Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

7 lipca 2009 r.
21:17
Edytuj ten wpis

W śledztwie w sprawie zabójstwa Pawła Marzędy były błędy

0 4 A A

Prokuratorzy prowadzący śledztwo w sprawie zabójstwa Pawła Marzędy z Lubartowa popełnili błędy. Prokuratora Krajowa proponuje, żeby odsunąć ich od śledztwa. Zapowiada też monitorowanie go na bieżąco.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wyniki kontroli śledztwa w sprawie głośnego zabójstwa trafiły właśnie do Prokuratury Apelacyjnej w Lublinie. Prokuratura Krajowa przeprowadziła ją na wniosek matki zamordowanego. Anna Marzęda walczy o rzetelne wyjaśnienie wszystkich okoliczności śmierci syna.

- W lubelskiej prokuraturze od miesięcy słyszałam, że nie ma dowodów. I tak w kółko - mówi Anna Marzęda. - A przecież mojego syna nie zamordowała jedna osoba.

Paweł Marzęda zginął przed dwoma laty w swoim warsztacie w Kolonii Pałecznica pod Lubartowem. Inżynier po Politechnice Radomskiej zajmował się naprawą nawet najbardziej skomplikowanych alarmów samochodowych. Zabójca zadał mu cios młotkiem w głowę, a potem zakopał zwłoki w lesie pod Parczewem.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa we Lublinie. Początkowo doprowadziła do aresztowania trzech kolegów Pawła. Po półtora roku uznała, że tylko jeden z nich - Krzysztof P. - jest mordercą i oskarżyła go o zabójstwo. Dwóch pozostałych zwolniła do domu. Ale jeszcze trwa śledztwo zmierzające do ustalenia, czy są zamieszani w sprawę oraz czy ktoś inny pomagał zabójcy.

Właśnie do tego postępowania Prokuratura Krajowa ma zastrzeżenia.

- Stwierdziliśmy nieprawidłowości i określiliśmy kierunki, w których śledztwo należy uzupełnić - poinformowała we wtorek Katarzyna Szeska, rzecznik PK. - Jednocześnie zwróciliśmy się do prokuratora apelacyjnego w Lublinie, by rozważył zmianę prowadzącego go prokuratora, a także zmianę prokuratora, który to postępowanie nadzoruje w Prokuraturze Apelacyjnej.

Jakie konkretnie błędy popełnili prokuratorzy? Prokuratura Krajowa nie chce podać tych informacji zasłaniając się tajemnicą śledztwa. - Upublicznienie tych informacji mogłoby niekorzystnie wpłynąć na wynik planowanych czynności procesowych - tłumaczy Szeska.

Nieoficjalnie wiadomo, że błędem było m.in. rozdzielenie śledztwa na dwie części: tę dotyczącą Krzysztofa P. oraz pozostałych podejrzanych. Należy też ponownie przeanalizować ich połączenia telefoniczne.

Kto poprowadzi śledztwo dalej, Prokuratura Apelacyjna zdecyduje w najbliższych dniach. - I my widzieliśmy nieprawidłowości. Doszło do nich na początku postępowania - przyznaje Jacek Radoniewicz, szef PA w Lublinie. - Ale trzeba mieć na uwadze, że to bardzo trudna sprawa.

Śledztwo ma być teraz na bieżąco monitorowane przez Biuro Postępowania Przygotowawczego Prokuratury Krajowej.

