Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2011 r.
14:30
Edytuj ten wpis

Walczymy ze śmieciami w Lublinie: Wyślij zdjęcie do urzędu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 11 A A
Na takie dzikie śmietnisko można się natknąć w wąwozie między ul. Organową, a Oratoryjną na Czechowi
Na takie dzikie śmietnisko można się natknąć w wąwozie między ul. Organową, a Oratoryjną na Czechowi

Specjalną skrzynkę mailową, na którą można nadsyłać informacje o zaśmieconych miejscach uruchomił dzisiaj lubelski Ratusz.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Informacje kierowane na adres czysto@lublin.eu mają być przekazywane odpowiednim służbom i Straży Miejskiej.

Urzędnicy przyznają, że topniejący śnieg odsłonił w tym roku olbrzymią masę nieczystości. W samym tylko marcu wywieziono 480 metrów sześciennych śmieci. – To dziesięć ciężarówek – mówi Tomasz Radzikowski, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej w Urzędzie Miasta. Kosztowało to 34 tys. złotych. Taką kwotę wyłożyła miejska kasa, czyli w konsekwencji – podatnicy.

Ratusz zapowiada intensywną walkę z tymi, którzy podrzucają swoje śmieci w różnych miejscach. – Mamy do dyspozycji kamerę i będziemy ją umieszczali tam, gdzie najczęściej do takich przypadków dochodzi – uprzedza Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta.

Szczególną uwagę Straż Miejska ma zwracać na place budów. Prezydent podaje przykład jednej z nich: – W pojemniku na odpady znalazło się mnóstwo worków foliowych, ale nie były osłonięte siatką i wiatr roznosił je po osiedlu – mówi Krzysztof Żuk. – Co z tego, ze ktoś dostał mandat, skoro my musimy skierować tam służby porządkowe, by zebrać worki z osiedla.
Prezydent zapowiada też, że jeśli prywatny właściciel nie będzie chciał uprzątnąć swojej posesji, to Ratusz może sięgnąć po tzw. wykonanie zastępcze, czyli zlecić zebranie śmieci specjalnej firmie, a kosztami takiej usługi obciążyć właściciela działki.

Kary mogą spotkać nawet zarządzający stadionem przy Kresowej MOSiR, jeśli znów okaże się, że po niedzielnym targu śmieci będą zbierane na tyle wolno, że wiatr rozniesie je po okolicy. Od początku roku za śmiecenie strażnicy miejscy wystawili w sumie 78 mandatów na kwotę blisko 8,3 tys. zł.

W całym Lublinie służby komunalne mają do uprzątnięcia łącznie 500 ha miejskich terenów zielonych i 190 tys. mkw. placów, schodów i chodników.

Pomóż pozbyć się dzikich wysypisk śmieci w Lublinie - Udostępnij na Facebook

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Jacek / 11 kwietnia 2011 o 12:04
Lublin tonie w śmieciach, okoliczne lasy toną w śmieciach, nieużytki wokoło Lublina toną w śmieciach a LUBLIN się stara o Europejską Stolicę Kultury. A służby porządkowe czekają na telefony - tak zwane gotowce - i wyruszają całą ekipą karać - bo nie mogą się przepracowywać. Dla przykładu weźmy drogę przez las w miejscowości Kawka. Lasy Dąbrowa, lasy Kozłowieckie. A może tak jak poprzednicy pisali, niech urzędnicy się przejadą okolicznymi drogami i popatrzą a jeśli coś widzą to niech nie udają ślepych. Wiemy, ze za tym idą pieniądze ale dbanie o czystość tez kosztuje. Wywożenie śmieci przez prywatne gospodarstwa do lasu w lubelskim jest nagminne.
Wypowiedzmy wojnę brudasom.
Lublin tonie w śmieciach, okoliczne lasy toną w śmieciach, nieużytki wokoło Lublina toną w śmieciach a LUBLIN się stara o Europejską Stolicę Kultury. A służby porządkowe czekają na telefony - tak zwane gotowce - i wyruszają całą ekipą karać - bo nie mogą się przepracowywać. Dla przykładu weźmy drogę przez las w miejscowości Kawka. Lasy Dąbrowa, lasy Kozłowieckie. A może tak jak poprzednicy pisali, niech urzędnicy się przejadą okolicznymi drogami i popatrzą a jeśli coś widzą to niech nie udają ślepych. Wiemy, ze za tym idą pieniądze ale dbani... rozwiń
Avatar
lech / 11 kwietnia 2011 o 11:33
a ja zadam pytanie-gdzie własnym sumptem mogę wywieżć nadmiar smieci po remoncie ? Konkretnie. Nie mam zamiaru płacić 520 zł za kontener w MPO lub Komeko..
Avatar
thunder93 / 29 marca 2011 o 21:45
[quote name='hala' timestamp='1301427306' post='456372']
To prawda,że obowiązkiem służb sprzątających jest sprzątanie - a w Lublinie wcale nie trzeba patrolować zakamarków, żeby znaleźć miejsca do sprzątania - wystarczy pospacerować po Krakowskim Przedmieściu, zwłaszcza w soboty - a polecam także ul. Narutowicza na odcinku od Wróblewskiego do Kapucyńskiej.
[/quote]

