Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 marca 2012 r.
16:15
Edytuj ten wpis

W Lublinie stoimy w korkach 9 dni w roku. Zobacz gdzie jest najgorzej

0 10 A A
 (Jacek Świerczyński / Archiwum)
(Jacek Świerczyński / Archiwum)

Każdego roku kierowcy w Lublinie tracą 9 dni stojąc w korkach. Średnia prędkość w godzinach porannego szczytu oscyluje wokół 30 km/h. Specjaliści sprawdzili, którymi ulicami jeździ się najwolniej.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Rano jest najgorzej, popołudniowe godziny szczytu nie są już tak uciążliwe. Do takich wniosków doszli analitycy portalu korkowo.pl. Z ich obliczeń wynika, że w godzinach rannych jeździmy ze średnią prędkością 30 km/h. Po południu wzrasta ona do 3 km/h.

Jak wygląda sytuacja na poszczególnych ulicach dojazdowych do centrum Lublina. Na ul. Lubartowskiej między 06:00 a 09:00 średnia prędkość wynosi zaledwie 27 km/h. To najgorszy wynik w mieście. Po południu nie jest wcale lepiej, bo między 16:00 a 18:00 średnia prędkość wzrasta do 29 km/h.

W porannym i popołudniowym szczycie na al. Unii Lubelskiej średnia prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, oscyluje w granicach 30-33 km/h. Podobna sytuacja jest na al. Tysiąclecia - średnia prędkość w godzinach 06:00-09:00 wynosi 32 km/h, a w popołudniowym szczycie kierowcy jeżdżą przeciętnie 34 km/h.
Najszybciej jeździmy al. Solidarności. Rano średnia prędkość wynosi 34 km/h, a między 16:00 a 18:00 wzrasta ona do 36 km/h.

Statystyczny, lubelski kierowca w ciągu 252 dni roboczych spędza w korkach ponad 220 godzin. Na al. Unii Lubelskiej ponad 42 godziny. Z kolei na ul. Lubartowskiej aż 50 godzin. Gorzej jest na al. Tysiąclecia. Dojazdy tą trasą zajmują rocznie aż 63 godziny. Niechlubny ranking zamyka al. Solidarności, która "zabiera” kierowcom 71 godzin. Jest to jednak najdłuższa ulica spośród wszystkich badanych.

Komentarze 10

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Szpilka / 6 marca 2012 o 18:36
Nie ma wyjścia – trzeba zostawić samochód w domu i przesiąść się do autobusów, na rowery albo w miarę możliwości chodzić piechotą. Zdrowiej, taniej, tylko że mniej wygodnie. Coś za coś!
Avatar
bullshit / 6 marca 2012 o 11:02
Kolego nie podniecaj się bo tez błąd popełniasz. Nie prędkość wzrasta, a szybkość. Prędkośc jest wielkością wektorową, więc to co podają to szybkość.

[quote name='Polak' timestamp='1330966720' post='605863']
A ja się pytam jak prędkość z 30 km/h może wzrosnąć do 3km/h
Albo mnie źle wyszkolono w szkole, albo piszą tu dzieci z podstawówki.
DW jak wam nie wstyd, że nie ma artykułu w którym nie znalazł by się choć jeden błąd... Tak ciężko przeczytać swoje wypociny, a może nawet sami tych głupot nie chcecie czytać i od razu publikujecie, zamiast przeczytać to co się napisało..
[/quote]
Kolego nie podniecaj się bo tez błąd popełniasz. Nie prędkość wzrasta, a szybkość. Prędkośc jest wielkością wektorową, więc to co podają to szybkość.

