poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

W Lublinie porządki po zimie: Pielęgnują zieleń, łatają ulice

  Edytuj ten wpis
Dodano: 12 marca 2015, 15:00
Autor: Dominik Smaga

Zaczęły się zlecone przez Ratusz prace porządkowe po zimie. Obejmą zamiatanie ulic, pielęgnację zieleni i łatanie uszkodzonych jezdni. Częściej niż do tej pory wyrzucane mają być śmieci z koszy na przystankach.

Robotnicy zamiatający ulice pojawili się w centrum miasta już we wtorek wieczorem. Za dnia mają nie utrudniać ruchu. - Prace będą prowadzone w nocy - zapowiada Adam Borowy, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Mostów.

Na wiosenne porządki miasto przygotowało więcej pieniędzy niż rok temu (wzrost z 600 tys. do 800 tys. zł). - Chcemy objąć oczyszczaniem większą liczbę ulic - mówi Borowy. Firmy deklarują, że są zdolne wykonać zadanie jeszcze w marcu. - Tak, żeby przed świętami ulice były posprzątane - dodaje. Następnym etapem ma być łatanie nawierzchni i malowanie pasów, a przy drogach stanie 410 nowych koszy na śmieci.

Ekipy porządkowe mają zająć się nie tylko drogami. - Rozpoczęliśmy oczyszczanie alejek i nawierzchni utwardzonych poza pasami drogowymi - mówi Ludwika Stefańczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. - Parki i skwery są już gotowe - dodaje.

Ratusz zlecił m.in. karczowanie drzew-samosiejek i krzewów w wąwozie między Zana a Nowomiejską, przy Kiwerskiego, w parku koło Szmaragdowej i obok Krokusowej, przycinanie koron drzew m.in. w parkach: Ludowym, Rury, Jana Pawła II (przy Tymiankowej), w pobliżu Herbowej oraz między Lotniczą i Krańcową. Ten ostatni teren jest jednym z dwóch miejsc, gdzie posadzone będą bratki. Drugim miejscem jest pl. Litewski.

Plac Litewski to też jedno z dwóch miejsc (obok pl. Kaczyńskiego), które mają być sprzątane praktycznie na bieżąco. - Będzie tu patrol osoby, która będzie stale sprawdzała czystość i w miarę potrzeb sprzątała - zapewnia Stefańczyk. Częściej opróżniane mają być przystankowe kosze w kilku punktach śródmieścia, m.in. na pl. Wolności, w okolicach dworca PKS i Targu pod Zamkiem.

Tu, jak w innych punktach ścisłego centrum kosze mają być opróżniane trzy razy dziennie. - Wokół centrum raz dziennie, a w strefie peryferyjnej raz na dwa dni - zapowiada Tomasz Fulara, prezes MPK. Przyznaje, że coraz częściej ludzie przynoszą na przystanki... całe worki odpadów.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: Lublin porządki
234
tomek
Kierowca
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

234
234 (13 marca 2015 o 07:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Przy Tymiankowej....??? Dobre sobie .....Przyjechali, wycieli kilka drzew przy zieleniaku (gdzie był napad), kilka wierzchołków brzóz( czytaj: dwa)......i to ma być pielęgnacja ???? A pozostawili wystajace konary nad jezdnię i chodnik oraz uschnięte gałęzie w koronach drzew !!!

Rozwiń
tomek
tomek (12 marca 2015 o 21:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Zieleń to niech lepiej zostawią w spokoju, bo dbanie o nią miastu niestety nie wychodzi.


328
Rozwiń
Kierowca
Kierowca (12 marca 2015 o 20:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

a za stan ul. Wyzwolenia to powinien ktoś 'beknąć' po remoncie ulica równa jak na stole. Ale jak to w polsce zaczyna się od du_y strony. Przypomnieli sobie o kanalizacji a po tych robotach położyli asfalt na odp\erdol teraz droga się zapadła w niektórych miejscach. A polak potrafi wywalili mase asfaltową z worka (pewnie z marketu) i już jak by nic się nie stało.

Rozwiń
lublinianin
lublinianin (12 marca 2015 o 20:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Litewski. Od wielu lat nikt nie sprząta przyległości do ulicy Wilczej a takich miesjc jest setki. Tam niech urzędnik sprawadza czystość

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!