wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

W Lublinie potrzeba więcej hoteli. Wkrótce mogą powstać dwa nowe

Dodano: 11 sierpnia 2016, 19:49
Autor: Dominik Smaga

Wniosek dotyczący budowy nowego hotelu przy ul. Podzamcze 1 wpłynął do Ratusza
Wniosek dotyczący budowy nowego hotelu przy ul. Podzamcze 1 wpłynął do Ratusza

Nowy hotel może powstać przy pl. Singera. Inwestor wystąpił już o pozwolenie na budowę. Do powstania kolejnego hotelu, przy al. Piłsudskiego, chcą doprowadzić władze miasta, które jest właścicielem działki po komisariacie. Ratusz już szuka firmy, która postawi tu taki obiekt

Wniosek dotyczący budowy obok pl. Singera właśnie wpłynął do Ratusza. – Dotyczy hotelu z garażem podziemnym i częścią sportowo-rekreacyjną – mówi Joanna Bobowska z Urzędu Miasta. – Budynek miałby cztery kondygnacje naziemne – dodaje. Taką inwestycję dopuszcza uchwalony przez Radę Miasta plan zagospodarowania terenu. Pozwolenia na budowę jeszcze nie ma, procedura dopiero się zaczyna.
To kolejny hotel, który ma powstać w Lublinie. – Dwa już się zaczęły budować: przy Północnej i Zamojskiej. One dadzą nam w następnym roku 200 pokoi – szacuje Mariusz Sagan, dyrektor Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów w lubelskim Ratuszu.

Władze miasta szukają już inwestora, który zbuduje kolejny taki obiekt, tym razem na miejskich działkach (mają łącznie 7 tys. mkw.) u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Lubelskiego Lipca ’80. – To jest znakomita lokalizacja pod hotel – twierdzi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Tłumaczy, że nowy obiekt mógłby obsługiwać pobliskie obiekty sportowe, a jednocześnie byłby na tyle blisko Starego Miasta, że można tam przejść spacerem.

Ratusz wprost potwierdza, że zamierza sprzedać te nieruchomości. – Posługujemy się tą ofertą w rozmowach z kilkoma inwestorami – mówi prezydent. Dlaczego chce, by stanął tu właśnie hotel? – W Lublinie brakuje 1000 miejsc hotelowych – odpowiada Żuk, mimo że według oficjalnych danych Urzędu Statystycznego stopień obłożenia miejsc noclegowych w Lublinie wynosił w zeszłym roku 36,5 proc.

– Statystyka nie do końca mówi prawdę – twierdzi Żuk. – Przy skumulowaniu imprez od Nocy Kultury przez Inne Brzmienia, Carnaval Sztukmistrzów czy Jarmark Jagielloński wszystkie hotele są pełne i turyści muszą szukać noclegów poza Lublinem. Ponadto uniwersytety organizują kongresy i konferencje. Tylko nasz Kongres Inicjatyw Europy Wschodniej przyciągnie we wrześniu około 1000 uczestników. To wszystko powoduje, że okresowo brakuje około 1000 miejsc w hotelach. A w naszych prognozach wyraźnie widać, że za kilka lat będziemy już potrzebowali nie 1000, a 2000 dodatkowych miejsc.

Sprzedaż działek przy al. Piłsudskiego nie nastąpi jednak od razu. – Przypuszczalnie już nie w tym roku – zastrzega prezydent. – Chcemy ogłosić przetarg na te nieruchomości wtedy, gdy będziemy wiedzieli, że będą zainteresowani. Nie chcemy stawiać się w sytuacji, w której ogłosimy sprzedaż i zgłosi nam się jeden chętny, bo my również chcemy mieć jakąś korzyść z ceny tych działek. Żaden z potencjalnie zainteresowanych jeszcze nie potwierdził, że stanie do przetargu, dlatego dalej rozmawiamy.

Miasto szuka inwestora, który zbuduje hotel u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Lubelskiego
 Lipca ’80
Miasto szuka inwestora, który zbuduje hotel u zbiegu al. Piłsudskiego i ul. Lubelskiego Lipca ’80
Czytaj więcej o: Lublin inwestycje hotel
Janek
Użytkownik niezarejestrowany
klijennt hosteli
(14) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Janek
Janek (13 sierpnia 2016 o 06:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Więcej sztukmistrzów :) Więcej Zjazdów i Konferencji ! Więcej głupoty już jest.....
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2016 o 15:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nowy hotel może powstać przy pl. Singera. Już wiemy skąd i jaka firma tam będzie. Inne firmy byłyby posądzone o antys..
Rozwiń
klijennt hosteli
klijennt hosteli (12 sierpnia 2016 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Hotele powinny być w centrum duże do 200 łużek  bo tu resteuracje imprezy ,kultura i widoki na piekną starówke ,natomiast dalej powinny byc hotele tanie np z mozliwoscia przerobienia na akademiki czy mieszkania .A tak prywatnie moje zdanie to spałem w Hostelach przy Królewskiej 1i Ewangielickiej  4x byłem Zadowolony  i cena umiarkowana
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2016 o 07:26) -1
Zaloguj się, aby oddać głos
A czy Łysoń Marnotrawny uzgodnił z lubelskimi hotelarzami zgodę na przyjęcie konkurentów. Od hotelarzy zgarnia podatek ale uzgodnienia ma w nosie. Dla chleba mój Panie.
Rozwiń
Gość
Gość (12 sierpnia 2016 o 07:19) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe na jakiej podstawie rozpoczęto budowę hotelu przy ul. Północnej jak jeszcze miejscowe plany ZP nie zostały zmienione, a obowiązujące nie przewidywały możliwości takiej zmiany ukształtowania terenu, która umożliwiłaby tam postawienie obiektu z dwoma podziemnymi kondygnacjami? Mniemam, że podstawa była taka sama jak zgoda prezydenta na wycinkę drzew, która następnie została przesunięta w czasie na nagły wniosek przyszłego budowniczego.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (14)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!