[quote name='Polak' timestamp='1330966720' post='605863']
A ja się pytam jak prędkość z 30 km/h może wzrosnąć do 3km/h
Albo mnie źle wyszkolono w szkole, albo piszą tu dzieci z podstawówki.
DW jak wam nie wstyd, że nie ma artykułu w którym nie znalazł by się choć jeden błąd... Tak ciężko przeczytać swoje wypociny, a może nawet sami tych głu... rozwiń
Avatar
paweł / 6 marca 2012 o 10:01
W tym zestawieniu nie są uwzględnione Kunickiego i Zemborzycka. Tam w godzinach szczytu czeka się nawet 7 zmian świateł (z Zemborzyckiej w Kunickiego w stronę miasta) chyba, że zna się objazdy przez osiedle, ale i tam czasami można utknąć między zaparkowanymi samochodami lub próbując wyjechać na główną ulicę. Na wymienionych w artykule ulicach długo się stoi, ale południe miasta też powinno być uwzględniane w komunikatach radiowych o korkach i planach zarządu miasta. Tylko ,że większość urzędników mieszka na północy...
Nasze władze zamiast, budować nam drogi, chcą organizować igrzyska na stadionie jak w starożytnym rzymie. Tylko nie zauważyli chyba, że w Lublinie nie ma zespołu, który mógłby przyciągnąć kibiców. Lubelscy kibole z motoru skutecznie odstraszają wszystkich sponsorów i normalnych kibiców.
W tym zestawieniu nie są uwzględnione Kunickiego i Zemborzycka. Tam w godzinach szczytu czeka się nawet 7 zmian świateł (z Zemborzyckiej w Kunickiego w stronę miasta) chyba, że zna się objazdy przez osiedle, ale i tam czasami można utknąć między zaparkowanymi samochodami lub próbując wyjechać na główną ulicę. Na wymienionych w artykule ulicach długo się stoi, ale południe miasta też powinno być uwzględniane w komunikatach radiowych o korkach i planach zarządu miasta. Tylko ,że większość urzędników mieszka na północy...
Nasze władze za... rozwiń
Avatar
ali / 6 marca 2012 o 06:28
To jeszcze podajcie ile jest rocznie stłuczek na rondzie przy macro i ile czasu tam się traci.
Avatar
cocas / 5 marca 2012 o 20:41
A co z ulicą Kunickiego???!!! Przecież tam się stoi około 30 min a nawet więcej od szpitala na Abramowickiej do "Zielonej trasy"/// Przez te wysepki jest tamowany ruch!
Avatar
Ryszard / 5 marca 2012 o 19:04
A miasto będzie budować stadion. Idiotyczny pomysł
Avatar
Polak / 5 marca 2012 o 17:58
A ja się pytam jak prędkość z 30 km/h może wzrosnąć do 3km/h
Albo mnie źle wyszkolono w szkole, albo piszą tu dzieci z podstawówki.
DW jak wam nie wstyd, że nie ma artykułu w którym nie znalazł by się choć jeden błąd... Tak ciężko przeczytać swoje wypociny, a może nawet sami tych głupot nie chcecie czytać i od razu publikujecie, zamiast przeczytać to co się napisało..
Avatar
czak noris / 5 marca 2012 o 17:57
od kilku lat mam nie resetowaną średnią prędkość w komputerku w aucie
średnia prędkość po tych kilkudziesięciu tysiącach km to 27km/h i zaznaczam że nie jeżdżę powoli;)
Avatar
irbin / 5 marca 2012 o 17:22
A co z Al. Kraśnicką? Jest taka super ?
Avatar
Janek / 5 marca 2012 o 16:52
Felin - Kalinówka - Świdnik 20km/h
Avatar
Szpilka / 6 marca 2012 o 18:36
Nie ma wyjścia – trzeba zostawić samochód w domu i przesiąść się do autobusów, na rowery albo w miarę możliwości chodzić piechotą. Zdrowiej, taniej, tylko że mniej wygodnie. Coś za coś!
Avatar
bullshit / 6 marca 2012 o 11:02
Kolego nie podniecaj się bo tez błąd popełniasz. Nie prędkość wzrasta, a szybkość. Prędkośc jest wielkością wektorową, więc to co podają to szybkość.

[quote name='Polak' timestamp='1330966720' post='605863']
A ja się pytam jak prędkość z 30 km/h może wzrosnąć do 3km/h
Albo mnie źle wyszkolono w szkole, albo piszą tu dzieci z podstawówki.
DW jak wam nie wstyd, że nie ma artykułu w którym nie znalazł by się choć jeden błąd... Tak ciężko przeczytać swoje wypociny, a może nawet sami tych głupot nie chcecie czytać i od razu publikujecie, zamiast przeczytać to co się napisało..
[/quote]
Kolego nie podniecaj się bo tez błąd popełniasz. Nie prędkość wzrasta, a szybkość. Prędkośc jest wielkością wektorową, więc to co podają to szybkość.

