Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

19 kwietnia 2012 r.
18:09
Edytuj ten wpis

W niedzielę ul. Turystyczna będzie już otwarta. Koniec korków?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 8 A A
Na Turystycznej robotnicy układali płyty między szynami. (Maciej Kaczanowski)
Na Turystycznej robotnicy układali płyty między szynami. (Maciej Kaczanowski)

W ten weekend ponownie otwarty dla ruchu powinien zostać przejazd kolejowy przez ul. Turystyczną w Lublinie. Prace w tym miejscu dobiegają już końca. Ale jest i zła wiadomość: kolejarze chcą zamknąć jeszcze trzy inne przejazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wjazd do stolicy województwa przez ul. Turystyczną to od kilku dni prawdziwa droga przez mękę. Przejazd z Łęcznej do Lublina zajmuje nawet półtorej godziny, a stojąc w korku z powodzeniem można by rozpalić grilla i dobrze się najeść. Cały ruch kierowany jest objazdem przez ul. Kasprowicza i Mełgiewską. Na objeździe nie jest łatwo, bo ul. Kasprowicza nie jest przystosowana do tak dużego ruchu, Mełgiewska jest w przebudowie i do tego wybiera ją wielu kierowców zmierzających od strony Świdnika, którzy chcą ominąć szosę piasecką.

– Prace na przejeździe dobiegają już końca – uspokaja Andrzej Matysiewicz z lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

W czwartek robotnicy układali płyty między szynami. Na piątek zaplanowano asfaltowanie podjazdów. – W niedzielę przejazd na pewno będzie otwarty, ale mam nadzieję, że nastąpi to dzień wcześniej, co jest bardzo prawdopodobne – dodaje Matysiewicz.

Kolejarze zapowiadają, że w tym miejscu więcej utrudnień już nie będzie. Problemy pojawią się za to na trzech innych przejazdach. Dwa z nich znajdują się w Niemcach.

– Jeden na drodze powiatowej do Rokitna, a drugi w ciągu drogi wojewódzkiej Garbów–Krasienin–Niemce–Jawidz – precyzuje Matysiewicz. – Trzeci z zamykanych przejazdów znajduje się w Lubartowie na obwodnicy miasta – dodaje.

Na razie nie są znane konkretne terminy zamknięcia poszczególnych przejazdów, będą one ustalane z kolejarzami i zarządcami poszczególnych dróg. W każdym przypadku powód wyłączenia przejazdów z ruchu jest taki sam: modernizacja linii kolejowej prowadzącej z Lublina do Lubartowa.

