Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 listopada 2016 r.
13:08

Salon Peugeota w Lublinie zlikwidowany. Na przegląd do Radomia

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
95 52 A A
Kalinowszczyzna 43 – pod tym adresem nie znajdziemy już serwisu Peugeota, ale salon samochodów używanych
Kalinowszczyzna 43 – pod tym adresem nie znajdziemy już serwisu Peugeota, ale salon samochodów używanych

Masz nowego peugeota? To masz kłopot. W naszym regionie nie ma już autoryzowanego dealera tej francuskiej marki. Na obowiązkowy przegląd gwarancyjny trzeba jechać do Radomia lub Stalowej Woli

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zakończyłem współpracę z Peugeot Polska za porozumieniem stron – mówi Andrzej Kita, lubelski dealer Peugeota. – Dwutygodniowy okres wypowiedzenia skończył się we wtorek. Wciąż serwisujemy auta z lwem na masce, ale już nie możemy świadczyć napraw w ramach gwarancji. Moja firma nie jest już dealerem francuskiej marki – tłumaczy.

Nagłe zerwanie wieloletniej współpracy jest niespotykane w branży motoryzacyjnej. Andrzej Kita jednak nie chce jednak komentować przyczyn swojej decyzji.

Kłopoty mają teraz posiadacze nowych aut francuskiej marki. Salon Peugeota mieścił się na Kalinowszczyźnie.

– Jednym z powodów kupna nowego peugeota była bliskość serwisu. Z nowym samochodem nie musiałem jeździ na drugi koniec miasta – mówi pan Paweł, mieszkaniec Kaliny. – Czy w razie awarii i koniecznej naprawy gwarancyjnej Peugeot przerzuci moje auto na lawecie do najbliższego autoryzowanego serwisu? Czy na obowiązkowy przegląd będę musiał przejechać 100 kilometrów do Radomia lub Stalowej Wola? Kto mi zwróci za dodatkowe koszty? – pyta.

Z tymi wątpliwościami zwróciliśmy się do Peugeot Polska. – W trybie pilnym poszukujemy dealera w Lublinie. Zdajemy sobie sprawę z niedogodności, ale w okresie przejściowym będzie odsyłać posiadacz naszych aut do autoryzowanego serwisu w Radomiu lub w Stalowej Woli – mówi Dorota Kozłowska, rzecznik prasowy Peugeot Polska.

A co się stanie, gdy auto na gwarancji odmówi posłuszeństwa? Kto zapłaci za lawetę do najbliższego autoryzowanego serwisu? – Dziś nie jestem w stanie odpowiedzieć jak rozwiązać taką sytuację – odpowiada Dorota Kozłowska.

Andrzej Kita nie zrywa z motoryzacją. W swoim obiekcie na Kalinowszczyźnie otworzył salon samochodów używanych.