[quote name='Polak' timestamp='1330966720' post='605863']
A ja się pytam jak prędkość z 30 km/h może wzrosnąć do 3km/h
Albo mnie źle wyszkolono w szkole, albo piszą tu dzieci z podstawówki.
DW jak wam nie wstyd, że nie ma artykułu w którym nie znalazł by się choć jeden błąd... Tak ciężko przeczytać swoje wypociny, a może nawet sami tych głu... rozwiń
Avatar
paweł / 6 marca 2012 o 10:01
W tym zestawieniu nie są uwzględnione Kunickiego i Zemborzycka. Tam w godzinach szczytu czeka się nawet 7 zmian świateł (z Zemborzyckiej w Kunickiego w stronę miasta) chyba, że zna się objazdy przez osiedle, ale i tam czasami można utknąć między zaparkowanymi samochodami lub próbując wyjechać na główną ulicę. Na wymienionych w artykule ulicach długo się stoi, ale południe miasta też powinno być uwzględniane w komunikatach radiowych o korkach i planach zarządu miasta. Tylko ,że większość urzędników mieszka na północy...
Nasze władze zamiast, budować nam drogi, chcą organizować igrzyska na stadionie jak w starożytnym rzymie. Tylko nie zauważyli chyba, że w Lublinie nie ma zespołu, który mógłby przyciągnąć kibiców. Lubelscy kibole z motoru skutecznie odstraszają wszystkich sponsorów i normalnych kibiców.
W tym zestawieniu nie są uwzględnione Kunickiego i Zemborzycka. Tam w godzinach szczytu czeka się nawet 7 zmian świateł (z Zemborzyckiej w Kunickiego w stronę miasta) chyba, że zna się objazdy przez osiedle, ale i tam czasami można utknąć między zaparkowanymi samochodami lub próbując wyjechać na główną ulicę. Na wymienionych w artykule ulicach długo się stoi, ale południe miasta też powinno być uwzględniane w komunikatach radiowych o korkach i planach zarządu miasta. Tylko ,że większość urzędników mieszka na północy...
Nasze władze za... rozwiń
Avatar
ali / 6 marca 2012 o 06:28
To jeszcze podajcie ile jest rocznie stłuczek na rondzie przy macro i ile czasu tam się traci.
Avatar
cocas / 5 marca 2012 o 20:41
A co z ulicą Kunickiego???!!! Przecież tam się stoi około 30 min a nawet więcej od szpitala na Abramowickiej do "Zielonej trasy"/// Przez te wysepki jest tamowany ruch!
Avatar
Ryszard / 5 marca 2012 o 19:04
A miasto będzie budować stadion. Idiotyczny pomysł
Avatar
Polak / 5 marca 2012 o 17:58
A ja się pytam jak prędkość z 30 km/h może wzrosnąć do 3km/h
Albo mnie źle wyszkolono w szkole, albo piszą tu dzieci z podstawówki.
DW jak wam nie wstyd, że nie ma artykułu w którym nie znalazł by się choć jeden błąd... Tak ciężko przeczytać swoje wypociny, a może nawet sami tych głupot nie chcecie czytać i od razu publikujecie, zamiast przeczytać to co się napisało..
Avatar
czak noris / 5 marca 2012 o 17:57
od kilku lat mam nie resetowaną średnią prędkość w komputerku w aucie
średnia prędkość po tych kilkudziesięciu tysiącach km to 27km/h i zaznaczam że nie jeżdżę powoli;)
Avatar
irbin / 5 marca 2012 o 17:22
A co z Al. Kraśnicką? Jest taka super ?
Avatar
Janek / 5 marca 2012 o 16:52
Felin - Kalinówka - Świdnik 20km/h
Zobacz wszystkie komentarze 10

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 0

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty!
Wiersze między newsami

Pieszy Lublin dostaje z Warszawy argumenty! 0 0

O wyższości chodzenia na piechotę pisał poeta już pół wieku temu. Miron Białoszewski o chodzeniu i… pluciu

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement"
galeria

Sokoły zamieszkały na kominie elektrociepłowni. Doczekały się 5 piskląt. "Ewenement" 4 1

To ewenement na ogólnopolską skalę. Para sokołów wędrownych, która kilka lat temu zagnieździła się na kominie Elektrociepłowni Lublin Wrotków doczekała się aż pięciu piskląt – trzech samiczek i dwóch samców. Jak dotąd w Polsce tak licznego lęgu tego gatunku ptaków jeszcze nie udokumentowano.

