Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2016 r.
21:32

W Lublinie będzie ul. Stanisława Lema. Radni zdecydowali

Autor: Zdjęcie autora drs
0 19 A A

Stanisław Lem będzie mieć swoja ulicę w Lublinie. Tak zdecydowali wczoraj radni, aprobując propozycję prezydenta miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Z wnioskiem o nadanie nazwy ulicy wystąpił Zarząd Dzielnicy Dziesiąta. Do wniosku dołączył uchwałę Rady Dzielnicy Dziesiąta z grudnia 2015 r. – informuje Joanna Gajak, zastępca dyrektora Wydziału Geodezji w Urzędzie Miasta.

Na uhonorowanie zmarłego 10 lat temu pisarza radni zgodzili się bez dyskusji. Imię Lema otrzyma zbudowana niedawno ulica w kształcie litery L zapewniająca dojazd do firm, które wcześniej skazane były wyłącznie na drogę biegnącą wzdłuż przecinającej ul. Zemborzycką bocznicy elektrociepłowni.

Komentarze 19

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 8 lipca 2016 o 09:15
Ciekawa sprawa z tą ulicą , firmy robią sobie drogę dojazdową do firm.. zbiera się rada nazywają ulicę a tuż obok biegnie ul. Świętochowskiego od lat jako droga żużlowa gdzie mieszkają ludzie którzy borykają się wyjazdem ze swoich posesji szczególnie zimą, podczas ulewnych deszczy. Zastanawiające jest to że nikt nie myśli o tym by wreszcie zrobić tą drogę jako asfaltową tym bardziej że połączyłaby ona ul. Diamentową do Abramowickiej przez Powojową która też jest w opłakanym stanie.. gdzie to jakaś logika?Tereny martwe bo ludzie nie kupują tu działek z uwagi na sytuację dojazdową..
Ciekawa sprawa z tą ulicą , firmy robią sobie drogę dojazdową do firm.. zbiera się rada nazywają ulicę a tuż obok biegnie ul. Świętochowskiego od lat jako droga żużlowa gdzie mieszkają ludzie którzy borykają się wyjazdem ze swoich posesji szczególnie zimą, podczas ulewnych deszczy. Zastanawiające jest to że nikt nie myśli o tym by wreszcie zrobić tą drogę jako asfaltową tym bardziej że połączyłaby ona ul. Diamentową do Abramowickiej przez Powojową która też jest w opłakanym stanie.. gdzie to jakaś logika?Tereny martwe bo ludzie nie kupują tu... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:20
culture.pl/pl/artykul/philip-k-dick-lem-to-komunistyczny-spisek
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:19
Choć FBI nie wykazała zainteresowania Lemem, z pewnością miała na oku Dicka. Z jego akt wynika, że denuncjacja Lema nie była jego pierwszym kontaktem z osławioną agencją. Dwa lata wcześniej pisarz ujawnił inny spisek, tym razem na przeciwległym biegunie politycznego spektrum. W 1972 miał zwrócić się do niego przedstawiciel organizacji neonazistowskiej, aby go nakłonić do umieszczenia w kolejnych książkach zakodowanych treści dotyczących "polityki, nielegalnej broni itp.". Dick podejrzewał tę organizację o serię włamań do jego domu w Kalifornii. Nic nie wskazuje na to, by FBI potraktowała poważnie te rewelacje.
Choć FBI nie wykazała zainteresowania Lemem, z pewnością miała na oku Dicka. Z jego akt wynika, że denuncjacja Lema nie była jego pierwszym kontaktem z osławioną agencją. Dwa lata wcześniej pisarz ujawnił inny spisek, tym razem na przeciwległym biegunie politycznego spektrum. W 1972 miał zwrócić się do niego przedstawiciel organizacji neonazistowskiej, aby go nakłonić do umieszczenia w kolejnych książkach zakodowanych treści dotyczących "polityki, nielegalnej broni itp.". Dick podejrzewał tę organizację o serię włamań do jego domu ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:19
Tak czy owak, z listu Dicka do FBI nic nie wynikło – Lem był bezpieczny za Żelazną Kurtyną, nie wprowadzono też w USA żadnego embarga na jego twórczość. Jego szorstkie relacje ze Stowarzyszeniem Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i opinie o amerykańskim SF nie zaszkodziły jego popularności – wiele z jego książek znalazło szerokie grono odbiorców na całym świecie, zarówno w tłumaczeniach, jak i adaptacjach filmowych.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:19
