Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2012 r.
16:58
Edytuj ten wpis

W wypadku na ul. Skłodowskiej zginęła Teresa Karbownik z TVP Lublin

Autor: Zdjęcie autora agdy pab jotem
0 17 A A
Teresa Karbownik 6 kwietnia skończyłaby 54 lata. (TVP)
Teresa Karbownik 6 kwietnia skończyłaby 54 lata. (TVP)

W czwartek na ul. Skłodowskiej w wypadku samochodowym zginęła Teresa Karbownik, wieloletnia dziennikarka lubelskiej telewizji, autorka wielu programów, producent filmowy. Przez wiele lat związana z alternatywnym teatrem.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koło 13.15 przechodziła przez przejście dla pieszych, kiedy została potrącona przez fiata pandę jadącego w stronę ul. Lipowej. Mimo reanimacji zmarła.

– To straszna wiadomość, znaliśmy ją od bardzo wielu lat. Pracowała w latach 80. przy spektaklach "Z domu umarłych” i "Ogrodach”. Później przy telewizyjnej realizacji "Ogrodów”. Była menadżerem naszego teatru. Później zajmowała się autorskimi projektami Andrzeja Mathiasza – wspomina Janusz Opryński z Teatru Provisorium. – Była wierna idei teatrów niezależnych. Ich mieszkanie było miejscem spotkań twórców tego nurtu a Ona była duszą tego miejsca. Była współtwórczynią nowej rzeczywistości. Z Andrzejem bardzo się angażowali w tworzenie struktur NZS. Jestem zszokowany informacją o wypadku i Jej śmierci.

Teresa Karbownik pochodziła ze Stąporkowa, kończyła prawo na UMCS, od 1992 roku pracowała w lubelskiej telewizji. Była reżyserem i producentem kampanii promocyjnej telenoweli dokumentalnej "Zupełnie zwyczajne życie” opowiadającej o życiu osób samotnie wychowujących dzieci.

W ostatnich latach była wydawcą takich cyklicznych programów telewizyjnych jak "Lubelskie – smakuj życie”, "Lubelskie uwodzi”, "Lubelskie z pasją” promujące walory turystyczne Lubelszczyzny, a także "Bo byłem przybyszem…” ukazujących losy obcokrajowców w Polsce oraz "Na imię mam…” pokazujących historie młodych ludzi przebywających w ośrodkach kuratorskich.

Była także ekspertem sejmowej komisji ds. Mniejszości Narodowych w zakresie mediów.
Prywatnie żona Andrzeja Mathiasza oraz mama Ewy. 6 kwietnia skończyłaby 54 lata.


– To był rok 1982, może 1983 kiedy spotkałem Ją w Estradzie (instytucja impresaryjna – przy. red.). Pamiętam jak organizowała w Lublinie spektakle poznańskiego Teatru Dnia Ósmego. To były wówczas wielkie wydarzenia w mieście – wspomina Zygmunt Zakrzewski, koordynator działu marketingu w lubelskiej filharmonii.

– Przyjaźniliśmy się wiele lat, jeszcze w lach 80. Poznałem Ją przez brata a potem pracowaliśmy razem w Estradzie, gdzie Teresa zajmowała się między innymi lubelskim kabaretem Loża 44. Niezwykle niezawodna i gruntowna w swojej robocie Osoba. Bardzo się lubiliśmy towarzysko. Ubolewam nad nieszczęściem, bardzo współczuję Andrzejowi i Ewie – mówi Zbigniew Bagiński.

Była świetną szefową, wszystko co wiem o telewizji i pracy z ekipą to dzięki Teresie – mówi Agnieszka Dybek z Dziennika Wschodniego. – W latach 90. współpracowałam przy tworzeniu Jej cotygodniowego telewizyjnego magazynu kulturalnego. Wysyłała mnie z kamerą na koncerty i wernisaże. Cierpliwie korygowała błędy na montażu. Gdy widziałyśmy się kilka miesięcy temu rozmowa zeszła na różnice pokoleniowe, opowiadała o córce, która po angielskiej szkole dla ludzi związanych z produkcją telewizyjną jechała do Bombaju do pracy. Bardzo lubiłam Jej ironiczne poczucie humoru i poglądy na sztukę i teatr.

