czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

W sobotę poważne utrudnienia drogowe w Lublinie

Dodano: 19 sierpnia 2016, 14:39
Autor: Dominik Smaga

Jadąc ul. Lubartowską od strony Bramy Krakowskiej nie wyjedziemy w al. Tysiąclecia, ani nie przetniemy jej jadąc na wprost
Jadąc ul. Lubartowską od strony Bramy Krakowskiej nie wyjedziemy w al. Tysiąclecia, ani nie przetniemy jej jadąc na wprost

Bardzo trudna sobota czeka jadących al. Solidarności i Tysiąclecia. Także autobusem. Zamknięta będzie jezdnia po stronie Zamku, co odbije się m.in. na Lwowskiej i Lubartowskiej. Komunikacja miejska zniknie z Królewskiej i Wodopojnej, a trafi na Biernackiego i Ruską. Na długie spacery muszą się szykować piesi

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty

Utrudnienia spowodowane będą układaniem wierzchniej warstwy asfaltu na remontowanej jezdni po stronie Zamku. Sprzęt ma pracować na całym odnawianym odcinku i zajmie wszystkie pasy ruchu. Oznacza to całkowite zamknięcie jezdni od Dolnej 3 Maja do ronda przy Zamku. I to na całą sobotę.

Przejazd w stronę Zamku

• Będzie możliwy, ale pod prąd, wydzielonym pasem przeciwnej jezdni. Kierowcy będą na nią „spychani” na skrzyżowaniu z ul. Dolną 3 Maja i Prusa. Dotyczy to zarówno jadących prosto od Czechowa (polecamy lewy pas), skręcających z Dolnej 3 Maja w prawo i wyjeżdżających z ul. Prusa w lewo.

• Gdy wjedziemy pod prąd do dyspozycji będziemy mieć tylko jeden pas, którego trzeba będzie się trzymać aż do ronda, bo nie skręcimy ani w Wodopojną, ani na pl. Zamkowy. Dobrą wiadomością dla kierowców jest to, że ruchu nie wstrzymają tu ani autobusy (w tę stronę nie będzie przystanku), ani piesi (przejścia będą nieczynne).

• Gdy dojdziemy do ronda trzeba będzie skręcić w prawo zajmując pas lewy lub środkowy, zaś jadąc na Kalinowszczyznę okrążyć rondo.
Przejazd od strony Zamku

• Kierowcy stracą tu jeden pas ruchu, skrajny lewy, oddany jadącym w drugą stronę. Z pozostałych dwóch będzie można skręcić w prawo w Lubartowską, dojechać do Browarnej lub skręcić na teren PZMot.

• Niemożliwy będzie skręt w Wodopojną, za to na skrzyżowaniu z Dolną 3 Maja i Prusa będziemy mogli pojechać w każdą stronę.

Co na sąsiednich ulicach?

• Na ul. Lwowskiej przed rondem obok Zamku kierowcy chcący jechać na wprost powinni unikać prawego pasa, bo ma on służyć głównie do skrętu w prawo w al. Tysiąclecia. Jazda na wprost z tego pasa będzie możliwa, ale zależna od życzliwości innych.

• Jadąc ul. Lubartowską od strony Bramy Krakowskiej nie wyjedziemy w al. Tysiąclecia, ani nie przetniemy jej jadąc na wprost (na zdjęciu). Tu staną barierki, a droga będzie oznakowana jako dwukierunkowa. Jadącym od strony Ruskiej znaki pozwolą tylko na skręt w prawo w al. Solidarności w stronę Czechowa, ale – przypomnijmy – skręcą potem w Wodopojną.

• Ul. Wodopojna będzie drogą ślepą i zarazem dwukierunkową. Ma to zapewnić dojazd do sklepów i parkingu przy rzece.