Czy do wysłania oskarżycielskiego listu pchnęło Dicka poczucie obywatelskiego obowiązku, czy też zwykłe pragnienie zemsty? Jest jeszcze trzecia możliwość. Dickowi, który eksperymentował z wieloma używkami, nieobce były odmienne stany świadomości. W lutym 1974 znajdował się jednak w stanie szczególnym, dochodził bowiem do siebie po przyjęciu tiopentalu (anestetyku na tyle silnego, że stosowanego także jako "serum prawdy"), podanego mu podczas zabiegu usuwania zęba mądrości. Właśnie w tym czasie miała odwiedzić Dicka młoda kobieta. Pisarza oczarował jej złoty naszyjnik z ichtysem (symbolem pierwszych chrześcijan), który miał skierować w jego stronę inteligentny promień różowego światła. Początkowo Dick wziął to za halucynację wywołaną przez środki znieczulające, wkrótce jednak odkrył, że obdarzony został zdolnością jasnowidzenia. Miało mu się odtąd wydawać, że prowadzi dwa równolegle życia: jako amerykański pisarz science fiction i jako prześladowany chrześcijanin w starożytnym Rzymie.
Czy do wysłania oskarżycielskiego listu pchnęło Dicka poczucie obywatelskiego obowiązku, czy też zwykłe pragnienie zemsty? Jest jeszcze trzecia możliwość. Dickowi, który eksperymentował z wieloma używkami, nieobce były odmienne stany świadomości. W lutym 1974 znajdował się jednak w stanie szczególnym, dochodził bowiem do siebie po przyjęciu tiopentalu (anestetyku na tyle silnego, że stosowanego także jako "serum prawdy"), podanego mu podczas zabiegu usuwania zęba mądrości. Właśnie w tym czasie miała odwiedzić Dicka młoda kobieta. P... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:19
Dick miał jeszcze jeden powód, by nie lubić Lema. W 1972 roku Lem przetłumaczył na polski powieść Dicka Ubik, jednak wydawca nie mógł wypłacić w dolarach należnych autorowi tantiem. Z pewnością nie usposobiło to Dicka przychylnie do Lema, który zainkasował honorarium za tłumaczenie.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:18
Jeden wszakże autor wyłączony był z tej zjadliwej krytyki, a był nim nie kto inny jak Philip K. Dick. Już sam tytuł, jaki Lem nadał swojemu esejowi na temat twórczości autora Ubika – Wizjoner pośród szarlatanów – jest najlepszym dowodem na to, jak go cenił. W eseju tym Lem rozpływa się nad zdolnościami literackimi Dicka i wyjaśnia przyczyny fatalnej kondycji science fiction w USA. Najprawdopodobniej Dick nie był świadom opinii Lema na swój temat i odnosił jego pogardliwe sądy o amerykańskim science fiction bezpośrednio do siebie. W liście do FBI pisał: "Wydaje się, że zdolności twórcze Lema są przeceniane, a jego prostackie, obraźliwe i na wskroś ignoranckie ataki na amerykańskie science fiction i amerykańskich autorów tego gatunku posunęły się za daleko i zraziły wszystkich (sam należę do tych bardzo zrażonych)."
Jeden wszakże autor wyłączony był z tej zjadliwej krytyki, a był nim nie kto inny jak Philip K. Dick. Już sam tytuł, jaki Lem nadał swojemu esejowi na temat twórczości autora Ubika – Wizjoner pośród szarlatanów – jest najlepszym dowodem na to, jak go cenił. W eseju tym Lem rozpływa się nad zdolnościami literackimi Dicka i wyjaśnia przyczyny fatalnej kondycji science fiction w USA. Najprawdopodobniej Dick nie był świadom opinii Lema na swój temat i odnosił jego pogardliwe sądy o amerykańskim science fiction bezpośrednio do siebie. W liście do... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:18
