Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

27 lutego 2015 r.
9:30
Edytuj ten wpis

W niedzielę zmieni się rozkład jazdy. Trolejbusy na linii nr 9

Autor: Zdjęcie autora drs
1 7 A A

W niedzielę wejdzie w życie kolejna korekta rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Linię 9 przejmą trolejbusy, linia 54 zmieni trasę, a kilka innych zmieni godziny odjazdów. Pojawią się też nowe przystanki.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Od 1 marca autobusy zaczną kursować na nową pętlę przy ul. Wądolnej. Trafi tam linia 54 wycofana z Dąbrowicy, a skierowana przez ul. Nałęczowską, Sławin, Lędzian i Ślężan. Linia ta, która teraz kursuje tylko w godzinach szczytu i wyłącznie w dni powszednie, będzie wozić pasażerów przez cały tydzień od rana do wieczora. W dni powszednie częstotliwość kursów będzie zmienna, w soboty autobus będzie jeździć do 1,5 godziny a w niedziele i święta co 2 godziny.

Na linii nr 9 mają kursować trolejbusy z dodatkowym napędem, który ma być wykorzystywany m.in. na pozbawionym trakcji zasilającej odcinku trasy od hotelu Victoria przez pl. Wolności i Bernardyńską.

Nowy przystanek wyznaczony został na ul. Łęczyńskiej i będzie służyć autobusom i trolejbusom jadącym w kierunku parku Bronowickiego. Będzie zlokalizowany na wysokości fabryki wag, zaś następny w zatoce utworzonej przy okazji przebudowy ulicy zmieni nazwę na "Składowa 02”. Nowy przystanek pojawi się też na trasie linii 44 tuż przy granicy miasta i będą tu stawać autobusy jadące w kierunku Jakubowic Konińskich.

Zmiany rozkładu dotyczą linii 4, 21, 25, 28, 36, 37 i 45, zaś bardziej przebudowany został rozkład linii 18.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piechur / 27 lutego 2015 o 18:27

W niedziele linia 54 ma kursować co dwie godziny (w pozostałe dni niewiele częściej). Pewnie chodzi o to aby parafianie mogli dojechać na msze. Będzie to skutkować półgodzinnym postojem na przystankach końcowych, czyli tyle samo co jazda. Trasa tej linii to nieporozumienie i żadna alternatywa dla 3, więc frekwencja będzie bardzo mizerna. Aż się prosi o przejazd przez Zana a może nawet rezygnacja z przystanku końcowego na Węglinie. Nie wiem jakie znaczenie ma ta linia dla mieszkańców  okolicy Jana Pawła II wobec połączenia na tej trasie dzięki autobusom linii 10 i 57.

W niedziele linia 54 ma kursować co dwie godziny (w pozostałe dni niewiele częściej). Pewnie chodzi o to aby parafianie mogli dojechać na msze. Będzie to skutkować półgodzinnym postojem na przystankach końcowych, czyli tyle samo co jazda. Trasa tej linii to nieporozumienie i żadna alternatywa dla 3, więc frekwencja będzie bardzo mizerna. Aż się prosi o przejazd przez Zana a może nawet rezygnacja z przystanku końcowego na Węglinie. Nie wiem jakie znaczenie ma ta linia dla mieszkańców  okolicy Jana Pawła II wobec połączenia na tej tras... rozwiń

Avatar
ojoj / 27 lutego 2015 o 14:11

Jeszcze ze 3 przystanki na Łęczyńskiej by się przydały...

Avatar
Paweł / 27 lutego 2015 o 12:20

A co z trakcją na Jana Pawła II, Diamentowej i Zemborzyckiej? Tam tylko 17 jedzie. Totalna porażka

Avatar
Lucek / 27 lutego 2015 o 11:57

A co z wybudowaną trakcją trolejbusową na ulicy Bohaterów Monte Cassino na Poczekajce. Nic tam do tej pory nie jeździ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po tych dołach?

Nie jeździ, bo to poligon, nie ulica.

