czwartek, 22 marca 2018 r.

Lublin

W Lublinie powstało sześć przystanków... dla tramwajów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 11 listopada 2013, 19:56
Autor: (drs)

 (Dominik Smaga)
(Dominik Smaga)

To nie prima aprilis. Sześć przystanków tramwajowych powstało w Lublinie, choć nie ma ani jednego tramwaju i żadnych torów dla takich pojazdów.

Oznaczające taki przystanek znaki drogowe D-17 zostały zamontowane przy okazji przebudowy ronda u zbiegu ul. Jana Pawła II i Armii Krajowej i fragmentów wspomnianych ulic oraz budowy trakcji dla trolejbusów.

Na każdym przystanku znajdującym się obok przebudowywanych odcinków dróg stanął słupek z dwoma znakami: jednym oznaczającym przystanek autobusowy i jednym wyznaczającym tramwajowy. Sprawdziliśmy projekt przebudowy, który dostała od miasta firma prowadząca prace. W dokumentacji znaki są inne – zamiast znaku D-17 zaprojektowane były D-16, oznaczające przystanek trolejbusowy.

Lublin w przeszłości zastanawiał się nad budową sieci tramwajowej. Pierwsze takie pomysły pojawiły się w 1897 r., a mowa była o trasie od dworca kolejowego do Krakowskiego Przedmieścia i dalej do Ogrodu Saskiego.

Propozycje odżyły w dwudziestoleciu międzywojennym, hamował je brak elektrowni. Po wojnie też były przymiarki do budowy sieci, ale dziś nie ma żadnych planów uruchomienia w Lublinie komunikacji tramwajowej.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Użytkownik niezarejestrowany
Gość
red spider
(34) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (18 lipca 2016 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To obecność Tramwaju decyduje czy region zalicza ise do Polski A czy do Polski B. Nie mówcie, że się nie da bo się da. Miasto już potrzebuje dwóoch linii przekrojowych. W-E, N-S. Tramwaje sa potrzebne szczególnie w tej płaskiej części miasta. Inna kwestia, miasta Polski A, na trakcje tramwajową dostają od dziesiątek lat miliardy złotych, gdybyśmy mieli tramwaje to też byśmy dostawali z budżetu centralnego pieniądze, a to zawsze jest rozwój. Świdnik, Łęczna, Nałęczów i Kraśnik już czekają na podpięcie liniami tramwajowymi.
Rozwiń
Gość
Gość (8 kwietnia 2016 o 05:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dajcie już te tramwaje
Rozwiń
red spider
red spider (21 listopada 2013 o 13:44) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Może by wreszcie ktoś kładkę albo bezkolizyjne przejście dla pieszych koło zamku zrobił. To że od kilkudziesięciu lat jest tak że na przelotówce jest największe przejście dla pieszych w mieście a sygnalizacje są co 100 metrów, świadczy o tym że w Lublinie jaki by ustrój nie był, rządzi prowincjonalne bezmózgowie i brak wyobraźni.

Rozwiń
Szymon
Szymon (16 listopada 2013 o 11:14) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

To by było. Ale jedna linia może byłaby atrakcją. Zwłaszcza w dworca PKP na stare miasto.

Rozwiń
hwk
hwk (13 listopada 2013 o 22:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

W Lublinie to możliwe, następny etap to 6 węzłów cumowniczych dla promów kosmicznych z logo NASA.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (34)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!