wtorek, 17 października 2017 r.

Lublin

W Lublinie stanął drugi mlekomat. Tym razem na LSM

  Edytuj ten wpis

- Mleko jest pyszne – chwali pani Mariola, która wczoraj korzystała z mlekomatu <br />
przy ul. Jana Sawy
- Mleko jest pyszne – chwali pani Mariola, która wczoraj korzystała z mlekomatu
przy ul. Jana Sawy

Litr mleka prosto od krowy kosztuje 3 zł. Serwuje je mlekomat, który od kilku dni stoi na lubelskim LSM-ie. To drugie takie urządzenie w naszym województwie.

– To bardzo dobry pomysł – przyznaje Anna Ufnal, którą wczoraj spotkaliśmy przy mlekomacie na LSM.

– Jeszcze nie korzystałam, ale może dziś kupię tu mleko – dodaje Magdalena Chojacka.

Coraz popularniejsze na całym świecie urządzenia umożliwiają sprzedaż mleka przez 24 godziny na dobę. W Lublinie litr kosztuje 3 zł. Na miejscu można też kupić półlitrowe i litrowe butelki lub przyjść ze swoją.

– W urządzeniu są dwa pojemniki po 200 litrów – tłumaczy Marian Sapała z podlubelskiego Wojciechowa, który kilka dni temu ustawił swój mlekomat przy ul. Jana Sawy w Lublinie. – Mleko dostarczamy codziennie. W ciągu doby sprzedajemy ok. 150 litrów.

– Pierwszy raz kupił syn. I od razu mi posmakowało – przyznaje Krystyna Romańczuk, mieszkanka LSM. – Teraz kupuję je niemal codziennie.

– Bo to prawdziwe mleko, prosto od krowy – stwierdza Dariusz Radwański, kolejny z klientów.
Urządzenie kosztuje ok. 100 tys. zł i jest bardzo nowoczesne. – Jeśli w pojemniku jest już tylko 20 litrów to dostaję sms-a. Wtedy przywozimy nową porcję.– opowiada Sapała.

To już drugi mlekomat w Lublinie. Pierwszy pojawił się w kwietniu przy ul. Tarasowej. Postawił go Wiesław Zgliniecki, właściciel gospodarstwa rolnego w Borzechowie.

– Na początku sprzedawało się dobrze, teraz jest już gorzej – mówi Wiesław Gliniecki. – Średnio schodzi mi ok. 20 litrów dziennie. Żeby coś zarobić, musiałbym sprzedawać na dobę 150 litrów. Wierzę jednak, że będzie lepiej.

By na ulicy postawić mlekomat, najpierw należy przygotować plan technologiczny. Potem do akcji wkracza Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Lublinie. – Sprawdzamy m.in. czy mleko jest odpowiednio chłodzone. Potem jest odbiór urządzenia – tłumaczy dr Magdalena Świątkowska z PIW.

Urządzenie jest stale kontrolowane. – Duża kontrola jest raz na kwartał – mówi Świątkowska. Poza tym, prowadzimy kontrole doraźne. Kilka razy w miesiącu badane jest też mleko.

Jak dotąd, w naszym województwie, mlekomaty są tylko w Lublinie. – W tej sprawie jeszcze nikt się do nas nie zgłaszał – mówi Przemysław Pogódź, powiatowy lekarz weterynarii w Zamościu.
Chętnych nie było też ani w Chełmie, ani w Puławach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Roza
Gość
Marek
(16) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Roza
Roza (9 maja 2012 o 09:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zagląda tu ktoś jeszcze?? Pisze prace mgr o mleku z Mlekomatu i chciałabym sprawdzić opinie konsumentów na temat takiego mleka... Jest tylko 5 pytań... wypełnicie? Plsss ... www.wbadanie.pl/ankieta/248403129/
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2011 o 14:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Marek' timestamp='1317794898' post='544138']
ktos kto mowi o wysokich cenach to chyba upadl na glowe zreszta mleko nie kazdy musi lubic wiec negatywne komentarze sa zrozumiale, ale dla mnie nie ma nic lepszego niz takie nieprzetworzone mleko zimne z lodowki z czyms slodkim...
[/quote]
3 zł za litr to jest niewysoka cena wg.ciebie? Moim rodzicom mleczarnia płaci po 0,98 za litr mleka -a 3zł wg.ciebie to tanio? To chyba Ty na głowę upadłeś! i w dodatku ciekawe przez ile czasu pozwolisz sobie na płacenie po 3 zł za litr?przez miesiąc?a może wspaniałomyślnie przez 2 miesiące? Wiesz co?-ja swojej żonie przedwczoraj i dziś kupiłem ślimaki w Lidlu za "jedynie bagatelnie" 9,99zł(bo jest taka"promocja") -ale ciekawe czy na dłuższą metę też bym tak kupował? Więc przestań pi*przyć i podpuszczać głupi cwaniaku!!!
Rozwiń
Marek
Marek (5 października 2011 o 08:08) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ktos kto mowi o wysokich cenach to chyba upadl na glowe zreszta mleko nie kazdy musi lubic wiec negatywne komentarze sa zrozumiale, ale dla mnie nie ma nic lepszego niz takie nieprzetworzone mleko zimne z lodowki z czyms slodkim...
Rozwiń
Gość
Gość (4 października 2011 o 11:20) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='mama' timestamp='1317710320' post='543446']
Bez przesady, najtańsze mleko kosztuje 2zł, ale to takie sieciowe albo dyskontowe. Te wszystkie Łaciate i inne wynalazki są grubo powyżej 2zł, więc komentarze, że cena 3zł to o wiele za drogo jest znacza przesadą. Mówimy tu o różnicy 0,50 zł, a nie np 5 zł.
[/quote]
Ale: "grosz do grosza i będzie kokosza". Mleka nie kupuje się raz czy kilka razy w roku- lecz (powiedzmy)kilka razy w tygodniu,więc tych groszy trochę "naleci". Można kupować niby-zdrowszą żywność: kilka(naście) groszy droższy chleb,droższą kiełbasę,droższe mleko,itd.-ale wtedy portfel szybciej "schudnie". Podam prosty dowód na swoim przykładzie: średnio 2 razy w tygodniu chodzę do hipermarketu i Biedronki -wyliczyłem,że na jednych takich "odwiedzinach" w hipermarkecie i Biedronce zaoszczędzam średnio 15zł za te same artykuły,które miałbym kupić w osiedlowych sklepikach i osiedlowym bazarze.A czasem gdy podjadę samochodem do tych tańszych sklepów,to oszczędności sięgają nawet 50zł! Więc rachunek jest prosty: przy niedużych dochodach miesięcznych w rodzinie te ponad 100-200zł oszczędności na tańszych zakupach co miesiąc MA ZNACZENIE.
Rozwiń
mama
mama (4 października 2011 o 08:38) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bez przesady, najtańsze mleko kosztuje 2zł, ale to takie sieciowe albo dyskontowe. Te wszystkie Łaciate i inne wynalazki są grubo powyżej 2zł, więc komentarze, że cena 3zł to o wiele za drogo jest znacza przesadą. Mówimy tu o różnicy 0,50 zł, a nie np 5 zł.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (16)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!