Komentarze 52

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 19:44
Polecam telefon do salonu w Radomiu. Mają serwis w Lublinie. Nie trzeba jeździć do Radomia.
Avatar
Marcin D. / 23 listopada 2016 o 17:29
Ja polecam Ria w Stalowej Woli, naprawdę świetny serwis, nie polecam Praska, naprawiają samochody jak za komuny na odwal.
Avatar
Tomek / 23 listopada 2016 o 17:24
To nie jest serwis tam jest wypożyczalnia samochodów, nie mają autoryzacji w Lublinie tylko Radomiu.
Avatar
karol / 18 listopada 2016 o 23:27
To prawda! Latam do Radomia z Toyotą!
Avatar
antek / 18 listopada 2016 o 19:08
no dobra ale po nowego peufeota trzeba dymać do wwy... co za za***
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 19:06
Na terenie INSTALU jest serwis z Radomia
Avatar
Janusz / 18 listopada 2016 o 14:35
Panowie po co tyle emocji.Sprawa jest prosta. Jeśli byłaby odpowiednia sprzedaż, to ten gość by rękami i nogami się trzymał przy sieci. Ale to Lublin. Większość samochodów noworejestrowanych to szroten import aus dojczland. Gdyby była klientela na nowe to te salony by nie padały. Byłem ostatnio u kumpla w Bielsku-Białej, dawne miasto wojewódzkie. Zatkało mnie. Nawet jest autoryzowany dealer Bentleya, działający przy salonie Audi,VW. Pełna obsługa serwisowa. Pytam go kto to kupuje, a on na to, że Bielsko upodobali sobie wywodzący się ze Śląska wysoko postawieni Ubecy, generałowie Ludowego Wojska Polskiego, itp. Elita dawnej władzy. Mówi, że czasem ich widać w galeriach handlowych jak stary dziad z jakąś młodą utrzymanką idzie bez obciachu. I drogi jakie tam mają... Chwalę mu się, że u nas też już ruszyło, że obwodnica jaka nowa jest. On się tylko zaczął śmiać, że takie rzeczy oni to przerabiali w latach w 90 i na początku milenium. Nawet mają Pendolino do Warszamy bezpośrednie. Dobrze, że PiS rządzi, może wreszcie będzie w tym kraju jakaś sprawiedliwość.
Panowie po co tyle emocji.Sprawa jest prosta. Jeśli byłaby odpowiednia sprzedaż, to ten gość by rękami i nogami się trzymał przy sieci. Ale to Lublin. Większość samochodów noworejestrowanych to szroten import aus dojczland. Gdyby była klientela na nowe to te salony by nie padały. Byłem ostatnio u kumpla w Bielsku-Białej, dawne miasto wojewódzkie. Zatkało mnie. Nawet jest autoryzowany dealer Bentleya, działający przy salonie Audi,VW. Pełna obsługa serwisowa. Pytam go kto to kupuje, a on na to, że Bielsko upodobali sobie wywodzący się ze Śląsk... rozwiń
Avatar
egh / 18 listopada 2016 o 09:17
Marian napisał:
W nowym Peugeocie 2.0 HDi zapaliła mi się kontrolka oleju. pojechałem do Kity aby sprawdzili co tam się dzieje. Mechanicy dolali 1,5 l oleju i powiedzieli żeby jeździć dalej. Na moje pytanie czy to normalne, że auto z 15 000 km przebiegu wyrzłopało 1,5 l oleju (wycieków brak) odparto że to normalne i tyle. Ręce opadają. Dodam, że miałem ten motor w Xantii kiedyś i nigdy przez cały swój żywot tyle oliwy nie pochłaniał.
Panie Marianie... jakość, jakość leci w dół niestety-wydziwione eko rozwiązania, kombinacje i taki jest skutek niestety... jeżdże 16 rok beemkami i niestety tutaj jakość tez pozostawia wiele do życzenia, nowe nie znaczy lepsze, z łezkę w oku wspominam auta z lat 90- 99- i chyba sobie kupię póki są :)
Panie Marianie... jakość, jakość leci w dół niestety-wydziwione eko rozwiązania, kombinacje i taki jest skutek niestety... jeżdże 16 rok beemkami i niestety tutaj jakość tez pozostawia wiele do życzenia, nowe nie znaczy lepsze, z łezkę w oku wspominam auta z lat 90- 99- i chyba sobie kupię póki są :) rozwiń
Avatar
;) / 18 listopada 2016 o 09:15
nie piszcie głupot!! to koncerny stawiają niebotyczne warunki dla autoryzacji- bandyckie wręcz, nie oferując nic w zamian- ten kto pracuje w branży ten o tym wie. załóż sobie jeden z drugim salon autoryzowany to wtedy pogadamy...a Lublin to bida... wiadomo że 90% aut to te w leasingu,kupowane na firmy, kupowane od producentów(ci ostatni sami koszą dealerów taką sprzedażą), auta prywatne to niewielki procent sprzedaży - i głownie na wschód . szkoda peżota bo tak jak piszą "był od zawsze", ale wiem że dadzą sobie radę! powodzenia!
Avatar
Marian / 18 listopada 2016 o 09:11
W nowym Peugeocie 2.0 HDi zapaliła mi się kontrolka oleju. pojechałem do Kity aby sprawdzili co tam się dzieje. Mechanicy dolali 1,5 l oleju i powiedzieli żeby jeździć dalej. Na moje pytanie czy to normalne, że auto z 15 000 km przebiegu wyrzłopało 1,5 l oleju (wycieków brak) odparto że to normalne i tyle. Ręce opadają. Dodam, że miałem ten motor w Xantii kiedyś i nigdy przez cały swój żywot tyle oliwy nie pochłaniał.