a to swoją drogą też prawda
niemniej, ludzie muszą sobie zdać sprawę, że im mniej my sami będziemy smiecić, tym mniej [color="#FF0000"]z naszych podatków[/color] pójdzie na służby sprzątające
[quote name='hala' timestamp='1301427306' post='456372']
To prawda,że obowiązkiem służb sprzątających jest sprzątanie - a w Lublinie wcale nie trzeba patrolować zakamarków, żeby znaleźć miejsca do sprzątania - wystarczy pospacerować po Krakowskim Przedmieściu, zwłaszcza w soboty - a polecam także ul. Narutowicza na odcinku od Wróblewskiego do Kapucyńskiej.
[/quote]

a to swoją drogą też prawda
niemniej, ludzie muszą sobie zdać sprawę, że im mniej my sami będziemy smiecić, tym mniej rozwiń
Avatar
hala / 29 marca 2011 o 21:35
[quote name='thunder93' timestamp='1301410775' post='456283']
Obowiazkiem sluzb sprztajacych jest sprztanie a nie patrolowanie zakamarków Lublina w poszukiwaniu śmieci. Czy myślisz ze dajmy na to MPO wyśle ekipę "w ciemno" w każdy zakątek miasta żeby sprawdzila czy kotos tam przypadkiem nie wywalił telewizora??
Akcja jak najbardziej słuszna.
[/quote]
To prawda,że obowiązkiem służb sprzątających jest sprzątanie - a w Lublinie wcale nie trzeba patrolować zakamarków, żeby znaleźć miejsca do sprzątania - wystarczy pospacerować po Krakowskim Przedmieściu, zwłaszcza w soboty - a polecam także ul. Narutowicza na odcinku od Wróblewskiego do Kapucyńskiej.
[quote name='thunder93' timestamp='1301410775' post='456283']
Obowiazkiem sluzb sprztajacych jest sprztanie a nie patrolowanie zakamarków Lublina w poszukiwaniu śmieci. Czy myślisz ze dajmy na to MPO wyśle ekipę "w ciemno" w każdy zakątek miasta żeby sprawdzila czy kotos tam przypadkiem nie wywalił telewizora??
Akcja jak najbardziej słuszna.
[/quote]
To prawda,że obowiązkiem służb sprzątających jest sprzątanie - a w Lublinie wcale nie trzeba patrolować zakamarków, żeby znaleźć miejsca... rozwiń
Avatar
whar blimpo / 29 marca 2011 o 21:08
[size="4"][color="#8B0000"]I pomyśleć, że dyrektor ochrony środowiska jeździł w maju 2010 r. do Szwecji aby uczyć Szwedów "lubelskiego porządku"[/color][/size] [url="http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=129929"][size="4"][color="#FF0000"]klik[/color][/size][/url]
Avatar
allakedi unit / 29 marca 2011 o 19:58
[size="4"][color="#000080"]To coś niesłychanego aby Lublin - Lider Polskiej Ekologii, który ma najlepszy plan gospodarki odpadami oparty o chyba najlepszą w świecie ustawę o odpadach, Lublin, który ma nalepszy regulamin czystości na postawie wzorowej w Europie ustawy śmieciowej - musiał już 114 razy usuwać dzikie wysypiska w tym roku, tak jakby Lublin był w strefie III Świata - a nie miastem europejskim... Jeśli tak dzieję się u Lidera Polskiej Ekologii - to nic dziwnego, że wkrótce zapłacimy za ten bałagan wszyscy..[/color][/size]. - [url="http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Kary-za-smieci-zrujnuja-nam-gospodarke,wid,13166073,wiadomosc.html?ticaid=1bf4a "][size="4"]klik[/size][/url]