Komentarze 17

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
osagość / 30 marca 2012 o 20:27
Mieszkam bardzo blisko miejsca wypadku i codziennie patrzę na bezmyślność kierowców, pędzących ulicą Skłodowskiej.
Jest tam kilkusetmetrowy, prosty odcinek jezdni - od Domu Nauczyciela do skrzyżowania z ulicą Lipową. Wielu kierowców traktuje ten prosty odcinek jako tor rajdowy - kiedy tylko jest mniej tłoczno, wciskają gaz do dechy.
Kierowca, który zabił Teresę Karbownik zatrzymał się prawie 40 metrów za przejściem dla pieszych (wiem dokładnie, w którym miejscu, bo widziałem gdzie stał tuż po wypadku). Nikt mi nie wmówi, że jechał z prędkością bezpieczną.
Taką samą bezmyślność można codziennie zobaczyć na każdej dłuższej i prostej ulicy Lublina: na Alejach Racławickich, na Zana, Nadbystrzyckiej itd itd...
Niestety, nie wierzę, żeby cokolwiek zmusiło polskich kierowców do myślenia - doniesienia z ostatnich dni pokazują, że w statystyce wypadków Polska przoduje w Unii Europejskiej.
Mieszkam bardzo blisko miejsca wypadku i codziennie patrzę na bezmyślność kierowców, pędzących ulicą Skłodowskiej.
Jest tam kilkusetmetrowy, prosty odcinek jezdni - od Domu Nauczyciela do skrzyżowania z ulicą Lipową. Wielu kierowców traktuje ten prosty odcinek jako tor rajdowy - kiedy tylko jest mniej tłoczno, wciskają gaz do dechy.
Kierowca, który zabił Teresę Karbownik zatrzymał się prawie 40 metrów za przejściem dla pieszych (wiem dokładnie, w którym miejscu, bo widziałem gdzie stał tuż po wypadku). Nikt mi nie wmówi, że jech... rozwiń
Avatar
sasiad / 30 marca 2012 o 10:26
skladam szczere kondolencje rodzine s.p. zmarlej. kierowcy to wydarzenie bedzie zapewne spedzac sen z powiek do konca zycia. mysle, ze powinnismy poczekac na wyniki sledztwa, a nie bawic sie w domoroslych sedziow i prokuratorow. jestem zarowno czynnym kierowca, jak i pieszym. kazda ze stron ma swoje argumenty. to prawda, ze piesi czesto wpadaja na przejscia bez opamietania.prawda rowniez jest, ze kierowcy nie sa swieci i czesto jezdza jak wariaci. kazdy kij ma dwa konce. wracajac to tego tragicznego zdarzenia - miejmy nadzieje, ze sprawa szybko sie wyjasni (prawdopodobnie juz jest wiadomo co i jak) i sprawiedliwosci stanie sie zadosc. nikt nie zwroci zycia ofierze, ani nie zrekompensuje cierpien rodzinie i sprawcy. tak, on tez cierpi i bedzie cierpial. zwlaszcza jesli okaze sie, ze wina nie lezala w stu procentach po jego stronie. staram sie byc obiektywny, jednak przyznam,ze nie jest to latwe. mieszkam po sasiedzku z pizzeria pauza i od kilku lat obserwuje styl jazdy kierowcow pauzy i indexu. nie oceniam czy to wina wymagajacych szefow, czy tez brawury i glupoty kierowcow. nie wnikajac w przyczyny, faktem jest, ze oni naprawde jezdza jak idioci. godebskiego jest waska i bardzo czesto zastawiona z obu stron samochodami (mimo znakow zakazu) na tyle gesto, ze trudno jest sie tam wyminac. kierowcom pizzeri nie przeszkadza to jednak w jezdzie bardziej rajdowej niz miejskiej.i nikt mi nie wmowi, ze o 3:30 rano chlopakom tak sie spieszy, bo maja milion zamowien. chamowanie na recznym przed samym koncem ulicy tak, ze wpada sie prawie na asflatowy placyk pod lokalem zostawie bez komentarza. jesli cos sie nie zmieni, to ta Pani nie bedzie ostatnia ofiara. utinam falsus vates sim!
skladam szczere kondolencje rodzine s.p. zmarlej. kierowcy to wydarzenie bedzie zapewne spedzac sen z powiek do konca zycia. mysle, ze powinnismy poczekac na wyniki sledztwa, a nie bawic sie w domoroslych sedziow i prokuratorow. jestem zarowno czynnym kierowca, jak i pieszym. kazda ze stron ma swoje argumenty. to prawda, ze piesi czesto wpadaja na przejscia bez opamietania.prawda rowniez jest, ze kierowcy nie sa swieci i czesto jezdza jak wariaci. kazdy kij ma dwa konce. wracajac to tego tragicznego zdarzenia - miejmy nadzieje, ze sprawa szy... rozwiń
Avatar
folkatka / 30 marca 2012 o 10:19
[quote name='Swietka' timestamp='1333094172' post='616187']
nie znałam kobiety ale takich komentarzy sfrustrowanych deb***i moderator nie powinien puszczać na forum. Brak mi słów po prostu, jak można być takim matołem i chamem, gdy ginie człowiek.
[/quote]

