Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

16 grudnia 2014 r.
7:30
Edytuj ten wpis

W Lublinie stanie pomnik ofiar Wielkiego Głodu na Ukrainie

Autor: Zdjęcie autora drs
443 47 A A

Nowy pomnik odsłonięty zostanie w pobliżu prawosławnej Katedry Przemienienia Pańskiego przy ul. Ruskiej. Ma upamiętniać ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie w latach 1932-1933. Na budowę jesienią zgodziła się Rada Miasta.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wielki Głód był kryzysem żywnościowym wywołanym przez politykę Józefa Stalina, który postanowił upaństwowić rolnictwo. Produkcja spadła zamiast wzrosnąć, a władze zaczęły konfiskować zboże, w tym również to przeznaczone na zasiew oraz do produkcji jedzenia. Za zerwanie pięciu kłosów z państwowego pola można było zostać skazanym na śmierć. Chłopi próbowali się ratować uciekając do miast, ale ostatecznie im tego zabroniono wprowadzając wewnętrzne paszporty. Wśród głodującej ludności dochodziło do przypadków kanibalizmu.

Historycy nie są zgodni w ocenie liczby ofiar. Jedne szacunki mówią o ponad 3 mln, inne o 7 milionach. Wyniki spisu powszechnego z 1937 r. zostały przez władze ZSRR sfałszowane, a Związek Radziecki zaprzeczał klęsce głodu. W 2008 r. rosyjski parlament w specjalnej rezolucji sprzeciwił się uznaniu Wielkiego Głodu za zbrodnię ludobójstwa.
Czytaj więcej o:

Komentarze 47

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
qqq / 24 grudnia 2014 o 13:29

Zbigniew Wojciochowski

Avatar
folkatka / 20 grudnia 2014 o 16:27

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

rozwiń
Avatar
Lem / 20 grudnia 2014 o 14:28

Wielki głód to wydarzenie historyczne, ale nie wydarzył się w Polsce. W Polsce żaden Ukrainiec z głodu nie umarł. Może się mylę/ To nie nasza historia.

Avatar
Arla / 17 grudnia 2014 o 09:25

kolejny arcypotrzebny pomnik w tym mieście... zamiast stawiać pomniki ofiarom głodu, nakarmilibyście lepiej żyjących głodujących!!!

Avatar
ula / 17 grudnia 2014 o 08:07

Do "jj": "dziś prawie połowa Ukraińców nie zna dobrze języka ojczystego są tzw. rosyjsko języczni i 15 mln z nich czuje się bardziej Rosjanami niż Ukraińcami" ... bzdury powtarzasz!. Połowa o której piszesz to nie Ukraińcy, to Rosjanie! Ojczystego języka się nie zapomina w przeciągu 1-2 pokoleń. Rosyjskojęzyczni mówią po rosyjsku bo byli, są i będą rosjanami! ...Dziś nawet walczą w Donbasie o to! Tylko propaganda ukrainskich nacjonalistów mówi co innego... "wielki głód" to część tej propagandy. Wielkie głody dotykały wiele narodów lista na wikipedi pod hasłem "lista klęsk głody"

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 17 grudnia 2014 o 00:29

"kocham was" lubelskie niedouczone tłumoki, a o tymn, że w czasie Wielkiego Głodu skonało w męczarniach przynajmniej kilkadziesiąt tysiecy Polaków, (różnne są szacunki, ale na ogół podaje się liczbę ok. 60 tys.) to już żaden z was nie pamięta. Tylko się w język nie urgyżcie jak będziecie pluć tym antyukrainskim jadem

Avatar
lenio / 16 grudnia 2014 o 21:57

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a teraz będzie nawracał Polaków. Jednoczesnie w tym samym "polskim" miescie Lublinie blokuje się  umieszczenie  obelisku poświęconego ludobójstwu UPA na Polakach na Wołyniu. Podobno byłej wojewodzie nie spodobało się słowo ludobójstwo na pomniku, jej zdaniem to byla co najwyżej zbrodnia. Boże za co nas karzesz takimi ludźmi bez honoru. A co będzie jak każą wam usypać w Lublinie kurhan slawy UPA? Oczywiście w imię "pojednania". Co, usypiecie?