[size="4"][color="#000080"]To coś niesłychanego aby Lublin - Lider Polskiej Ekologii, który ma najlepszy plan gospodarki odpadami oparty o chyba najlepszą w świecie ustawę o odpadach, Lublin, który ma nalepszy regulamin czystości na postawie wzorowej w Europie ustawy śmieciowej - musiał już 114 razy usuwać dzikie wysypiska w tym roku, tak jakby Lublin był w strefie III Świata - a nie miastem europejskim... Jeśli tak dzieję się u Lidera Polskiej Ekologii - to nic dziwnego, że wkrótce zapłacimy za ten bałagan wszysc... rozwiń
Avatar
kazik z rur / 29 marca 2011 o 19:58
a co będą robić w tym czasie bohaterscy strażnicy miejscy?
Avatar
marudny / 29 marca 2011 o 19:49
Pan Żuk zanim zacznie straszyć wykonaniem zastępczym niech zapyta swoich prawników na czym to polega. O prawie ma takie samo mgliste pojęcie jak o zarządzaniu miastem. Najwyższa pora odkleić pupę Pana Radzikowskiego i jego urzędników od krzeseł i przejrzeć co robią firmy biorące duże pieniądze za utrzymanie porządków w mieście, koszenie trawy i odśnieżanie. Najlepszym dowodem na brak kompetencji pracowników WGK jest brak znajomości miasta i swoich rejonów odpowiedzialności. Najlepiej idzie podpisywanie faktur bez sprawdzenia wykonania robót i ich obmiaru.
Firmy koszą trawę na areale większym niż rzeczywisty.
Pan Żuk zanim zacznie straszyć wykonaniem zastępczym niech zapyta swoich prawników na czym to polega. O prawie ma takie samo mgliste pojęcie jak o zarządzaniu miastem. Najwyższa pora odkleić pupę Pana Radzikowskiego i jego urzędników od krzeseł i przejrzeć co robią firmy biorące duże pieniądze za utrzymanie porządków w mieście, koszenie trawy i odśnieżanie. Najlepszym dowodem na brak kompetencji pracowników WGK jest brak znajomości miasta i swoich rejonów odpowiedzialności. Najlepiej idzie podpisywanie faktur bez sprawdzenia wykonania robót... rozwiń
Avatar
Kalshnikov / 29 marca 2011 o 18:23
Ta akcja to ściema! Ja wysłałem do urzędu zdjęcie Palikota i... nie sprzątnęli!
Avatar
thunder93 / 29 marca 2011 o 16:59
[quote name='józek' timestamp='1301409787' post='456280']
A po co ten cały korowód????? Całe miasto tonie w syfie! Gdzie są służby odpowiedzialne za sprzątanie dzielnic??? Co robi MPO, Komeko, Zarząd Zieleni, Zarząd dróg i diabli wiedzą co jeszcze na czele z administracjami osiedli. I to wszystko. Miłego wąchania smrodów wiosennych. Nie wspomniałem o okolicach gdzie są targi miejskie. To są dopiero szczyty brudu!! Ja mam jeszcze marnować czas, pieniądze aby pokazać służbom gdzie są śmieci?????? TO TOTALNA BZDURA!!!!!! Oduczcie się tego raz na zawsze. Lepiej zmuście w/w służby do roboty. A po mieście niech się przejdzie Prezydent, Starosta, Marszałek i diabli wiedzą kto jeszcze wraz z całym swoim orszakiem. POTĘPIAM TAKIE AKCJE!!!!!!!!!!!
[/quote]

