poniedziałek, 29 maja 2017 r.

Lublin

W obronie znajomego

Dodano: 11 grudnia 2001, 21:53
Autor: (er)

Trzech funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Michowie pod Lubartowem zostało oskarżonych o sfałszowanie policyjnej dokumentacji. Chcieli w ten sposób zatuszować to, że skontrolowany przez nich kierowca prowadził samochód w stanie wskazującym na spożycie alkoholu.
W kwietniu 1999 roku dwaj policjanci z Michowa zatrzymali do kontroli samochód prowadzony przez Janusza Ż. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kierowca ma w wydychanym powietrzu niecałe pół promila alkoholu i można pociągnąć go do odpowiedzialności za wykroczenie. Funkcjonariusze wynik badania odnotowali w swych notatnikach oraz zawiadomili dyżurnego w komendzie w Lubartowie. Kierowca okazał się znajomym zwierzchnika policjantów. Z ustaleń prokuratury wynika, że funkcjonariusz kazał swoim podwładnym usunąć w dokumentacji informacje o kontroli swojego znajomego. Policjanci polecenie wykonali. Sprawa wyszła na jaw dzięki anonimowi, który przyszedł do Komendy Wojewódzkiej Policji.
Funkcjonariusze zostali oskarżeni o przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w dokumentach. Policjanci, którzy dokonali kontroli przyznali się do winy, ich zwierzchnik twierdzi, że jest niewinny.
Lubartowska prokuratura została wyłączona z prowadzenia dochodzenia w tej sprawie. Przeprowadziła je Prokuratura Rejonowa w Lublinie.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!