niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Wakacyjna szkoła

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 lipca 2002, 16:47
Autor: Tomasz Kolasa

Do Lublina przyjechali Europejczycy i Amerykanie. Są też Filipińczycy, Japończycy, Chińczycy i Koreańczycy. Mówią, że polski jest trudnym językiem, a Lublin bardzo ładnym miastem.

- Każdego roku zgłasza się około 200 chętnych osób - mówi Cezary Ruta, dyrektor Szkoły Języka i Kultury Polskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. - To nie tylko studenci, ale też biznesmeni, dyplomaci i duchowni. Wśród chętnych najwięcej jest Amerykanów, Niemców, Brytyjczyków i Włochów. Ostatnio przyjeżdża coraz więcej obywateli z krajów Unii Europejskiej.
Kurs umożliwia opanowanie języka polskiego w stopniu pozwalającym na podjęcie studiów lub pracy w Polsce. W małych grupach studenci ćwiczą zdolność rozumienia polskich tekstów i doskonalą umiejętność mówienia i pisania. Mogą słuchać wykładów znawców polskiej sztuki, historii i zagadnień społecznych. Oprócz samej nauki uczestników kursu czeka też sporo atrakcji. Są wycieczki do Kazimierza Dolnego oraz obóz językowy w Zakopanem. Rok akademicki kończy się tradycyjnie wycieczką po wschodnich terenach przygranicznych. Niektórzy traktują przyjazd do Polski jako uzupełnienie swoich zawodowych umiejętności. - Studiuję polonistykę na Uniwersytecie Karola w Pradze - mówi Eliąka Suchelova z Czech, jedna z kursantek. - Przyjechałam do Polski, żeby nauczyć się jeszcze lepiej języka polskiego. Mamy bardzo dużo zajęć, więc nie miałam jeszcze czasu na zwiedzanie Lublina. Widziałam tylko Stare Miasto i bardzo mi się tam podobało. Tomasz Kolasa
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!