Obowiazkiem sluzb sprztajacych jest sprztanie a nie patrolowanie zakamarków Lublina w poszukiwaniu śmieci. Czy myślisz ze dajmy na to MPO wyśle ekipę "w ciemno" w każdy zakątek miasta żeby sprawdzila czy kotos tam przypadkiem nie wywalił telewizora??
Akcja jak najbardziej słuszna.
[quote name='józek' timestamp='1301409787' post='456280']
A po co ten cały korowód????? Całe miasto tonie w syfie! Gdzie są służby odpowiedzialne za sprzątanie dzielnic??? Co robi MPO, Komeko, Zarząd Zieleni, Zarząd dróg i diabli wiedzą co jeszcze na czele z administracjami osiedli. I to wszystko. Miłego wąchania smrodów wiosennych. Nie wspomniałem o okolicach gdzie są targi miejskie. To są dopiero szczyty brudu!! Ja mam jeszcze marnować czas, pieniądze aby pokazać służbom gdzie są śmieci?????? TO TO... rozwiń
Avatar
Jacek / 11 kwietnia 2011 o 12:04
Lublin tonie w śmieciach, okoliczne lasy toną w śmieciach, nieużytki wokoło Lublina toną w śmieciach a LUBLIN się stara o Europejską Stolicę Kultury. A służby porządkowe czekają na telefony - tak zwane gotowce - i wyruszają całą ekipą karać - bo nie mogą się przepracowywać. Dla przykładu weźmy drogę przez las w miejscowości Kawka. Lasy Dąbrowa, lasy Kozłowieckie. A może tak jak poprzednicy pisali, niech urzędnicy się przejadą okolicznymi drogami i popatrzą a jeśli coś widzą to niech nie udają ślepych. Wiemy, ze za tym idą pieniądze ale dbanie o czystość tez kosztuje. Wywożenie śmieci przez prywatne gospodarstwa do lasu w lubelskim jest nagminne.
Wypowiedzmy wojnę brudasom.
Lublin tonie w śmieciach, okoliczne lasy toną w śmieciach, nieużytki wokoło Lublina toną w śmieciach a LUBLIN się stara o Europejską Stolicę Kultury. A służby porządkowe czekają na telefony - tak zwane gotowce - i wyruszają całą ekipą karać - bo nie mogą się przepracowywać. Dla przykładu weźmy drogę przez las w miejscowości Kawka. Lasy Dąbrowa, lasy Kozłowieckie. A może tak jak poprzednicy pisali, niech urzędnicy się przejadą okolicznymi drogami i popatrzą a jeśli coś widzą to niech nie udają ślepych. Wiemy, ze za tym idą pieniądze ale dbani... rozwiń
Avatar
lech / 11 kwietnia 2011 o 11:33
a ja zadam pytanie-gdzie własnym sumptem mogę wywieżć nadmiar smieci po remoncie ? Konkretnie. Nie mam zamiaru płacić 520 zł za kontener w MPO lub Komeko..
Avatar
thunder93 / 29 marca 2011 o 21:45
[quote name='hala' timestamp='1301427306' post='456372']
To prawda,że obowiązkiem służb sprzątających jest sprzątanie - a w Lublinie wcale nie trzeba patrolować zakamarków, żeby znaleźć miejsca do sprzątania - wystarczy pospacerować po Krakowskim Przedmieściu, zwłaszcza w soboty - a polecam także ul. Narutowicza na odcinku od Wróblewskiego do Kapucyńskiej.
[/quote]

a to swoją drogą też prawda
niemniej, ludzie muszą sobie zdać sprawę, że im mniej my sami będziemy smiecić, tym mniej [color="#FF0000"]z naszych podatków[/color] pójdzie na służby sprzątające
[quote name='hala' timestamp='1301427306' post='456372']
To prawda,że obowiązkiem służb sprzątających jest sprzątanie - a w Lublinie wcale nie trzeba patrolować zakamarków, żeby znaleźć miejsca do sprzątania - wystarczy pospacerować po Krakowskim Przedmieściu, zwłaszcza w soboty - a polecam także ul. Narutowicza na odcinku od Wróblewskiego do Kapucyńskiej.
[/quote]