Avatar
Gość / 29 czerwca 2017 o 19:44
Polecam telefon do salonu w Radomiu. Mają serwis w Lublinie. Nie trzeba jeździć do Radomia.
Avatar
Marcin D. / 23 listopada 2016 o 17:29
Ja polecam Ria w Stalowej Woli, naprawdę świetny serwis, nie polecam Praska, naprawiają samochody jak za komuny na odwal.
Avatar
Tomek / 23 listopada 2016 o 17:24
To nie jest serwis tam jest wypożyczalnia samochodów, nie mają autoryzacji w Lublinie tylko Radomiu.
Avatar
karol / 18 listopada 2016 o 23:27
To prawda! Latam do Radomia z Toyotą!
Avatar
antek / 18 listopada 2016 o 19:08
no dobra ale po nowego peufeota trzeba dymać do wwy... co za za***
Avatar
Gość / 18 listopada 2016 o 19:06
Na terenie INSTALU jest serwis z Radomia
Avatar
Janusz / 18 listopada 2016 o 14:35
Panowie po co tyle emocji.Sprawa jest prosta. Jeśli byłaby odpowiednia sprzedaż, to ten gość by rękami i nogami się trzymał przy sieci. Ale to Lublin. Większość samochodów noworejestrowanych to szroten import aus dojczland. Gdyby była klientela na nowe to te salony by nie padały. Byłem ostatnio u kumpla w Bielsku-Białej, dawne miasto wojewódzkie. Zatkało mnie. Nawet jest autoryzowany dealer Bentleya, działający przy salonie Audi,VW. Pełna obsługa serwisowa. Pytam go kto to kupuje, a on na to, że Bielsko upodobali sobie wywodzący się ze Śląska wysoko postawieni Ubecy, generałowie Ludowego Wojska Polskiego, itp. Elita dawnej władzy. Mówi, że czasem ich widać w galeriach handlowych jak stary dziad z jakąś młodą utrzymanką idzie bez obciachu. I drogi jakie tam mają... Chwalę mu się, że u nas też już ruszyło, że obwodnica jaka nowa jest. On się tylko zaczął śmiać, że takie rzeczy oni to przerabiali w latach w 90 i na początku milenium. Nawet mają Pendolino do Warszamy bezpośrednie. Dobrze, że PiS rządzi, może wreszcie będzie w tym kraju jakaś sprawiedliwość.
Panowie po co tyle emocji.Sprawa jest prosta. Jeśli byłaby odpowiednia sprzedaż, to ten gość by rękami i nogami się trzymał przy sieci. Ale to Lublin. Większość samochodów noworejestrowanych to szroten import aus dojczland. Gdyby była klientela na nowe to te salony by nie padały. Byłem ostatnio u kumpla w Bielsku-Białej, dawne miasto wojewódzkie. Zatkało mnie. Nawet jest autoryzowany dealer Bentleya, działający przy salonie Audi,VW. Pełna obsługa serwisowa. Pytam go kto to kupuje, a on na to, że Bielsko upodobali sobie wywodzący się ze Śląsk... rozwiń
Avatar
egh / 18 listopada 2016 o 09:17
Marian napisał:
W nowym Peugeocie 2.0 HDi zapaliła mi się kontrolka oleju. pojechałem do Kity aby sprawdzili co tam się dzieje. Mechanicy dolali 1,5 l oleju i powiedzieli żeby jeździć dalej. Na moje pytanie czy to normalne, że auto z 15 000 km przebiegu wyrzłopało 1,5 l oleju (wycieków brak) odparto że to normalne i tyle. Ręce opadają. Dodam, że miałem ten motor w Xantii kiedyś i nigdy przez cały swój żywot tyle oliwy nie pochłaniał.
Panie Marianie... jakość, jakość leci w dół niestety-wydziwione eko rozwiązania, kombinacje i taki jest skutek niestety... jeżdże 16 rok beemkami i niestety tutaj jakość tez pozostawia wiele do życzenia, nowe nie znaczy lepsze, z łezkę w oku wspominam auta z lat 90- 99- i chyba sobie kupię póki są :)
Panie Marianie... jakość, jakość leci w dół niestety-wydziwione eko rozwiązania, kombinacje i taki jest skutek niestety... jeżdże 16 rok beemkami i niestety tutaj jakość tez pozostawia wiele do życzenia, nowe nie znaczy lepsze, z łezkę w oku wspominam auta z lat 90- 99- i chyba sobie kupię póki są :) rozwiń
Avatar
;) / 18 listopada 2016 o 09:15
nie piszcie głupot!! to koncerny stawiają niebotyczne warunki dla autoryzacji- bandyckie wręcz, nie oferując nic w zamian- ten kto pracuje w branży ten o tym wie. załóż sobie jeden z drugim salon autoryzowany to wtedy pogadamy...a Lublin to bida... wiadomo że 90% aut to te w leasingu,kupowane na firmy, kupowane od producentów(ci ostatni sami koszą dealerów taką sprzedażą), auta prywatne to niewielki procent sprzedaży - i głownie na wschód . szkoda peżota bo tak jak piszą "był od zawsze", ale wiem że dadzą sobie radę! powodzenia!
Avatar
Marian / 18 listopada 2016 o 09:11
W nowym Peugeocie 2.0 HDi zapaliła mi się kontrolka oleju. pojechałem do Kity aby sprawdzili co tam się dzieje. Mechanicy dolali 1,5 l oleju i powiedzieli żeby jeździć dalej. Na moje pytanie czy to normalne, że auto z 15 000 km przebiegu wyrzłopało 1,5 l oleju (wycieków brak) odparto że to normalne i tyle. Ręce opadają. Dodam, że miałem ten motor w Xantii kiedyś i nigdy przez cały swój żywot tyle oliwy nie pochłaniał.
Zobacz wszystkie komentarze 52