W 1973 roku Lem został honorowym członkiem Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction (Science Fiction Writers of America), co miało być gestem "międzynarodowej życzliwości" tej organizacji. Mimo to w 1976 roku 70 proc. członków SFWA zagłosowało za uchwałą unieważniającą członkostwo Lema. Powody tej decyzji są znane – Lem nie uważał honorowego członkostwa w SFWA za zaszczyt. Amerykańskie science fiction postrzegał bowiem jako "nie dość przemyślane, słabo napisane i nastawione bardziej na warstwę przygodową niż idee czy nowe literackie formy". Jego zdaniem "kiepski styl" szedł tu w parze z "drewnianymi dialogami" – to jedynie próbka spośród wielu deprecjonujących amerykańską odnogę tego gatunku wypowiedzi Lema.
W 1973 roku Lem został honorowym członkiem Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction (Science Fiction Writers of America), co miało być gestem "międzynarodowej życzliwości" tej organizacji. Mimo to w 1976 roku 70 proc. członków SFWA zagłosowało za uchwałą unieważniającą członkostwo Lema. Powody tej decyzji są znane – Lem nie uważał honorowego członkostwa w SFWA za zaszczyt. Amerykańskie science fiction postrzegał bowiem jako "nie dość przemyślane, słabo napisane i nastawione bardziej na warstwę przygodową niż idee c... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:18
Jeśli tajemnicza frakcja spiskowców infiltrujących science fiction, którą tropił Dick, rzeczywiście istniała, z pewnością nie Lem był jej twórcą. Czemu zatem Dick tak zawzięcie wierzył w jego winę?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:18
W 1982 roku Lem wyjechał na roczne stypendium w Instytucie Studiów Zaawansowanych w Berlinie Zachodnim, nie mógł jednak zabrać ze sobą rodziny. Z powodu krytycznych wypowiedzi na temat systemu komunistycznego groziła mu utrata prawa do powrotu, a dla jego rodziny – możliwości wyjazdu. Ostatecznie, po zakończeniu stanu wojennego w 1983 roku, Lem otrzymał od Związku Pisarzy Austriackich zaproszenie do Wiednia. Tym razem mogli mu towarzyszyć żona Barbara i syn Tomasz. Wyjechali we trójkę – najpierw do RFN, a następnie do Austrii, gdzie pozostali do 1988 roku.
Avatar
Gość / 8 lipca 2016 o 09:15
Ciekawa sprawa z tą ulicą , firmy robią sobie drogę dojazdową do firm.. zbiera się rada nazywają ulicę a tuż obok biegnie ul. Świętochowskiego od lat jako droga żużlowa gdzie mieszkają ludzie którzy borykają się wyjazdem ze swoich posesji szczególnie zimą, podczas ulewnych deszczy. Zastanawiające jest to że nikt nie myśli o tym by wreszcie zrobić tą drogę jako asfaltową tym bardziej że połączyłaby ona ul. Diamentową do Abramowickiej przez Powojową która też jest w opłakanym stanie.. gdzie to jakaś logika?Tereny martwe bo ludzie nie kupują tu działek z uwagi na sytuację dojazdową..
Ciekawa sprawa z tą ulicą , firmy robią sobie drogę dojazdową do firm.. zbiera się rada nazywają ulicę a tuż obok biegnie ul. Świętochowskiego od lat jako droga żużlowa gdzie mieszkają ludzie którzy borykają się wyjazdem ze swoich posesji szczególnie zimą, podczas ulewnych deszczy. Zastanawiające jest to że nikt nie myśli o tym by wreszcie zrobić tą drogę jako asfaltową tym bardziej że połączyłaby ona ul. Diamentową do Abramowickiej przez Powojową która też jest w opłakanym stanie.. gdzie to jakaś logika?Tereny martwe bo ludzie nie kupują tu... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:20
culture.pl/pl/artykul/philip-k-dick-lem-to-komunistyczny-spisek
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:19
Choć FBI nie wykazała zainteresowania Lemem, z pewnością miała na oku Dicka. Z jego akt wynika, że denuncjacja Lema nie była jego pierwszym kontaktem z osławioną agencją. Dwa lata wcześniej pisarz ujawnił inny spisek, tym razem na przeciwległym biegunie politycznego spektrum. W 1972 miał zwrócić się do niego przedstawiciel organizacji neonazistowskiej, aby go nakłonić do umieszczenia w kolejnych książkach zakodowanych treści dotyczących "polityki, nielegalnej broni itp.". Dick podejrzewał tę organizację o serię włamań do jego domu w Kalifornii. Nic nie wskazuje na to, by FBI potraktowała poważnie te rewelacje.
