czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

W sobotę przyjedzie do nas "polskie Pendolino"

Autor: Dominik Smaga

W sobotę na torach obok Dworca Głównego będzie można oglądać nowy pociąg Dart, jeden z tych, które mają wozić m.in. pasażerów jadących z Lublina do Warszawy. Spółka PKP Intercity zamówiła łącznie 20 takich pociągów zwanych nieraz „polskim Pendolino”.

Każdy z nich wyposażony jest w klimatyzację, ma przedział barowy, gniazdko elektryczne dla każdego pasażera, przyciski do przywoływania obsługi konduktorskiej a to tylko niektóre z udogodnień. Pociągi będą sukcesywnie włączane do eksploatacji wraz z wejściem w życie nowego rozkładu jazdy, czyli od 13 grudnia. Zamówione przez kolej Darty będą przypisane do kilku tras, w tym również tej między Warszawą a Lublinem.

Nowe pociągi mają obsługiwać połączenia w kategorii InterCity, która od popularnej kategorii TLK nie różni się ceną, ale oferuje wyższy komfort jazdy. Z rozkładu, który ma obowiązywać od 13 grudnia wynika, że pociągi tej kategorii będą wyjeżdżać z Lublina o godz. 6.02 do Warszawy Zachodniej, o 8.49 do Warszawy Zachodniej, o 10.00 przez Warszawę do Katowic, o 13.52 przez Warszawę i Łódź do Wrocławia oraz o 17.49 przez Warszawę do Częstochowy.

Darta można wypatrywać w Lublinie w sobotę około godziny 11. We wczorajszym wydaniu omyłkowo podałem, że pociąg przyjedzie w piątek, za co przepraszam.

Czytaj więcej o: pendolino PESA
lubelak
Gość
Gość
(15) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

lubelak
lubelak (2 października 2015 o 16:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Patrzcie dzikusy, jaki wspaniały pociąg do was przyjedzie. Patrzcie się i dziwujcie, załatwiliśmy, że będzie o tym dużo w telewizji! Bo wy nie macie o takich rzeczach najmniejszego pojęcia, gdzie wam motłochu do cywilizacji, do tego by być na poziomie i mówić jednym głosem z Niemcami! Wy nie zasługujecie na taki pociąg, wami trzeba gardzić, a nie taki pociąg podstawiać! Widzicie ile dla was robimy? Dlatego macie na nas głosować, to może będziemy mniej wami gardzić i zabierać mniej pieniędzy, które nam się słusznie należą. Ale tylko odrobinę, nie liczcie na wiele polscy zacofańcy, ludzie którzy nigdy nie będą na naszym europejskim poziomie. Zrozumiano? Wy obrzydliwi zaściankowi Polacy bez kultury?

Cmoknij nas w d..pę jak w talisz , aż oczy wywalisz....ty światowcu jeden.

Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 15:10) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
pierdzielić pendolino ! NIECH ŻYJE POLSKA PRODUKCJA!!!
Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 12:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Ach, "Polskie Pendolino"... Do Pendolino to Dartowi jeszcze kawałek... skąd taka maniera wśród dziennikarzy? Następna "proaganda sukcesu"? Owszem, ten Dart (jak i Impuls oraz Flirt 2 z NEWAGU - o których bez porównania mniej się słyszy i czyta w tabloidach, a przecież w niczym Dartowi nie ustępują, zaś ich przewagą jest to, że - w przypadku Impulsa - już kilka z nich jeździ od pewnego czasu w normalnej eksploatacji) są sporym osiągnieciem tych fabryk, okazało się, że i w Polsce potrafią wyprodukować w pełni nowoczesne EZT-y, co tylko cieszyć powinno, ale jednak JESZCZE pociągami porównywalnymi do Pendolino - nie są. Zapewne, z czasem, następne konstrukcje już będą, czego Pesie i Newagowi - życzę.

Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 09:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Wszystko przez Warszawkę a może by tak Lublin Kraków bez Warszawki albo Lublin Wrocław bez Warszawki szybciej taniej i bez zwiedzania polski :) Ważna rzecz dla pasażera , w jakiej cenie będą bilety na to pędź dolino :)

Przecież takie połączenia już są.

Rozwiń
Gość
Gość (2 października 2015 o 09:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Nie wierzę w te nowe połączenia z Lbna przez Wwę do Katowic, Wrocławia itp. Zobaczycie, że po kilku miesiącach IC skróci te połączenia i pociągi będą jeździć z i do Wwy, a odcinek Wwa-Lbn zostanie skasowany ze względu na "nierentowność". Lublinowi pozostaną muzealne tłuki wlokące się 5 h do Wwy przez Parczew, Łuków i Siedlce - bo linia nr 7 ma przecież iść do modernizacji :D

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (15)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!