• Pl. Zamkowy ma być dostępny od ul. Podwale (wciąż jednokierunkowej) i Kowalskiej. Wyjazd przez Kowalską z nakazem skrętu w prawo w Furmańską, potem przez Cyruliczą w lewo do Lubartowskiej i Świętoduskiej.

Piesi będą przeklinać

Nie ma możliwości, by puszczać pieszych przez gorący asfalt, więc pozamykane mają być wszystkie przejścia przez odnawianą jezdnię. Przejście będzie możliwe za rondem przy Tarasach Zamkowych oraz na skrzyżowaniu z ul. Dolną 3 Maja – informuje Ratusz. Pomiędzy tymi miejscami wszystkie przejścia mają być zagrodzone.

Komunikacja miejska

Ma być przeorganizowana w sobotę od godz. 7 do północy. I to nawet gdyby drogowcy uwinęli się szybciej. – Nie chcemy wprowadzać dezinformacji – wyjaśnia Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

• W tym czasie na nic nie doczekamy się na przystanku na al. Tysiąclecia po stronie Zamku (ten w stronę Lwowskiej). Nic nie odjedzie z Wodopojnej, Królewskiej, przystanków na ul. Lubartowskiej: Brama Krakowska 01 i 03 oraz Probostwo 02 (po przeciwnej stronie niż Bazar), ani z przystanku obok Dworca Głównego PKS bliżej ronda.

• Autobusy jadące ul. 3 Maja w stronę dworca nie skręcą w prawo w al. Solidarności, ale pojadą prosto w Prusa, a potem przez Biernackiego i Ruską. Mowa o liniach 2, 10, 18, 31, 32 57, które jadąc od dworca do ul. 3 Maja mają kursować zwykłą trasą: przystanek przy dworcu, skręt w Dolną 3 Maja.

• Linie 1, 6 i 17 pojadą w obie strony przez al. Unii Lubelskiej.

• Jadące z Czechowa linie 23, 29 i 34 pojadą Północną, Biernackiego i Ruską, dalej linia 34 pojedzie przez Lwowską, a 23 i 29 przez al. Unii Lubelskiej. W stronę Czechowa linie te nie mają objazdu.

• Jadące z pl. Wolności linie 4 i 39 nie skręcą z Bernardyńskiej w lewo, ale w prawo w Zamojską, potem al. Unii Lubelskiej do pl. Singera. Powrót tą samą trasą.

• Kursujące spod Bramy Krakowskiej linie 5 i 22 zmienią przystanek początkowy na ten na Lubartowskiej przy wejściu do sklepu Bazar. Potem skręcą w Ruską.

• Trolejbusowe linie 156 i 160 w stronę Chodźki pojadą przez al. Unii Lubelskiej, Tysiąclecia (przystanek bliżej Novej) i Lubartowską. Jadąc w drugą stronę skręcą z Lubartowskiej w Ruską, potem w al. Unii Lubelskiej.

• Nocne linie N1 i N2 pierwszym kursem ominą zaślepiony odcinek Lubartowskiej jadąc przez al. Unii Lubelskiej.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (20 sierpnia 2016 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie robią w nocy, bo to więcej kosztuje. Po co niepotrzebnie przepłacać? Jest sobota, większość ludzi nie pracuje więc dworzec nie jest aż tak oblegany dzisiaj, a Janusz z Grażyną na sobotnim spacerze to się te 200m do ronda mogą przejść.
Rozwiń
Gość
Gość (20 sierpnia 2016 o 11:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Bardzo dobrze, że tyle się buduje i remontuje w Lublinie. Miasto pięknieje i ulepsza się dla mieszkańców i turystów. Kilka dni/tygodni utrudnień dla lepszej jakości życia w mieście ! Super ! :)
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2016 o 20:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czemu nie można zacząć prac w nocy, tak aby na rano większość prac była zakończona? Drogi Dzienniku, możecie o to zapytać?:)
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2016 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
przez jeden dzień może nie umra
Rozwiń
Gość
Gość (19 sierpnia 2016 o 15:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A chói tam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!