Między tymi miastami mają kursować spalinowe szynobusy. Teraz linia dostępna jest jedynie dla pociągów towarowych. Modernizacja linii powinna zostać ukończona na początku 2013 r. Także z nią związana jest rozbiórka mostu kolejowego przez Bystrzycę w pobliżu ul. Turystycznej. 113-letnia żelazna konstrukcja zostanie zastąpiona nową.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 14 maja 2012 o 04:00
[color=#000000][font=Simsun][size=1]It desire to enjoy the [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]cheap ralph lauren[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] specific world learn information about most of the music in addition to in [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren polo shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] that location is also far[/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren sale[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] from some sort of better way than simply giving away band t-shirts. One has become however [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]polo ralph lauren shirt[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] true any established bands [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/women-ralph-lauren-dresses-c-2_27.html"]ralph lauren dress[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] similar [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] to that of i would [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/accessories-ralph-lauren-shoes-c-5_49.html"]ralph lauren shoes[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] say the Rolling Stones charge more [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren clothing[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] for most [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]cheap ralph lauren polo[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] of their band t-shirts [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren polo[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] by means of that they should be [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren outlet[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] a single icon and also don need to gain outstanding fans.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Simsun][size=1]It desire to enjoy the [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]cheap ralph lauren[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] specific world learn information about most of the music in addition to in [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren polo shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] that location is also far[/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren s... rozwiń
Avatar
to-to / 20 kwietnia 2012 o 19:04
[quote name='macgregor' timestamp='1334939961' post='623364']
Jak później puszczą ruch tych szynobusów to wtedy też w godzinach szczytu zaczną się niezłe korki na Turystycznej jak będą opuszczać szlaban na 5-10 min. Powinni zbudować wiadukt. Teraz ruch nie jest taki jak był kilkanaście lat temu gdy jeszcze jeździły pociągi.
[/quote]
E tam... teraz już tak długo na przejazdach kolejowych nie trzymają, tak jak kiedyś. Zauważyłem,że teraz to podobnie jak w USA -zamkną,a za minutę lub dwie przejedzie pociąg i otwierają.
Avatar
macgregor / 20 kwietnia 2012 o 18:39
Jak później puszczą ruch tych szynobusów to wtedy też w godzinach szczytu zaczną się niezłe korki na Turystycznej jak będą opuszczać szlaban na 5-10 min. Powinni zbudować wiadukt. Teraz ruch nie jest taki jak był kilkanaście lat temu gdy jeszcze jeździły pociągi.
Avatar
szofer / 20 kwietnia 2012 o 07:45
Brawo,brawo,brawiiiiisssssiiiiimmmmmooooooo.
Avatar
m.ak.s / 20 kwietnia 2012 o 07:39
Przejaz kolejowy na trasie Niemce-Jawidz (tóż przed lasem) jest zamknięty od tygodnia. Prace trwają tam chyba równolegle z tymi na Turystycznej. Drugi przejazd, na drodze z Zalesia do Jawidza (obok wysypiska) też chyba już jest zamknięty, bo dziś jadąc od Lubartowa widzialem tablicę z informacją o objeździe tej drogi.
Tak więc wszystkie drogi prowadzące z Łęczny do Lublina zostały szczelnie zamknięte. Pozostaje tylko trasa przez Łuckę. Szkoda tylko że brakuje fachowej inforamcji o tych wszystkich remontach.
Avatar
ela / 20 kwietnia 2012 o 00:44
ufff, ulga.
A czy wiadomo coś o przejeździe kolejowym w okolicach Pliszczyna? wszystko leży i czeka. Dziury w okolicach przejazdu pozasypywane ostatnio żwitem i zalane jakimś cementem. Kilka dni deszczu i nic z tego nie zostanie. A przejazd też na trasie szynobusów. Tam są takie dziury, że można spokojnie zawieszenie zostawić
Avatar
HR / 19 kwietnia 2012 o 23:59
Zawsze za to można ponarzekać na to, że nikt nie narzeka, nieprawdaż?
Avatar
gość / 19 kwietnia 2012 o 20:32
Krzyk był, ale proszę, jak pozytywne wiadomości to jakoś cisza. Szanowni dziennikarze, więcej pozytywnych tematów. Wystarczy narzekania, choć nasze społeczeństwo chyba ma to w genach.
Avatar
Gość / 14 maja 2012 o 04:00
[color=#000000][font=Simsun][size=1]It desire to enjoy the [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]cheap ralph lauren[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] specific world learn information about most of the music in addition to in [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren polo shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] that location is also far[/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren sale[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] from some sort of better way than simply giving away band t-shirts. One has become however [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]polo ralph lauren shirt[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] true any established bands [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/women-ralph-lauren-dresses-c-2_27.html"]ralph lauren dress[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] similar [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] to that of i would [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/accessories-ralph-lauren-shoes-c-5_49.html"]ralph lauren shoes[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] say the Rolling Stones charge more [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren clothing[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] for most [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]cheap ralph lauren polo[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] of their band t-shirts [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren polo[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] by means of that they should be [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren outlet[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] a single icon and also don need to gain outstanding fans.[/size][/font][/color]
[color=#000000][font=Simsun][size=1]It desire to enjoy the [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]cheap ralph lauren[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] specific world learn information about most of the music in addition to in [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren polo shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] that location is also far[/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren s... rozwiń
Avatar
to-to / 20 kwietnia 2012 o 19:04
[quote name='macgregor' timestamp='1334939961' post='623364']
Jak później puszczą ruch tych szynobusów to wtedy też w godzinach szczytu zaczną się niezłe korki na Turystycznej jak będą opuszczać szlaban na 5-10 min. Powinni zbudować wiadukt. Teraz ruch nie jest taki jak był kilkanaście lat temu gdy jeszcze jeździły pociągi.
[/quote]
E tam... teraz już tak długo na przejazdach kolejowych nie trzymają, tak jak kiedyś. Zauważyłem,że teraz to podobnie jak w USA -zamkną,a za minutę lub dwie przejedzie pociąg i otwierają.
Avatar
macgregor / 20 kwietnia 2012 o 18:39
Jak później puszczą ruch tych szynobusów to wtedy też w godzinach szczytu zaczną się niezłe korki na Turystycznej jak będą opuszczać szlaban na 5-10 min. Powinni zbudować wiadukt. Teraz ruch nie jest taki jak był kilkanaście lat temu gdy jeszcze jeździły pociągi.
Avatar
szofer / 20 kwietnia 2012 o 07:45
Brawo,brawo,brawiiiiisssssiiiiimmmmmooooooo.
Avatar
m.ak.s / 20 kwietnia 2012 o 07:39
Przejaz kolejowy na trasie Niemce-Jawidz (tóż przed lasem) jest zamknięty od tygodnia. Prace trwają tam chyba równolegle z tymi na Turystycznej. Drugi przejazd, na drodze z Zalesia do Jawidza (obok wysypiska) też chyba już jest zamknięty, bo dziś jadąc od Lubartowa widzialem tablicę z informacją o objeździe tej drogi.
Tak więc wszystkie drogi prowadzące z Łęczny do Lublina zostały szczelnie zamknięte. Pozostaje tylko trasa przez Łuckę. Szkoda tylko że brakuje fachowej inforamcji o tych wszystkich remontach.
Avatar
ela / 20 kwietnia 2012 o 00:44
ufff, ulga.
A czy wiadomo coś o przejeździe kolejowym w okolicach Pliszczyna? wszystko leży i czeka. Dziury w okolicach przejazdu pozasypywane ostatnio żwitem i zalane jakimś cementem. Kilka dni deszczu i nic z tego nie zostanie. A przejazd też na trasie szynobusów. Tam są takie dziury, że można spokojnie zawieszenie zostawić
Avatar
HR / 19 kwietnia 2012 o 23:59
Zawsze za to można ponarzekać na to, że nikt nie narzeka, nieprawdaż?
Avatar
gość / 19 kwietnia 2012 o 20:32
Krzyk był, ale proszę, jak pozytywne wiadomości to jakoś cisza. Szanowni dziennikarze, więcej pozytywnych tematów. Wystarczy narzekania, choć nasze społeczeństwo chyba ma to w genach.
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem

