy przy Lubartowskiej 45 mają wejść lokatorzy

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przegląd budynków zarządzanych przez miasto nakazał prezydent Lublina po środowej katastrofie przy ul. Lubartowskiej 45, gdzie wskutek zawalenia się stropów w części kamienicy ranna została jedna osoba.

– Od poniedziałku ekipy w idą teren i będą prowadzić kontrole – poinformował w miniony piątek Henryk Łacek, dyrektor Zarządu Nieruchomości Komunalnych.

Ale w poniedziałek jedynie ustalono listę budynków do zbadania i wyłoniono kontrolerów. We wtorek rozwieszono kartki z informacją o planowanych wizytach. – Musimy o tym wcześniej powiadomić, żeby nie zastać pustych mieszkań – wyjaśnia Łukasz Bilik, rzecznik ZNK. – Kontrole zaczną się w czwartek.

Znacznie wydłuża się za to lista obiektów do zbadania. Jeszcze w piątek była mowa o „około 45 budynkach”. We wtorek już o 72.

Wszystkie te budynki już w 2013 r. oceniono jako te, „w których występuje zagrożenie dla zdrowia lub życia lokatorów”. Taki był wniosek z przeprowadzonej wtedy obowiązkowej, pięcioletniej kontroli okresowej. Dodajmy, że 6 ze wspomnianych 72 budynków to obiekty teoretycznie niezamieszkałe i tam sprawdzone będą także zabezpieczenia przed dostępem osób postronnych.

Tymczasem w ocalałych częściach kamienicy, w której doszło w środę do katastrofy budowlanej, sprawdzano we wtorek stan instalacji. – Na nasze zlecenie przyłączana jest instalacja elektryczna, gaz, woda – raportuje Bilik. – W środę będziemy chcieli wejść z lokatorami do budynku i posprawdzać lokale.

Nie wszyscy jednak mają gdzie wracać. Dwie rodziny z rozebranej części budynku trafią do lokali zastępczych od miasta. Takie lokale dostaną najprawdopodobniej również lokatorzy trzech innych mieszkań, które mają być wyłączone z użytkowania przez nadzór budowlany. Chodzi o lokale położone tuż obok rozebranej części kamienicy. 

– W dalszym ciągu czekamy na formalną decyzję Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego – informuje Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta Lublina. – Ta decyzja potwierdzi, czy najemcy z trzech mieszkań będą mieli wskazane lokale zastępcze.