Avatar
Anna / 27 lutego 2015 o 11:08

A co z wybudowaną trakcją trolejbusową na ulicy Bohaterów Monte Cassino na Poczekajce. Nic tam do tej pory nie jeździ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
t..Z / 27 lutego 2015 o 10:38
To odbywa sie szybko i bedzie mialo miejsce na przystanku. Pasazerowie nawet tego nie odczuja. Proponuje najpierw sie dowiedziec a pozniej pisac.
Avatar
Wiki / 27 lutego 2015 o 09:44

Ciekawe jak bedzie przebigała zmaina trakcji z trolejbusowej na napęd akumulatorowy, na waskiej i wiecznie zakorkowanej ul. Narutowicza?

Avatar
piechur / 27 lutego 2015 o 18:27

W niedziele linia 54 ma kursować co dwie godziny (w pozostałe dni niewiele częściej). Pewnie chodzi o to aby parafianie mogli dojechać na msze. Będzie to skutkować półgodzinnym postojem na przystankach końcowych, czyli tyle samo co jazda. Trasa tej linii to nieporozumienie i żadna alternatywa dla 3, więc frekwencja będzie bardzo mizerna. Aż się prosi o przejazd przez Zana a może nawet rezygnacja z przystanku końcowego na Węglinie. Nie wiem jakie znaczenie ma ta linia dla mieszkańców  okolicy Jana Pawła II wobec połączenia na tej trasie dzięki autobusom linii 10 i 57.

W niedziele linia 54 ma kursować co dwie godziny (w pozostałe dni niewiele częściej). Pewnie chodzi o to aby parafianie mogli dojechać na msze. Będzie to skutkować półgodzinnym postojem na przystankach końcowych, czyli tyle samo co jazda. Trasa tej linii to nieporozumienie i żadna alternatywa dla 3, więc frekwencja będzie bardzo mizerna. Aż się prosi o przejazd przez Zana a może nawet rezygnacja z przystanku końcowego na Węglinie. Nie wiem jakie znaczenie ma ta linia dla mieszkańców  okolicy Jana Pawła II wobec połączenia na tej tras... rozwiń

Avatar
ojoj / 27 lutego 2015 o 14:11

Jeszcze ze 3 przystanki na Łęczyńskiej by się przydały...

Avatar
Paweł / 27 lutego 2015 o 12:20

A co z trakcją na Jana Pawła II, Diamentowej i Zemborzyckiej? Tam tylko 17 jedzie. Totalna porażka

Avatar
Lucek / 27 lutego 2015 o 11:57

A co z wybudowaną trakcją trolejbusową na ulicy Bohaterów Monte Cassino na Poczekajce. Nic tam do tej pory nie jeździ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po tych dołach?

Nie jeździ, bo to poligon, nie ulica.

Avatar
Anna / 27 lutego 2015 o 11:08

A co z wybudowaną trakcją trolejbusową na ulicy Bohaterów Monte Cassino na Poczekajce. Nic tam do tej pory nie jeździ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Avatar
t..Z / 27 lutego 2015 o 10:38
To odbywa sie szybko i bedzie mialo miejsce na przystanku. Pasazerowie nawet tego nie odczuja. Proponuje najpierw sie dowiedziec a pozniej pisac.
Avatar
Wiki / 27 lutego 2015 o 09:44

Ciekawe jak bedzie przebigała zmaina trakcji z trolejbusowej na napęd akumulatorowy, na waskiej i wiecznie zakorkowanej ul. Narutowicza?

Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa

MUNDIAL 2018. Iran – Hiszpania 0:1. Na ratunek Costa 0 1

MUNDIAL 2018 Reprezentacja Hiszpanii po wielkich męczarniach wyszarpała zwycięstwo przeciwko Iranowi zwyciężając 1:0, a jedyną bramkę zdobył w drugiej połowie Diego Costa

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta
Alarm24

Odpady z Danii przyjechały do naszego regionu. Rozładunek zablokował starosta 48 17

Tir z plastikowymi odpadami przyjechał wczoraj do Zofiówki w gminie Łęczna. Plastik z Danii, którego rozładunek zablokował w minionym tygodniu włodawski starosta, został złożony w zamykanym magazynie. Tym razem legalnie

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi

Grzegorz Bronowicki o meczu z Senegalem: Robert to wielki gracz, ale sam nic nie zrobi 1 3