a to swoją drogą też prawda
niemniej, ludzie muszą sobie zdać sprawę, że im mniej my sami będziemy smiecić, tym mniej rozwiń
Avatar
hala / 29 marca 2011 o 21:35
[quote name='thunder93' timestamp='1301410775' post='456283']
Obowiazkiem sluzb sprztajacych jest sprztanie a nie patrolowanie zakamarków Lublina w poszukiwaniu śmieci. Czy myślisz ze dajmy na to MPO wyśle ekipę "w ciemno" w każdy zakątek miasta żeby sprawdzila czy kotos tam przypadkiem nie wywalił telewizora??
Akcja jak najbardziej słuszna.
[/quote]
To prawda,że obowiązkiem służb sprzątających jest sprzątanie - a w Lublinie wcale nie trzeba patrolować zakamarków, żeby znaleźć miejsca do sprzątania - wystarczy pospacerować po Krakowskim Przedmieściu, zwłaszcza w soboty - a polecam także ul. Narutowicza na odcinku od Wróblewskiego do Kapucyńskiej.
[quote name='thunder93' timestamp='1301410775' post='456283']
Obowiazkiem sluzb sprztajacych jest sprztanie a nie patrolowanie zakamarków Lublina w poszukiwaniu śmieci. Czy myślisz ze dajmy na to MPO wyśle ekipę "w ciemno" w każdy zakątek miasta żeby sprawdzila czy kotos tam przypadkiem nie wywalił telewizora??
Akcja jak najbardziej słuszna.
[/quote]
To prawda,że obowiązkiem służb sprzątających jest sprzątanie - a w Lublinie wcale nie trzeba patrolować zakamarków, żeby znaleźć miejsca... rozwiń
Avatar
whar blimpo / 29 marca 2011 o 21:08
[size="4"][color="#8B0000"]I pomyśleć, że dyrektor ochrony środowiska jeździł w maju 2010 r. do Szwecji aby uczyć Szwedów "lubelskiego porządku"[/color][/size] [url="http://www.um.lublin.pl/um/index.php?t=200&id=129929"][size="4"][color="#FF0000"]klik[/color][/size][/url]
Avatar
allakedi unit / 29 marca 2011 o 19:58
[size="4"][color="#000080"]To coś niesłychanego aby Lublin - Lider Polskiej Ekologii, który ma najlepszy plan gospodarki odpadami oparty o chyba najlepszą w świecie ustawę o odpadach, Lublin, który ma nalepszy regulamin czystości na postawie wzorowej w Europie ustawy śmieciowej - musiał już 114 razy usuwać dzikie wysypiska w tym roku, tak jakby Lublin był w strefie III Świata - a nie miastem europejskim... Jeśli tak dzieję się u Lidera Polskiej Ekologii - to nic dziwnego, że wkrótce zapłacimy za ten bałagan wszyscy..[/color][/size]. - [url="http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,Kary-za-smieci-zrujnuja-nam-gospodarke,wid,13166073,wiadomosc.html?ticaid=1bf4a "][size="4"]klik[/size][/url]
[size="4"][color="#000080"]To coś niesłychanego aby Lublin - Lider Polskiej Ekologii, który ma najlepszy plan gospodarki odpadami oparty o chyba najlepszą w świecie ustawę o odpadach, Lublin, który ma nalepszy regulamin czystości na postawie wzorowej w Europie ustawy śmieciowej - musiał już 114 razy usuwać dzikie wysypiska w tym roku, tak jakby Lublin był w strefie III Świata - a nie miastem europejskim... Jeśli tak dzieję się u Lidera Polskiej Ekologii - to nic dziwnego, że wkrótce zapłacimy za ten bałagan wszysc... rozwiń
Avatar
kazik z rur / 29 marca 2011 o 19:58
a co będą robić w tym czasie bohaterscy strażnicy miejscy?
Avatar
marudny / 29 marca 2011 o 19:49
Pan Żuk zanim zacznie straszyć wykonaniem zastępczym niech zapyta swoich prawników na czym to polega. O prawie ma takie samo mgliste pojęcie jak o zarządzaniu miastem. Najwyższa pora odkleić pupę Pana Radzikowskiego i jego urzędników od krzeseł i przejrzeć co robią firmy biorące duże pieniądze za utrzymanie porządków w mieście, koszenie trawy i odśnieżanie. Najlepszym dowodem na brak kompetencji pracowników WGK jest brak znajomości miasta i swoich rejonów odpowiedzialności. Najlepiej idzie podpisywanie faktur bez sprawdzenia wykonania robót i ich obmiaru.
Firmy koszą trawę na areale większym niż rzeczywisty.
Pan Żuk zanim zacznie straszyć wykonaniem zastępczym niech zapyta swoich prawników na czym to polega. O prawie ma takie samo mgliste pojęcie jak o zarządzaniu miastem. Najwyższa pora odkleić pupę Pana Radzikowskiego i jego urzędników od krzeseł i przejrzeć co robią firmy biorące duże pieniądze za utrzymanie porządków w mieście, koszenie trawy i odśnieżanie. Najlepszym dowodem na brak kompetencji pracowników WGK jest brak znajomości miasta i swoich rejonów odpowiedzialności. Najlepiej idzie podpisywanie faktur bez sprawdzenia wykonania robót... rozwiń
Avatar
Kalshnikov / 29 marca 2011 o 18:23
Ta akcja to ściema! Ja wysłałem do urzędu zdjęcie Palikota i... nie sprzątnęli!
Avatar
thunder93 / 29 marca 2011 o 16:59
[quote name='józek' timestamp='1301409787' post='456280']
A po co ten cały korowód????? Całe miasto tonie w syfie! Gdzie są służby odpowiedzialne za sprzątanie dzielnic??? Co robi MPO, Komeko, Zarząd Zieleni, Zarząd dróg i diabli wiedzą co jeszcze na czele z administracjami osiedli. I to wszystko. Miłego wąchania smrodów wiosennych. Nie wspomniałem o okolicach gdzie są targi miejskie. To są dopiero szczyty brudu!! Ja mam jeszcze marnować czas, pieniądze aby pokazać służbom gdzie są śmieci?????? TO TOTALNA BZDURA!!!!!! Oduczcie się tego raz na zawsze. Lepiej zmuście w/w służby do roboty. A po mieście niech się przejdzie Prezydent, Starosta, Marszałek i diabli wiedzą kto jeszcze wraz z całym swoim orszakiem. POTĘPIAM TAKIE AKCJE!!!!!!!!!!!
[/quote]