Więcej informacji z Lubartowa na www.lubartow.pl

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pogodny / 8 lipca 2009 o 10:20
Jeżeli nie ma dowodów na pozostałych sprawców to też trzeba ich skazać?I gdzie tu sprawiedliwość!!!!My polacy zawsze będziemy sto lat za murzynami daleko nam do normalności !!!Nikt z nas nie wie co jest w aktach sprawy i nie mozemy osądzać prokuratora nie można trzymać niewinnych ludzi w areszczi tylko dlatego że byli kolegami!!!Pragnę przypomnieć działania mamusi zamordowanego jak che zbić kase na śmierci syna jaka chciwa jest na pieniądze-dlaczego nie napiszecie o tym że zamordowany konstułwał urządzenia do "łamania"alarmów samochodowych!!!!!
Jeżeli nie ma dowodów na pozostałych sprawców to też trzeba ich skazać?I gdzie tu sprawiedliwość!!!!My polacy zawsze będziemy sto lat za murzynami daleko nam do normalności !!!Nikt z nas nie wie co jest w aktach sprawy i nie mozemy osądzać prokuratora nie można trzymać niewinnych ludzi w areszczi tylko dlatego że byli kolegami!!!Pragnę przypomnieć działania mamusi zamordowanego jak che zbić kase na śmierci syna jaka chciwa jest na pieniądze-dlaczego nie napiszecie o tym że zamordowany konstułwał urządz... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2009 o 07:56
Dalczego to już mnie nawet nie dziwi?
Avatar
olo / 8 lipca 2009 o 07:29
...słowem przykład skuteczności śledczych. Niech lepiej tropią grzyby w lesie. Może do tego się nadadzą.
Avatar
polak / 7 lipca 2009 o 22:17
Tylko dlatego,ze rodzina nie poddala sie,
Zaowazylem,ze prokuraturzy ustawiaja sie w strone aktualnie rzadzacych ,a nie w strne prawa. Brakuje im wuobrazni,logicznego myslenia ot po prostu imbred zawodowy. Czy ktos zamknal prokuratora? Nie bo on ma tatusia bylego prokuratora ,a tatus ma zyjacego dziaddka prokuratora.
Avatar
pogodny / 8 lipca 2009 o 10:20
Jeżeli nie ma dowodów na pozostałych sprawców to też trzeba ich skazać?I gdzie tu sprawiedliwość!!!!My polacy zawsze będziemy sto lat za murzynami daleko nam do normalności !!!Nikt z nas nie wie co jest w aktach sprawy i nie mozemy osądzać prokuratora nie można trzymać niewinnych ludzi w areszczi tylko dlatego że byli kolegami!!!Pragnę przypomnieć działania mamusi zamordowanego jak che zbić kase na śmierci syna jaka chciwa jest na pieniądze-dlaczego nie napiszecie o tym że zamordowany konstułwał urządzenia do "łamania"alarmów samochodowych!!!!!
Jeżeli nie ma dowodów na pozostałych sprawców to też trzeba ich skazać?I gdzie tu sprawiedliwość!!!!My polacy zawsze będziemy sto lat za murzynami daleko nam do normalności !!!Nikt z nas nie wie co jest w aktach sprawy i nie mozemy osądzać prokuratora nie można trzymać niewinnych ludzi w areszczi tylko dlatego że byli kolegami!!!Pragnę przypomnieć działania mamusi zamordowanego jak che zbić kase na śmierci syna jaka chciwa jest na pieniądze-dlaczego nie napiszecie o tym że zamordowany konstułwał urządz... rozwiń
Avatar
Gość / 8 lipca 2009 o 07:56
Dalczego to już mnie nawet nie dziwi?
Avatar
olo / 8 lipca 2009 o 07:29
...słowem przykład skuteczności śledczych. Niech lepiej tropią grzyby w lesie. Może do tego się nadadzą.
Avatar
polak / 7 lipca 2009 o 22:17
Tylko dlatego,ze rodzina nie poddala sie,
Zaowazylem,ze prokuraturzy ustawiaja sie w strone aktualnie rzadzacych ,a nie w strne prawa. Brakuje im wuobrazni,logicznego myslenia ot po prostu imbred zawodowy. Czy ktos zamknal prokuratora? Nie bo on ma tatusia bylego prokuratora ,a tatus ma zyjacego dziaddka prokuratora.
Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina
24 czerwca 2018, 19:00

Orkiestra Trybunału Koronnego Mieszkańcom Lublina 0 0

Co Gdzie Kiedy. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej (ul. Narutowicza 6) będzie miał miejsce wyjątkowy koncert w wykonaniu Orkiestry Trybunału Koronnego w Lublinie.

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!