piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

W Lublinie zmarł pacjent chory na świńską grypę

  Edytuj ten wpis
Dodano: 14 stycznia 2013, 15:52
Autor: izi

W sobotę wirusa wykryto u kolejnych trzech osób, które były pacjentami SPSK nr 1. Szpital jeszcze te
W sobotę wirusa wykryto u kolejnych trzech osób, które były pacjentami SPSK nr 1. Szpital jeszcze te

W sumie w Lublinie stwierdzono już osiem przypadków tzw. świńskiej grypy, wywołanej wirusem typu AH1N1. W województwie jest ich już szesnaście.

W Lublinie dwa nowe przypadki zostały potwierdzone dzisiaj. Oba u pacjentów szpitala przy ul. Staszica.

– Jedna z tych osób nie żyje. Cierpiała na chorobę nowotworową. Druga osoba czuje się dosyć dobrze, ale ma ok. 40 stopni temperatury – informuje Irmina Nikiel, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie.

Przed weekendem w mieście były już trzy potwierdzone przypadki: jeden u 13-letniego chłopca, który trafił do szpitala im. Jana Bożego, a dwa pozostałe u dorosłych mężczyzn, którzy przebywali w szpitalu przy ul. Jaczewskiego i w SPSK nr 1 przy ul. Staszica.

W sobotę wirusa wykryto u kolejnych trzech osób, które były pacjentami SPSK nr 1. Szpital jeszcze tego samego dnia zadecydował, że wstrzymuje przyjęcia na oddział hematoonkologii i na intensywną terapię. Natomiast na wszystkich oddziałach wprowadził zakaz odwiedzin. – Szpital wdrożył wszystkie możliwe procedury, które mają uchronić pacjentów przed zachorowaniami. Przestrzega ich bardzo rygorystycznie – ocenia dyr. Nikiel.

Wiele innych szpitali też stara się chronić swoich pacjentów.

– Odwiedziny wstrzymało już Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej, Okręgowy Szpital Kolejowy i szpital przy ul. Biernackiego. W Dziecięcym Szpitalu Klinicznym wstrzymano odwiedziny na oddziale chorób płuc i na ogólnopediatrycznym. Na pozostałych oddziałach DSK ograniczono odwiedziny do jednej osoby na jednego pacjenta – mówi dyr. Nikiel. – W szpitalu przy al. Kraśnickiej wstrzymano odwiedziny na oddziale ginekologicznym, a w SPSK nr 4 na położnictwie. Instytut Medycyny Wsi nie wprowadził ograniczeń. Natomiast szpital neuropsychiatryczny ogranicza odwiedziny do jednej osoby na jednego pacjenta i weryfikuje, czy odwiedzający nie są chorzy.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
INES
Gość
posłaniec śmierci
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

INES
INES (16 stycznia 2013 o 21:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
W poniedziałek o 3.00 na ranem zmarł członek mojej rodziny 27 letni młody człowiek z tego co się wypisuje niby na chorobę nowotworową . natomiast prawda wygląda troszeczke inaczej. Na oddział chemioterapii gdzie ludzie mają zerową odporność i gdzie nawet rodzina ma ograniczony dostęp przywozi się i umieszcza w jednej sali z z osobami po chemioterapii. chorego z kaszlem i nie zdiagnozowaną chorobą .Ten młody człowiek 2 dni wczesniej przyjował chemię .walczył z chorobą od pół roku był przygotowywany do przeszczepu szpiku gdyż jego stan poprawiał się z dnia na dzień i z czego się bardzo cieszył znalazł się dla niego dawca.Po dobie spędzonej z tym chorym w jednej sali chłopak był już na intensywnej terapii z stanie ciężkim i został wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną następnego dnia zmarł.więc śmierć nie nastąpiła z choroby nowotworowej lecz z powodu zakażenia wirusem AH1N1 .Mam nadzieję że sprawą zajmie się prokuratura i lekarz odpowie za swoje głupotę!!!!!!.Bo to właśnie doprowadziło do śmierci tego chłopaka.Spoczywaj w pokoju Piotrek..
Rozwiń
Gość
Gość (14 stycznia 2013 o 18:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='cc' timestamp='1358178932' post='720259']
oj Ty przygłupie, życzysz tego innemu człowiekowi? oj nie zasługujesz żeby nazywac cie człowiekiem
[/quote]A jak oni nam tego życzą - to co są ludźmi??? Na pohybel zdrajcom!!!
Rozwiń
posłaniec śmierci
posłaniec śmierci (14 stycznia 2013 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='adamiewa' timestamp='1358182398' post='720280']
Do posłańca śmierci; A czy ty jesteś pewien że przeżyjesz tę epidemię?
[/quote] Bóg raczy wiedzieć. Tak jak każdy muszę być przygotowany na wszysko. Raczej myślę że nie przeżyję bo słabego zdrowia jestem. Przeżyją tylko najsilniejsze jednostki.
Rozwiń
adamiewa
adamiewa (14 stycznia 2013 o 17:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do posłańca śmierci; A czy ty jesteś pewien że przeżyjesz tę epidemię?
Rozwiń
posłaniec śmierci
posłaniec śmierci (14 stycznia 2013 o 17:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nic nie pomoże, idzie epidemia, ludzie będą padać jak muchy. Do wiosny sporo nas ubędzie. Są już specjalne derektywy o pilny zakup dodatkowych gruntów pod cmentarze. Narazie jest to tajne ale ja już o tym wiem. Produkcja trumien idzie pełną parą na trzy zmiany a i tak dla wszystkich nie wystarczy. W kulminacyjnym okresie zwłoki będą wrzucać bezpośrednio do dołów. 21 grudnia rozpoczęła się epidemia , ofiar będą setki tysięcy jeśli nie miliony. To kara jaka została zesłana na ludzkość.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!