Komentarze 30

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 03:49
Ja mieszkam na lubartowskiej 47 i boje sie isc domieszkania bo mam peknieta sciane co mam robic ?
Avatar
Lokator / 12 czerwca 2017 o 15:49
Co z tymi przegladami kamienic?!kiedy ???
Avatar
Lokator / 1 czerwca 2017 o 14:37
Kamienica przy ul.Chłodnej 6,zapomniana przez Znk i niby,,właścicielkę"
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 16:46
Od razu pozbierać czynsz od wszystkich darmozjadów, co nie chcą płacić.
Avatar
mieszkaniec / 31 maja 2017 o 15:59
Wyrocznia napisał:
A Kunickiego??? Ludzie często nie płacą za czynsz, bo czynsz wysoki, a warunki mieszkaniowe tragiczne, więc dlaczego płacić za ruderę, jak Administracja nie chce zrobić żadnego remontu, nie interesuje się stanem technicznym kamienic, mieszkań? Kasę to chętnie by brali, ale żeby zadbać o to, aby ludzie żyli w normalnych warunkach - niemożliwe. I przykładem takiego postępowania jest ostatnie wydarzenie, gdzie kamienica na Lubartowskiej posypała się... ZNK tylko kasę bierze i modli się każdego dnia, aby ludzie jak najdłużej w tych ruderach mieszkali, a oni i tak remontu nie zrobią.
 Sęk w tym, że ZNK kasy nie bierze. Jeśli by brał to by lokatorzy nie byli zadłużeni na 99 mln + 85 mln odsetek. Ludzie nie płacą to się nie ma co dziwić, że żyją w warunkach jakich żyją. Tak poza tym często gęsto to sami lokatorzy przyczyniają się do obecnego stanu rzeczy - niszczą komunalne i socjalne mieszkania bo skoro nie ich, to można wszystko. U mnie w domu jak się coś zepsuje albo posypie to muszę sam remont zrobić i na żadną jałmużnę od miasta liczyć nie mogę.
 Sęk w tym, że ZNK kasy nie bierze. Jeśli by brał to by lokatorzy nie byli zadłużeni na 99 mln + 85 mln odsetek. Ludzie nie płacą to się nie ma co dziwić, że żyją w warunkach jakich żyją. Tak poza tym często gęsto to sami lokatorzy przyczyniają się do obecnego stanu rzeczy - niszczą komunalne i socjalne mieszkania bo skoro nie ich, to można wszystko. U mnie w domu jak się coś zepsuje albo posypie to muszę sam remont zrobić i na żadną jałmużnę od miasta liczyć nie mogę. rozwiń
Avatar
Wyrocznia / 31 maja 2017 o 15:53
A Kunickiego??? Ludzie często nie płacą za czynsz, bo czynsz wysoki, a warunki mieszkaniowe tragiczne, więc dlaczego płacić za ruderę, jak Administracja nie chce zrobić żadnego remontu, nie interesuje się stanem technicznym kamienic, mieszkań? Kasę to chętnie by brali, ale żeby zadbać o to, aby ludzie żyli w normalnych warunkach - niemożliwe. I przykładem takiego postępowania jest ostatnie wydarzenie, gdzie kamienica na Lubartowskiej posypała się... ZNK tylko kasę bierze i modli się każdego dnia, aby ludzie jak najdłużej w tych ruderach mieszkali, a oni i tak remontu nie zrobią.
A Kunickiego??? Ludzie często nie płacą za czynsz, bo czynsz wysoki, a warunki mieszkaniowe tragiczne, więc dlaczego płacić za ruderę, jak Administracja nie chce zrobić żadnego remontu, nie interesuje się stanem technicznym kamienic, mieszkań? Kasę to chętnie by brali, ale żeby zadbać o to, aby ludzie żyli w normalnych warunkach - niemożliwe. I przykładem takiego postępowania jest ostatnie wydarzenie, gdzie kamienica na Lubartowskiej posypała się... ZNK tylko kasę bierze i modli się każdego dnia, aby ludzie jak najdłużej w tych ruderach mies... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 15:49
Prywatni właściciele niech też trochę się poczuwają a nie że wszystko miasto wyremontuje. Nikt tu nikogo nie powinien wyręczać.
Avatar
gh / 31 maja 2017 o 15:44
undefined napisał:
Niech zaczną płacić czynsz na czas to nikt nie będzie skąpił na remont kamienicy. Zaległości w ZNK to bagatela ponad 180 mln zł.!!!
 o taaak, pasożyty liczą że wiecznie będą żyć na koszt innych, tych co uczciwie pracują i płacą podatki
Avatar
dreamliner_z_luz / 31 maja 2017 o 15:42
Dodatkowe kontrole nie oznaczają wcale, że kamienice nie mają aktualnych badań stanu technicznego. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wpuści do kamienicy ludzi, jeśli ta nie będzie bezpieczna i nie będzie miała "podbitych" odpowiednich przeglądów okresowych.
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 15:38
Niech zaczną płacić czynsz na czas to nikt nie będzie skąpił na remont kamienicy. Zaległości w ZNK to bagatela ponad 180 mln zł.!!!
Avatar
Gość / 21 czerwca 2017 o 03:49
Ja mieszkam na lubartowskiej 47 i boje sie isc domieszkania bo mam peknieta sciane co mam robic ?
Avatar
Lokator / 12 czerwca 2017 o 15:49
Co z tymi przegladami kamienic?!kiedy ???
Avatar
Lokator / 1 czerwca 2017 o 14:37
Kamienica przy ul.Chłodnej 6,zapomniana przez Znk i niby,,właścicielkę"
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 16:46
Od razu pozbierać czynsz od wszystkich darmozjadów, co nie chcą płacić.
Avatar
mieszkaniec / 31 maja 2017 o 15:59
Wyrocznia napisał:
A Kunickiego??? Ludzie często nie płacą za czynsz, bo czynsz wysoki, a warunki mieszkaniowe tragiczne, więc dlaczego płacić za ruderę, jak Administracja nie chce zrobić żadnego remontu, nie interesuje się stanem technicznym kamienic, mieszkań? Kasę to chętnie by brali, ale żeby zadbać o to, aby ludzie żyli w normalnych warunkach - niemożliwe. I przykładem takiego postępowania jest ostatnie wydarzenie, gdzie kamienica na Lubartowskiej posypała się... ZNK tylko kasę bierze i modli się każdego dnia, aby ludzie jak najdłużej w tych ruderach mieszkali, a oni i tak remontu nie zrobią.
 Sęk w tym, że ZNK kasy nie bierze. Jeśli by brał to by lokatorzy nie byli zadłużeni na 99 mln + 85 mln odsetek. Ludzie nie płacą to się nie ma co dziwić, że żyją w warunkach jakich żyją. Tak poza tym często gęsto to sami lokatorzy przyczyniają się do obecnego stanu rzeczy - niszczą komunalne i socjalne mieszkania bo skoro nie ich, to można wszystko. U mnie w domu jak się coś zepsuje albo posypie to muszę sam remont zrobić i na żadną jałmużnę od miasta liczyć nie mogę.
 Sęk w tym, że ZNK kasy nie bierze. Jeśli by brał to by lokatorzy nie byli zadłużeni na 99 mln + 85 mln odsetek. Ludzie nie płacą to się nie ma co dziwić, że żyją w warunkach jakich żyją. Tak poza tym często gęsto to sami lokatorzy przyczyniają się do obecnego stanu rzeczy - niszczą komunalne i socjalne mieszkania bo skoro nie ich, to można wszystko. U mnie w domu jak się coś zepsuje albo posypie to muszę sam remont zrobić i na żadną jałmużnę od miasta liczyć nie mogę. rozwiń
Avatar
Wyrocznia / 31 maja 2017 o 15:53
A Kunickiego??? Ludzie często nie płacą za czynsz, bo czynsz wysoki, a warunki mieszkaniowe tragiczne, więc dlaczego płacić za ruderę, jak Administracja nie chce zrobić żadnego remontu, nie interesuje się stanem technicznym kamienic, mieszkań? Kasę to chętnie by brali, ale żeby zadbać o to, aby ludzie żyli w normalnych warunkach - niemożliwe. I przykładem takiego postępowania jest ostatnie wydarzenie, gdzie kamienica na Lubartowskiej posypała się... ZNK tylko kasę bierze i modli się każdego dnia, aby ludzie jak najdłużej w tych ruderach mieszkali, a oni i tak remontu nie zrobią.
A Kunickiego??? Ludzie często nie płacą za czynsz, bo czynsz wysoki, a warunki mieszkaniowe tragiczne, więc dlaczego płacić za ruderę, jak Administracja nie chce zrobić żadnego remontu, nie interesuje się stanem technicznym kamienic, mieszkań? Kasę to chętnie by brali, ale żeby zadbać o to, aby ludzie żyli w normalnych warunkach - niemożliwe. I przykładem takiego postępowania jest ostatnie wydarzenie, gdzie kamienica na Lubartowskiej posypała się... ZNK tylko kasę bierze i modli się każdego dnia, aby ludzie jak najdłużej w tych ruderach mies... rozwiń
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 15:49
Prywatni właściciele niech też trochę się poczuwają a nie że wszystko miasto wyremontuje. Nikt tu nikogo nie powinien wyręczać.
Avatar
gh / 31 maja 2017 o 15:44
undefined napisał:
Niech zaczną płacić czynsz na czas to nikt nie będzie skąpił na remont kamienicy. Zaległości w ZNK to bagatela ponad 180 mln zł.!!!
 o taaak, pasożyty liczą że wiecznie będą żyć na koszt innych, tych co uczciwie pracują i płacą podatki
Avatar
dreamliner_z_luz / 31 maja 2017 o 15:42
Dodatkowe kontrole nie oznaczają wcale, że kamienice nie mają aktualnych badań stanu technicznego. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wpuści do kamienicy ludzi, jeśli ta nie będzie bezpieczna i nie będzie miała "podbitych" odpowiednich przeglądów okresowych.
Avatar
Gość / 31 maja 2017 o 15:38
Niech zaczną płacić czynsz na czas to nikt nie będzie skąpił na remont kamienicy. Zaległości w ZNK to bagatela ponad 180 mln zł.!!!
Zobacz wszystkie komentarze 30