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a tera... rozwiń

Avatar
lelek kozodój / 16 grudnia 2014 o 19:58

A ja żądam budowy we Lwowie pomnika zarżniętych przez Ukraińców Polaków z Wołynia!!

Avatar
Dorota / 16 grudnia 2014 o 16:04

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po co takim pomagać?A ten pomnik to będzie tam niszczony co raz i trzeba go będzie przenieść w inne miejsce bo krew niejednemu Polakowi sie zagotuje w Lublinie jak to zobaczy.Niech u siebie postawią pomnik ofiar Wołynia.Jeśli on tam będzie stał to ja na Żuka nie zagłosuję na następną kadencję

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po ... rozwiń

Avatar
BB / 16 grudnia 2014 o 16:02

Wypier...cie z tymi pomnikami! Niech sobie stawiają w Kijowie!

Avatar
qqq / 24 grudnia 2014 o 13:29

Zbigniew Wojciochowski

Avatar
folkatka / 20 grudnia 2014 o 16:27

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

Czy uwazasz zatem, ze czynnikiem warunkującym istnienie jezyka jest państwo? Co zatem powiesz na istnienie takich języków, jak chociażby kurdyjski czy ujgurski? Jezyk ukraiński istnieje jak najbardziej. O ile denerwujaca jest dla mnie zbyt nachalna proukraińska propaganda, przemilczająca wszelkie negatywne rzeczy, to również przegiecie w drugą stronę jest dla   mnie nie do zaakceptowania. Mam tu na mysli odmawianie Ukraincom prawa do kultury, czy - jak powyzej - języka.

rozwiń
Avatar
Lem / 20 grudnia 2014 o 14:28

Wielki głód to wydarzenie historyczne, ale nie wydarzył się w Polsce. W Polsce żaden Ukrainiec z głodu nie umarł. Może się mylę/ To nie nasza historia.

Avatar
Arla / 17 grudnia 2014 o 09:25

kolejny arcypotrzebny pomnik w tym mieście... zamiast stawiać pomniki ofiarom głodu, nakarmilibyście lepiej żyjących głodujących!!!

Avatar
ula / 17 grudnia 2014 o 08:07

Do "jj": "dziś prawie połowa Ukraińców nie zna dobrze języka ojczystego są tzw. rosyjsko języczni i 15 mln z nich czuje się bardziej Rosjanami niż Ukraińcami" ... bzdury powtarzasz!. Połowa o której piszesz to nie Ukraińcy, to Rosjanie! Ojczystego języka się nie zapomina w przeciągu 1-2 pokoleń. Rosyjskojęzyczni mówią po rosyjsku bo byli, są i będą rosjanami! ...Dziś nawet walczą w Donbasie o to! Tylko propaganda ukrainskich nacjonalistów mówi co innego... "wielki głód" to część tej propagandy. Wielkie głody dotykały wiele narodów lista na wikipedi pod hasłem "lista klęsk głody"

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

Niby  co miało znaczyć "języka ojczystego " czy jest taki język !! To bzdura tym czym posługują się mieszkańcy naszych ziem na wschodzie jest mieszanką językową wielu nacji ! To mieszanina polskiego,ruskiego, naleciałości tatarskie, litewskie i mołdawskie ! Żaden  język ukraiński nie istnieje i nie istniał ! To oczywiste bzdury ! Jak mógł być język skoro - NIGDY - zaznaczam nigdy nie było takiego państwa ! Jeżeli uciekinierzy i bandyci na zaporożu osiedli to nie świadczy nic o żadnym państwie

rozwiń
Avatar
Krzysztof / 17 grudnia 2014 o 00:29

"kocham was" lubelskie niedouczone tłumoki, a o tymn, że w czasie Wielkiego Głodu skonało w męczarniach przynajmniej kilkadziesiąt tysiecy Polaków, (różnne są szacunki, ale na ogół podaje się liczbę ok. 60 tys.) to już żaden z was nie pamięta. Tylko się w język nie urgyżcie jak będziecie pluć tym antyukrainskim jadem

