Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

8 stycznia 2008 r.
20:29
Edytuj ten wpis

Walczymy do upadłego (wideo)

0 5 A A

W Cukrowni "Lublin” rozpoczął się wczoraj strajk okupacyjny. Ludzie nie chcą dopuścić do likwidacji swojego zakładu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Adam Wołoszyński

Na rękę dostaję w zakładzie 1100 zł. Mam na utrzymaniu 3 córki, żona jest na rencie. Niebogate to nasze życie, ale głodu nigdy nie było. Póki jest praca, to człowiek ma co jeść. I jakaś motywacja do tego życia jest. A teraz co będzie? Naprawdę się boję. Nikt mnie nie zatrudni, mam 53 lata, takich starych już do roboty nie biorą. Kraść nie pójdę, bo nie chciałbym siedzieć po 35 latach uczciwej pracy. Mam takie ciche marzenie, bardzo ciche, że to wszystko jeszcze się odwróci na dobre.

Teresa Młynarczyk

Zaczynałam jako pakowaczka w fabryce cukierków "Pszczółka”. Potem robiłam różne rzeczy w cukrowni, więc można powiedzieć, że zakład znam od podszewki. To mój drugi dom. Sama wychowałam trójkę dzieci, tylko z tego, co tu zarobiłam. Teraz to ok. 1000 zł. Bez tej pracy nie byłoby dla nas życia. Córki powoli się usamodzielniły, ale syn ma nowotwór, jest na moim utrzymaniu. Właściwie dla niego żyję. Muszę mieć dla syna na leki, dlatego o pracę będę walczyć do upadłego.

Andrzej Słowiński

Do cukrowni przyszedłem 16 lipca 1981 roku. Tego dnia nie zapomnę nigdy. Ciągnęło mnie tutaj już w technikum, jakoś nie wyobrażałem sobie innej pracy. I nigdy nie żałowałem, spełniłem się w tej pracy, była satysfakcja. Moja żona nie pracuje, więc poza satysfakcją ważne są też pieniądze. Trzeba z czegoś utrzymać dzieci. Córka studiuje, a syn uczy się w szkole średniej. Zawsze żyliśmy skromnie, ale bez długów. Nie myślę o tym, co będzie, bo zwyczajnie się boję. Żyję nadzieją.

Elżbieta Denys

Połowa kobiet, które pracują w "Pszczółce” i cukrowni to samotne matki. Ja zresztą też. Sama wychowałam dwoje dzieci. Dzięki tej pracy miałam poczucie bezpieczeństwa, stabilizację. Nie musiałam się bać, że będziemy żyć z zasiłku. Córka skończyła studia i wyjechała do Poznania, syn robi doktorat. Nie chcę, by mnie utrzymywali. Jeśli zamkną zakład, wyjadę z Lublina. I nigdy już tu nie wrócę. Bo to miasta umiera, właśnie przez takie decyzje, jak ta o likwidacji cukrowni.

Tadeusz Siczek

Ta cukrownia to moje życie. Cała nasza rodzina żyła od kampanii do kampanii, to był rytm naszego życia. Wszystko co mamy, zawdzięczamy temu zakładowi. Żona jest na wcześniejszej emeryturze. Synowie wyjechali za chlebem za granicę. Mówię im: nie wracajcie tutaj, bo nie ma do czego. Serce mam rozdarte, ale taka jest prawda.

