środa, 24 stycznia 2018 r.

Lublin

W obronie sądów. "Łańcuch Światła" przed Sądem Okręgowym w Lublinie

Dodano: 18 lipca 2017, 21:57
Autor: pab

Ze świecami w rękach stanęli pod Sądem Okręgowym w Lublinie. Podobnie jak w innych miastach Polski, także i tutaj spotkali się przeciwnicy zmian w sądownictwie przeprowadzanych przez rząd PiS.

Solidarni z protestującymi w Warszawie spotkali się w Lublinie przed Sądem Okręgowym przy Krakowskim Przedmieściu. Były dwie minuty ciszy, był łańcuch złączonych rąk utworzony przez uczestników pikiety w okolicach sądu, było też wspólne śpiewanie hymnu Polski.

Lubelski adwokat Bartosz Przeciechowski, który jest członkiem Naczelnej Rady Adwokackiej poinformował zgromadzonych, że dzisiaj rada przyjęła stanowisko, w którym sprzeciwia się zmianom w sądach wprowadzanym przez władzę. Stanowisko ma zostać przekazane do Prezydenta RP oraz innych przedstawicieli polskiej władzy.

– Stanowisko zawiera także wskazanie, że te zmiany nie prezentują żadnego pozytywnego modelu modyfikacji ustroju sądownictwa, nie odpowiadają na potrzeby zasadnicze zgłaszane wielokrotnie przez prawników adwokaturę, przez środowisko sędziowskie – powiedział Bartosz Przeciechowski i wymienił takie postulaty jak przyśpieszenie i uproszczenie postępowań sądowych czy też zmniejszenie opłat sądowych.

WIDEO

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(137) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (21 lipca 2017 o 23:18) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To 10 mil Polaków ma bronić sądu lubelskiego żeby ich zajebali acha
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2017 o 17:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Trzeba wyjść na ulicę, żeby powstrzymać destrukcyjne "reformy" Pisu. Jeśli wam zależy to powinniscie być na tych protestach. Razem możemy powstrzymac rządzących.
Rozwiń
Gość
Gość (21 lipca 2017 o 16:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jest poczucie wspólnoty i jedności w obliczu zagrożenia ze strony Pisu. Będę chodzić na protesty dopóki trzeba będzie. Dla przyszłych pokoleń.
Rozwiń
Gość
Gość (20 lipca 2017 o 22:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Sędziowie na oczy nie widzieli teczek TW BOLEK ; wydali wyrok, a Kiszczak w śmiech - taka to była lustracja !
Rozwiń
Gość
Gość (19 lipca 2017 o 20:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Donosili do Moskwy a teraz wyczuli iż obecna Bruksela nie wiele się różni od Maskwy więc donoszą do Brukseli. Tak żyli już od końca 1944 r i bronią sprawdzonej metody. Timmermans może ma mniejszą armię niż Breżniew ale osobowość jak obserwuję to taka sama. Przed wiekami nasi Królowie popełniali błąd wykazując się bezmyślną gościnnością i takie mamy tego gorzkie owoce.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (137)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!