Choć FBI nie wykazała zainteresowania Lemem, z pewnością miała na oku Dicka. Z jego akt wynika, że denuncjacja Lema nie była jego pierwszym kontaktem z osławioną agencją. Dwa lata wcześniej pisarz ujawnił inny spisek, tym razem na przeciwległym biegunie politycznego spektrum. W 1972 miał zwrócić się do niego przedstawiciel organizacji neonazistowskiej, aby go nakłonić do umieszczenia w kolejnych książkach zakodowanych treści dotyczących "polityki, nielegalnej broni itp.". Dick podejrzewał tę organizację o serię włamań do jego domu ... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:19
Tak czy owak, z listu Dicka do FBI nic nie wynikło – Lem był bezpieczny za Żelazną Kurtyną, nie wprowadzono też w USA żadnego embarga na jego twórczość. Jego szorstkie relacje ze Stowarzyszeniem Amerykańskich Pisarzy Science Fiction i opinie o amerykańskim SF nie zaszkodziły jego popularności – wiele z jego książek znalazło szerokie grono odbiorców na całym świecie, zarówno w tłumaczeniach, jak i adaptacjach filmowych.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:19
Czy do wysłania oskarżycielskiego listu pchnęło Dicka poczucie obywatelskiego obowiązku, czy też zwykłe pragnienie zemsty? Jest jeszcze trzecia możliwość. Dickowi, który eksperymentował z wieloma używkami, nieobce były odmienne stany świadomości. W lutym 1974 znajdował się jednak w stanie szczególnym, dochodził bowiem do siebie po przyjęciu tiopentalu (anestetyku na tyle silnego, że stosowanego także jako "serum prawdy"), podanego mu podczas zabiegu usuwania zęba mądrości. Właśnie w tym czasie miała odwiedzić Dicka młoda kobieta. Pisarza oczarował jej złoty naszyjnik z ichtysem (symbolem pierwszych chrześcijan), który miał skierować w jego stronę inteligentny promień różowego światła. Początkowo Dick wziął to za halucynację wywołaną przez środki znieczulające, wkrótce jednak odkrył, że obdarzony został zdolnością jasnowidzenia. Miało mu się odtąd wydawać, że prowadzi dwa równolegle życia: jako amerykański pisarz science fiction i jako prześladowany chrześcijanin w starożytnym Rzymie.
Czy do wysłania oskarżycielskiego listu pchnęło Dicka poczucie obywatelskiego obowiązku, czy też zwykłe pragnienie zemsty? Jest jeszcze trzecia możliwość. Dickowi, który eksperymentował z wieloma używkami, nieobce były odmienne stany świadomości. W lutym 1974 znajdował się jednak w stanie szczególnym, dochodził bowiem do siebie po przyjęciu tiopentalu (anestetyku na tyle silnego, że stosowanego także jako "serum prawdy"), podanego mu podczas zabiegu usuwania zęba mądrości. Właśnie w tym czasie miała odwiedzić Dicka młoda kobieta. P... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:19
Dick miał jeszcze jeden powód, by nie lubić Lema. W 1972 roku Lem przetłumaczył na polski powieść Dicka Ubik, jednak wydawca nie mógł wypłacić w dolarach należnych autorowi tantiem. Z pewnością nie usposobiło to Dicka przychylnie do Lema, który zainkasował honorarium za tłumaczenie.
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:18
Jeden wszakże autor wyłączony był z tej zjadliwej krytyki, a był nim nie kto inny jak Philip K. Dick. Już sam tytuł, jaki Lem nadał swojemu esejowi na temat twórczości autora Ubika – Wizjoner pośród szarlatanów – jest najlepszym dowodem na to, jak go cenił. W eseju tym Lem rozpływa się nad zdolnościami literackimi Dicka i wyjaśnia przyczyny fatalnej kondycji science fiction w USA. Najprawdopodobniej Dick nie był świadom opinii Lema na swój temat i odnosił jego pogardliwe sądy o amerykańskim science fiction bezpośrednio do siebie. W liście do FBI pisał: "Wydaje się, że zdolności twórcze Lema są przeceniane, a jego prostackie, obraźliwe i na wskroś ignoranckie ataki na amerykańskie science fiction i amerykańskich autorów tego gatunku posunęły się za daleko i zraziły wszystkich (sam należę do tych bardzo zrażonych)."