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 4 1

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 1 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 4 3

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 5 2

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 35 18

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie

Akademickie Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce od soboty w Lublinie 2 0

W ten weekend Lublin będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski. Uroczyste otwarcie zaplanowano na sobotę, o godz. 17.30. Zawody oczywiście odbędą się na nowym stadionie przy Al. Piłsudskiego 22

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona

Dlaczego trzeba wstawać rano? Krótka opinia pana Mirona 0 0

Bez tytułu, bez nadmiaru strof. Ale z cennymi uwagami stołecznego poety. Akurat coś na sobotni poranek

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie

Finał Ligi Mistrzów. Gdzie oglądać? Transmisja w TV i Internecie 1 0

W sobotę najważniejszy mecz klubowego sezonu. Punktualnie o 20.45 na stadionie w Kijowie w meczu finałowym zagrają Real Madryt i Liverpool

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama"
galeria

Dzień matki spędzają w szpitalu ze swoimi dziećmi. To dla nich była akcja "Piękna Mama" 7 1

Rozmową z Natalią Voytsel z Fundacji „Gdy Liczy się Czas”, która już po raz trzeci zorganizowała charytatywną akcję „Piękna Mama” w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Lublinie. Akcja, w której uczestniczą stylistki, fryzjerki i masażysta jest adresowana do matek dzieci z oddziału Onkologii, Hematologii i Transplantologii.

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą"

Hubert z Rokitna ubiera gwiazdy. "Projektuję modę niecodzienną i niełatwą" 0 1

Hubert Kołodziejski z Rokitna (pow. bialski) znalazł się w gronie najbardziej obiecujących projektantów mody w Polsce według magazynu K–MAG.

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim
26 maja 2018, 11:00

"W rytmie natury". Akcja nad Zalewem Zemborzyckim 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 11 na terenie Mariny nad Zalewem Zemborzyckim rozpocznie się akcja W rytmie natury. Na uczestników czeka moc atrakcji.

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Dni Puław 2018: Mieszkańcy zatańczyli poloneza [zdjęcia, wideo] 17 6

Ponad dwieście osób zatańczyło w piątek poloneza na placu Chopina w Puławach. Na koniec mieszkańcy zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!