Masz w zupełności rację. Problem leży w tym, że ja pracę swoje wykonuję społecznie, w wolnych chwilach, których ostatnio nie mam zbyt wiele. Stąd to opóźnienie, za które przepraszam, aczkolwiek jest ono przeze mnie niezawinione.
Avatar
Gość / 30 marca 2012 o 10:11
http://www.fakt.pl/Dostawca-pizzy-zabil-dziennikarke-TVP,artykuly,152954,1.html

"Dziennikarka wybrała się na obiad do pobliskiej filharmonii. Miała do pokonania jeszcze kilkadziesiąt metrów. Niestety kiedy weszła na zebrę, wjechał w nią rozpędzony fiat panda. Siła uderzenia była tak duża, że ciało kobiety zostało odrzucone kilkanaście metrów a w samochodzie pękła przednia szyba.

Przechodnie natychmiast zaczęli reanimować ranną, chwilę później akcję przejęło pogotowie ratunkowe ale dziennikarki nie udało się uratować. Dostawca pizzy (23 l.) był trzeźwy"
http://www.fakt.pl/Dostawca-pizzy-zabil-dziennikarke-TVP,artykuly,152954,1.html

"Dziennikarka wybrała się na obiad do pobliskiej filharmonii. Miała do pokonania jeszcze kilkadziesiąt metrów. Niestety kiedy weszła na zebrę, wjechał w nią rozpędzony fiat panda. Siła uderzenia była tak duża, że ciało kobiety zostało odrzucone kilkanaście metrów a w samochodzie pękła przednia szyba.

Przechodnie natychmiast zaczęli reanimować ranną, chwilę później akcję przejęło pogotowie ratunkowe ale dziennikarki nie udało się ura... rozwiń
Avatar
Swietka / 30 marca 2012 o 09:56
nie znałam kobiety ale takich komentarzy sfrustrowanych deb***i moderator nie powinien puszczać na forum. Brak mi słów po prostu, jak można być takim matołem i chamem, gdy ginie człowiek.
Avatar
przemek / 30 marca 2012 o 08:31
(***)
Avatar
HulekGulag / 30 marca 2012 o 03:13
[quote name='Maciek' timestamp='1333034361' post='615882']
spoczywaj w spokoju... kondolencje dla rodziny i bliskich
[/quote]
(***)
Teresko, spoczywaj w pokoju.
Avatar
jude / 30 marca 2012 o 00:01
(***)
Avatar
Lubelski / 29 marca 2012 o 21:37
pracuje jako dostawca pizzy, sam wiem ze swojego doswiadczenia, ze "prezes" pizzeri, każe szybko dostraczac [placki, szybko i bezwzglednie, obarcza winą kuchnie i kierowców !!! sami wiemy kierowcy pizzy , kto co i dlaczego !!! Dlaczego ta tragedia sie stała !!! Bo kierowca nie miał mózgu, wkręcał się wtyłek szefowi !!! Chciał pokazac co potrafi i jak szybko rozwozi pizze za 5 zł za placka !!!!!!!!!!! LUDZIE !!! KIEROWCY PIZZY !!! OPAMIĘTAJMY SIĘ , WRESZCIE POKAZMY ZE MY TO TEZ JESTEMY LUDZIE I CHCEMY BYC LUDZMI !!! NIGDY , PRZENIGDY NIE JEZDZILEM , NIE JEZDZE WIECEIJ NIZ POZWALA ZDROWY ROZSADEK !!!! ZYCZĘ WAM TEZ TEGO !!! A PYTAM SIE GDZIE INSFECJA PRACY W PIZZERJACH !!! PRZECIEZ KIEROWCY PIZZY PRACUJA NA CZARNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BOZE !!! CZY TEN KRAJ JEST TAK ZACOFANY !!!!

