Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 sierpnia 2014 r.
15:00
Edytuj ten wpis

W systemie będą wszystkie nasze dane. Więcej spraw załatwimy przez internet

Autor: Zdjęcie autora (toma)
1 3 A A

W przyszłym roku wszyscy trafimy do nowej bazy danych w ramach programu pl.ID.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Powstanie System Rejestrów Państwowych, w którym znajdą się nasze najważniejsze dane. Ograniczy to konieczność każdorazowego dostarczania do urzędów wielu dokumentów i wpisywania w formularzach tych samych danych, aby urzędnik znalazł potrzebne informacje w odpowiednim rejestrze. Dzięki ich zintegrowaniu, swoją sprawę będzie można załatwić w każdym urzędzie.

- Pozwoli nam to zrobić krok pomiędzy Polską analogową, a cyfrową. Jego wynikiem będzie powstanie wielu dodatkowych usług dla obywateli i usprawnieniu pracy administracji. Pewne czynności, które w tej chwili wymagają kilku wizyt w urzędzie będą mogły być załatwiane przez internet - mówił w Lublinie wiceminister spraw wewnętrznych Tomasz Szubiela.
Chodzi m. in. o sprawy załatwiane w urzędach stanu cywilnego, czy te związane np. z wyrejestrowaniem pojazdów. Do wdrożenia programu zostało kilka miesięcy. Ministerstwo stopień zaawansowania prac programistycznych ocenia na 80 procent.

Koszt wdrożenia programu pl.ID jest szacowany na 294 miliony złotych. 80 procent tej kwoty pochodzi z funduszy unijnych.

Komentarze 3

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 sierpnia 2014 o 20:43

zaraz wyciekną... To po prostu ulatwi nowoczesny marketing. Kiedy nasze dan bedą dostepne, bardzo ulatwimy handel, Bedziemy zawierac umowy przez internet bez swojego udzialu, nie bedziemy musieli fatygować sie odobiscie, żeby zostac naci.agni.etymi czy oszukanymi. To dopiero postep! Wystarczy numer obozowy, przepraszam, pesel, i wszystko jasne!

zachwycony nie napalaj się aż tak, 35 lat temu zachwycaliśmy się jak solidarność powstawała i co mam za to, zapierdol do 67 lat (nie wiem czy mi jeszcze nie podniosą) za najniższą krajową, wuj z takim krajem

zachwycony nie napalaj się aż tak, 35 lat temu zachwycaliśmy się jak solidarność powstawała i co mam za to, zapierdol do 67 lat (nie wiem czy mi jeszcze nie podniosą) za najniższą krajową, wuj z takim krajem

rozwiń
Avatar
zachwycony / 5 sierpnia 2014 o 17:49

zaraz wyciekną... To po prostu ulatwi nowoczesny marketing. Kiedy nasze dan bedą dostepne, bardzo ulatwimy handel, Bedziemy zawierac umowy przez internet bez swojego udzialu, nie bedziemy musieli fatygować sie odobiscie, żeby zostac naci.agni.etymi czy oszukanymi. To dopiero postep! Wystarczy numer obozowy, przepraszam, pesel, i wszystko jasne!

Avatar
Gość / 5 sierpnia 2014 o 15:51

zaraz dane wyciekną w tym złodziejskim kraju

Avatar
Gość / 5 sierpnia 2014 o 20:43

zaraz wyciekną... To po prostu ulatwi nowoczesny marketing. Kiedy nasze dan bedą dostepne, bardzo ulatwimy handel, Bedziemy zawierac umowy przez internet bez swojego udzialu, nie bedziemy musieli fatygować sie odobiscie, żeby zostac naci.agni.etymi czy oszukanymi. To dopiero postep! Wystarczy numer obozowy, przepraszam, pesel, i wszystko jasne!

zachwycony nie napalaj się aż tak, 35 lat temu zachwycaliśmy się jak solidarność powstawała i co mam za to, zapierdol do 67 lat (nie wiem czy mi jeszcze nie podniosą) za najniższą krajową, wuj z takim krajem

zachwycony nie napalaj się aż tak, 35 lat temu zachwycaliśmy się jak solidarność powstawała i co mam za to, zapierdol do 67 lat (nie wiem czy mi jeszcze nie podniosą) za najniższą krajową, wuj z takim krajem

rozwiń
Avatar
zachwycony / 5 sierpnia 2014 o 17:49

zaraz wyciekną... To po prostu ulatwi nowoczesny marketing. Kiedy nasze dan bedą dostepne, bardzo ulatwimy handel, Bedziemy zawierac umowy przez internet bez swojego udzialu, nie bedziemy musieli fatygować sie odobiscie, żeby zostac naci.agni.etymi czy oszukanymi. To dopiero postep! Wystarczy numer obozowy, przepraszam, pesel, i wszystko jasne!

Avatar
Gość / 5 sierpnia 2014 o 15:51

zaraz dane wyciekną w tym złodziejskim kraju

Zobacz wszystkie komentarze 3

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 1

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 3

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 19 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 30 64

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 11 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 14

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!