niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

W środę powinna zakończyć się przebudowa placu Litewskiego. Kiedy otwarcie?

Dodano: 29 maja 2017, 20:01
Autor: Dominik Smaga

(fot. Dorota Awiorko)

W środę powinna się zakończyć przebudowa pl. Litewskiego. Czy tym razem uda się dotrzymać wyznaczonego terminu? Na to pytanie Ratusz nie miał w poniedziałek jednoznacznej odpowiedzi. Mimo to wciąż daje nadzieję na to, że plac będzie otwarty już w czerwcu

Pierwotnie planowano, że przebudowa placu zakończy się najpóźniej w ostatnim dniu kwietnia. Taki termin był zapisany w umowie między władzami miasta a firmą Budimex, która jest generalnym wykonawcą robót. Umowę zmieniono, bo robotnicy poprosili o więcej czasu.

Wykonawca tłumaczył, że prace opóźniły się z powodu odkryć archeologicznych, a narobienie zaległości uniemożliwiła stosunkowo długa zima. Ratusz poszedł firmie na rękę i przesunął termin zakończenia prac.

– Aneks obowiązuje do 31 maja, nie ma jeszcze decyzji czy będzie potrzeba przedłużenia – stwierdza Joanna Bobowska z Urzędu Miasta, ale jednocześnie informuje, że na placu trwają już „ostatnie prace porządkowe”. – Równolegle z toczącymi się pracami porządkowymi rozpoczęły się pierwsze odbiory techniczne, czekamy również na organizację ruchu w rejonie pl. Litewskiego. Oczywiście podtrzymujemy, że zależy nam na otwarciu placu jeszcze w czerwcu.

Przed otwarciem placu konieczne jest jeszcze przeprowadzenie wszystkich procedur związanych ze sprawdzeniem jakości prac oraz dopuszczeniem placu do użytkowania przez nadzór budowlany. Miasto musi też rozstrzygnąć przetarg na roczną obsługę, konserwację i całodobową ochronę nowych fontann oraz oświetlenia. Jedyna firma, która stanęła do przetargu oczekuje od miasta ponad 860 tys. złotych, dodatkowo 200 tys. zł trzeba będzie zapłacić za energię elektryczną zużywaną przez urządzenia.

Na placu ma być jeszcze wymieniony pomnik Nieznanego Żołnierza. Jego obecna forma zostanie przeniesiona na cmentarz komunalny przy ul. Białej. Jej usunięcia domagał się wojewoda oraz część środowisk kombatanckich. W zamian ustawiony ma być pomnik nawiązujący do tego, który stał tutaj w międzywojniu. 

Czytaj więcej o: Lublin inwestycje plac Litewski
+1
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(57) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

+1
+1 (30 maja 2017 o 18:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Ciekawe czy umowa uwzględnia prośby wykonawcy o przedłużanie terminu bo zima za długa itp... farmazony, czy Ratusz działa na szkodę miasta i nie rozlicza umowy tak jak to robią prywatne firmy. Sama jakość prac .... wystarczy się przyjrzeć i widać.
 +1
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2017 o 17:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Moim zdaniem zdjęcie z gołębiem i gałązką topoli powinno stać się takim "symbolem" tego procederu... :( Nie tylko wycięcia Baobabu, ale również wycinki innych drzew w Polsce- zabieranie domu i pożywienia zwierzętom.
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2017 o 15:01) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a co do baobabu, zamordował go poprzednim remontem kto inny. teraz nie było czego ratować, widać było na zdjęciach - puste w środku drzewo, strach, by jeszcze stało sam skwer nijaki, projekt marny, chaotyczny i zachowawczy, pomysły częściowo ściągnięte z poprzedniego zwycięskiego, tylko gorzej zrealizowane. a i tak drogo jak diabli.
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2017 o 14:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
czy przy wodotryskach w ciągu dawnego krakowskiego będą takie bajora, jak widać było przy testach? nie ma tam niecej, i odpływu też nie?
Rozwiń
Gość
Gość (30 maja 2017 o 14:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Dawno nie byłem w Lublinie. Z tego co widać na zdjęciach to szału nie ma. Jedyny plus, że przedłużyli deptak. Tak powinno być od dawna.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (57)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!