-------

SKŁADAM KONDOLENCJE RODZINIE I BARDZO MI PRZYKRO ZE TAKA TRAGEDIA MUSIALA DOTKNĄC CZŁOWIEKA , RODZINĘ TEJ KOBIETY !!! PRZYKRO MI BARDZO... MILCZENIE W TEJ SYTUACJI JEST ZŁOTEM !!!


R.I.P
pracuje jako dostawca pizzy, sam wiem ze swojego doswiadczenia, ze "prezes" pizzeri, każe szybko dostraczac [placki, szybko i bezwzglednie, obarcza winą kuchnie i kierowców !!! sami wiemy kierowcy pizzy , kto co i dlaczego !!! Dlaczego ta tragedia sie stała !!! Bo kierowca nie miał mózgu, wkręcał się wtyłek szefowi !!! Chciał pokazac co potrafi i jak szybko rozwozi pizze za 5 zł za placka !!!!!!!!!!! LUDZIE !!! KIEROWCY PIZZY &... rozwiń
Avatar
jaga / 29 marca 2012 o 21:14
(***)
Avatar
osagość / 30 marca 2012 o 20:27
Mieszkam bardzo blisko miejsca wypadku i codziennie patrzę na bezmyślność kierowców, pędzących ulicą Skłodowskiej.
Jest tam kilkusetmetrowy, prosty odcinek jezdni - od Domu Nauczyciela do skrzyżowania z ulicą Lipową. Wielu kierowców traktuje ten prosty odcinek jako tor rajdowy - kiedy tylko jest mniej tłoczno, wciskają gaz do dechy.
Kierowca, który zabił Teresę Karbownik zatrzymał się prawie 40 metrów za przejściem dla pieszych (wiem dokładnie, w którym miejscu, bo widziałem gdzie stał tuż po wypadku). Nikt mi nie wmówi, że jechał z prędkością bezpieczną.
Taką samą bezmyślność można codziennie zobaczyć na każdej dłuższej i prostej ulicy Lublina: na Alejach Racławickich, na Zana, Nadbystrzyckiej itd itd...
Niestety, nie wierzę, żeby cokolwiek zmusiło polskich kierowców do myślenia - doniesienia z ostatnich dni pokazują, że w statystyce wypadków Polska przoduje w Unii Europejskiej.
Mieszkam bardzo blisko miejsca wypadku i codziennie patrzę na bezmyślność kierowców, pędzących ulicą Skłodowskiej.
Jest tam kilkusetmetrowy, prosty odcinek jezdni - od Domu Nauczyciela do skrzyżowania z ulicą Lipową. Wielu kierowców traktuje ten prosty odcinek jako tor rajdowy - kiedy tylko jest mniej tłoczno, wciskają gaz do dechy.
Kierowca, który zabił Teresę Karbownik zatrzymał się prawie 40 metrów za przejściem dla pieszych (wiem dokładnie, w którym miejscu, bo widziałem gdzie stał tuż po wypadku). Nikt mi nie wmówi, że jech... rozwiń
Avatar
sasiad / 30 marca 2012 o 10:26
skladam szczere kondolencje rodzine s.p. zmarlej. kierowcy to wydarzenie bedzie zapewne spedzac sen z powiek do konca zycia. mysle, ze powinnismy poczekac na wyniki sledztwa, a nie bawic sie w domoroslych sedziow i prokuratorow. jestem zarowno czynnym kierowca, jak i pieszym. kazda ze stron ma swoje argumenty. to prawda, ze piesi czesto wpadaja na przejscia bez opamietania.prawda rowniez jest, ze kierowcy nie sa swieci i czesto jezdza jak wariaci. kazdy kij ma dwa konce. wracajac to tego tragicznego