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało

Nie zauważył, że ktoś go wyprzedza. Porsche dachowało 0 8

Nieostrożny kierowca peugeota wjechał w wyprzedzające go porsche. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania
25 maja 2018, 15:00

Dni Puław 2018: Koncerty, spektakl, spotkania 4 4

W dniach 25-27 maja odbędzie się tegoroczna edycja rodzinnej imprezy Dni Puław. Na mieszkańców czekają atrakcje w postaci koncertów, spektakli i animacji dla całych rodzin.

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego

Burze i grad. IMGW wydało ostrzeżenie dla woj. lubelskiego 21 0

W Lubelskiem mogą pojawić się burze z gradem - ostrzegają meteorolodzy.

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie

Opole Lubelskie: Testowali system zraszania murawy na stadionie 3 3

Trwają prace na stadionie przy ul. Kolejowej w Opolu Lubelskim. Właśnie zamontowano i oddano do użytku automatyczny system zraszania murawy. Ułożona jest też warstwa wegetacyjna, lada dzień posiana zostanie trawa. Pozostaje tylko pytanie, czy miejscowa drużyna dostosuje się do poziomu boiska.

Jak działa wirtualne biuro

Jak działa wirtualne biuro 0 0

Przez korzystanie z usług wirtualnego biura rozumie się wynajmowanie od niego adresu do korespondencji, kierowanej do naszej firmy, miejsca do spotkań z naszymi klientami i sali konferencyjnej. Ale to nie jedyne korzyści, wynikające z użytkowania wirtualnego biura!

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski

Azoty podsumowują kwartał. Spadły przychody i zyski 4 1

O ponad 90 milionów złotych spadła wysokość przychodów Zakładów Azotowych „Puławy” i spółek zależnych w pierwszym kwartale tego roku. Spadł też zysk, marża i produkcja nawozów. Podobne dane spłynęły z Polic i Kędzierzyna.

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków

Nowe 5 zł na sto lat odzyskania niepodległości. Tyle monet ile Polaków 58 3

„100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości” to szczególna moneta o nominale 5 zł, którą Narodowy Bank Polski wprowadził do obiegu 22 maja. Bank wybił tyle monet, ilu jest Polaków – 38 424 000 sztuk.

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował
Alarm 24

Kto dokończy bibliotekę? Budowa przerwana, wykonawca zbankrutował 1 0

– Przerwano budową biblioteki w Ludwinie. Budynek, który miał być wizytówką gminy i całego pojezierza, stoi i niszczeje – alarmuje nasz Czytelnik. – Wszystko jest pod kontrolą – uspokaja wójt gminy.

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika
27 maja 2018, 14:00

Wysokie zaprasza na weekend. Dzień Samorządu Terytorialnego i Dzień Muzealnika 1 0

W podzamojskiej wsi Wysokie przy tamtejszej Regionalnej Izbie Pamięci Gminy Zamość już w najbliższy weekend odbędzie się Dzień Samorządu Terytorialnego połączony z XII edycją festynu z okazji Dnia Muzealnika.

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły

Co dalej z Parkiem Ludowym? Prezydent prosi o dodatkowe pieniądze. PiS: Brakuje na szkoły 0 20

W czwartek Rada Miasta zdecyduje o losach parku Ludowego, którego odnowa będzie kosztować więcej niż pierwotnie zakładano. Prezydent prosi radnych o dodatkowe pieniądze i nie chce rezygnować z prac w parku. Za to opozycyjni radni PiS nie rezygnują z namawiania prezydenta, by na razie dał sobie spokój.

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala

Nie udzielił pierwszeństwa. Obaj kierowcy trafili do szpitala 1 0

Dwóch kierowców trafiło do szpitala po tym jak doszło do zderzenia samochodów w Wohyniu.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!