Komentarze 5

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Ola / 9 stycznia 2008 o 15:36
Jestem z Wami! Zastanawiam się co sie za tym kryje, ze w mediach ogólnopolskich nic nie mówią o cukrowni? Na pewno czarne interesy, media tez juz pewnie zostały przekupione. Tylko potem powiedza jak zamkną, będą szukać po kilku latach winnych, którzy już dawno uciekną z kraju. CUKROWNIA MUSI ISTNIEC!
Avatar
sucha / 9 stycznia 2008 o 13:57
Całym sercem jestem z wami i popieram Was i prosze nie poddajci się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
młody rolnik / 9 stycznia 2008 o 08:12
Na posiedzeniu izby rolniczej w Białej Podlaskiej poseł PSL Stefaniuk zapewniał zgromadzonych, że jego partia nie dopuści do likwidacji cukrowni w Lublinie. Ciekawe, co dotychczas pan poseł zrobił w tej sprawie, bo jakoś w mediach nie słychać o jego działaniach.
Avatar
ANETA / 9 stycznia 2008 o 07:52
Ten Kretyn Lubas parł do Polskiego Cukru to niech teraz Wam załatwi, że Cukrownia pozostanie.
Bierze gnida kase pod stołem i udaje że jest z Wami.
Avatar
Zygmunt / 9 stycznia 2008 o 06:48
Chodzi nie tylko o cukrownię. Słuchajcie:
[url="http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=6771"]http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=6771[/url]
Avatar
Ola / 9 stycznia 2008 o 15:36
Jestem z Wami! Zastanawiam się co sie za tym kryje, ze w mediach ogólnopolskich nic nie mówią o cukrowni? Na pewno czarne interesy, media tez juz pewnie zostały przekupione. Tylko potem powiedza jak zamkną, będą szukać po kilku latach winnych, którzy już dawno uciekną z kraju. CUKROWNIA MUSI ISTNIEC!
Avatar
sucha / 9 stycznia 2008 o 13:57
Całym sercem jestem z wami i popieram Was i prosze nie poddajci się!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar
młody rolnik / 9 stycznia 2008 o 08:12
Na posiedzeniu izby rolniczej w Białej Podlaskiej poseł PSL Stefaniuk zapewniał zgromadzonych, że jego partia nie dopuści do likwidacji cukrowni w Lublinie. Ciekawe, co dotychczas pan poseł zrobił w tej sprawie, bo jakoś w mediach nie słychać o jego działaniach.
Avatar
ANETA / 9 stycznia 2008 o 07:52
Ten Kretyn Lubas parł do Polskiego Cukru to niech teraz Wam załatwi, że Cukrownia pozostanie.
Bierze gnida kase pod stołem i udaje że jest z Wami.
Avatar
Zygmunt / 9 stycznia 2008 o 06:48
Chodzi nie tylko o cukrownię. Słuchajcie:
[url="http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=6771"]http://www.radiomaryja.pl/audycje.php?id=6771[/url]
Zobacz wszystkie komentarze 5

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 23 maja 2018 r. 0 0

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje]
galeria

Rząd obiecuje 22 nowe mosty. Jeden ma powstać w woj. lubelskim [lokalizacje] 9 10

W ciągu najbliższych lat zaproponujemy program budowy 22 mostów na Wiśle, Odrze, Bugu, Narwi, Pilicy, Warcie i w wielu miejscach Polski – poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Znamy lokalizacje nowych mostów.

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu

Puławy: Lista miejskich zadań do przeglądu 3 0

Puławscy radni w czwartek przyjmą raport o wykonaniu Programu Zamierzeń Inwestycyjnych. To dokument mówiący o tym, które z dziesiątek zaplanowanych zadań zostały już wykonane, a na które nadal czekamy. Wśród tych ostatnich jest m.in. przedłużenie ul. Powiśle, czy montaż windy w ratuszu.

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują

Przemytnicy stracili 475 podrabianych kurtek. Ale ubrania się nie zmarnują 23 1

Podrobione kurtki trafią do podopiecznych lubelskiego Polskiego Czerwonego Krzyża. Celnicy z Małaszewicz odebrali je przemytnikom.

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc

Lublin: Skradziono wózek inwalidzki, rodzina prosi o pomoc 37 3

Elektryczny wózek inwalidzki został skradziony z klatki bloku przy ul. Skautów w Lublinie.

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło?
galeria
film

Karczemna awantura, szarpanie i wyzwiska na przyjęciu komunijnym. O co poszło? 70 13

Poszło o rosół, który ponoć miał być nieświeży. Do tego nie wszyscy mieli dostać drugie danie. Przyjęcie komunijne w restauracji „Krokus” w Chełmie zakończyło się karczemną awanturą, szarpaniem i wyzwiskami. Sprawą zajęła się policja i prokuratura.

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków

Burze w woj. lubelskim: Spadł grad, wiele interwencji strażaków 36 2

Strażacy kilkanaście razy interweniowali po burzach, które przechodzą nad woj. lubelskim.

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu
25 maja 2018, 17:00

Lublin: Wystawa Grupy Twórczej w Galerii w Pasażu 1 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 25 maja o godz. 17 w Galerii w Pasażu (Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A) odbędzie się wernisaż wystawy malarstwa Grupy Twórczej pod tytułem Pasja tworzenia.

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 53 13

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 47 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 424 13

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 8 12

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!