zdarzenia - miejmy nadzieje, ze sprawa szybko sie wyjasni (prawdopodobnie juz jest wiadomo co i jak) i sprawiedliwosci stanie sie zadosc. nikt nie zwroci zycia ofierze, ani nie zrekompensuje cierpien rodzinie i sprawcy. tak, on tez cierpi i bedzie cierpial. zwlaszcza jesli okaze sie, ze wina nie lezala w stu procentach po jego stronie. staram sie byc obiektywny, jednak przyznam,ze nie jest to latwe. mieszkam po sasiedzku z pizzeria pauza i od kilku lat obserwuje styl jazdy kierowcow pauzy i indexu. nie oceniam czy to wina wymagajacych szefow, czy tez brawury i glupoty kierowcow. nie wnikajac w przyczyny, faktem jest, ze oni naprawde jezdza jak idioci. godebskiego jest waska i bardzo czesto zastawiona z obu stron samochodami (mimo znakow zakazu) na tyle gesto, ze trudno jest sie tam wyminac. kierowcom pizzeri nie przeszkadza to jednak w jezdzie bardziej rajdowej niz miejskiej.i nikt mi nie wmowi, ze o 3:30 rano chlopakom tak sie spieszy, bo maja milion zamowien. chamowanie na recznym przed samym koncem ulicy tak, ze wpada sie prawie na asflatowy placyk pod lokalem zostawie bez komentarza. jesli cos sie nie zmieni, to ta Pani nie bedzie ostatnia ofiara. utinam falsus vates sim!
skladam szczere kondolencje rodzine s.p. zmarlej. kierowcy to wydarzenie bedzie zapewne spedzac sen z powiek do konca zycia. mysle, ze powinnismy poczekac na wyniki sledztwa, a nie bawic sie w domoroslych sedziow i prokuratorow. jestem zarowno czynnym kierowca, jak i pieszym. kazda ze stron ma swoje argumenty. to prawda, ze piesi czesto wpadaja na przejscia bez opamietania.prawda rowniez jest, ze kierowcy nie sa swieci i czesto jezdza jak wariaci. kazdy kij ma dwa konce. wracajac to tego tragicznego zdarzenia - miejmy nadzieje, ze sprawa szy... rozwiń
Avatar
folkatka / 30 marca 2012 o 10:19
[quote name='Swietka' timestamp='1333094172' post='616187']
nie znałam kobiety ale takich komentarzy sfrustrowanych deb***i moderator nie powinien puszczać na forum. Brak mi słów po prostu, jak można być takim matołem i chamem, gdy ginie człowiek.
[/quote]

Masz w zupełności rację. Problem leży w tym, że ja pracę swoje wykonuję społecznie, w wolnych chwilach, których ostatnio nie mam zbyt wiele. Stąd to opóźnienie, za które przepraszam, aczkolwiek jest ono przeze mnie niezawinione.
Avatar
Gość / 30 marca 2012 o 10:11
http://www.fakt.pl/Dostawca-pizzy-zabil-dziennikarke-TVP,artykuly,152954,1.html

"Dziennikarka wybrała się na obiad do pobliskiej filharmonii. Miała do pokonania jeszcze kilkadziesiąt metrów. Niestety kiedy weszła na zebrę, wjechał w nią rozpędzony fiat panda. Siła uderzenia była tak duża, że ciało kobiety zostało odrzucone kilkanaście metrów a w samochodzie pękła przednia szyba.

