niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

W niedzielę ul. Turystyczna będzie już otwarta. Koniec korków?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 19 kwietnia 2012, 18:09
Autor: Dominik Smaga

Na Turystycznej robotnicy układali płyty między szynami. (Maciej Kaczanowski)
Na Turystycznej robotnicy układali płyty między szynami. (Maciej Kaczanowski)

W ten weekend ponownie otwarty dla ruchu powinien zostać przejazd kolejowy przez ul. Turystyczną w Lublinie. Prace w tym miejscu dobiegają już końca. Ale jest i zła wiadomość: kolejarze chcą zamknąć jeszcze trzy inne przejazdy.

Wjazd do stolicy województwa przez ul. Turystyczną to od kilku dni prawdziwa droga przez mękę. Przejazd z Łęcznej do Lublina zajmuje nawet półtorej godziny, a stojąc w korku z powodzeniem można by rozpalić grilla i dobrze się najeść. Cały ruch kierowany jest objazdem przez ul. Kasprowicza i Mełgiewską. Na objeździe nie jest łatwo, bo ul. Kasprowicza nie jest przystosowana do tak dużego ruchu, Mełgiewska jest w przebudowie i do tego wybiera ją wielu kierowców zmierzających od strony Świdnika, którzy chcą ominąć szosę piasecką.

– Prace na przejeździe dobiegają już końca – uspokaja Andrzej Matysiewicz z lubelskiego oddziału Centrum Realizacji Inwestycji spółki PKP Polskie Linie Kolejowe.

W czwartek robotnicy układali płyty między szynami. Na piątek zaplanowano asfaltowanie podjazdów. – W niedzielę przejazd na pewno będzie otwarty, ale mam nadzieję, że nastąpi to dzień wcześniej, co jest bardzo prawdopodobne – dodaje Matysiewicz.

Kolejarze zapowiadają, że w tym miejscu więcej utrudnień już nie będzie. Problemy pojawią się za to na trzech innych przejazdach. Dwa z nich znajdują się w Niemcach.

– Jeden na drodze powiatowej do Rokitna, a drugi w ciągu drogi wojewódzkiej Garbów–Krasienin–Niemce–Jawidz – precyzuje Matysiewicz. – Trzeci z zamykanych przejazdów znajduje się w Lubartowie na obwodnicy miasta – dodaje.

Na razie nie są znane konkretne terminy zamknięcia poszczególnych przejazdów, będą one ustalane z kolejarzami i zarządcami poszczególnych dróg. W każdym przypadku powód wyłączenia przejazdów z ruchu jest taki sam: modernizacja linii kolejowej prowadzącej z Lublina do Lubartowa.

Między tymi miastami mają kursować spalinowe szynobusy. Teraz linia dostępna jest jedynie dla pociągów towarowych. Modernizacja linii powinna zostać ukończona na początku 2013 r. Także z nią związana jest rozbiórka mostu kolejowego przez Bystrzycę w pobliżu ul. Turystycznej. 113-letnia żelazna konstrukcja zostanie zastąpiona nową.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
to-to
macgregor
(8) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (14 maja 2012 o 04:00) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#000000][font=Simsun][size=1]It desire to enjoy the [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]cheap ralph lauren[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] specific world learn information about most of the music in addition to in [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren polo shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] that location is also far[/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren sale[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] from some sort of better way than simply giving away band t-shirts. One has become however [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]polo ralph lauren shirt[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] true any established bands [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/women-ralph-lauren-dresses-c-2_27.html"]ralph lauren dress[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] similar [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren shirts[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] to that of i would [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/accessories-ralph-lauren-shoes-c-5_49.html"]ralph lauren shoes[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] say the Rolling Stones charge more [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren clothing[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] for most [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]cheap ralph lauren polo[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] of their band t-shirts [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren polo[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] by means of that they should be [/size][/font][/color][url="http://www.ralphlaurencheapshirts.com/"]ralph lauren outlet[/url][color=#000000][font=Simsun][size=1] a single icon and also don need to gain outstanding fans.[/size][/font][/color]
Rozwiń
to-to
to-to (20 kwietnia 2012 o 19:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='macgregor' timestamp='1334939961' post='623364']
Jak później puszczą ruch tych szynobusów to wtedy też w godzinach szczytu zaczną się niezłe korki na Turystycznej jak będą opuszczać szlaban na 5-10 min. Powinni zbudować wiadukt. Teraz ruch nie jest taki jak był kilkanaście lat temu gdy jeszcze jeździły pociągi.
[/quote]
E tam... teraz już tak długo na przejazdach kolejowych nie trzymają, tak jak kiedyś. Zauważyłem,że teraz to podobnie jak w USA -zamkną,a za minutę lub dwie przejedzie pociąg i otwierają.
Rozwiń
macgregor
macgregor (20 kwietnia 2012 o 18:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak później puszczą ruch tych szynobusów to wtedy też w godzinach szczytu zaczną się niezłe korki na Turystycznej jak będą opuszczać szlaban na 5-10 min. Powinni zbudować wiadukt. Teraz ruch nie jest taki jak był kilkanaście lat temu gdy jeszcze jeździły pociągi.
Rozwiń
szofer
szofer (20 kwietnia 2012 o 07:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Brawo,brawo,brawiiiiisssssiiiiimmmmmooooooo.
Rozwiń
m.ak.s
m.ak.s (20 kwietnia 2012 o 07:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przejaz kolejowy na trasie Niemce-Jawidz (tóż przed lasem) jest zamknięty od tygodnia. Prace trwają tam chyba równolegle z tymi na Turystycznej. Drugi przejazd, na drodze z Zalesia do Jawidza (obok wysypiska) też chyba już jest zamknięty, bo dziś jadąc od Lubartowa widzialem tablicę z informacją o objeździe tej drogi.
Tak więc wszystkie drogi prowadzące z Łęczny do Lublina zostały szczelnie zamknięte. Pozostaje tylko trasa przez Łuckę. Szkoda tylko że brakuje fachowej inforamcji o tych wszystkich remontach.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (8)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!