Jeden wszakże autor wyłączony był z tej zjadliwej krytyki, a był nim nie kto inny jak Philip K. Dick. Już sam tytuł, jaki Lem nadał swojemu esejowi na temat twórczości autora Ubika – Wizjoner pośród szarlatanów – jest najlepszym dowodem na to, jak go cenił. W eseju tym Lem rozpływa się nad zdolnościami literackimi Dicka i wyjaśnia przyczyny fatalnej kondycji science fiction w USA. Najprawdopodobniej Dick nie był świadom opinii Lema na swój temat i odnosił jego pogardliwe sądy o amerykańskim science fiction bezpośrednio do siebie. W liście do... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:18
W 1973 roku Lem został honorowym członkiem Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction (Science Fiction Writers of America), co miało być gestem "międzynarodowej życzliwości" tej organizacji. Mimo to w 1976 roku 70 proc. członków SFWA zagłosowało za uchwałą unieważniającą członkostwo Lema. Powody tej decyzji są znane – Lem nie uważał honorowego członkostwa w SFWA za zaszczyt. Amerykańskie science fiction postrzegał bowiem jako "nie dość przemyślane, słabo napisane i nastawione bardziej na warstwę przygodową niż idee czy nowe literackie formy". Jego zdaniem "kiepski styl" szedł tu w parze z "drewnianymi dialogami" – to jedynie próbka spośród wielu deprecjonujących amerykańską odnogę tego gatunku wypowiedzi Lema.
W 1973 roku Lem został honorowym członkiem Stowarzyszenia Amerykańskich Pisarzy Science Fiction (Science Fiction Writers of America), co miało być gestem "międzynarodowej życzliwości" tej organizacji. Mimo to w 1976 roku 70 proc. członków SFWA zagłosowało za uchwałą unieważniającą członkostwo Lema. Powody tej decyzji są znane – Lem nie uważał honorowego członkostwa w SFWA za zaszczyt. Amerykańskie science fiction postrzegał bowiem jako "nie dość przemyślane, słabo napisane i nastawione bardziej na warstwę przygodową niż idee c... rozwiń
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:18
Jeśli tajemnicza frakcja spiskowców infiltrujących science fiction, którą tropił Dick, rzeczywiście istniała, z pewnością nie Lem był jej twórcą. Czemu zatem Dick tak zawzięcie wierzył w jego winę?
Avatar
Gość / 28 czerwca 2016 o 09:18
W 1982 roku Lem wyjechał na roczne stypendium w Instytucie Studiów Zaawansowanych w Berlinie Zachodnim, nie mógł jednak zabrać ze sobą rodziny. Z powodu krytycznych wypowiedzi na temat systemu komunistycznego groziła mu utrata prawa do powrotu, a dla jego rodziny – możliwości wyjazdu. Ostatecznie, po zakończeniu stanu wojennego w 1983 roku, Lem otrzymał od Związku Pisarzy Austriackich zaproszenie do Wiednia. Tym razem mogli mu towarzyszyć żona Barbara i syn Tomasz. Wyjechali we trójkę – najpierw do RFN, a następnie do Austrii, gdzie pozostali do 1988 roku.
Zobacz wszystkie komentarze 19

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły 2 0

Około 200 tys. zł wydało miasto na organizację tzw. panelu obywatelskiego, czyli zwołanie losowo wybranej grupy mieszkańców, którzy mieli wybrać metody walki ze smogiem. Ratusz obiecał, że ich propozycje uzna za wiążące, o ile zostaną przyjęte większością 4/5 głosów. Co wynikło z tych zapowiedzi?

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry 0 0

MUNDIAL 2018 Zespół z Afryki po dwóch golach Ahmeda Musy pokonał Islandię i zachował szanse na awans do dalszego etapu turnieju

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie 1 2

Rodzice uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie boją się, że konflikt między kadrą odbije się negatywnie na ich dzieciach. Na korytarzach ostatnio niewiele mówiło się o końcu roku, a częściej o mobbingu i możliwym odejściu części nauczycieli.

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 32 2

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 4 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 8 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 19

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.