środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

W Lublinie powstaną skwerki reklamowe

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 stycznia 2015, 08:30
Autor: Dominik Smaga

13 miejsc pod nowe skwery wytypowali miejscy urzędnicy i chcą, by w ich tworzenie w zamian za reklamę włączyli się sponsorzy. Dlaczego? Na każdym miałaby być huśtawka dla niepełnosprawnych, która kosztuje tyle, co samochód osobowy. Pierwszy chętny już jest.

- Firma sama się do nas zgłosiła, wskazaliśmy jej kilka miejsc do obejrzenia i podzieliliśmy się z nią swoimi oczekiwaniami - mówi Ludwika Stefańczyk, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. - Chcemy, żeby skwery te były integracyjnymi, wielopokoleniowymi miejscami wypoczynku, nie tylko zwykłymi placami zabaw. Liczymy również na to, że znajdą się inni sponsorzy. Nie stać nas na zagospodarowanie aż tylu miejsc - wyjaśnia.

Koszty urządzenia skweru winduje przyjęte przez urzędników założenie, że w każdym z tych miejsc ma się znaleźć urządzenia dla osób niepełnosprawnych. Takie, jak jedyna w Lublinie huśtawka dla osób na wózkach inwalidzkich, która stanęła na placu zabaw niedaleko Zamku, a ufundowało ją stowarzyszenie "Jesteśmy kroplą”. - To drogie urządzenia, ale mam nadzieję, że to będzie inspiracją dla projektantów placów zabaw - mówiła Anna Dąbrowska, prezes stowarzyszenia, kiedy latem prezentowano urządzenie, które kosztowało... 28 tysięcy złotych.

- Nowoczesne kosztują nawet 35 tys. zł - przyznaje Stefańczyk. - Wiemy, że są to urządzenia bardzo drogie, ale jeśli mamy mówić o rzeczywistej integracji, to powinno to dotyczyć wszystkich grup społecznych, bez wykluczania kogokolwiek. Takie są nasze intencje.

- Koncepcja, którą otrzymaliśmy przenosi nas trochę w czasie do urządzeń z naszego dzieciństwa - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina.

Dalsze rozmowy z Herbapolem mają być prowadzone jeszcze w tym tygodniu. Sfinansowanie skweru przez sponsora będzie się też wiązać z umieszczeniem przez niego reklamy. - O samej formie reklamy jeszcze nie rozmawialiśmy - dodaje Stefańczyk.

Na liście miejsc pod skwery są m.in. działki przy ul. Misjonarskiej, Aksini (na zdjęciu), Podhalańskiej, Pięknej i Nadrzecznej.

Gospodarz dla placów

Dwa lata obowiązywać ma nowa umowa z firmą, która będzie opiekować się miejskimi placami zabaw i siłowniami pod gołym niebem. W sumie są 53 takie miejsca. Urząd Miasta ogłosił już przetarg na świadczenie takiej usługi, a chętne firmy poznamy jutro. Nowy opiekun placów zabaw będzie musiał sprzątać teren, opróżniać kosze, kosić trawniki, grabić liście i wymieniać piach, a także czyścić, naprawiać i konserwować wyposażenie placów zabaw i siłowni. To na nim ma również spoczywać odpowiedzialność za ewentualne wypadki na tych placach. Miasto oficjalnie informuje o jednym takim zdarzeniu. Umowa ma obowiązywać od połowy maja.
  Edytuj ten wpis
domek
lubelski syf
dfw
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

domek
domek (7 stycznia 2015 o 19:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

13 huśtawek razy 35000 to jest prawie pół miliona, kto ma za to płacić? Podatnik Lublina? dziennikarz nie napisał. Pani dziennikarka z fundacjii od kropel chyba spodziewa sie sporej kropli złotowek na swoim koncie za tak "bardzo "potrzebną akcje społeczna pod pretekstem wypoczynku i integracji pokoleniowej.

Rozwiń
lubelski syf
lubelski syf (7 stycznia 2015 o 13:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech sponsorzy wsadza sobie szpecaca reklame w du...pe. A miasto niech nie robi z siebie biedaka bez pieniedzy.

Rozwiń
dfw
dfw (7 stycznia 2015 o 09:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

"huśtawka dla niepełnosprawnych, która kosztuje tyle, co samochód osobowy." - takie rzeczy to możliwe tylko w eurokołchozie.

Rozwiń
lutek
lutek (7 stycznia 2015 o 09:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Skoro są to drogie urządzenia należałoby pomyśleć nad jakimś dozorem pod względem bezpiecznego przetrwania (np. kamery gdzieś w pobliżu).Mam na myśli "działalność" młodzieńców młodych,gniewnych,zbuntowanych,bohaterskich; np.walczących z przystankami,śmietnikami.Jeśli tego nie będzie to nie przewiduję długiego żywota tych drogich urządzeń.

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!