niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Walczą z piciem alkoholu. Zarobią znacznie mniej

Dodano: 5 grudnia 2017, 21:28
Autor: Dominik Smaga

Od stycznia radykalnie zmniejszone będą zarobki członków Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych postanowiła tak po długiej dyskusji Rada Miasta Lublin.

Za udział w każdym posiedzeniu (czy to całej komisji, czy też jednego z jej zespołów) członkowie tejże komisji nie będą już otrzymywać 10 proc. minimalnego wynagrodzenia za pracę, ale jedynie 3 proc. Taka stawka znalazła się zatwierdzonej przez Radę Miasta uchwale określającej Gminny Program Rozwiązywania Problemów Alkoholowych na rok 2018, której projekt złożyli radni z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Na ich żądanie zwołana została dzisiejsza nadzwyczajna sesja Rady Miasta, a jedynym punktem porządku obrad było podjęcie wspomnianej uchwały. Została ona przyjęta niemal jednogłośnie: 24 głosami za, bez głosów sprzeciwu i przy jednym głosie wstrzymującym się.

W głosowaniu w ogóle nie uczestniczyło 6 radnych będących członkami Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, więc głosowanie bezpośrednio ich dotyczyło. W komisji zasiada jedna osoba z grona radnych PiS oraz pięć osób spośród radnych PO. Cała komisja, której skład i liczebność zależy wyłącznie od prezydenta miasta, liczy obecnie 25 osób.

Przysługująca członkom komisji stawka za posiedzenie równa 10 proc. obowiązującej w danym roku płacy minimalnej była corocznie wpisywana do kolejnych uchwał Rady Miasta od 2002 roku. Klub radnych PiS zaproponował, by obniżyć tę stawkę do 5 proc. płacy minimalnej, a podczas dzisiejszych obrad - bardzo burzliwych i trwających trzy godziny - zmodyfikował swój projekt, wpisując do niego przelicznik 3 proc.

Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
pl
(13) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (8 grudnia 2017 o 17:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Kolejna fasadowa komisja, czyli jak stworzyć problem, by z niego czerpać korzyści. PO i PIS, to jedna zgraja. Ktoś widział sukcesy tego gremium?
Rozwiń
Gość
Gość (6 grudnia 2017 o 13:49) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To ten Pitucha z Chelma?
Rozwiń
pl
pl (6 grudnia 2017 o 10:34) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
undefined napisał:
Szef ww komisji Piotr Dreher zaistniał wlasnie wczoraj na stanowisku dyrektora Szp.Neuropsychiatrycznego takze "nie zarobi mniej ":)
 Dreher to doktor nauk medycznych.  Ma przynajmniej wykształcenie medyczne, w przeciwieństwie do pisowskich sprzedawców kebabów czy fryzjerek z rad nadzorczych spółek zbrojeniowych.
Rozwiń
tani populizm Pituchy
tani populizm Pituchy (6 grudnia 2017 o 10:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zobaczycie, że za pół roku czy rok Pitucha i PiS zwołają nadzwyczajną sesję w sprawie skandalicznie niskich zarobków członków komisji alkoholowej. Będą narzekania na Żuka, że żałuje pieniędzy na ważne sprawy, że niskie zarobki, że nikt nie chce w komisji pracować, etc etc.
Rozwiń
Ciekawy
Ciekawy (6 grudnia 2017 o 09:37) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja kumam ze nie pałasz miłością do peo ale skad takie info o sp i stadninach? Trolek na uslugach? Chocby stadnina to chyba przez misiewiczow rozjechana
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (13)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!