ROZMOWA Z Grzegorzem Bronowickim, byłym reprezentantem Polski

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce

KS Drzewce - LKS Stróża 0:1. Stróża bliższa gry w okręgówce 3 0

Lubelska klasa okręgowa Ponad 200 kibiców oglądało w Drzewcach pierwszy mecz barażowy. W starciu dwóch wicemistrzów klasy A lepszy okazał się LKS Stróża

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej

Zmiany w parafiach archidiecezji lubelskiej 3 7

Zmiany w lubelskich parafiach ogłosił w środę metropolita lubelski abp. Stanisław Budzik

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko"
film

Lublin: Przez miesiąc mieszkał ze zwłokami dziewczyny. "Był grzeczny, dbał o wszystko" 7 1

– Artur powiedział mi, że się zakochał. Chciał ułożyć sobie z nią życie – opowiadał w środę przed sądem krewny Artura S. 47-latek odpowiada przed sądem za uduszenie swojej dziewczyny. Przez miesiąc mieszkał z jej zwłokami ukrytymi w wersalce

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu!

Psy w Ogrodzie Saskim w Lublinie? Jest ostateczny wyrok sądu! 90 11

Unieważniony został zakaz wprowadzania psów do Ogrodu Saskiego. Taki wyrok wydał w środę Naczelny Sąd Administracyjny. Uznał, że radni nie mieli prawa zabronić spacerów z psem po zabytkowym parku. To koniec czteroletniego sporu między władzami Lublina a dwoma mieszkańcami miasta

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia]
galeria

Lublin: Kręcą spot reklamowy, potrzebują statystów [zdjęcia] 0 0

Na Wydziale Artystycznym UMCS rozpoczęły się prace przy nowym filmie promocyjnym uczelni. Do zdjęć potrzeba kilkudziesięciu statystów

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo

MUNDIAL 2018. Urugwaj – Arabia Saudyjska 1:0. Ekonomiczne zwycięstwo 1 0

MUNDIAL 2018 Urugwaj pokonał 1:0 Arabię Saudyjską i obok Rosji wywalczył awans do 1/8 finału. O tym która z drużyn zajmie pierwsze miejsce w grupie A zadecyduje bezpośredni mecz pomiędzy gospodarzami, a zespołem z Ameryki Południowej

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina
galeria

MPK Lublin chce sprzedać autobus. Rozbity w wypadku w centrum Lublina 15 8

Na sprzedaż trafił miejski autobus rozbity w kwietniu w głośnym wypadku na ul. Narutowicza. Jelcz nie nadaje się do jazdy, ma zatrzymany dowód rejestracyjny, ale spółka liczy na to, że znajdzie kupca. Pojazd ma 1,3 mln km przebiegu.

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy

Policjant zatrzymał do kontroli policjanta. Zabrał mu prawo jazdy 177 15

Do nietypowej interwencji policji doszło w powiecie łukowskim, gdzie policjant z nieoznakowanego radiowozu, zatrzymał inny nieoznakowany radiowóz

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach?

Kolejne ruchy kadrowe w Motorze, Dzięgielewski w Wigrach? 8 1

W środę umowy z lubelskim klubem podpisało dwóch kolejnych młodych zawodników. To Jakub Buczek i Rafał Dobrzyński, którzy w rundzie wiosennej debiutowali w III lidze. Wiadomo już także, że do ekipy żółto-biało-niebieskich po wypożyczeniu wraca Michał Paluch

Kanada zalegalizowała marihuanę

Kanada zalegalizowała marihuanę 0 2

Kanadyjski parlament zalegalizował rekreacyjne używanie marihuany. Obywatele Kanady będą mogli posadzić sobie w domu do czterech krzaczków

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym
22 czerwca 2018, 21:15

Kino plenerowe w Kazimierzu Dolnym 0 0

Restauracja Stara Łaźnia w Kazimierzu Dolnym (ul. Senatorska 21) zaprasza na kolejną odsłonę kina plenerowego. W piątek, 22 czerwca ok. godz. 21.15 zobaczymy film Uwikłanie, z kolei dzień później o tej samej porze kultowe Kochaj albo rzuć.

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu

Wakacje. Załatw formalności przez internet. Zaoszczędzisz sporo czasu 0 0

Resort cyfryzacji zachęca do załatwiania spraw urzędowych online. To pomoże m.in. zaoszczędzić czas przed wyjazdem na urlop. 

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!