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem"

Kłótnia o sprzedaż alkoholu przy kościołach. "To jest igranie z Bogiem" 3 8

To jest igranie z panem Bogiem. To komentarz jednego z kraśnickich radnych odnośnie odległości, w jakiej mają być usytuowane punkty sprzedaży i podawania alkoholu od kościołów. W Kraśniku odległość ta musi być co najmniej 20-metrowa. Dyskusja w temacie sprzedaży alkoholu w mieście i ewentualnego nocnego ograniczenia tej sprzedaży była burzliwa. Ostatecznie żadne decyzje nie zapadły. 

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent

Będzie al. Tadeusza Mazowieckiego w Lublinie. Radna PiS: Stalinowiec, agent 72 34

Nowa droga na przedłużeniu ul. Bohaterów Monte Cassino otrzyma imię Tadeusza Mazowieckiego. W Lublinie będzie też skwer Władysława Bartoszewskiego

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie
galeria

Jan Gilas. Bohater doczekał się ulicy w Lublinie 0 1

Był 9 września 1939 r., gdy na Lublin posypały się niemieckie bomby, jedna z nich wpadła do Ratusza i nie wybuchła. Ratuszowy woźny wyniósł ją z budynku i zmarł z wysiłku przed schodami. Jego imię nosi od wczoraj uliczka stykająca się z deptakiem. Tabliczkę z nazwą odsłaniała wzruszona rodzina

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję
galeria
film

Pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich powstanie w Lublinie. Radni podjęli decyzję 323 21

Jest zgoda na pomnik Lecha i Marii Kaczyńskich obok Centrum Kultury. Na jego budowę zgodziła się dziś Rada Miasta. Nie pozwoliła jednak, by wykonać go według wizji radnej PiS, Małgorzaty Suchanowskiej. Większość rady zdecydowała, że projekt będzie wybrany w konkursie. Nalegali na to radni Wspólnego Lublina

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach
galeria

Nawet 53 tys. zł miesięcznie. Ekstra zarobki radnych w państwowych spółkach 17 15

Od 36 do 53 tys. złotych miesięcznie – tyle średnio zarabiali w państwowych spółkach trzej radni wojewódzcy PiS. Chodzi o Andrzeja Pruszkowskiego, Jana Franię i Grzegorza Muszyńskiego. Tak wynika z ich oświadczeń majątkowych za 2017 rok.

