Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 czerwca 2017 r.
8:12

W Lublinie powstanie półtora kilometra graffiti

Autor: Zdjęcie autora toma
0 27 A A
W tym roku  Meeting of Styles 2017 w Lublinie odbędzie się w nowej lokalizacji – na ścianach wzdłuż nowego odcinka al. Solidarności
W tym roku Meeting of Styles 2017 w Lublinie odbędzie się w nowej lokalizacji – na ścianach wzdłuż nowego odcinka al. Solidarności

Czeka nas rekordowa - pod względem frekwencji i powierzchni, jaka zostanie pokryta farbą – edycja Meeting of Styles. Na początku sierpnia odbędzie się polska edycja międzynarodowej imprezy graffiti

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Meeting of Styles odbywa się od 15 lat. Do Lublina największy na świecie festiwal poświęcony graffiti po raz pierwszy zawitał w 2011 roku. Do tej pory artyści malowali m.in. w pobliżu Centrum Kultury przy ul. Peowiaków, a w ostatnich latach na murze przy hali Globus i sąsiednich garażach przy ul. Kazimierza Wielkiego. W tym roku impreza odbędzie się w nowej lokalizacji – na ścianach wzdłuż nowego odcinka al. Solidarności (na zdjęciu).

- Udało nam się osiągnąć to, o czym marzyliśmy od dawna. Mamy do dyspozycji olbrzymią powierzchnię, na której będziemy mogli pomieścić wszystkich, którzy chcą do nas przyjechać. Zazwyczaj odwiedzało nas 50-60 osób. W tej chwili na liście mamy już ponad 180 gości – cieszy się Łukasz Kuzioła, organizator imprezy.

Swój przyjazd zapowiedzieli artyści z całej Polski i Europy, m.in.: Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Szwecji, Czech, Rosji i Ukrainy, a także z Izraela, Meksyku i Chile. Do ich dyspozycji będzie ściana o długości ponad 1,5 km, co oznacza, że lubelska edycja Meeting of Styles będzie największym wydarzeniem poświęconym graffiti w Polsce.

- O tej lokalizacji myśleliśmy już w ubiegłym roku. Chcieliśmy się zwrócić w tej sprawie do Zarządu Dróg i Mostów, ale to Ratusz jako pierwszy wyszedł do nas z taką inicjatywą. Tegoroczna impreza będzie wyjątkowa w związku z obchodami 700-lecia nadania Lublinowi praw miejskich. Możliwe, że powstaną prace inspirowane Lublinem – dodaje Kuzioła. Meeting of Styles potrwa od 4 do 6 sierpnia.

Komentarze 27

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2017 o 12:51
To jest to:] więcej takich imprez u Nas w mieście:] Brawo Lublin
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2017 o 20:00
Fajna inicjatywa :-) oby więcej takich!
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 15:42
Super akcja!!! Wielcy artyści z wielu Państw w jednym miejscu tworzą wspaniałe graffiti. Oby tak dalej.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 20:58
Muszę się przejść tamtędy. Na zdjęciach wygląda super. Dobra robota.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 14:11
Fantastyczna impreza! Miasto wyglada dzieki temu kolorowo! Nie strasza juz gole mury! Brawa dla organizatorow!
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 13:43
Bardzo fajna ininjatuwa, więcej takich, ciekawe prace
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 13:17
Fajna impreza dużo pozytywnych ludzi , a graffiti naprawdę na wysokim poziomie GRATULACJE DLA ORGANIZATORÓW
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 13:14
Chodzę tamtędy codziennie , teraz jest przyjemnie kolorowo, super że i Lublin otwiera się na takie inicjatywy
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 13:09
SWIETNIE ZORGANIZOWANA IMPREZA ,WSPANIAŁE EFEKTY PRACY UZNANYCH ARTYSTÓW.BRAWO ORGANIZATORZY.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 12:09
Super miejsce na tego rodzaju sztukę.... Lublin w końcu podąża za innymi większymi miastami Europy i wydaniem zgody na malowanie udostępnił przestrzeń artystyczna wielu zdolnym ludziom.....sztuka zawsze znajdzie negatywny i pozytywny odbiór......byłem przy ścianie w sobotę i widziałem bardzo wiele osób które podziwiało artstyrow przy pracy i było widać że im się to podoba;)
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2017 o 12:51
To jest to:] więcej takich imprez u Nas w mieście:] Brawo Lublin
Avatar
Gość / 10 sierpnia 2017 o 20:00
Fajna inicjatywa :-) oby więcej takich!
Avatar
Gość / 9 sierpnia 2017 o 15:42
Super akcja!!! Wielcy artyści z wielu Państw w jednym miejscu tworzą wspaniałe graffiti. Oby tak dalej.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 20:58
Muszę się przejść tamtędy. Na zdjęciach wygląda super. Dobra robota.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 14:11
Fantastyczna impreza! Miasto wyglada dzieki temu kolorowo! Nie strasza juz gole mury! Brawa dla organizatorow!
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 13:43
Bardzo fajna ininjatuwa, więcej takich, ciekawe prace
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 13:17
Fajna impreza dużo pozytywnych ludzi , a graffiti naprawdę na wysokim poziomie GRATULACJE DLA ORGANIZATORÓW
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 13:14
Chodzę tamtędy codziennie , teraz jest przyjemnie kolorowo, super że i Lublin otwiera się na takie inicjatywy
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 13:09
SWIETNIE ZORGANIZOWANA IMPREZA ,WSPANIAŁE EFEKTY PRACY UZNANYCH ARTYSTÓW.BRAWO ORGANIZATORZY.
Avatar
Gość / 8 sierpnia 2017 o 12:09
Super miejsce na tego rodzaju sztukę.... Lublin w końcu podąża za innymi większymi miastami Europy i wydaniem zgody na malowanie udostępnił przestrzeń artystyczna wielu zdolnym ludziom.....sztuka zawsze znajdzie negatywny i pozytywny odbiór......byłem przy ścianie w sobotę i widziałem bardzo wiele osób które podziwiało artstyrow przy pracy i było widać że im się to podoba;)
Zobacz wszystkie komentarze 27