Obowiazkiem sluzb sprztajacych jest sprztanie a nie patrolowanie zakamarków Lublina w poszukiwaniu śmieci. Czy myślisz ze dajmy na to MPO wyśle ekipę "w ciemno" w każdy zakątek miasta żeby sprawdzila czy kotos tam przypadkiem nie wywalił telewizora??
Akcja jak najbardziej słuszna.
[quote name='józek' timestamp='1301409787' post='456280']
A po co ten cały korowód????? Całe miasto tonie w syfie! Gdzie są służby odpowiedzialne za sprzątanie dzielnic??? Co robi MPO, Komeko, Zarząd Zieleni, Zarząd dróg i diabli wiedzą co jeszcze na czele z administracjami osiedli. I to wszystko. Miłego wąchania smrodów wiosennych. Nie wspomniałem o okolicach gdzie są targi miejskie. To są dopiero szczyty brudu!! Ja mam jeszcze marnować czas, pieniądze aby pokazać służbom gdzie są śmieci?????? TO TO... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane

"Opaski życia" działają. Będzie ich więcej. Kolejne samorządy są zainteresowane 0 0

Opaska - dzięki której seniorzy są pod stałą opieką medyczną, i  telefon – przez który mogą kontaktować się ze swoimi opiekunami. Z takiej pomocy korzysta już ponad 130 osób z terenu powiatu kraśnickiego. Inne samorządy też są tym urządzeniem zainteresowane

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Giełda Minerałów i Biżuterii w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. W dniach 26-27 maja w Lublinie przy ulicy Akademickiej 15 odbędzie się 49 edycja Giełdy Minerałów i Biżuterii Skarby Ziemi. Start w sobotę o godz. 10.

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a

Pijany 14-latek na rowerze wjechał w samochód. Pisał SMS-a 18 3

14-latek na rowerze wjechał w samochód. Tłumaczył, że nie zauważył auta bo pisał SMS-a. Miał promil alkoholu w organizmie.