Przechodnie natychmiast zaczęli reanimować ranną, chwilę później akcję przejęło pogotowie ratunkowe ale dziennikarki nie udało się uratować. Dostawca pizzy (23 l.) był trzeźwy"
http://www.fakt.pl/Dostawca-pizzy-zabil-dziennikarke-TVP,artykuly,152954,1.html

"Dziennikarka wybrała się na obiad do pobliskiej filharmonii. Miała do pokonania jeszcze kilkadziesiąt metrów. Niestety kiedy weszła na zebrę, wjechał w nią rozpędzony fiat panda. Siła uderzenia była tak duża, że ciało kobiety zostało odrzucone kilkanaście metrów a w samochodzie pękła przednia szyba.

Przechodnie natychmiast zaczęli reanimować ranną, chwilę później akcję przejęło pogotowie ratunkowe ale dziennikarki nie udało się ura... rozwiń
Avatar
Swietka / 30 marca 2012 o 09:56
nie znałam kobiety ale takich komentarzy sfrustrowanych deb***i moderator nie powinien puszczać na forum. Brak mi słów po prostu, jak można być takim matołem i chamem, gdy ginie człowiek.
Avatar
przemek / 30 marca 2012 o 08:31
(***)
Avatar
HulekGulag / 30 marca 2012 o 03:13
[quote name='Maciek' timestamp='1333034361' post='615882']
spoczywaj w spokoju... kondolencje dla rodziny i bliskich
[/quote]
(***)
Teresko, spoczywaj w pokoju.
Avatar
jude / 30 marca 2012 o 00:01
(***)
Avatar
Lubelski / 29 marca 2012 o 21:37
pracuje jako dostawca pizzy, sam wiem ze swojego doswiadczenia, ze "prezes" pizzeri, każe szybko dostraczac [placki, szybko i bezwzglednie, obarcza winą kuchnie i kierowców !!! sami wiemy kierowcy pizzy , kto co i dlaczego !!! Dlaczego ta tragedia sie stała !!! Bo kierowca nie miał mózgu, wkręcał się wtyłek szefowi !!! Chciał pokazac co potrafi i jak szybko rozwozi pizze za 5 zł za placka !!!!!!!!!!! LUDZIE !!! KIEROWCY PIZZY !!! OPAMIĘTAJMY SIĘ , WRESZCIE POKAZMY ZE MY TO TEZ JESTEMY LUDZIE I CHCEMY BYC LUDZMI !!! NIGDY , PRZENIGDY NIE JEZDZILEM , NIE JEZDZE WIECEIJ NIZ POZWALA ZDROWY ROZSADEK !!!! ZYCZĘ WAM TEZ TEGO !!! A PYTAM SIE GDZIE INSFECJA PRACY W PIZZERJACH !!! PRZECIEZ KIEROWCY PIZZY PRACUJA NA CZARNO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BOZE !!! CZY TEN KRAJ JEST TAK ZACOFANY !!!!

-------

SKŁADAM KONDOLENCJE RODZINIE I BARDZO MI PRZYKRO ZE TAKA TRAGEDIA MUSIALA DOTKNĄC CZŁOWIEKA , RODZINĘ TEJ KOBIETY !!! PRZYKRO MI BARDZO... MILCZENIE W TEJ SYTUACJI JEST ZŁOTEM !!!


R.I.P
pracuje jako dostawca pizzy, sam wiem ze swojego doswiadczenia, ze "prezes" pizzeri, każe szybko dostraczac [placki, szybko i bezwzglednie, obarcza winą kuchnie i kierowców !!! sami wiemy kierowcy pizzy , kto co i dlaczego !!! Dlaczego ta tragedia sie stała !!! Bo kierowca nie miał mózgu, wkręcał się wtyłek szefowi !!! Chciał pokazac co potrafi i jak szybko rozwozi pizze za 5 zł za placka !!!!!!!!!!! LUDZIE !!! KIEROWCY PIZZY &... rozwiń
Avatar
jaga / 29 marca 2012 o 21:14
(***)