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny

Lublin: Krwawa bójka po pracy. Zaatakował kolegę swojej byłej dziewczyny 0 0

Miał grozić swojej byłej dziewczynie śmiercią, a potem zaatakował nożem jej kolegę. Niewiele brakowało, aby bójka zakończyła się tragedią. 24-letni Przemysław S. odpowie za to przed sądem

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów w Zamościu. Ciężko obejrzeć wszystko jednego wieczora [zdjęcia] 1 0

Od godziny 18 do 24 można było w sobotę wziąć udział w nocnym zwiedzaniu zbiorów muzealnych w Zamościu.

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników
24 czerwca 2018, 9:00

25. Święto Roweru w Lubartowie. Spodziewają się 15 tys. uczestników 0 0

Nawet 15 tysięcy uczestników spodziewają się organizatorzy jubileuszowego, 25. Święta Roweru w Lubartowie. Wśród uczestników zostanie rozlosowanych 25 rowerów.

24 godziny z mangą i anime
26 maja 2018, 11:00

24 godziny z mangą i anime 3 0

Co Gdzie Kiedy. Lubelskie Stowarzyszenie Fantastyki Cytadela Syriusza (ul. Lwowska 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu 24h z... W sobotę, 26 maja o godz. 11 rozpocznie się wydarzenie 24 godziny z mangą i anime.

Ruski balet ponownie w Lublinie
30 maja 2018, 21:00

Ruski balet ponownie w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Graffiti (al. Piłsudskiego 13) zaprasza na drugą odsłonę imprezy Ruski balet. Wydarzenie odbędzie się 30 maja o godz. 21.

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia
Magazyn
galeria

Szkoła przerabia dawny magazyn. Baza dla nowego kierunku kształcenia 0 0

W szkole rolniczej w Korolówce (pow. włodawski) gospodarskim sposobem dawny magazyn, a jeszcze wcześniej obora adaptowana jest na stajnię. Już niedługo będą tam cztery hucuły. W ten sposób powstaje baza dla nowego kierunku kształcenia, jakim jest hodowla koni.

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne?
26 maja 2018, 20:00

Żurawie 2018: Kto dostanie Lubelskie Wyróżnienia Kulturalne? 0 0

Poznaliśmy nazwiska 12 osób nominowanych do tegorocznych Żurawi – Lubelskich Wyróżnień Kulturalnych. Wśród nich są m.in. Aleksandra Cieślik – dziennikarka Radia Centrum, Jan Wąsak z tria „Pasażer”, z którym zdobył m.in. nagrodę publiczności na Open Stage oraz Jakub Bodys – fotograf kultury, portrecista.

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR
25 maja 2018, 20:00

Ewa Farna przeciw uzależnieniom - koncert w hali MOSiR 0 1

Co Gdzie Kiedy. Już 25 maja o godz. 20 w Hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli (al. Zygmuntowskie 4) wystąpi gwiazda polskiej sceny muzycznej - Ewa Farna! Artystka wystąpi w ramach akcji profilaktycznej przeciw uzależnieniom.

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo]
film

Zderzenie toyoty z rowerzystą. Czy kierowca w ogóle w miał szansę wyhamować? [wideo] 20 11

Do wypadku doszło w niedzielę około godziny 18:30 na ulicy Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim.

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS

Grzegorz Schetyna poprowadzi wykład na UMCS 0 9

Grzegorz Schetyna - przewodniczący Platformy Obywatelskiej, wicepremier w rządzie Donalda Tuska odwiedzi Wydział Politologii UMCS. Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 24 maja.

Co wpływa na wysokość OC?

Co wpływa na wysokość OC? 0 0

Zbliża się termin wykupienia OC na kolejny rok? Sprawdź, co wpływa na wysokość składki. Jakie czynniki brane są pod uwagę. Czy znasz je wszystkie?

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć

Odór był wyjątkowo uciążliwy. Ale wkrótce przestanie brzydko pachnieć 0 1

Oczyszczalnia ścieków w Lubartowie w ostatnim czasie jest wyjątkowo uciążliwa dla mieszkańców. Ale już za kilka dni odpoczną: zaczyna się rozruch nowej, wyremontowanej części.

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec

Opole Lubelskie: Wyścig po 16 solarów i jeden piec 0 1

23 maja w Opolu Lubelskim szykuje się niezwykły wyścig. Tego dnia w urzędzie będzie można składać papiery na 17 wakatów w projekcie „Ekologiczny dom w Gminie Opole Lubelskie – etap I”. Chodzi o montaż solarów i jednego pieca na biomasę. Podania będą przyjmowane według zasady: kto pierwszy, ten lepszy.

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane?

Dwie szóstki w LOTTO Plus. Gdzie padły wygrane? 0 1

LOTTO - wyniki losowania z 19 maja 2018 r. Padły dwie szóstki w LOTTO Plus.

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi

Górnik Łęczna – Czarni Sosnowiec 0:2. Finał dopiero przed nimi 1 0

Ekstraliga piłkarek nożnych Porażki Górnika Łęczna i AZS PSW Biała Podlaska, Te rezultaty niczego jednak nie zmieniają – Górnik jest mistrzem Polski, a bialczanki utrzymały się w rozgrywkach

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!