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu

Wjechał w ciężarówkę, która cofała. 19-latek w szpitalu 3 2

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło na trasie Chełm - Rejowiec. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący pojazdem marki Ford Focus uderzył w cofający na drodze samochód ciężarowy marki Daf.

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo]
galeria
film

Noc Muzeów w Puławach: Gwardziści zatańczyli na dziedzińcu [zdjęcia, wideo] 9 2

W sobotę do północy, za darmo można było zwiedzać sale wystawowe Pałacu Czartoryskich, Świątynię Sybilli, czy Domek Aleksandryjski. Z tej możliwości skorzystały setki mieszkańców miasta i regionu. Na dziedzińcu cztery spektakle pokazała wrocławska Gwardia Gryfa.

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy]
galeria

Sezon na młode ziemniaki. Które wybrać? Co ugotować? [przepisy] 2 1

Nie ma lepszej rzeczy niż młode ziemniaki z masłem, koperkiem i kwaśnym mlekiem. Czy na pewno? Młode ziemniaki można zapiec w ziołach na patelni. Albo zasmażyć z młodymi listkami szpinaku. W dodatku wcale nie trzeba ich obierać. Z młodych ziemniaków udają się także świetne zapiekanki.

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty
galeria

Żyrzyn świętuje dwustulecie swojej oświaty 3 1

Pierwsza izba szkolna w Żyrzynie zaczęła działać już w 1818 roku, co oznacza, że była jedną z pierwszych szkół w powiecie. W piątkowych uroczystościach rocznicowych wzięli udział obecni i byli pracownicy placówki im. Adama Mickiewicza oraz samorządowcy wszystkich szczebli.

"Lewiatan" w Miasto movie
30 maja 2018, 19:00

"Lewiatan" w Miasto movie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Przed nami ostatni majowy pokaz filmowy w ramach cyklu Miasto movie w Warsztatach Kultury (ul. Grodzka 5a). W środę, 30 maja o godz. 19 zobaczymy film Lewiatan.

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich

Pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich 16 1

- Informuję, że po majowych deszczach pojawiły się już pierwsze grzyby w Lasach Kozłowieckich - napisał Czytelnik Bernard i przysłał zdjęcie pięknych okazów.

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny?

Koniec darmowego biegania na stadionie. Jakie będą ceny? 2 14

Niebawem, żeby skorzystać z akcji „Biegaj z MOSiR-em” puławscy biegacze będą musieli płacić. To efekt nowej uchwały, która ma pozwolić uchronić miasto przed koniecznością zwrotu 13 mln złotych.

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz

Na kilka godzin zamkną Al. Zygmuntowskie. Przez mecz 28 10

W niedzielę od godz. 17.30 do 22 zamknięte mają być Al. Zygmuntowskie z powodu meczu żużlowego na pobliskim stadionie.

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL

Tak ma wyglądać pomnik rektora KUL 0 6

Od zgody radnych zależy to, czy obok Al. Racławickich stanie pomnik pierwszego rektora Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, ks. Idziego Radziszewskiego. Projekt jest już gotowy, jego opracowanie zleciła uczelnia, która w tym roku obchodzi 100-lecie swojego powstania.

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem
film

Festiwal w Cannes. Paweł Pawlikowski najlepszym reżyserem 0 2

Cannes, Francja. W sobotni (19.05) wieczór zakończył się 71. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes. Paweł Pawlikowski jako pierwszy Polak w historii otrzymał nagrodę za najlepszą reżyserię.

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia]
galeria

Noc Muzeów 2018 w Lublinie. Ile osób odwiedziło muzea? Co było hitem? [zdjęcia] 4 3

Tegoroczny hit frekwencyjny – donżon na Zamkowym Wzgórzu. Noc Muzeów była zdecydowanie mniej popularna niż Noc Kultury. – Pewnie duży wpływ miała pogoda – oceniają muzealnicy.  Ale żeby zobaczyć freski w Kaplicy Trójcy Świętej przynajmniej 40 minut w kolejce trzeba było postać

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia]
aktualizacja
galeria

19-latek w audi czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu [zdjęcia] 20 10

W niedzielę po północy doszło do tragicznego wypadku w miejscowości Paszki Małe (pow. radzyński). Zginął młody kierowca.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?