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta
wiersze między newsami

Sprawdź co powinna robić przed snem kobieta 0 0

Lektura obowiązkowa dla feministek. W końcu ktoś wyliczył, jakie obowiązki mają gospodynie domowe i określił miejsce poezji w ich życiu

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami
film

Kraśnicka: Już 130 pielęgniarek na zwolnieniach. Jest porozumienie z lekarzami 196 43

W piątek ma dojść do decydujących rozmów w szpitalu przy alei Kraśnickiej w Lublinie. W czwartek już 130 pielęgniarek było na L4.

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami

Schetyna na UMCS: Ukraińscy politycy nie chcą już współpracować z polskimi władzami 7 16

- Polsko-ukraińskich relacji po prostu nie ma - w taki sposób przewodniczący PO podsumował relacje Polski z Ukrainą.

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia)
galeria

Nowe centrum rehabilitacji w Nałęczowie już otwarte (zdjęcia) 2 1

Otwarte jest już nowe centrum rehabilitacyjno-fizjoterapeutyczne "Werandki" w Nałęczowie. - To pierwszy tak nowoczesny ośrodek po wschodniej stronie Wisły. Wychodzimy na przeciw potrzebom pacjentów z całej Polski - tłumaczy jego dyrekcja. Będą tam mogli skorzystać z czterech "stref": kardiologii, ortopedii, treningu i diagnostyki.

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym
26 maja 2018, 16:00

Twórczość Szczepana Twardocha w Kazimierzu Dolnym 1 0

Co Gdzie Kiedy. Kazimierski Ośrodek Kultury, Promocji i Turystyki (ul. Lubelska 12) zaprasza na kolejną odsłonę Soboty Literackiej. 26 maja o godz. 16 odbędzie się spotkanie poświęcone Balladzie o pewnej panience Szczepana Twardocha.

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie

Gmina Biała Podlaska: Inwestycje drogowe zablokowane, ceny za wysokie 3 0

Gmina Biała Podlaska musi powtarzać przetargi na roboty drogowe. Wszystko dlatego, że wykonawcy swoją pracę wyceniają coraz drożej.

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie

Joanna Mucha: Prokurator powinien się zająć władzami stadniny w Janowie 0 16

Śledztwo w sprawie niegospodarności w stadninie koni w Janowie Podlaskim jest sztucznie przedłużane. Prokuratura powinna się zająć osobami, które obecnie tam rządzą, a dawny prezes Marek Trela powinien wrócić do pracy – przekonuje posłanka PO Joanna Mucha

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego
galeria

Juwenalia 2018 w Białej Podlaskiej. Zdjęcia z korowodu studenckiego 0 2

We wtorek i środę odbyły się Juwenalia Państwowej Szkoły Wyższej im. Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS

Hit transferowy w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS 0 3

Brianna Joelle Kiesel zasiliła szeregi Pszczółki Polski AZS UMCS Lublin. 24-letnia Amerykanka ma na swoim koncie występy w najlepszej lidze świata, WNBA. Ostatnio reprezentowała szwedzkie Umea Udominate

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł

Nocne sklepy z alkoholem w Lublinie nie zbankrutują. Pomysł radnych PiS nie przeszedł 0 15

Nie będzie w Lublinie ograniczeń nocnej sprzedaży alkoholu. Ich wprowadzenia chcieli radni PiS, ale większość Rady Miasta była temu przeciwna. W czwartek uchwalony został za to zakaz sprzedaży trunków m.in. obok szkół i kościołów. Radni ustalili też maksymalną liczbę zezwoleń dla sklepów i lokali gastronomicznych.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!