Lublin: Restauracje powalczą o tytuł "Miejsce Inspiracji". Dwa miesiące imprez nad talerzem 0 3

Przez całe wakacje lubelscy restauratorzy mają organizować imprezy walcząc o miejsce na liście lokali polecanych turystom przez władze miasta. Wczoraj rozpoczął się nabór chętnych do tej rywalizacji. Każdy, kto przejdzie do drugiego etapu, będzie musiał zorganizować własne, otwarte wydarzenie.

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm

Młodzi posłowie oburzeni na Sejm 6 1

Ten wyjazd do Warszawy to była dla nas nagroda, którą nam odebrano – mówią Mateusz Sroka i Adam Sygocki, posłowie tegorocznego XXIV Sejmu Dzieci i Młodzieży, którzy w środę w Lublinie zorganizowali konferencję prasową w tej sprawie. Kancelaria Sejmu odwołała posiedzenie młodych parlamentarzystów, przekładając je z 1 czerwca na wrzesień.

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości"

List minister zdenerwował niektórych rodziców. "Zaklinanie rzeczywistości" 2 6

– To zaklinanie rzeczywistości – tak mama siódmoklasisty ze Szkoły Podstawowej nr 16 w Lublinie komentuje list do rodziców wystosowany przez minister edukacji narodowej. Anna Zalewska pisze w nim, że rekrutacja do zdublowanych klas pierwszych szkół średnich „nie spowoduje istotnych problemów”.

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 1 2

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 79 6

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 5

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 27

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 3 2

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 51 7

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 51 11

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.