sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Mieszkania Plus w Lublinie? Wiadomo, gdzie mogą powstać

Dodano: 29 sierpnia 2017, 08:38

Z miast naszego regionu do programu Mieszkanie Plus przystąpiły już Biała Podlaska, Puławy i Świdnik
Z miast naszego regionu do programu Mieszkanie Plus przystąpiły już Biała Podlaska, Puławy i Świdnik

W Lublinie mogą powstać czynszówki w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus.

Potencjalna lokalizacja to należąca do samorządu województwa działka na Kośminku. Chodzi o nieruchomość przy ul. Kosmonautów 53A, na której znajduje się pochodząca z lat 70. ubiegłego wieku nieużywana sztolnia, będąca pozostałością po dawnej górniczej szkole zawodowej. Samorząd województwa podjął decyzję o pozbyciu się działki, a wraz z nią na sprzedaż miał trafić grunt przeznaczony na budowę drogi dojazdowej od strony ul. Sulisławickiej. Decyzję w tej sprawie na wczorajszej sesji mieli podjąć radni sejmiku.

Nieoczekiwanie wniosek o wykreślenie tego punktu z porządku obrad zgłosił marszałek Sławomir Sosnowski (PSL). Tłumaczył to propozycją możliwości przeznaczenia tego terenu na budowę bloków w ramach programu Mieszkanie Plus. Taki pomysł wyszedł od Grzegorza Muszyńskiego, radnego PiS i wiceprezesa realizującej program spółki BGK Nieruchomości.

– To świetna lokalizacja. Blisko są szkoły, przedszkola, jest dostęp do środków komunikacji publicznej. To wpisuje się idealnie w założenia Mieszkania Plus – argumentuje Muszyński.

Nieruchomość jest wyceniana na 1 mln 370 tys. zł, ale przeznaczenie jej pod budowę rządowych bloków nie oznacza, że samorząd województwa otrzymałby za nią pieniądze. – Szczegóły trzeba by ustalić, w grę wchodziłaby m.in. zamiana na inne grunty. Zakup też wchodzi w grę, jednak nie chcielibyśmy ścigać się w otwartym przetargu. Ale na pewno województwo by na tym nie straciło – przekonuje Muszyński.

– Musimy nad tym popracować i zobaczyć, czy jest szansa na realizację tego pomysłu. Jest wielu młodych ludzi, którzy potrzebują takich mieszkań i nie ulega wątpliwości, że warto rozważyć taką możliwość – mówi marszałek Sosnowski.

Z miast naszego regionu do programu Mieszkanie Plus przystąpiły już Biała Podlaska, Puławy i Świdnik. Lubelski ratusz na pytania w tej sprawie odpowiadał, że nie ma gruntów na ten cel, a te, które zamierza pozyskać, przekaże pod budownictwo komunalne.

Dieta
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(22) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Dieta
Dieta (30 sierpnia 2017 o 02:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Z moich szacunków potrzeby mieszkaniowe są większe, z kilku przyczyn też należy się zdecydować, czy w dalszym ciągu jest sens aby popierać niską zabudowę. Może to już są czasy w których potrzeba kilkudziesięciopiętrowych wieżowców. Ponieważ, nikt mi nie wmówi, że w takiej Łodzi, Krakowie, Wrocławiu i Trójmieście rezyduje mniej niż po milionie ludzi. Te miasta są ogromne. Miarą wielkości miasta są mieszkańcy, a ci sa nie tylko zameldowani. Statystyki GUS można włożyć między bajki. Wystarczy popatrzyć na rejestracje "codziennych" aut. Oraz informacje o kilkudziesięciotysięcznych imigracjach per maisto.
Rozwiń
Gość
Gość (30 sierpnia 2017 o 00:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
PAN Muszyński już lotniskiem tak dobrze zarządzał że musieli GO usunąć. Teraz prekursor mieszkań 500+? Hahaha
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2017 o 17:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A Zamość??? Tam też mają budować w ramach Mieszkanie+
Rozwiń
WSKA_na_Prund
WSKA_na_Prund (29 sierpnia 2017 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Budować, budować i jeszcze raz budować. Skoro 10 krotnie mniejszy od Lublina Świdnik buduje ich 300 to Lublin powinien ich budować 3000. 3000 mieszkań to dach nad głową dla 9-12 tysięcy osób. Skoro Lublin według zapowiedzi Prezydenta Żuka ma mieć w 2050 570 tysięcy mieszkańców to trzeba działać, nie ma na co czekać. Trzeba zatrzymać miejscowych, ściągać i przyciągać ludzi z regionu i nie tylko by osiedlili się w Lublinie.
  Nie 570 tys. tylko 500 tys. weź doczytaj Strategie pacanie Teraz 3000 w Lublinie, to 5000 we Wrocławiu, 10000 w 3City.. Tylko, ze widzisz, żadne z tych miast jawnie nie przyznaje się do PiS. Obydwa preferują lokalne samorządowe komitety wyborcze, niż centralnie partjne. A Świdnik to LIZUS!
Rozwiń
Gość
Gość (29 sierpnia 2017 o 14:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A ZAMOŚĆ???
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (22)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!