poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

W weekend nad zalew Zemborzycki pojedziemy większymi autobusami

  Edytuj ten wpis
Dodano: 7 czerwca 2010, 20:07
Autor: Dominik Smaga

W pogodne weekendy na linie kursujące nad Zalew Zemborzycki MPK ma wysyłać bardziej pojemne autobusy. To efekt naszej wczorajszej interwencji po skardze jednego z Czytelników, który miał duże problemy, by wrócić z plaży do domu.

Pan Piotr, który mieszka w rejonie ul. Krasińskiego (LSM) wraz z czworgiem znajomych wybrał się w niedzielę nad Zalew Zemborzycki. Jedyna linia autobusowa, którą może bezpośrednio dojechać na ul. Żeglarską, to "37”.

– Kiedy czekaliśmy na jej przyjazd, zobaczyliśmy pustego neoplana linii 44. Jednogłośnie stwierdziliśmy, że się marnuje. Okazało się, że mieliśmy rację – opowiada pan Piotr, nasz Czytelnik. – Gdy po południu wcisnęliśmy się przy Żeglarskiej w autobus linii 40 (powrót do domu z przesiadką – red.) nie było w nim już miejsca, było bardzo dużo ludzi, niektórzy wracali z wózkami i rowerami.

Zdaniem naszego Czytelnika, osoby odpowiedzialne za przyporządkowanie konkretnych autobusów do obsługi poszczególnych linii nie zdały egzaminu.

– Teraz w rozkładach nie narzuciliśmy przewoźnikowi, jakie pojazdy mają kursować w weekend na linii 37 i 40. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne ma pod tym względem wolną rękę – przyznaje Marek Czarnocki z Zarządu Transportu Miejskiego. – Ale wystąpimy do MPK, by w pogodne dni do obsady linii jeżdżących nad Zalew Zemborzycki wysyłało autobusy klasy mega, czyli neoplany i przegubowce.

Lubelskie MPK nie czekając na formalne pismo z Zarządu Transportu Miejskiego już obiecuje korzystne dla pasażerów zmiany. – Skoro jest taka potrzeba i dużo ludzi chce jeździć nad zalew to, oczywiście, w weekendy będziemy kierować tam większe pojazdy – zapewnia Czesław Rydecki, prezes MPK Lublin. – Wydam swoim ludziom takie polecenie.

Ale to jeszcze nie w pełni załatwia problem. – Bo linia 37 w soboty i niedziele kursuje tylko do godziny 16. Czy naprawdę nie ma myślących ludzi, którzy zdają sobie sprawę, że o tej porze znad zalewu się nie wraca i że na LSM i osiedlach przy trasie tej linii mieszka sporo pasażerów? Wszyscy się mamy tłoczyć małą "czterdziestką”?

Tu na zmiany trzeba będzie poczekać jeszcze trzy tygodnie. Dopiero w wakacje linia 37 ma kursować w weekendy dłużej niż teraz. – Będzie jeździć od godz. 7 do 20 – zapowiada Czarnocki.

Na tym nie koniec letnich udogodnień dla jadących nad zalew. Do pętli przy ul. Żeglarskiej wydłużone zostaną też niektóre kursy linii 1 i 6. A uruchomione niedawno linie sezonowe do Dąbrowy: 250 z Felina i 251 z Czechowa będą kursowały we wszystkie dni tygodnia. Takie zmiany mają zostać wprowadzone wraz z letnim rozkładem jazdy. – Ma on obowiązywać od 1 lipca – informuje ZTM.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Marecki xD
balbinka
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Marecki xD
Marecki xD (13 czerwca 2010 o 15:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Może 2 przed jedynką zgubili? Może chodziło o 21?
Rozwiń
balbinka
balbinka (9 czerwca 2010 o 07:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
oddajcie MARINĘ
Rozwiń
Gość
Gość (8 czerwca 2010 o 16:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
ja proponuje na rowerze, z lsmów nie jest tak daleko, a i dla zdrowia to dobrze zrobi. przecież jest ładna ścieżka rowerowa
Rozwiń
olek
olek (8 czerwca 2010 o 13:58) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I tak niestety trzeba urzędników prowadzić za rączkę jak małe dziecko i pokazywać błędy, wytykać głupotę bo sami nie zauważą, zza biurka nie widać niczego!
Rozwiń
mpk
mpk (8 czerwca 2010 o 12:03) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
1 juz od dłuższego czsu jezdzi na zeglarska i to wszystkimi kursami. ale pismaki no no
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!