piątek, 19 stycznia 2018 r.

Lublin

W Lublinie rusza Uniwersytet Dziecięcy

  Edytuj ten wpis

Skąd się biorą sny? Czy Słońce kiedyś zgaśnie? Kto posolił Bałtyk? I czy komputer ma mózg? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się na zajęciach Uniwersytetu Dziecięcego, który właśnie zaczyna rok akademicki.

Podobne uniwersytety biją rekordy popularności na całym świecie. W Polsce działają już w Krakowie, Warszawie, Wrocławiu, Łodzi. Kolejny powstaje u nas. – Zainteresowanie jest ogromne – mówi Marzena Łata z Centrum Języka Angielskiego Helen Doron Early English Centrum, który to organizuje. – Na tydzień przed pierwszymi zajęciami mamy już ponad 200 chętnych. Miejsc jest 300, więc zainteresowani między 6 a 12 rokiem życia mają jeszcze szansę się zapisać. Czesne 160 zł za semestr.

Mali studenci lubelskiego Uniwersytetu Dziecięcego Unikids będą mieli zajęcia z prawdziwymi profesorami renomowanych uczelni, ekspertami w danych dziedzinach. Bo któż inny, jak nie prawdziwy naukowiec, potrafi odpowiedzieć w wyczerpujący sposób na trudne pytania. Ale tematyka zajęć oraz sposób ich prowadzenia będą dostosowane do wieku dzieci.

– Zajęcia będą odbywały się w auli Centrum Kongresowego Uniwersytetu Przyrodniczego przy ul. Akademickiej. Będą je prowadzili naukowcy z różnych miast. Np. pierwszą lekcję poprowadzi profesor z warszawskiego Centrum Astronomicznego – tłumaczy Łata. Na wykładach dzieci będą bez rodziców (ci mogą obejrzeć zajęcia transmitowane na żywo w innej sali).

Wykłady, które zaplanowano na ok. półtorej godziny, będą odbywały się w sobotnie przedpołudnia, raz w miesiącu. Przed pierwszym wykładem 17 października dzieci otrzymują indeksy. Za uczestnictwo w zajęciach zdobywa się pieczątki. Zaliczenie semestru odbywa się automatycznie, po uzyskaniu 3 pieczątek w indeksie.

Patronat nad uniwersytetem objął lubelski kurator oświaty Krzysztof Babisz. – Gdybym był jeszcze uczniem, na pewno chciałbym pójść na te wykłady – mówi Babisz. – Ale nie wiem, czy i tak się nie wybiorę, gdzieś do ostatniej ławki. Tak ciekawe są tematy zajęć.

Jak zostać studentem

Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej www.unikids.pl i zapłacić czesne
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!