Avatar
lenio / 16 grudnia 2014 o 21:57

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a teraz będzie nawracał Polaków. Jednoczesnie w tym samym "polskim" miescie Lublinie blokuje się  umieszczenie  obelisku poświęconego ludobójstwu UPA na Polakach na Wołyniu. Podobno byłej wojewodzie nie spodobało się słowo ludobójstwo na pomniku, jej zdaniem to byla co najwyżej zbrodnia. Boże za co nas karzesz takimi ludźmi bez honoru. A co będzie jak każą wam usypać w Lublinie kurhan slawy UPA? Oczywiście w imię "pojednania". Co, usypiecie?

Ale ci Ukraińcy się rozpanoszyli w Lublinie!!!. Rada Miejska i Żuk dali zgodę na wywalenie w centrum miasta tego potworka, który czci obcą nam historię i tradycję. Równie dobrze mogli wybudować pomnik poswięcony wymordowaniu 20 milionów indian amerykańskich albo ofiarom oblężenia Leningradu, czy wymordowaniu Tutsi przez Hutu. Pewnie dali jeszcze na to pieniądze. Ten żenujący spektakl robią chyba po to, aby się podlizać przed tym tłustym wieprzem, ktory niedawno klaniał się do samej ziemi Suchewiczowi, synowi ostatniego dowódcy UPA, a tera... rozwiń

Avatar
lelek kozodój / 16 grudnia 2014 o 19:58

A ja żądam budowy we Lwowie pomnika zarżniętych przez Ukraińców Polaków z Wołynia!!

Avatar
Dorota / 16 grudnia 2014 o 16:04

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po co takim pomagać?A ten pomnik to będzie tam niszczony co raz i trzeba go będzie przenieść w inne miejsce bo krew niejednemu Polakowi sie zagotuje w Lublinie jak to zobaczy.Niech u siebie postawią pomnik ofiar Wołynia.Jeśli on tam będzie stał to ja na Żuka nie zagłosuję na następną kadencję

Długo on tam nie postoi bo z Polską nie ma nic wspólnego.Głód był we wschodniej i centralnej Ukrainie a w zachodniej głodu nie było bo należała do drugiej RP i to dzięki Polakom zachodnia Ukraina nie pomarła z głodu.Przez to że na dzisiejszej Ukrainie Polacy są dyskryminowani.UPA siedzi w ich parlamencie i stawiają pomniki zbrodniarzom przeciętni Polacy od Ukrainy się odwrócili i mają ja gdzieś i nikogo dzisiaj już ona nie obchodzi a na samą pomoc dla Ukraińców odwracają się plecami bo zieją do Polaków nacjonalizmem i nienawiścią więc po ... rozwiń

Avatar
BB / 16 grudnia 2014 o 16:02

Wypier...cie z tymi pomnikami! Niech sobie stawiają w Kijowie!

Zobacz wszystkie komentarze 47

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 0 0

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 0 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 0 1

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 0 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 0 4

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 0 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 4 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 58 13

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 5 0

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 1

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę

MUNDIAL 2018. Portugalia – Maroko 1:0. Ronaldo zrobił różnicę 1 0

MUNDIAL 2018 W meczu o wszystko zespół z Afryki przegrał z Portugalią 0:1 po golu niezawodnego Cristiano Ronaldo. Lwy Atlasu miały więcej sytuacji od rywali, ale byli nieskuteczni i po trzech meczach grupowych zawodnicy Herve Renarda wrócą do domów

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca
23 czerwca 2018, 10:00

Urodziny Teatru Osterwy. Można rezerwować miejsca 0 0

Teatr dramatyczny zaprasza w sobotę do wspólnego świętowania 133. rocznicy urodzin swojego patrona, Juliusza Osterwy. Trwa rezerwacja miejsc i dystrybucja wejściówek.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!